Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

ejla Pozri príspevok
Prosím vás, rozumiete reči tela psíkov?Ako np. čo znamená, keď šteká, ak ho hrešíte a pod.?
Slušne povedané, hovorí ti niečo ako trhni si, na mňa si príliš malý pán.
Odporúčam pozrieť si na National geografic o 18:00 hod. program Cezar Millan, znalec psej duše ...
Pointa: vodca sa vždy správa asertívne, atď.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Chcela som sa posťažovať v teme „Čo sa mi dnes stalo, čo ma ... “, ale tam sa rieši otázka „sicílskej obrany“, tak mi zostala len táto psičkárska téma.

Dnes som bola svedkom, že moja hava sa zmenila z miláčika na malú dračicu, ba povedala by som, až na nepriateľa. Vlastne, ja na jej nepriateľa. Všeličo sme zažili, ale toto nie. A dôvodom k tejto zmene poslúžila taká banalita, akým je malá, umelo vyrobená kostička z byvolej kože - žuvacia pochúťka pre psíka. Balík týchto kostičiek hava dostala ako vianočný darček. A prvú som jej dala dnes za odmenu, lebo bola od rána veľmi milá. Už nie je milá. Vrčí na mňa len čo sa k nej priblížim, kostičku (už asi 7 hodín) nosí preventívne so sebou, a keď zaľahne a už sa jej ju nechce držať v papuľke, kostičku má v tesnej blízkosti. Dnes mi ani neasistovala pri varení obeda, čo je inokedy nemysliteľné. Určite jej odľahlo, že som v úplne inej miestnosti a nemusí chrániť svoju korisť. Ani žiadne hop na kolená nebolo, keď som si sadla do kresla.

Tá byvolia koža je asi dosť tvrdá(alebo sýta?) pretože doteraz hava dokázala ohlodať z jednej strany necelý kĺbik, tak ma zrejme aj zajtrajší deň čaká tichá, vlastne vrčiaca domácnosť. A tak rozmýšľam, prekvapí ma hava ešte niečím? Vlastne rozmýšľam o tom, ako málo stačí a jedna kostička oddelí zviera od človeka, ktorí sú inak dobrými kamarátmi. To sú mi za starosti, na rozdiel od tých, súvisiacich s udržaním svetového mieru!!! Viem však, že zajtra, keď nebude kosť, nebudú ani starosti. A to je moja istota, na ktorú sa môžem spoľahnúť.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

toto je akási droga náš hafan je na tom rovnako, keď má túto delikatesu horšie by bolo keby sa tak chovala a nemala nato dôvod.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

asi smutné, ale možnékeby nosila v papuľke plyšáka prišlo by mi to ako falošné materstvo, aj keď neviem či to vrčanie by k tomu patrilo, ja to nezažijem my máme psa a ešte k tomu už bez guliek
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

No počkaj...! Ale, žeby kus žvanca ju musel takto zmeniť? Mezičasom, ako som dopísala príspevok, tak predsa len urobila akýsi pokus o zmier a naskočila do môjho kresla, pravdaže s kožou v papuľke. Len čo som sa jej dotkla, tak začala vrčať. A tak milá hava aj so zvyškom kosti putovala z kresla dolu.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

No a teraz som to všetko pohnojila, príspevok som chcela napísať ako mimo témy a on tam vbehol ako normálny, vymazala som ho, a znovu prilepila, medzitým nabehla Tvoja reakcia. Tak sa stratila súvislosť, nevadí.
Psík bez guliek? Takého som nevidela, okrem feniek.
Naposledy upravil Petra Nová : 15.01.11 at 22:09
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

museli sme ho dať vykastrovať, mal na jajku nádor a druhé jajko tiež nebolo v poriadkunikdy by som nedala kastrovať psa, pooperačný priebeh hrozný
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Všeličo prichádza nielen na ľudí, ale aj na naše zverky. Dôležité je, že už je fit a že mu nechýbajú.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nechýbajú?to vie asi len on,ale pred fenečkami machruje-šmajchľuje sa ako keby ich maluž ho chceli aj za zaťkaona "jorkšírka" náš labroš
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tak to si tá "jorkšírka" trúfa a vôbec si neuvedomuje, že môže byť zadlávená.
Máš takéhoto labradora?


P.S. Priebežná správa o byvolej koži. Zvyšok sa podel nevedno kam, v dome je zas mier.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

nechcem Ťa Petra plašiť, ale Miník po zjedení takejto kostičky 2 dni vracal...tak nekupujeme
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dobre vedieť. Ja málo kupujem tie psie pochúťky, lebo si myslím, že je to pekné svinstvo. Ale, keď už ich dostala, tak čo s nimi? Uvidím zajtra, čo to s ňou porobí. Predpokladám, že aj Miník bol ako z divých vajec, keď tú kostičku ohrýzal.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

to teda bol ako besný... ale potom bol zas moje chudiatkochoručké
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

zlatíčka naše, netreba ich stresovať
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

a ešte jedna úplne bežná skúsenosť s Miníkom, nakoľko je doma jedináčik...občas varujem od susedov vnúčika a môj Miník, čo prvé spraví, keď chlapček k nám príde, postaví sa k svojej miske a začne vrčať...bez komentára a Oliver by aj chcel trošku z jeho granúl okoštovať.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

MT: Granule sú pre deti príťažlivé Synovec (1 r.) chodí do misky ich kocúrovi, ešte si aj za ňou vylezie po schodoch. Kocúr nevrčí
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tí malí by ale boli prekvapení, keby trochu okoštovali. Moja hava by im darovala aj plnú misku granúl.

Inak zisťujem, že hava po tej kosti pije vodu ako dúha.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ďakujem za "videjko" pobavila som sa, aj na ostatných
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať