Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jozka56 Pozri príspevok
to teda bol ako besný... ale potom bol zas moje chudiatkochoručké
Jožka, prosím Ťa, ak sa tu zastavíš, prezraď mi, čo bolo Miníkovi z tej byvolej kostičky. Moja hava asi 3 dni tú kostičku ohlodávala a dnes mi značkuje "aj horem aj dolem". Teraz neviem, či to spolu súvisí. Má dietu, piškóty a čaj, uvidím či prejde, inak pôjdem veterinárovi.
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petra Nová Pozri príspevok
Jožka, prosím Ťa, ak sa tu zastavíš, prezraď mi, čo bolo Miníkovi z tej byvolej kostičky. Moja hava asi 3 dni tú kostičku ohlodávala a dnes mi značkuje "aj horem aj dolem". Teraz neviem, či to spolu súvisí. Má dietu, piškóty a čaj, uvidím či prejde, inak pôjdem veterinárovi.
Nemusíš sa báť, tvoja hava mala na kostičku veľkú chuť, ale ju nemohla požuť z dôvodu, že kostička bola pre ňu veľmi tvrdá a okrem toho nevedela, ako na to. Ale slinky sa jej zbiehali. Teraz jej zrejme vychádza nadbytočná šťava zo žalúdka. Neviem, akú veľkú máš havu, a aká veľká bola kostička, či ju celú zjedla. Ja som mala viac druhov takých tenkých kostičiek, ale po jednej mi tiež grckali oba psíci, stará aj mladý, asi im nesadla. Na druhý deň to už bolo ok. Piškóty nedávaj, len vodu, a prejde to rýchlo. Môj peso tiež dlho nevedel požuť nijaké kostičky, už sa naučil. Dobre sa tým čistia zuby.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Na tie piškóty a čaj som nabehla po skúsenostiach z minulosti, keď hava mala podobné problémy. To mi odporučil veterinár. Asi to bude vážnejšie, lebo sa u nej objavila aj krv.
0 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Mám bišonika a tá kostička bola si 6cm dlhá, je to taký prepletenec z asi 1 cm širokých pásikov z byvolej kože, ktoré sú spletené do tvaru kosti.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petra Nová Pozri príspevok
Na tie piškóty a čaj som nabehla po skúsenostiach z minulosti, keď hava mala podobné problémy. To mi odporučil veterinár. Asi to bude vážnejšie, lebo sa u nej objavila aj krv.
Krv je z hnačky, choď k vetovi, určite jej niečo dá na preliečenie čriev. Zober aj tú kostičku, aby videl, čo žula. Bišónika má aj môj syn a povedal, že jeho psica takéto kostičky žuje, nič jej to nerobí.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dnes je už podstatne lepšie. Hava vrtí chvostíkom, lebo tri dni má zaistenú varenú stravu: ryžu a kuracie prsia.
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No super, nech sa jej darí.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...vysvetľujem redfordovi:.."poď sem, miláčik, okúpem ťa, smrdíš ako čínsky veľkosklad!"...miláčik na mňa kukne,očky pretočí a odkráča pod válendu..kľaknem si, skoro ľahnem a vyprosujem sa,ale had ani kuk...tvári sa, že má popoludňajšiu siestu...uvažujem už po stý raz, ako je možné, že mi až tak rozumie, však slovo "voda" som vôbec nepoužila...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová Pozri príspevok
Na tie piškóty a čaj som nabehla po skúsenostiach z minulosti, keď hava mala podobné problémy. To mi odporučil veterinár. Asi to bude vážnejšie, lebo sa u nej objavila aj krv.
Ahoj Petra. Tak NIKDY by som psovi nedala toto jest, bisonikovi zvlast. Je to plemeno velmi haklive na zaludok a creva, zasnem nad piskotami- ako dietu? ty tiez na dietu si davas piskoty?
Ved je to sama biela muka!!
Muka je pre psa skodlivina, my piskoty nedavame vobec. Ak mala v stolici krv, ma zapal ciev alebo zaludka. veterinar jej mal urobit zo vzorky stolice rozbor, nas to mal raz a bral potom antibiotika, plus mu veterinar nieco rozrobil do inj.striekacky, potom, ked sa to vsetko ukludnilo a stolica uz bola v pohode, trvalo to aj 2 tyzdne, davala som probioticku pastu pre psov skoro 3 tyzdne raz denne.
Odvtedy zerie iba franule Acana paficika, sem tam mu dam na to husacie maso, kacacie, kralika- nikdy nie kurca- silny alergen pre biele psy.
Ma ich rad aj tak, ze uvarim mrkvu, petrzlen a kalerab vo vode bez soli a na granule dam par kuskov a zalejem lyzickou vlazneho vyvaru. Neskriabe sa a nema problemy so zaludkom uz rok.

Baby, tie svinstva, ako tie kosticky, susene usi, ved je to odpad, radsej nic, ako toto. My mame doma vela hraciek, vyzeraju ako kosti, su umele, s tym sa hrame.
Dufam, ze sa malej polepsi a urcite by som jej dietu drzala aspon tyzden a granule primiesavala len velmi opatrne, po malych davkach to ryze s masom, pripadne zeleninou.

My uz mame slecnu, ma jeden tyzden, takze cakame , chystame a tesime sa-)
Naposledy upravil alaya1 : 21.01.11 at 14:35
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
Nemusíš sa báť, tvoja hava mala na kostičku veľkú chuť, ale ju nemohla požuť z dôvodu, že kostička bola pre ňu veľmi tvrdá a okrem toho nevedela, ako na to. Ale slinky sa jej zbiehali. Teraz jej zrejme vychádza nadbytočná šťava zo žalúdka. Neviem, akú veľkú máš havu, a aká veľká bola kostička, či ju celú zjedla. Ja som mala viac druhov takých tenkých kostičiek, ale po jednej mi tiež grckali oba psíci, stará aj mladý, asi im nesadla. Na druhý deň to už bolo ok. Piškóty nedávaj, len vodu, a prejde to rýchlo. Môj peso tiež dlho nevedel požuť nijaké kostičky, už sa naučil. Dobre sa tým čistia zuby.
Ak zo psa"vychadza šťava", tak grcka zltu penu, ma prekysleny zaludok. Ale ked sa objavi krv- je to velmi vazna vec a urcite to netreba zlahcovat.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Petra Nová Pozri príspevok
Jožka, prosím Ťa, ak sa tu zastavíš, prezraď mi, čo bolo Miníkovi z tej byvolej kostičky. Moja hava asi 3 dni tú kostičku ohlodávala a dnes mi značkuje "aj horem aj dolem". Teraz neviem, či to spolu súvisí. Má dietu, piškóty a čaj, uvidím či prejde, inak pôjdem veterinárovi.
Prvé, čo urobím, ak začne Miník vracať, tak mu striekam do papuľky striekačkou rozpustenú smectu vo vode/lebo piť vodu väčšinou nechce/, ak po pol dni neprestane vracať, tak bežím doktorovi.
A myslím si, že je to z tej potvory "kostičky", ktorú pahltno jedla a potom sa toto stane
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alaya1 Pozri príspevok
Ak zo psa"vychadza šťava", tak grcka zltu penu, ma prekysleny zaludok. Ale ked sa objavi krv- je to velmi vazna vec a urcite to netreba zlahcovat.
Alaya1, to bola prvá moja reakcia, čítala si aj následný príspevok? Tiež som písala, že piškótku nie, a ak je krv, treba k vetovi, že je to vážne. Nezľahčovala som. Čo sa týka kostičiek, je to individuálne, nie všetky kostičky sú svinstvo, niektoré sú aj s vitamínmi, psík ich žuje dlho a nehrozí, že by mal zažívacie problémy. Moji havinkovia teraz tiež papkajú acanu, predtým som mala Purinu ProPlan, a každé krmivo má nejaké pre a proti. Náš lord napríklad nemôže acanu pacifika, napínalo ho a mal riedku stolicu. Kamoškin pes rovnako, po nej zvracal. Susedov pes sa jej nevie zase nabažiť, a to má s mojím 50% rovnakých predkov. Acana senior a adult je dobrá, z tej problémy nemajú. Acanu už máme v jedálničku vyše roka. Ja dávam na zuby také žuvacie proplan, a občas aj tie tvrdé, nám sa to stalo raz, že im bolo zle, ale naraz obidvom.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
Alaya1, to bola prvá moja reakcia, čítala si aj následný príspevok? Tiež som písala, že piškótku nie, a ak je krv, treba k vetovi, že je to vážne. Nezľahčovala som. Čo sa týka kostičiek, je to individuálne, nie všetky kostičky sú svinstvo, niektoré sú aj s vitamínmi, psík ich žuje dlho a nehrozí, že by mal zažívacie problémy. Moji havinkovia teraz tiež papkajú acanu, predtým som mala Purinu ProPlan, a každé krmivo má nejaké pre a proti. Náš lord napríklad nemôže acanu pacifika, napínalo ho a mal riedku stolicu. Kamoškin pes rovnako, po nej zvracal. Susedov pes sa jej nevie zase nabažiť, a to má s mojím 50% rovnakých predkov. Acana senior a adult je dobrá, z tej problémy nemajú. Acanu už máme v jedálničku vyše roka. Ja dávam na zuby také žuvacie proplan, a občas aj tie tvrdé, nám sa to stalo raz, že im bolo zle, ale naraz obidvom.
Kvaka, moja odpoved bola pre Petru- ma bisonika. Tie psy su zname svojimi citlivymi zaludkami, prezila som si s tym svoje, su casto alergici, a preto ja neexperimentujem. Zuvaciu kost, ci kosticku, kupil raz manzel, no to bol des. Nikdy viac. Viem, co psovi sedi a nebudem riskovat.Ja som skoro dva roky krmila Purinou PP- losos ryza, no ked na jesen zmenili recepturu, pes sa isiel zblaznit, hlacky, vracanie, skrabanie, krv v stolici. Studovala som receptury, zlozenie- sama obilovina.
Tak som presla na Acanu- skoro rok a nic. Pacifika su same ryby a liecive rastliny, cervene zemiaky. Mas to tiez same nechce jest. Tak mu pridavam to, co som pisala.
Stolica ukazkova. Kazdemu psovi sadne nieco ine. No ked najdeme to idealne, netreba experimentovat.
A piskoty na dietu a caj....ved to ani detickam nedavame, skor ryrovy odvar.
Ja dbam na to, aby mal pravidelny prijem potravy, rano a vecer. Nikdy som psa netrestala tym, ze ked nechcel zozrat to, co som mu dala, tak uz nedostal nic. Aj o tomto som tu citala. Je to tyranie zvierata. lebo ver mi, keby mi boli nutili jest kazdy den tekvicovy privarok- udam ich za tyranie
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Ahoj Petra. Tak NIKDY by som psovi nedala toto jest, bisonikovi zvlast. Je to plemeno velmi haklive na zaludok a creva, zasnem nad piskotami- ako dietu? ty tiez na dietu si davas piskoty?
Ved je to sama biela muka!!
Muka je pre psa skodlivina, my piskoty nedavame vobec. Ak mala v stolici krv, ma zapal ciev alebo zaludka. veterinar jej mal urobit zo vzorky stolice rozbor, nas to mal raz a bral potom antibiotika, plus mu veterinar nieco rozrobil do inj.striekacky, potom, ked sa to vsetko ukludnilo a stolica uz bola v pohode, trvalo to aj 2 tyzdne, davala som probioticku pastu pre psov skoro 3 tyzdne raz denne.
Ahoj, Alaya, som rada, že Ťa opäť vidím v téme. Vieš, že si cením Tvoje rady, ale sem tam verím aj veterinárovi. Tie piškoty a slabý čaj mám odskúšané v minulosti, keď hava mala podobné problémy. Aj teraz kúra zabrala, pretože od včera večera nevracala a stolica sa pekne zahustila po tom, čo som si myslela, že aj črievka z nej výjdu. Tá dávka piškót = tri, štyri večer, dnes ráno rovnako. Poobede trochu suchej ryže. Ak sa zajtra vylepší, dostane aj varené prsia k ryži s trochou vývaru. Piškóty už nebudú potrebné, dúfam. Zatiaľ sa neplaším, len sledujem. Na to, čo bola včera,dnes je celkom živá. Ak by sa jej pohoršilo, pôjdem na vetpohotovosť.
0 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jozka56 Pozri príspevok
Prvé, čo urobím, ak začne Miník vracať, tak mu striekam do papuľky striekačkou rozpustenú smectu vo vode/lebo piť vodu väčšinou nechce/, ak po pol dni neprestane vracať, tak bežím doktorovi.
A myslím si, že je to z tej potvory "kostičky", ktorú pahltno jedla a potom sa toto stane
Jožka, čo je toto prosím Ťa?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Petra kuk, je to ľudský liek, ale v slabom roztoku , ak treba dávam Miníkovi http://infopacient.sk/hnacky/index.p...e=co-je-smecta
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra, som rada, ze si fenke lepsie. No, nie kazdy veterinar je dobry veterinar, a piskoty- to naozaj je pre mna novinka, pytala som sa teraz cez net aj poradkyni chovu a odpovedou boli same ????????
No, ale ked jej neuskodili, tak sa drzte a nekupuj fenke odpad, aj ked kazda chceme psovi len to naj....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Jožka, ďakujem, fakt som ten liek nepoznala.
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Smekta sa podava pri dehydratacii, je to suhrn mineralov a pod....

Ja Davam obycajne cierne uhlie, polovicu
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

1. Ako dlho sa pes spamätáva z kastrácie?
2. Môže sa pri kastrácii urobiť hneď aj čipovanie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať