Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kedze na teba vrci, tak neviem ako mu to mozes natriet ty

je uboleny a boji sa, tak sa brani vrcanim...

mozes skusit este cez dobrotky, ci sa neosmeli prist a nechat sa aspon tulit... navyse nemusel sa pobit so psom, ale mohol mu ublizit aj clovek preto na teba, ako potencialnu hrozbu, moze vrcat

hlavne nesmies byt nervozna, musis byt v pohode, aby to psik vycitil ale musis byt aj opatrna...

osobne by som skor volila veterinara... skus mu aspon zavolat a poradit sa s nim co dalej...

drzim palce
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka, ak hned reaguje na sol, ma podla mna na labke- chodidle nejaku ranku.Skus to poriadne prezriet, moze to byt len prasklinka, inak by tak nereagoval.Ak nevidis dobre na to, ukaz to veterinarovi a povedz mu, ako pes reaguje. Nenatieraj mu to kazdy den, to nie je dobre, pes to mam mat -vankusikypevne a nie makucke.
1 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

janamirka2 Pozri príspevok
Ahojte, chcem poprosiť o radu čo mám robiť? V sobotu mi ušiel môj psík a zrejme sa niekde pobil, lebo mal krvavé okolo oka a teraz mu to hnisá, ale ja nemôžem k nemu ani pristúpiť a nedá mi to ošetriť, chcela som pomastiť s framikoinovou masťou, ale nedá normálne na mňa vrčí, a veterinára máme až 30 km
Ak je psík očkovaný nemalo by teda hroziť nejaká nákaza po šarvátke, ale skús urobiť odvar repíka lekárskeho a tým mu povymývať poranené miesta. Ten repík je doslova zazrak pri mnohých problémoch nielen u ľudí, ale aj u zvieratiek. Rany sa dobre hoja a je to aj dezinfekcia. Nedávaj žiaden prášok dezinfekčný, na to by mohla ranka reagovať práve opačne, je to cudzie teleso v rane. Len trpezlivo vymývajte repíkom. Ten neštípe a ukľudňuje.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ved nedovoli, aby sa ho dotkla.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

ešte ako som práve čítala je tu reakcia, že sa ho nemôžete dotknúť tak ako ošetriť? Treba trpezlivosť a ukľudňovať ho on zistí sám, že mu už nič zlé nehrozí a že mu chcete pomôcť. Poškrabkať hocikde na tele, len nie pohladiť na hlávke, radšej pod bradou. Keď im ideme rukou na hlávku majú pocit napadnutia..
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

verkaz Pozri príspevok
Lívia, ten Váš podnikový psík je pravdepodobne stále vonku. Skúste mu vystlať búdu slamou, tá nevlhne a keď na ňu dáte nejaký koberček, bude mu teplejšie.
Verkaz, ďakujem za radu (Všimla som si ju až teraz.
Psíka si na zimu zobrali k sebe príbuzní majiteľa (aj predtým si ho brali, ale nevedala som o tom, tak dlho tu nepracujem). Snáď majú pre neho zateplenú búdu.

Nápad so slamou poviem sestre, lebo jej pes má síce zateplenú búdu, ale vždy, keď k nej prídem, tak leží pri dverách na terasu (aj keď mrzne). Má tam koberec, ale s tou slamou by to mal teplejšie.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

kvaka - My doma po kazdej vychadzke umyjeme mu labky a potom natrieme MODROU indulonou. Len musis chvilu davat pozor, aby si labky neolizoval. Zatial sme nikdy nemali take problemy ako pises. Pokial ale skuci, pravdepodobne ma asi niekde na labke ranku
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

dalid Pozri príspevok
kvaka - My doma po kazdej vychadzke umyjeme mu labky a potom natrieme MODROU indulonou. Len musis chvilu davat pozor, aby si labky neolizoval. Zatial sme nikdy nemali take problemy ako pises. Pokial ale skuci, pravdepodobne ma asi niekde na labke ranku
Vďaka za všetky rady, asi mal naozaj nejakú miniranku alebo mu tá soľ po niekoľkodňovom intenzívnom solení chodníkov časť labky vyžrala, kým behal vonku, lebo my roky rokúce po každom venčení umývame labky, aj keď nesolia, a teraz už aj občas natierame, ale fakt je ten, že vtedy. keď zaskučal a pokrivkával, tak to stúpil na kopček čistej soli a možno mu zašlo za pazúrik, neviem. Snažíme sa chodníky obchádzať ale cez cestu musíme nejako prejsť.
0 0
angel7 angel7

angel7 je offline (nepripojený) angel7

Ahojte, chcela by som poradiť ohľadom mojej fenky. Na hlavičke, krku a zadnej labke sa jej spravili také malé chrastičky, potieram jej to takou dezinfekčnou vodičkou. Používam šampón Dermilen. Nevedeli by ste mi povedať z čoho to môže mať a ako alebo čím jej to mám liečiť?
Ďakujem
Naposledy upravil angel7 : 10.12.10 at 16:59
0 0
angel7 angel7

angel7 je offline (nepripojený) angel7

Ahojte, chcela by som poradiť ohľadom mojej fenky. Na hlavičke, krku a zadnej labke sa jej spravili také malé chrastičky, potieram jej to takou dezinfekčnou vodičkou. Používam šampón Dermilen. Nevedeli by ste mi povedať z čoho to môže mať a ako alebo čím jej to mám liečiť?
Ďakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

málo info- ale najmúdrejšie by bolo zadať otázku na nejakom zvieratkovom fóre ak nie priamo veterinárovi
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Angel7, ako píše Willma - veterinár, pretože príčiny môžu byť rôzne. Sestrin pes má napr. alergiu na niečo, čo sa bežne dáva do krmiva pre psov, preto musí papať len špeciálne granule (ktoré sú len na veterinári predpis).
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

angel7 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som poradiť ohľadom mojej fenky. Na hlavičke, krku a zadnej labke sa jej spravili také malé chrastičky, potieram jej to takou dezinfekčnou vodičkou. Používam šampón Dermilen. Nevedeli by ste mi povedať z čoho to môže mať a ako alebo čím jej to mám liečiť?
Ďakujem
Ja som takéto chrastičky objavila na na niekoľkých miestach asi pred tromi mesiacmi. Zmemila som šampón - začala som užívať šampón Ronny s norkovým olejom. Pýtala som sa aj zverolekára, tak mi povedal, ž to mohla byť aj reakcia na šampón proti parazitom, ktorý sme v lete užívali.
Ale najlepšie urobíš, keď sa poradíš so svojim zverolekárom.
0 0
ejla ejla

ejla je offline (nepripojený) ejla

Prosím vás, rozumiete reči tela psíkov?Ako np. čo znamená, keď šteká, ak ho hrešíte a pod.?
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

ejla Pozri príspevok
Prosím vás, rozumiete reči tela psíkov?Ako np. čo znamená, keď šteká, ak ho hrešíte a pod.?
V tomto pripade mas dve moznosti 1: Odvrava
2: Snazi sa ti vysvetli,ze nemas pravdu
1 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
magno Pozri príspevok
V tomto pripade mas dve moznosti 1: Odvrava
2: Snazi sa ti vysvetli,ze nemas pravdu
3. Vyhrešenie berie ako pochvalu a šteká ďalej, prípadne ešte viac

- Kamarátka hrešila psíka, tak, že mu hovorila jemným milým hlasom, aby bol ticho. Podľa intonácie hlasu to ozaj vyzeralo, akoby ho chválila a nie hrešila. Takže to malo opačný účinok
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ejla Pozri príspevok
Prosím vás, rozumiete reči tela psíkov?Ako np. čo znamená, keď šteká, ak ho hrešíte a pod.?
A este urcite aj vrti chvostikom, nie?
Zviera nepozna slova,ale rozpoznava ton hlasu.

Je treba aby podla "tonu" rozoznal, ci ho hresite,alebo chvalite
Ked ho za nieco hresite s miluckym hlaskom, tak to nema ziaden vychovny ucinok,lebo on sa zabava...
ked hresite zviera,je dobre nehladkat,ale drzat si odstup.

Tymto nechcem povedat, ze rozumiem zvieracej reci :-D
Ale mam doma 12 rocneho pitbulla,ktory je sice roznaznanec,ale poslucha na slovo,takze overene skusenosti...
Naposledy upravil arizona : 11.01.11 at 16:14
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

magno Pozri príspevok
V tomto pripade mas dve moznosti 1: Odvrava
2: Snazi sa ti vysvetli,ze nemas pravdu
komunikuje, ved nevie inak hovorit.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

.....ja ked toho mojho vyhresim a potom si drzim odstup,aby teda vedel,ze nieco prepiskol tak sa bude za mnou plizit a tak tlmene na mna postekavat strasna potvora
0 0
cifa cifa

cifa je offline (nepripojený) cifa

Lubaba Pozri príspevok
Daši, tak ako si to docielila, že ten tvoje je len na granulách?
Lubka skus jej granule zaliať letnou vodou aby chvílku nasali a zamiešaj! možeš servírovať určite ich z chuťou spapá
(kolega robí vývar s kuracieho masa a tým zalieva to už funguje na 100 %)

samozrejme naša pegy zjedla takto servírované akékoľvek granule ale po niektorých mala hnačky a tak prechod zo šťenacích na granule pre dospelákov muselo prebehnúť zopár "pokusov"

aj psíky kŕmené granulami dostanú varenú kuracinku či iné masko, šunčičku, sardinky,či surovú mrkvičku, redkvičku a podobne

to len ako mlsotu, kŕmi sa granulami
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať