Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

veru tak, konzervy a ine riedke srandy od bezne dostupnych chovproduktov ci hyper-super-marketov nasim psom nedavame... rovnako ani bezne dostupne granule... bohuzial je to riadny bordel...

akurat teraz riesim dilemu zmeny krmiva... zaujalo ma holisticke krmivo pronature... ratala som si dennu davku a pre oboch to denne vychadza na 1,30 ...

malemu krpcovi kupte malu latkovu budku... najde si tam utocisko a bude tam cuckat
2 0
vemala vemala

vemala je offline (nepripojený) vemala

Zdravim,vedel by mi niekto poradit ako naucit psa pytat sa von?Nastastie velku potrebu spravy vzdy von ale to pocikavanie.Fenka ma 4 mesiace.Skusila som uz asi vsetko.Noviny,odmenovanie,plienky,kartony dokonca som uz skusila namocit jej do toho nufak aj ked sa mi to nepacilo chuda.Nic nezabera.Som s nou hodinu von tam sa aj 3x vycura a po 15 min. doma cura znova.Chodim s nou von asi 5x denne.Sme z toho s priatelom na nervy,dostala som ultimatum 1 mesiac na naucenie a ide prec.Poradte mi niekto prosim.Dakujem
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1 Pozri príspevok
Ja vas nemam preco hresit. Kazdy sa stara o svoje zviera tak, ako uzna za vhodne, len sa cudujem, ze nikto si neprecita zlozenie vyrobku,. ktore kupuje.
Tie kapsicku su najvacsie svinstvo, co mozete psovi dat, to mu radsej dajte zvysky z ludskej stravy.
Co sa tyka pazurikov, nam to striha strihacka, ked sa psik ide strihat. A to len tak raz za cas.
Pes sa prezubuje tak do tych 6 mesiacov, je to individualne. Clovek to zisti tak, ze pes ovela viac hryzie a chce hryst vsetko.

Dievcata, fakt davajte pozor, co davate psovi zrat.

Tak ešte vydržať dva mesiace. Má rada prsty na rukách. A na pazúriky som sa pýtala preto, lebo veľmi rada skáče na nohy každému a to dosť bolí.
Keď boli deti malé,mama im kúpila na Veľkú noc vyliahnutý párik kačičiek, zostala čierna kačka, vyrástla z nej jedna krotká,verná, milá bytosť. Vedy sme nemali psov, ohlásila každého, ako psík. Nechala sa hladkať. ...
Neskôr v druhom prípade to bol káčer, to bol iný prípad. Vyjsť so šľapkami do záhrady bolo nemožné.
To sme mali už fenku vlčiaka, večne jej naťahoval srsť na hrudi. A vôbec, celý deň mal nejakú prácu. O hladkaní ani reč. Priepastný rozdiel. Ani jeden neskončil na pekáči. Pekné spomienky.

Etikety čítam na všetkom.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vemala: nemusi ist o chybu, ze sa to nenauci ale kludne moze mat zdravotny problem s mechurom...

a je zvlastne, ze sa ti vonku vycika na 3x, lebo fena sa vyprazdni naraz... neocikava... moze mat aj prilis vela vody k dispozicii (my sme nasho krpca museli krotit, lebo mu voda extremne chutila) alebo opat sa vratim k zdravotnemu problemu - ak ju moc smadi, tak moze ist o cukrovku...

ako som pisala, vzdy treba ist vencit po prebudeni a po hre... vziat so sebou maskrty, zrejme treba ponuknut nieco, co bezne nedostane, LEN za cikanie...

o ake plemeno ide?

mozno ta nepotesim, ale moj mlady sa za ten svet nechcel ucit cikat von... trvalo mu to dost dlho... naopak starsi sa to naucil za mesiac... je to aj od povahy psika... len musis byt trpezliva, dosledna a hlavne psik musi mat pevny rezim... lebo ak to tak neni, vycika sa doma uz len z trucu... (ak nejde o zdravotny problem samozrejme).
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Psy, ktori su doma uceni na podlozku, maju problem cikat vonku, ani sa im necudujem, ze maju v tom zmatok v hlave.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

[QUOTE=andreaS;1541853]veru tak, konzervy a ine riedke srandy od bezne dostupnych chovproduktov ci hyper-super-marketov nasim psom nedavame... rovnako ani bezne dostupne granule... bohuzial je to riadny bordel...

Veru som sa aj ja už poučila. Chcela som urobiť našej psíčke na minulé Vianoce (jej prvé u nás) radosť, aby smutne nehľadela, čo za dobroty vyjedáme, kúpila som jej ako vianočné menu konzervu. Skoro týždeň sme každú chvíľu behali von, takú hnačku mala chuderka. Konzervy odvtedy nie!
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tie konzervy môžem "posúdiť" len pre mačky - sestrin kocúr z nich, ani z kapsičiek, nemal nikdy žiadne tráviace poruchy. Nemôže pri tých konzervách byť na vadu skôr skladovanie, t.j. príliš teplé prostredie? V kopu chovateľských potrebách býva dosť teplo, najmä v lete. (Aj niektorí moji škrečkovia papajú občas psie granule, ale len značku Bono Raz som im kúpila niečo iné (bolo to odvážené z vreca, tak neviem značku) a to nechceli.)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

verkaz Pozri príspevok
Nedávaj jej čistú kapsičku, daj jej do toho trochu ovsených vločiek (sparených) alebo uvarenej ryže. Pazúriky daj upraviť odborníkovi. Urobí ti to zverolekár alebo v salóne. Ja ich dávam upraviť spravidla 2 x do roka.
Neviem si ani predstaviť domáce strihanie. Pod chvostíkom si nechá. Inak neustále metanie.
Kapsičku som kúpila jednak z časových dôvodov, aby bola doma rezerva a inak jej varievam. Nakoniec si to vynútila, po všetkých sa škrabala, skúsila som aj tie holistické, tento týždeň som vyhodila obal, fialkový s natur?
Aj tak som jej chcela varievať, pretože aj keď predchádzajúce fenky mali domácu stravu, ale v jedno obdobie sme dávali granule, tak obe absolvovali po čase každá po dve operácie. A na jednom fóre sa k tejto teórii priklonilo veľa ľudí so skúsenosťami, podozrením.
Keď jej uvarím, viem čo je.
Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nas starsi ukrutne bojoval pri strihani ked bol maly... teraz obcas strajkuje ale takym stylom ze mi zoskoci zo stola... a ja sa bojim aby si neublizil, takze striham len za asistencie... lebo uz mal jeden uraz s chrbticou a obavam sa, ze druhy by bol horsi

na strihanie pazurikov si netrufam... je sice pravda, ze mlady ich ma biele a pekne vidno kde zacina "zive" ale aj tak sa bojim... smykne sa mi, zastrihnem a bude mu valit krv... pri starsom sa nam to stalo pri prvom domacom strihani a odvtedy to nechavam na odbornikovi... je to zvlastne ze zo zastrihnutia nechtu valilo tolko krvi a hlavne velmi dlho, tazko sa to zastavovalo... preto su aj pripravky na zastavenie krvacania, ale my to neriskujeme
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

takisto pazúriky nechávam strihať u veterinára, strihal raz stálo to 2€.
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes pri česaní kokršpaniela som zistila, že sa mu tvoria lupiny. Šampón na kúpanie som nezmenila, tak neviem čím to môže byť. Ešte som sa s tým nestretla. Má niekto s tým skúsenosti ?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Veľmi pravdepodobne je to ekzém, ak sa aj škrabe častejšie. Môže byť len lokálny, ale aj na väčšej časti tela. Treba ísť veterinárovi.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Práve, že sa neškrabe. Uvidím ako to bude ďalej a v pondelok idem k zverolekárovi.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

verkaz Pozri príspevok
Práve, že sa neškrabe. Uvidím ako to bude ďalej a v pondelok idem k zverolekárovi.
Vierka, nestresuj sa, skus psika dvakrat do tyzdna vykupat v tomto sampone, postupuj podla navodu. Urcite lupiny odstrani.
Ak sa neskriabe, nie je to nic vazne.
http://www.petstore.sk/Veterinarne-s...ml-sampon.aspx
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak ide o stena, tak su to normalne stenacie lupiny, ktorymi prejde kazde stena...

a skutocne pokial sa neskriabe, tak to velky problem nebude...

ak by sa skriabal viditelne viac a castejsie, tak mozu byt zakladne dve priciny... bud nesedi sampon alebo strava (alebo aj oboje)...

sampon z linku sa mi zda zbytocne drahy... oki je veterinarny, ale podla vsetkeho predrazeny... bezne pouzivam sampon, ktory stoji 7e ale je to 500ml a navyse koncentrat 1:7-8 ... takze v skutocnosti je to 3,5 litra!!!

Fakt sa oplati sledovat aj to ci je sampon koncentrat... napr. raz velmi nudzovo som kupila sampon Héry... ze 10e a vydrzal na dve (!!!) umytia... medzivystavne pouzivam All system (sampon s kondicionerom v jednom), co je velmi bezne dostupny sampon... vystavne sampony su tak robene, ze mozete psa kupat denne a ph pokozky sa zachova... z dostupnych samponov su dobre KW a BeaNatur. Tym nic nepokazite
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Používam šampón Marty alebo Jonatan. Doposiaľ som bola s nimi spokojná. Môj koker má 1,5 roka.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

priznavam ze mi to nic nehovori... narychlo google vyhodil cosi a pri oboch som si vsimla ze su antiparazitne... no neviem neviem, ale ak v nich kupete zakazdym (a aj casto) tak tam bude problem...

ani vybielovaky ani antiparazitne sampony sa nemaju pouzivat casto... ja kupem kazdych 10-14 dni... a vybielovak ani nemam odvahu pouzit lebo je to strasna chemia... zatial nam ho netreba aj ked mlady ma prevazne bielu farbu... antiparazitny som davala zatial len raz pre podozrenie na blchy... ale hned potom som ho umyvala normalnym samponom prave pre zachovanie ph koze.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ďakujem za radu. V návode je na šampóne Marty uvedené, že je doporučený pre citlivú pokožku, obsahuje vitamíny, regeneruje kožu a obsahuje aj antiparazitnú zložku. Aj u Jonathana je uvedené,že regeneruje a vyživuje pokožku. Ale to je asi na každom napísané. Hneď zajtra pôjdem hľadať tie, čo si mi doporučila, tak ešte raz ďakujem.
Naposledy upravil verkaz : 24.10.10 at 16:21 Dôvod: doplnenie
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Andrea. nemozem s tebou suhlasit. Sice nemam dane plemeno, no ten sampon, ktory som dala do linku je prave na tie lupiny a problemy s kozou.Ja som si ho tiez riedila.
Hery sa riedi tiez, no ten ja nepouzivam, nakolko je to velmi agresivna znacka samponov. KW nechcem ani vidiet, davala som to viac ako rok a srst bola same dredy a uzlik, bez lesku vysusena. All systems je znacka, ktoru teraz mam, ale davam jemny sampon.- steniatkovsky. No neviem, ja ho musim objednavat, u nas ho nemaju.
Veterinarny sampon som napisala na kratkodobe pouzivanie, odstranenie problemu, pripadne vylucenie problemu so samponom. Inak moze byt aj viac podnetov k tymto problemom, nie len strava a sampon..no o tom by mal rozhodnut veterinar.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

najst ten spravny sampon a kondicioner je hotove carovanie...

ja som ho este stale nenasla... ale musim dominat co mam

z KW konkretne mam rozcesavac a bez neho si upravu srsti po kupani neviem predstavit... teda viem, spolu s noznicami, co si ale nemozem dovolit...

sampony z kw nam nesadli, mlady ma velmi jemnu az hodvabnu srst ale co je zaujimave, tak hneda srst je zase uplne inej kvality... takze jeden pes a dve kvality srsti...

z tych zvucnejsich znaciek mam teraz doma chris christensen, seria day to day ... mam sampon aj kondicioner a teda nemozem povedat ze je taky super ako o nom pisu a navyse jeden z mala samponov ktory mi nevonia nemyslim parfemovu vonu ale taku tu cistu vonu... uz ho mam konecne skoro minuty... na vystavy pouzivam objemovy od pure paws... ten je maximalne super pre nasu srst... ale olej od pure paws uz nic moc... zbije srst do guce a konec... mam co robit...

teraz som od nasich chovatelov dostala odporucanie na laser lites a summer winds ale ze je dost draha, tak sa oplati kupovat v co najvacsom baleni... tak sa musime nazbierat viaceri a rozliat si ho... toto su ale koncentraty 1:20! takze cena je nakoniec fantasticka...

ale aj tak je nejlepsie kupit bezny klasicky zihlavovy sampon, s nim vymyt hlavnu spinu zo srsti a potom pouzit az iny sampon a kondicioner...

a mne to este komplikuje to, ze mam psov dvoch a kazdy ma uplne iny typ srsti aj ked su rovnakeho plemena... takze tej kozmetiky na psa mame doma viac ako na nas ... co vyhovuje starsiemu nerobi dobre mlademu...

len ked uz doporucis nejaky pripravok beznemu chovatelovi, tak treba upresnit, ze treba pouzit kratkodobo... keby som nebola "od fachu", tak by som ho pouzivala nastalo...

mne raz jedna kocka na inom fore pisala ohladom samponov, ze pouziva stale ten isty sampon a ze psik sa velmi skriabe, ma cervene flaky, niekde uz srst chyba a nakoniec som zistila, ze zakazdym kupe vo vybielovaku... su to take detaily pre niekoho ale pre nas je najst a kupit ten naj sampon hotova magia potom doma pocuvam, ze co som to kupila zase, ze furt kupujem nieco ine... ani moj muz to nechape... pokial mi nezacal pomahat pri kupani a fenovani, tak si to nevsimol... teraz vidi, ze pes je vyfenovany a vycesany do hladka za polhodinu... predtym to boli 3 ... a to sme este nenasli tu tip top kozmetiku, ale sme na dobrej ceste
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať