Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

puklica206 Pozri príspevok
mám takú otázku...dnes sme si domou priniesli šteniatko...ako ho mám naučiť aby mi necikal po celom dome?
Nepoznám vek šteniatka, ale v prvom rade obmedziť šteniatku priestor, inak si spravý z vášho domu hračkáreň a venčisko, zaviesť pravidelné časy kŕmenia, venčenia a hrania sa. Keď zbadáte, že sa šteniatko pripravuje k čúraniu, schmatnúť ho a vyniesť von, pochváliť ho radostným hlasom, prípadne dať mu aj pamlsok.
Na noc ho môžete naučiť cikať na hygienickú podložku.

Neviem plemeno ani vek, ale za normálnych okolností by šteniatko pri odbere už malo byť naučené základným hygienickým návykom u chovateľa.
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

uplny zaklad vychovy je pravidelny rezim...

v rovnaky cas davat jest, rovnake casy vencit...

zo zaciatku to je vzdy po spanku a po hrani...

nas starsi sa naucil rychlo, mlademu to trvalo velmi dlho, dokonca som presla na odmeny za potrebu vonku a doma len hresenie...

a napriklad mlady mal zo zaciatku taky rezim, ze s nim trebalo ist von hned rano a to tak ze rychlo na seba nieco hodit, obut a sup ho von... potom dostal jest a po venceni s nim trebalo ist zase von...

treba si to odsledovat... pri hladani miesta na potrebu zvyknu robit akesi ritualy, tak sa ich treba naucit "citat" a zistite tak, ze treba ist von... nas mlady tieto ritualy napr. nemal... proste cupol a bolo ...
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ahojky...chcem sa len opytat ci tu ma niekto pekineza.Tuto rasu totiz uz chovame nejaku tu dobu,ale to co predvadza tento nas posledny prirastok som este nevidela.Len niekolko prikladov .. napr. akonahle zbada niekde viac vody ako je v polievkovej lyzici uz sa tam zenie a snazi sa plavat,v lete v bazene bol castejsie nez deti a to je co povedat - obcas mam pocit,ze je krizeny z labradorom ,alebo ide sa najest,ale spoza chrbta zbada perifernym videnim votrelca na ktoreho treba okamzite zautocit,takze uz mam obcas obavu,ze si ten chvost kupiruje......uz som sa zamyslala aj nad jeho dusevnym zdravim inak je strasne zlaty a rozumny a poslusny a vobec je proste super,len toto ma trosku metie.Uz je to nas siesty pekinez,ale takyto je prvy.Ak ma niekto podobne skusenosti nech sa prosim ozve-neviem kde by som hladala psieho psychologa
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

skus sa opytat, zaslat email tu

http://www.koiboto-yume.websnadno.cz/VITEJTE.html

su to velmi mili a prijemni ludia.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Prosím o radu:
cez víkend sa k nám do záhrady prikmotril takýto havinko.
Zo začiatku bol veľmi bojazlivý, po 2 dňoch sa mi no podarilo úplatkami v podobe granuliek dostať na dvor.
Teraz je v pohode, besní sa na dvore a my intenzívne pátrame po majiteľovi.
Žiaľ, neviem, čo je to za rasu, aby som vedela dať vyhlásiť do rozhlasu, čo sme to vôbec našli. Nepoznáte to podľa fotky?
DSC01410.JPG  
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

alaya1 : Dakujem za link,uz som tam pisala a su naozaj strasne fain a vyzera to tak,ze mame doma len velmi stastneho a hraveho psika
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ala, myslim si, ze je to bud havansky pes, alebo Coton de tulear- bavlnka, alebo krizenci s tymito plemenami.
Moze mat nieco aj so shi tzu.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
alaya1 Pozri príspevok
Ala, myslim si, ze je to bud havansky pes, alebo Coton de tulear- bavlnka, alebo krizenci s tymito plemenami.
Moze mat nieco aj so shi tzu.
Ďakujem Alaya1, pátrala som na nete podľa výzoru, tiež sa mi podobá na shi tzu alebo lhasa apso... Volala som jednej chovateľke, poslala som jej fotku, snáď to bude vedieť určiť aj podľa toho...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ma vela aj z bisonikov

http://www.fildoo.szm.com/images/9%2...sky%20psik.jpg

http://www.dogs4sale.com/images_bree..._de_tulear.jpg

Podla mna je to ale krizencek
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Podľa fotky mi tiež povedali, že môže byť kríženec, určite niečo z tých dvoch, čo som písala plus nejaký havanský psík.
V podstate je to už jedno, lebo sa na neho nikto neozval, takže zostáva u nás.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som vcera konecne prvy krat sama strihala svoje psy..

starsiemu som pekne labky prestrihala (to som robievala aj pred kupou strojceka) a strojcekom pekne hlavu, usi, papulku a krk... este mu to dnes dam do hladka a vystriham chvostik

mlademu mam dovolenu len papulku a trosku krk... hlavu mam zakazanu kamaratka, hlavna vystavna strihacka nedovolila

ale este mi do plnej vybavy chybaju oble noznice a efilacky... a uz budem mat doma kompletne strihacske vybavenie
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Náš pes, kríženec špringeršpaniela, má samozrejme dlhé široké uši, začal častejšie otierať papuľku o zem, akoby si trel ucho, častejšie aj zatrepe hlavou. Už to mal aj pred rokom a potom to samo prešlo. Ako ste to riešili? Musíme ísť k veterinárke, alebo môžem psovi pomôcť aj inak? Ja k veterinárovi chodím psov len očkovať. Zatiaľ sme si vždy pomohli sami.
Uši má ako čistokrvný http://www.springer.netkosice.sk/stand.htm
0 0
Dusana2 Dusana2

Dusana2 je offline (nepripojený) Dusana2

Mna potesila tato tema, lebo mam doma fenku a rada sa mi vzdy zide
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ako som už písala, prikmotril sa k nám havino. Chlpáč potrebuje ostrihať a poriadne vykúpať, ostrihať pazúriky, ušká vyčistiť, neviete, kto v Nitre poskytuje takéto služby. Neviem, aký má vzťah k vozeniu sa na aute, tak keby to bol niekto, kto vie aj domov prísť... Dikyyy
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Aké krmivo (mäsovú kapsičku) môžem dať ratlíkovi - šteniatku? Koľko mu toho môžem dať? (Ako rýchlo sa asi tak unaví šteniatko ratlíka? Stále tu po mne skáče, a to som mu dala krabicu s handrami a novinami, aby tam išiel spať, ale kdeže, on mi radšej skáče po nohách, alebo sa obšmieta okolo mňa, čo je dosť nebezpečné, pretože by som mu mohla nechtiac prejsť po labke.)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak myslis masovu kapsicku od pedigree, tak to by som psovi nedala aj keby to bolo jedine na svete...

je to balicek plny chemie... nic dobre to psovi neda... akurat ze bude mat hnacku a poriadnu...

radsej uvar ryzu, zeleninu a to mu daj ako tamten humus...

a stena je tazke unavit... to budes mat co robit...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

AlaNR Pozri príspevok
Prosím o radu:
cez víkend sa k nám do záhrady prikmotril takýto havinko.
Zo začiatku bol veľmi bojazlivý, po 2 dňoch sa mi no podarilo úplatkami v podobe granuliek dostať na dvor.
Teraz je v pohode, besní sa na dvore a my intenzívne pátrame po majiteľovi.
Žiaľ, neviem, čo je to za rasu, aby som vedela dať vyhlásiť do rozhlasu, čo sme to vôbec našli. Nepoznáte to podľa fotky?
Nemohol by to byť tento havino, našla som to na internete, ale lokalita neviem je dosť vzdialená:


[

[hore]Stratil sa psík


Stratil sa stredne malý Yorkshirský teriér, Počúva na meno Dasty ... Farba srsti hnedo-šedá , dlchšia srst...Stratil sa v Beckove asi na motoreste okolo 20:00 dátum 7.10.2010 hodiny . Prosím Vás ak by ste ho vydeli alebo ste ho našli tak zavolajte ..velmi nám chýba

Typ:dopyt
Kategória: Ostatné
Pridal: Patra
Kontakt: 0908711970
E-mail: wiky527@azet.sk
Mesto: Beckov
Krajina: Slovenská republika
Vložené: 08.10.2010
Cena: / € 0,00
Kód: 4624
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

AlaNR Pozri príspevok
Prosím o radu:
cez víkend sa k nám do záhrady prikmotril takýto havinko.
Zo začiatku bol veľmi bojazlivý, po 2 dňoch sa mi no podarilo úplatkami v podobe granuliek dostať na dvor.
Teraz je v pohode, besní sa na dvore a my intenzívne pátrame po majiteľovi.
Žiaľ, neviem, čo je to za rasu, aby som vedela dať vyhlásiť do rozhlasu, čo sme to vôbec našli. Nepoznáte to podľa fotky?
Nemohol by to byť tento, foto je dosť nekvalitné aj lokalita je dosť mimo.
Stratil sa psík


Stratil sa stredne malý Yorkshirský teriér, Počúva na meno Dasty ... Farba srsti hnedo-šedá , dlchšia srst...Stratil sa v Beckove asi na motoreste okolo 20:00 dátum 7.10.2010 hodiny . Prosím Vás ak by ste ho vydeli alebo ste ho našli tak zavolajte ..velmi nám chýba

Typ:dopyt
Kategória: Ostatné
Pridal: Patra
Kontakt: 0908711970
E-mail: wiky527@azet.sk
Mesto: Beckov
Krajina: Slovenská republika
Vložené: 08.10.2010
Cena: / € 0,00
Kód: 4624
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Llívia Pozri príspevok
Aké krmivo (mäsovú kapsičku) môžem dať ratlíkovi - šteniatku? Koľko mu toho môžem dať? (Ako rýchlo sa asi tak unaví šteniatko ratlíka? Stále tu po mne skáče, a to som mu dala krabicu s handrami a novinami, aby tam išiel spať, ale kdeže, on mi radšej skáče po nohách, alebo sa obšmieta okolo mňa, čo je dosť nebezpečné, pretože by som mu mohla nechtiac prejsť po labke.)
....a teraz si predstav,ze mne sa takto plantali steniatka v pocte 9 kusov to sa clovek bal niekde rychlejsie pohnut,aby to nepristupil a co sa tyka tych masovych kapsiciek-je naozaj lepsie steniatku nieco uvarit,alebo dat vajicko s tvarohom,piskotami-ale len trosku a potom naozaj uvarit nejaku tu zeleninku,vyvar s kuriatka,ryzu-nech ti pekne a zdravo rastie
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Llívia Pozri príspevok
Aké krmivo (mäsovú kapsičku) môžem dať ratlíkovi - šteniatku? Koľko mu toho môžem dať? (Ako rýchlo sa asi tak unaví šteniatko ratlíka? Stále tu po mne skáče, a to som mu dala krabicu s handrami a novinami, aby tam išiel spať, ale kdeže, on mi radšej skáče po nohách, alebo sa obšmieta okolo mňa, čo je dosť nebezpečné, pretože by som mu mohla nechtiac prejsť po labke.)
radšej mu uvar trošku kuracieho mäska šteniatko tak ľahko neunavíš, ale sú aj také ktoré prespia pol dňa - plemeno ratlíka tam však nepatrí , hlavne si daj pozor na //všetky// káble //ak sediš pri počítači a ono sa ti tam tmolí //
daj preč z jeho dosahu všetko, čo by mohlo rozhrýzť - topánky, papuče, detské hračky ap
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať