Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Llívia Pozri príspevok
AndreaS, ďakujem. Pred chvíľou som ho zobudila, lebo niekto sem prišiel, tak som psíka zobrala von a on nič. Tak snáď nabudúce (a dúfam, že nie na mňa).
snáď nie

Treba ho však dať von ako písala AndreaS a to tak často ako sa Ti dá, raz to určite spraví a samozrejme ho musíš zato patrične pochváliť, pohladiť...
Začiatky sú ťažšie, ale pri láske, opatere a dôslednosti sa to každé psíča naučí !
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Llívia Pozri príspevok
AndreaS, ďakujem. Pred chvíľou som ho zobudila, lebo niekto sem prišiel, tak som psíka zobrala von a on nič. Tak snáď nabudúce (a dúfam, že nie na mňa).
na teba sa urcite nevycika....... tak ako ti uz kocky pisali,bude sa mrvit a snorit ale ked zbadas tieto priznaky,tak ti uz ostava malo casu-vtedy ho uz naozaj len rychlo supnut pod pazuchu a bezat von...... ale aspon sa v praci nenudis
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

To sa teda nenudim. A kedze som v pondelok prisla na to, ze ho musim mat na kolenach, potom da pokoj a neskace a nemusim sa bat, ze ho prejdem kolieskami na stolicke, tak mozem aj normalne pracovat.
Sorry, ze bez diakritiky, ale neviem, co sa stalo. Vo Worde mozem pisat normalne, na Porade mi diakritika zrazu nefunguje.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Super, zobrala som ho na chvíľu von a urobil, čo mal. Za ako dlho môžem očakávať ďalšie čúranie?
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

........ja tiez pisem bez diakritiky takze v pohode......... a mne sa takto vytratila z excelu moznost upravovat si pismo a vobec netusim,ze preco.... a hlavne to tam neviem dostat naspat ....
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Llívia Pozri príspevok
Super, zobrala som ho na chvíľu von a urobil, čo mal. Za ako dlho môžem očakávať ďalšie čúranie?
SUPER..............takze dalsie tak za hodku-dve
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

magno Pozri príspevok
SUPER..............takze dalsie tak za hodku-dve
Ďakujem.
(Mne tá diakritika nejde iba na Porade. Teraz píšem vo Worde a kopírujem na Poradu. Neprestavila si si náhodou klávesnicu na anglickú?)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Nezvykaj ju varovať na kolenách. Viem, že je to milé, ale my sme tak rozmaznali nášho kokra, že len tak hladí, kto sa usadí a už mu je na kolenách. Aj keď mu prikážeme "dolu" tak smutne pozerá svojimi krásnymi očkami, že mu veľa návštev svoje kolená ponúkne.
Sama vidíš, aký je to pokrok, keď je zoberieš von a ona si urobí svoju mláčku. len ju za to vždy hlasne pochvál.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Llívia Pozri príspevok
Ďakujem.
(Mne tá diakritika nejde iba na Porade. Teraz píšem vo Worde a kopírujem na Poradu. Neprestavila si si náhodou klávesnicu na anglickú?)
Neprestavila,len som nieco skusala v tabulke,ktoru mam v exceli a ani neviem ako sa mi podarilo tu hornu listu upravit tak,ze to tam teraz nemam
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Myslíš upravovať písmo ako hrubé, šikmé, veľkosť a pod.? Ak áno, pravý klik na hornú lištu a zaklikni si v ponuke "Formátovanie".
(Zle som si prečítala tvoj príspevok, automaticky som myslela, že ti nejde diakritika.)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

verkaz Pozri príspevok
Nezvykaj ju varovať na kolenách. Viem, že je to milé, ale my sme tak rozmaznali nášho kokra, že len tak hladí, kto sa usadí a už mu je na kolenách. Aj keď mu prikážeme "dolu" tak smutne pozerá svojimi krásnymi očkami, že mu veľa návštev svoje kolená ponúkne.
Sama vidíš, aký je to pokrok, keď je zoberieš von a ona si urobí svoju mláčku. len ju za to vždy hlasne pochvál.
Niekto ho už na sedenie na kolenách navykol . Keby som ho nechala na zemi, tak nič neurobím, lebo stále po mne skákal, hrýzol mi nohavice a motal sa mi pod stoličkou. (S tými kolenami je to ako s posteľou - tiež tu už niekto písal, že raz dovolíš hafanovi vyskočiť na posteľ a už sa ho nezbavíš ).
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Llívia Pozri príspevok

Aké chcete? Ja som mu žiaden šalát nechcela dať, preto som sa pýtala, čo mu mám kúpiť. Neviem, aký je psík starý, to len kolegyňa odhadla jeho veku (tiež si však myslím, že má viac ako mesiac). Psík bol darček pre jeho dieťa, ale zvrtla sa rodinná situácia (nevedel o tom, nežijú spolu), takže ho musí vrátiť pôvodnému majiteľovi, lenže teraz kvôli práci sa tam nedostane (robí do večera a na úplne opačný smer).

Ten šalát bol núdzové riešenie prvý deň, lebo to nevedel, že ide robiť na opačný smer. Už mu kúpil konzervu a nejaký téglik s mäskom. A že mu predavačka poradila, aby psíkovi kúpil radšej konzervu/kapsičku pre mačky, lebo v psej býva ryža a to vraj psíkovia nechcú.
Tak toto zradlo, inak to neviem nazvat, je pre stena vyhrou. !!Kapsicky steniatku, nebudem to radsej uz ani citat, zvysi sa mi vzdy tlak.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Llívia Pozri príspevok
Niekto ho už na sedenie na kolenách navykol . Keby som ho nechala na zemi, tak nič neurobím, lebo stále po mne skákal, hrýzol mi nohavice a motal sa mi pod stoličkou. (S tými kolenami je to ako s posteľou - tiež tu už niekto písal, že raz dovolíš hafanovi vyskočiť na posteľ a už sa ho nezbavíš ).
Podľa mňa, ak je taký maličký, tak vyhľadáva na nohách hlavne teplo.
Pokiaľ sme nekúrili, tak detto u nás. Vtedy prebiehal štvrtý mesiac. Teraz sa chová úplne inak. Čo je to kapsička?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kapsička je toto (krmivo v sáčku): http://www.4life.cz/chovatelske-potr...-100g-220.html
Ratlík na kolenách hreje veľmi dobre!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Práve som kúpila po prvýkrát minulý týždeň 400 g balenie, nevedela som že to beží pod týmto názvom. Aby bolo doma keby niečo. Ďakujem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1 Pozri príspevok
Tak toto zradlo, inak to neviem nazvat, je pre stena vyhrou. !!Kapsicky steniatku, nebudem to radsej uz ani citat, zvysi sa mi vzdy tlak.
Dúfam, že ma nevyhrešíte, naša má už 5 mesiacov, kapsička bola od štyroch.
Ale spýtam sa pri tejto príležitosti, dajú sa jej ostrihať pazúriky? Robieva sa to? A zúbky, Pera Nová spomínala že sa menia v polroku. Je to tak?
Ďakujem.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Llivia : DAKUJEM za pomoc v Exceli.........
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nemáš za čo.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela Pozri príspevok
Dúfam, že ma nevyhrešíte, naša má už 5 mesiacov, kapsička bola od štyroch.
Ale spýtam sa pri tejto príležitosti, dajú sa jej ostrihať pazúriky? Robieva sa to? A zúbky, Pera Nová spomínala že sa menia v polroku. Je to tak?
Ďakujem.
Ja vas nemam preco hresit. Kazdy sa stara o svoje zviera tak, ako uzna za vhodne, len sa cudujem, ze nikto si neprecita zlozenie vyrobku,. ktore kupuje.
Tie kapsicku su najvacsie svinstvo, co mozete psovi dat, to mu radsej dajte zvysky z ludskej stravy.
Co sa tyka pazurikov, nam to striha strihacka, ked sa psik ide strihat. A to len tak raz za cas.
Pes sa prezubuje tak do tych 6 mesiacov, je to individualne. Clovek to zisti tak, ze pes ovela viac hryzie a chce hryst vsetko.

Dievcata, fakt davajte pozor, co davate psovi zrat.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Nedávaj jej čistú kapsičku, daj jej do toho trochu ovsených vločiek (sparených) alebo uvarenej ryže. Pazúriky daj upraviť odborníkovi. Urobí ti to zverolekár alebo v salóne. Ja ich dávam upraviť spravidla 2 x do roka.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať