Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Prave som pisala, akych mam havov - bola som rýchlejšia
O ten obojok by som psíka určite nepripútavala, je to ozaj nebezpečné.
Naposledy upravil mirpo : 07.09.10 at 09:37
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirka: suhlas
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

AndreaS, Mirpo ďakujem vám za rady.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

mirpo Pozri príspevok
Keď sme mali len jednu havu, používali sme prepravku, teraz v nej vozím len kocúra k vet.
Ja používam v aute vzadu tiež plachtu pre psov + máme bezpečnostné postroje do auta. Dáš postroj, pripneš ako bezpčenostný pás a nie je sa čoho báť. A je to lacnejšie ako prepravka alebo klietka (ja som kúpila v Rakúsku za cca 5 €/ks, ale cena sa u nás pohybuje okolo 10-30 €), hlavne pre veľkých psov. Veľkosť postroja sa dá prispôsobovať, ako psík rastie.
Ale na krátke vzdialenosti ich vozíme tak, že ležia pri nohách spolujazdca. Sú tak naučené, že ľahnú a čučia

V zákone je len uvedené, že zviera sa má prepravovať tak, aby nebola ohrozená jeho bezpečnosť a bezpečnosť jazdy.
Nemám čo dodať - 100% odpoveď;
Naposledy upravil jaros5 : 07.09.10 at 13:37
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mirpo Pozri príspevok
Keď sme mali len jednu havu, používali sme prepravku, teraz v nej vozím len kocúra k vet.
Ja používam v aute vzadu tiež plachtu pre psov + máme bezpečnostné postroje do auta. Dáš postroj, pripneš ako bezpčenostný pás a nie je sa čoho báť. A je to lacnejšie ako prepravka alebo klietka (ja som kúpila v Rakúsku za cca 5 €/ks, ale cena sa u nás pohybuje okolo 10-30 €), hlavne pre veľkých psov. Veľkosť postroja sa dá prispôsobovať, ako psík rastie.
Ale na krátke vzdialenosti ich vozíme tak, že ležia pri nohách spolujazdca. Sú tak naučené, že ľahnú a čučia

V zákone je len uvedené, že zviera sa má prepravovať tak, aby nebola ohrozená jeho bezpečnosť a bezpečnosť jazdy.
Ešte taká otázka - kam sa ten postroj zapína v aute? Tak ako bezpečnostný pás alebo?
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ešte taká otázka - kam sa ten postroj zapína v aute? Tak ako bezpečnostný pás alebo?
Presne tam, kde bezpečnostný pás... tie postroje majú takú koncovku
Na jednej strane je karabína, ktorou sa pripína o postroj, na druhej je koncovka ako na bezpečnostnom páse
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Mirpo, ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

chcem sa opytat na tu spominany e-shop zoohit... kto ste cez nich uz nakupovali? vsetko islo v pohode?

chcela by som cez nich objednat strojcek na strihanie psov... spolu so zlavou za prvy nakup usetrim velmi slusnu ciastku... len mi je ten obchod neznamy...

podelite sa o skusenost?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

andreaS Pozri príspevok
chcem sa opytat na tu spominany e-shop zoohit... kto ste cez nich uz nakupovali? vsetko islo v pohode?

chcela by som cez nich objednat strojcek na strihanie psov... spolu so zlavou za prvy nakup usetrim velmi slusnu ciastku... len mi je ten obchod neznamy...

podelite sa o skusenost?
Všetko išlo bez problémov, objednala som, zaplatila a všetko došlo v poriadku až domov, asi do týždňa od objednávky. Adi, kľudne objednaj, fungujú dobre.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

daska dakujem... tak to zrealizujem behom dna

aj ked prve strihanie bude isto velmi tazke, dufam, ze sa to naucim... starsieho mi treba ostrihat na kratko... bude to praktickejsie...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Otec kúpil nemecký strihací strojček pre nášho Ibíka, strihá dobre, len keď je moc zachuchlený je problém. Naši už moc dobre nevidia, tak ho len tak trošku počešú, aby chudáčik netrpel, že sa potom nedá dobre ostrihať, to je im už jedno
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no ja mam dost narocnu upravu srsti... inak strojcekom sa striha len hlava, krk, usi a chvostik zospodu... vsetko ostatne ako dlzka srsti pri labkach a labky zospodu sa poctivo strihaju noznicami... ale pri mladom si netrufam na vystavnu upravu este... ale starsieho dam na kratky strih komplet, lebo dvaja dlhochlpaty mi davaju zabrat... nehovoriac o tom co na sebe donesu... ako napr. teraz nam tu kosili, myslis ze to pozbierali po sebe??? tak sa "tesime" ze to budeme mat doma a ked zaprsi tak total vsetko v srsti... vrazdila by som za toto... vrrrr ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mirpo Pozri príspevok
Presne tam, kde bezpečnostný pás... tie postroje majú takú koncovku
Na jednej strane je karabína, ktorou sa pripína o postroj, na druhej je koncovka ako na bezpečnostnom páse
K tomuto mi ešte napadlo: človek je v aute pripútaný tak, že pás mu ide cez hruď a cez brucho (príp. len cez brucho, ak sedí v strede), takže keď auto prudko zabrzdí alebo narazí, človek zostane na mieste, len ho to trochu hodí dopredu. Pes je však v tom postroji a nie je tak pevne pripútaný, takže keď auto prudko zabrzdí, nestane sa, že by vrazil do sedadla pred sebou, alebo že by medzi sedadlá preletel dopredu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

to co pises by sa stalo v tom pripade keby ste nepouzili postroj ale ten psi bezpecnostny pas by ste upevnili na obojok

ale postroj je pre psika dost bezpecny... je lepsi pre psy ktore sa tahaju, lebo maju lepsiu stabilitu v tahu, preto je aj lepsie ked sa psi bezpecnostny pas upevni o postroj...
2 0
Hayam Hayam

Hayam je offline (nepripojený) Hayam

To AndreaS:


Ahoj, prosím, je tá ponuka malých MOK šteniatok ešte aktuálna, alebo sa už kamarádke podarilo nájsť ľudí, ktorí sa ich ujmú, prípadne poradiť si sama? Chápem, že píšem s mesačným oneskorením a preto aj predpokladám, že to už bude neaktuálne. Písala som asi predvčerom, aby som sa rôzne opýtala. Je to náš vysnený pes, mama pracuje z domu a chodíme na dlhé prechádzky a sme schopné robiť jej program, ale napriek tomu, neviem, či sme tí ľudia, ktorých hladá, lebo by sme ju nemali ako lovecké zviera, ale ako mazla a hlavne doprevad na dlhé prechádzky. Program by sme jej vymysleli, včetne rôznych hier, ale či to vyžle stačí?
Naposledy upravil Hayam : 15.09.10 at 16:15
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My s našimi psami cestujeme dosť často, plachtu momentálne nemáme, ostala v ukradnutom aute, preto vozíme psov vzadu v pelieškoch, ale nie je to bezpečné. Chodíme aj do ČR, a tam sa pokutuje, ak pes nie je bezpečne prepravovaný, zatiaľ nás nechytili.
Pozerala som na internete postroje, ale do auta na pripnutie na bezpečnostný pás som našla postroj, ktorý je pomerne drahý, http://www.mojmilacik.sk/bezpecnostn...oj-dog-protect,
mirpo uvádza v príspevku http://www.porada.sk/1499237-post1038.html trochu iné ceny.
Psy majú 10 a 13 kg, objemom hrude sú rovnaké. Zvažujeme tri alternatívy
1. dva prepravné boxy a postroje,
2. plachtu a postroje,
3. len tú plachtu.
Fenka, ktorá sa snaží vždy predrať dopredu, je už dosť stará, má 14,5 roka, druhý pes v aute zväčša spí, je veľmi pokojný, ide však o bezpečnosť pri prudkom brzdení, tak uvažujem, ako to najlepšie vyriešiť.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hayam: vobec netusim ci sa psikom podaril najst domov, treba skusit kontakt, kt je tam prilozeny... inak kazdy psik si viac-menej zvykne na styl zivota jeho rodiny, resp. aj rodina na styl psika osobnu skusenost s weimarom nemam, ale moje americke kokre su tiez z polovnickej skupiny (a nezapru v sebe duricov) myslim si, ze vas program pre psika je velmi postacujuci akemukolvek psickovi

kvaka: skor by som uvazovala len boxy alebo len deka s postrojmi (deka) ... my sme nas prehoz na zadne sedacky kupovali v baumaxe za 11e ale to bolo uz pred par rokmi ale u nich sa akcie zvyknu opakovat... inak na mnou spominanej stranke zoohit.sk maju bezpecnostne pasy za fajn cenu si myslim... a to postovne neni take strasne
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

andreaS Pozri príspevok
kvaka: skor by som uvazovala len boxy alebo len deka s postrojmi (deka) ... my sme nas prehoz na zadne sedacky kupovali v baumaxe za 11e ale to bolo uz pred par rokmi ale u nich sa akcie zvyknu opakovat... inak na mnou spominanej stranke zoohit.sk maju bezpecnostne pasy za fajn cenu si myslim... a to postovne neni take strasne
Andrea, ďakujem za radu. Mám len jednu otázku, zadržia boxy pri prudkom brzdení pád psa dopredu? Plachta pre psov nám postačovala, bola upnutá aj o opierky predných sedadiel, takže psy neprepadli, ale pravdupovediac, nepamätám na nejaké prudké brzdenie, iba raz, ale to sme už nemali plachtu, len peliešky a jeden psík spadol dole.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

andreaS Pozri príspevok
hayam: vobec netusim ci sa psikom podaril najst domov, treba skusit kontakt, kt je tam prilozeny...
...
Ja som písala na ten kontakt hneď,ako si ho vložila. Žiaľ, doteraz žiadna odozva...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dnes som v ČR pozerala cenu postroja do auta - 650 Kč, takže je to asi rovnako ako u nás. Len ma predavačka upozornila, že ho treba psíkovi vyskúšať, že sa nedá správna veľkosť postroja odhadnúť podľa hmotnosti psíka.
(AndreaS dobrú cenu na www.zoohit.sk asi myslela toto: http://www.zoohit.sk/ask?query=postr...- pás pro psy
a tu je ešte lepšia cena: http://www.zoohit.sk/ask?query=postroj&num=20 Bezpečnostní pás pro psy Highwaycontrol )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať