Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja som reagovala na konkretny problem. Pre mna to bolo jasne, ze kratkodobo. Dufam, ze som to napravila.-)
ja som teraz s tym jemnym od all system uplne spokojna, pouzivam potom aj proteinovy kondicioner, ale velmi malo, dam kvapku na dlan, rozotriem a len pretriem po psovi. My nemame podsadu,tak ten kondicioner je nam vyborny. nemame ani jeden uzlicek, srst je cca 6cm, co je uz co cesat.Vybielovaci mam este z KW-cka, no nepouzivam ho, len sem-tam a riedim asi 1/10 a to len na nohy, ked su o dost tmavsie, ako telo. ja teraz menit nebudem. Uvidim, ked dojde domov mala, aka bude ona. ty mas 2 psov, ci fenku?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja mam 2 psov... 6,5 rocneho a rocne stena - zive striebro

no a tej srsti mame o hooooodne viac... na dlzku moze mat uz kludne aj 20cm takze mam co robit kym ho celeho vycesem do hladka tak, ze potom hrebenom prejdem bez zadrhelu...

a rada by som este jedneho, ale muzovi som povedala, ze az vtedy, ked bude z mladeho intersampion a plus ked uz budeme mat aj vlastne dieta... takze to je otazka tak 5-7 rokov kym bude dalsi vystavny koker...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak mas co cesat, neviem, vy mate asi aj podsadu, nie? taka srst sa asi nmenej dreduje, ako nasa. Ideme zajtra na upravu k strihacke, zas budem mat aspon dva tyzdne pokoj.
Byvate v byte, ci dome? ked uvazujes o 3 psoch..
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kočky, teda klobúk dole pred vašou starostlivosťou. Ako vás tak čítam, zisťujem, že asi som ďaleko pozadu so starostlivosťou o mojich hafankov.
Tak ja sa tu dobrovoľne priznávam, že so šampónom kúpem mojich psov maximálne dvakrát do roka, niekedy aj tri, ale to výnimočne. Robím to tak preto, lebo som niekde čítala, že psia srsť má vynikajúcu samočistiacu schopnosť a netreba narúšať kožné mazivo psíkov častým kúpaním. Je ale pravda, že nemáme čistokrvných psov, teda nechodíme ani na žiadne výstavy. Používame šampón Essenntiel Protéiné (Héry).
Po daždivej a špinavej prechádzke dám psíkov jednoducho do vane, osprchujem vodou labky a podvozok a je to. Mám ale šťastie na typ psov, ktorí naozaj nesmrdia, jedine keď zmoknú na daždi, tak vtedy to cítim, tak ako po mokrej vlne. Psov pravidelne vyčesávam.
Náš cca 6,5 ročný kríženec má dlhú hodvábnu srsť, úplne rovnakú ako špringeršpaniel, a toho vyčesávam často, niekedy aj 5 krát za týždeň. Má naozaj nádhernú lesklú srsť, bez viditeľných kožných problémov.
Nejaké problémy však v minulosti mala naša stará dáma (14,5r.) a to dvakrát, niekedy pred pár rokmi prvý raz a predminulý rok druhý raz. Mala naboku také šupinaté ohraničené miesto, ružovšie ako inde, a stále si to hryzkala. Pred rokmi jej dal veterinár taký smradľavý prípravok, trikrát do týždňa, a bolo po probléme. Predminulý rok sme nejako nestíhali ísť s ňou na vyšetrenie, akurát sme zmenili granulky, prešli sme z eukanuby na purinu pro plan, a teraz máme acanu. Všetko sa u nej stratilo, koža sa vyliečila sama, použili sme akurát šampón Dermilen (veterinárny) a psica vyzerá pekne. Už je však staručká, veľa spí.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kvaka: ja mam iba jedneho s PP... prveho mam bez... tam vznikla laska k tomu plemenu... a starostlivost maju rovnaku, akurat ze starsi to nema rad, tak kym nesmrdi spinou (nielen psacim pachom, ale normalne citim prach z neho), tak ho netrapim... mlady ma upravu (okrem cesania) rad... ked si ja fenujem vlasy, tak pride za mnou a labou mi hrabe po fene alebo steka a musim fenovat aj jeho

ja vycesavam pri fenovani psa... zasucha nesmiem, lebo ho osklbem... v auguste mi prisla kamaratka upravit mladeho a mala konecne viac casu, takze so mnou absolvovala kupanie a ja som jej zase pomahala pri uprave... tak som zistila, ze som robila velku chybu pri fenovani... totiz ja som si mokreho psa rozcesavala a az potom fenovala, niekedy ani to, vsak v lete je teplo, nech preschne navolno... a vtedy sme mali extremne tazke obdobie so srstou, lebo vdaka tomu sa velmi zagucila... takze teraz uz viem, ze mokreho psa zaroven vycesavam a tam kde cesem si fenujem, co rozdeli srst a vidim kde je este cucka... takze fen mi je pomocnikom a navyse psa lepsie presusim... a potom vydrzi 2 tyzdne bez cuciek (jasne, ze sa vyskytnu, ale nie tolko a nie take moc zbite)... a ked sa aj zacucka, mam zazrak od kw, prestriekam, pomagam, rozdelim rukou a az potom vycesem, vyfenujem...

este sa vratim k tym vybielovakom... ja som ho chcela pouzit, ale nie na celu srst ani na labky zo spodu, ale skor na nohy, ktore si bohuzial ocurava... tuto srst zvyknu vypinat gumickou, ale nato neni casu ked pridem z roboty domov a bezim co najrychlejsie s nimi von... ale musim zaklopat, ze tie zlte miesta miznu akosi same...
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Môj koker má strašne rád vyváľať sa vonku v hovienkach (nieto väčšej radosti pre neho ak nájde ľudské). Keď ideme na dlhšiu prechádzku a má voľno, tak sa skoro vždy vrátime domov veľmi voňaví. Stalo sa už, že som aj kúpanie musela opakovať. Z toho asi vznikli aj tie problémy s lupinami. Teraz som ho vyšampónovala tým veretinálnym šampónom a nejakú dobu nebude volne behávať. Dúfam, že sa to zlepší.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

v tomto su psiky velke potvorky...

im to vonia a chcu tak prekryt tie pachy, ktore sme im pri kupani dali my

znamej sa pes vyvalal v cerstvom konskom... bleeee umyvat by som ho nechcela...

neboj, psikovi sa isto polepsi a bude umenie nedovolit mu vysantit sa...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dav Pozri príspevok
Moja psia dáma má vyskočené jabĺčko na ľavej zadnej labke. Veterinár nás potešil, že má na podobné diagnózy vek, napravil jej to, naučil nás, ako jej máme masírovať labku, a dal želatínový doplnok stravy...Psina kríva, občas skňučí, potom sa pozabudne a chodí normálne. Tak na striedačku masírujem labku a plačem.
Chôdza po rovine je v poriadku, schody už robia problém, ide oveľa opatrnejšie. Vyskakovanie na gauč sa nekoná . Ale už sme našli trik, ako do nej liek dostať - namiešame jej kašičku s vodou a pridáme kúsoček roztopeného masla.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

verkaz Pozri príspevok
Môj koker má strašne rád vyváľať sa vonku v hovienkach (nieto väčšej radosti pre neho ak nájde ľudské). Keď ideme na dlhšiu prechádzku a má voľno, tak sa skoro vždy vrátime domov veľmi voňaví. Stalo sa už, že som aj kúpanie musela opakovať. Z toho asi vznikli aj tie problémy s lupinami. Teraz som ho vyšampónovala tým veretinálnym šampónom a nejakú dobu nebude volne behávať. Dúfam, že sa to zlepší.
Verkaz, to máš pravdu, častým šampónovaním môžu vzniknúť lupiny. Aj moja starká, keď ešte bola mladá, sa občas v nejakej hnilobe rada navoňala. Vtedy som samozrejme tiež použila šampón, inak sa nedalo. Už to nerobí, a mňa to len teší. Aj náš havino to zo dva razy skúsil, ale som ho zastavila povelom fuj. A keďže on je tak závislý na mne, už také niečo neskúša, len aby som ho nehrešila. Voláme ho občas vtierka, lebo stále sa snaží líškať, tuľkať a vyžaduje si neustálu prítomnosť, najmä moju. Niekedy mám z toho aj problém, najmä keď musím niekde vypadnúť. Keď sme na záhrade, niekedy sa ešte stane, že si začne jeden z nich otierať hlavu o zem, ale zastavím ich. Ak sa stihnú dovtedy navoňať, tak samozrejme umývam, ale len tie navoňané časti.
Kokrov poznám, suseda mala, aj sestra má, ich je trochu viac cítiť psinou, ako našich a asi by som aj ja v takom prípade častejšie kúpala. Minule môj vnúčik polial starenku na chrbátik voňavkou zo vzorky, to ste mali vidieť, ako prskala a kýchala. Museli sme jej to umyť, ale ešte trochu "smrdí".
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dav Pozri príspevok
Chôdza po rovine je v poriadku, schody už robia problém, ide oveľa opatrnejšie. Vyskakovanie na gauč sa nekoná . Ale už sme našli trik, ako do nej liek dostať - namiešame jej kašičku s vodou a pridáme kúsoček roztopeného masla.
Dav, neplač, to prejde. Po schodoch jej nedovoľ, ak sa dá, odnes dámu na rukách, bude ti vďačná. Naša mala raz nejaký problém s kĺbikom, ale po liekoch ju to prešlo. Vtedy skúšala skočiť na gauč a jej hrozné zakvíknutie od bolesti ma tiež rozplakalo. Bolo to pred 7 rokmi, teraz máme pokoj.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Kvaka Pozri príspevok
Dav, neplač, to prejde. Po schodoch jej nedovoľ, ak sa dá, odnes dámu na rukách, bude ti vďačná. Naša mala raz nejaký problém s kĺbikom, ale po liekoch ju to prešlo. Vtedy skúšala skočiť na gauč a jej hrozné zakvíknutie od bolesti ma tiež rozplakalo. Bolo to pred 7 rokmi, teraz máme pokoj.
Potešila si ma,že sa to upraví. Naozaj to bol hrozný zvuk, ako skňučala.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

verkaz Pozri príspevok
Môj koker má strašne rád vyváľať sa vonku v hovienkach (nieto väčšej radosti pre neho ak nájde ľudské). Keď ideme na dlhšiu prechádzku a má voľno, tak sa skoro vždy vrátime domov veľmi voňaví. Stalo sa už, že som aj kúpanie musela opakovať. Z toho asi vznikli aj tie problémy s lupinami. Teraz som ho vyšampónovala tým veretinálnym šampónom a nejakú dobu nebude volne behávať. Dúfam, že sa to zlepší.
Ak sa to napravi a lupiny od veterinarneho samponu zmiznu, odporucam ti tento
http://www.profikozmetika.sk/index.p...category_id=31
je na caste pouzivanie, pouzit ho treba podla navodu. ja ho mam, je super, som konecne nasla, co som hladala.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: to je ten isty, co pouzivam aj ja medzivystavne
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak tuzi niekto po malej pol rocnej maltezacke bPP dam kontakt- je zadarmo, darovanie. je to surne..Je v BA.
1 0
linaanika linaanika

linaanika je offline (nepripojený) linaanika

Ahoj,pisem ti ale nie za seba ale dceru.Velmi dobry prispevok si napisal a ma zaujal aj ked sa tolko o psoch nerozumiem a tu som hladala uplne ine odpovede.No zaujal ma prispevok natolko,ze som odpisala.Dcera sa venuje psom,ma aj svoj chovprodukt a salon pre psikov,kde ich striha,vymysla pre ne strihy a proste vie o nich vela.Su to ako jej deti a miluje ich viac ako seba.Ak mas chut sa s niecim poradit,s ochotou a radostou poradi a pomoze.Je aj manzelom v zachranarskej skupine -zachranari-psovodi.spoj sa s nou na Face-monika obzutova.Tiez vyhladava temy ohladom psikou,tak beze vseho ti dokaze dat radu v com kolvek co sa tyka psikou,s pozdravom jej mamina
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

linaanika: neviem sice komu patril tvoj prispevok, ale kukla som si dceru na FB a mame spolocneho priatela svet je maly...

napriklad ja sa uz bojim dat psika strihat do neznamych salonov... a s vystavnym si to nemozem dovolit... tak som bola donutena zaobstarat si veci na upravu a ucit sa to... nemam v plane strihat ine psiky, len tych svojich do salonov som davala strihavat len starsieho a moja jedina poziadavka bola - ostrihat podla standardu... nepodarilo sa ani raz... vzdy mali potrebu ostrihat mu aj tu dlhu srst, alebo naposledy mu ostrihala o dost viac z usi a ma ich teraz take plandrave, lahucke... tak som to vzdala je to sice narocne upravovat doma, ale nemala som na vyber...

kazdopadne uprimne zavidim dcere, ze sa psikom venuje profesionalne a ze jej praca je jej hobby
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Neviete mi niekto poradiť, ako odnaučiť psíka vyskakovať?
Je to už spomínaný najdúšik, môže mať niečo okolo roka, keď nás zbadá, tak sa teší, že vyskakuje (a to nepreháňom) meter do výšky. Ono je to zo začiatku príjemné, ale keď už vyskočí 10-tykrát.... :-(
Niekde som v minulosti čítala, že mu treba stúpiť na zadnú labku, samozrejme jemne, ale ako, keď je "vo vzduchu"??
Čím viac ho hreším a bránim mu skákať, tým viac sa vytešuje a skáče o 106.....
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Neviete mi niekto poradiť, ako odnaučiť psíka vyskakovať?
určite tým myslíš, vyskakovať na človeka, vtedy je potrebné zohnúť sa k nemu, jemne mu tlačiť na zadok s povelom sadni a okamžite ho za toto pochváliť a dať mu nejaký pamlsok,
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nas mlady robi to iste... najhorsie je, ze aj vonku z nicoho nic sa zacne tesit a dobehne ku nam a bud na muza alebo na mna zacne ohromne od radosti vyskakovat...

ale priznavam ze je to nasa chyba... lebo sme mu to dovolili... je to pohodlnejsie ked s labami sa oprie o nas a hlavu ma vo vyske ruky, tak ho hned pohladkame... preto sa to naucil a tazko ho to odnaucame ale on ide vyslovone po ruke, ci sedim, stojim, lezim, spim... pride, strci hlavu pod ruku, t.j. skrabkaj ... opica moja... rano ma tak budi
0 0
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

Ahojte,

chcela by som sa poprosit o radu - kupali sme nasho psika aj so samponom proti blcham, ale vobec nezabral. Nepamatam si uz znacku, neviete nahodou poradit, ktore sampony urcite zaberaju na tie potvorky blchy?

Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať