Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mala som chorého psíka a museli sme ho dať vykastrovať. Bol to taký malý nezmar a vôbec mu to neprekážalo. Dávala so mu dva dni tabletku proti bolesti a za týždeň sme boli vyberať stehy a bol fit. Čípovať sme dali inodedy, tak neviem ale myslím si, že by sa obidva zákroky dali urobiť naraz.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Llívia Pozri príspevok
1. Ako dlho sa pes spamätáva z kastrácie?
2. Môže sa pri kastrácii urobiť hneď aj čipovanie?
Cipovanie je malilinky zakrok, nerobi sa v narkoze, ako injekcia.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Verkaz, Alaya1, ďakujem. Sestra ide dať vykastrovať svojho hafana a rozmýšľa nad tým, že by ho hneď dala aj čipovať.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

absolvovali sme zacipovanie zaciatkom roka... nic extremne bolestive... nas jacal ale az potom ale to on je taky herec...

inak ak ho uz budu uspavat, tak nech mu to pichnu vtedy, bude mat menej stresu...

drzim palcoky, aby bol hafco v poriadku
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Našu fenku čipovali pri operácii, keď už bola v narkóze, tak nech je to naraz. A hafanko to čipovanie prežil bez narkózy, bolo mi ho ľúto, ale myslím, že ani nepípol.

Mne dnes poslala dcéra mail,aby som nezabudla, že http://hobby.idnes.cz/psa-otravite-r...y-mazlicci_mce
No tak ja mám pesov už 15 a 7 rokov, ale človek sa vždy rád poučí. Posielam aj vám, určite to všetko už viete, ale možno ja tam aj niečo nové pre nás.
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...falošný had ma dnes zapredal za piškotik od pánička, vyžaloval sa mu, aký je on neľúbený, vykníkal sa, aký je on utláčaný- lebo panička mu spí na válende, ktorá je pre jeho prdelenku tá najmäkšia-no strach to bol počúvať, čo všetko sa jemu deje...
..prehrávam na celej čiare- pániček ho zobral do horičky,to ste mali vydieť, tú chvostíkovú vrtuľu, ako sa tešil...lebo odo mňa je to samozrejmé, že sa ide do horičky...jáááj...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som sa včera ohromne zabávala. Rozhodla som sa, že okúpem našu psíčku. Zložila som jej obojok, a psíčka s vražedným pohľadom urýchlene prchala do inej izby . Tak som trochu počkala, volám ju, aj prišla, ale keď videla v mojej ruke uterák, zase sa išla skryť . Zobrala som ju na ruky, metala sa ako divá, no keď už bola vo vani, pekne stála, nechala sa umyť, no ten trpiteľský pohľad.. Ja som bola v tom, že psíky majú vodu radi. No tá naša, ani keď je najhorúcejšie leto nevlezie do vody. Keď sme ju v lete pomaly vložili do jazera, plávala pekne, ale viac sa k brehu ani nepriblížila. Je to normálne, môžu mať aj psy fóbie z vody?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Žabinka Pozri príspevok
Ja som sa včera ohromne zabávala. Rozhodla som sa, že okúpem našu psíčku. Zložila som jej obojok, a psíčka s vražedným pohľadom urýchlene prchala do inej izby . Tak som trochu počkala, volám ju, aj prišla, ale keď videla v mojej ruke uterák, zase sa išla skryť . Zobrala som ju na ruky, metala sa ako divá, no keď už bola vo vani, pekne stála, nechala sa umyť, no ten trpiteľský pohľad.. Ja som bola v tom, že psíky majú vodu radi. No tá naša, ani keď je najhorúcejšie leto nevlezie do vody. Keď sme ju v lete pomaly vložili do jazera, plávala pekne, ale viac sa k brehu ani nepriblížila. Je to normálne, môžu mať aj psy fóbie z vody?
Žabinka, presne to isté robí aj naša dáma. Horory sú u nás vždy s kúpaním, poznám ten trpiteľský výraz. Sudca by ma určite uznal vinnou z týrania zvierat, keby ju videl. Teraz je to už lepšie, už nemá takú silu sa brániť, predsa len, má onedlho 15 rokov. Ale mám takú skúsenosť, že ešte keď bola mladá, mala asi dva roky, to dcéra bývala ešte s nami a bol to JEJ PES, boli sme na jazere plávať. Havinka bola na brehu a čakala pri mne. Dcéru napadlo, že nám z vody zakýva, zakývala som jej späť, ale zrazu, na moje veľké prekvapenie, naša psica skočila do jazera a začala plávať k nej. V nemom úžase som ju sledovala, ako pláva k dcére, ale to už som vliezla do vody aj ja a išla som na pomoc, lebo som nevedela, či psica išla dcéru zachraňovať, a ako to dopadne. No ale čo asi iné, ako zachraňovať, keď vodu od mlada nenávidí? No nakoniec to dobre dopadlo, a to bolo prvý aj posledný raz, čo naša dáma predviedla, že plávať vie.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kvaka Pozri príspevok
Žabinka, presne to isté robí aj naša dáma. Horory sú u nás vždy s kúpaním, poznám ten trpiteľský výraz. Sudca by ma určite uznal vinnou z týrania zvierat, keby ju videl. Teraz je to už lepšie, už nemá takú silu sa brániť, predsa len, má onedlho 15 rokov. Ale mám takú skúsenosť, že ešte keď bola mladá, mala asi dva roky, to dcéra bývala ešte s nami a bol to JEJ PES, boli sme na jazere plávať. Havinka bola na brehu a čakala pri mne. Dcéru napadlo, že nám z vody zakýva, zakývala som jej späť, ale zrazu, na moje veľké prekvapenie, naša psica skočila do jazera a začala plávať k nej. V nemom úžase som ju sledovala, ako pláva k dcére, ale to už som vliezla do vody aj ja a išla som na pomoc, lebo som nevedela, či psica išla dcéru zachraňovať, a ako to dopadne. No ale čo asi iné, ako zachraňovať, keď vodu od mlada nenávidí? No nakoniec to dobre dopadlo, a to bolo prvý aj posledný raz, čo naša dáma predviedla, že plávať vie.
Naša bola tiež len jediný raz v jazere. Má 2 roky, a neviem o žiadnom depresívnom zážitku z vody počas jej života. Na kúpanie sme ju postupne privykali, nebolo to hrubé a necitlivé kúpanie. Tak tomu nerozumiem. Príde za mnou aj do kúpeľne, ale akonáhle počuje tiecť v kúpeľni vodu, prchá kade-ľahšie.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

moji psy vedia, ze sa ide kupat podla toho, ze si rozrabam kondicioner... takze to musim urobit skor, inak su protesty... idealne je zobrat psa pod pazuchy a ist s nim rovno do vane, sem-tam zaknukaju pri namacani ale nic horsieho chvalabohu...

starsi takto vzdy vedel ze sa ide kupat a nic som mu nehovorila.. videl flasu v ruke, lyzickou nabrany kondicioner, v kuchyni zaliate vriacou vodou (aby sa rozpustil a to staci len trocha zaliat, zvysok samozrejme potom dolejem studenou vodou) a pocul buchat lyzicku ako to rozmiesavam, tak mi vzdy usiel schovat sa do truciarne (v rohu pod lavicou v kuchyni)... dokonca tam cucal kym sa svietilo v kupelni... raz som takto cakala asi hodinu a bolo mi divne ze ani po tak dlhej dobe nevyjde von a potom pozeram, ze som nechala kupelku otvorenu a svietilo sa tam... az ked som zhasla vyliezol
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Byvolio-kostičkové hody predsa len u nás nedopadli dobre a keďže diéta nestačila, hava skončila v rukách veterinára. Dnes poobede som bola s ňou na injekcii a v čakárni som stretla dvojicu, ktorá ma zaujala a dojala. Vlastne kvôli ním píšem tento príspevok. Sedeli sme vedľa seba na lavičke, on malý starší človiečik, hádam by sa neurazil, keby som ho oslovila dedko. Pod jeho nohami sedel psík, ktorého dedko hladil po hlávke tak nežne, že som to nemohla prehliadnuť. A keď moja hava všetečka, začala rušiť ich idylu, psík sa presunul k druhej nohe svojho pána a trel si čumáčik o jeho manchestráky. O moju havu nejavil veľký záujem. Neskôr som sa dozvedela, že psík, pouličná zmeska, s krásnymi očami a tlamou, 14 ročný, v piatok dostal porážku a veterinárovi sa ho podarilo zachrániť. Tak dedko s ním prišiel na ďalšiu injekciu. Vybavení boli predo mnou, tak som ich mohla vyprevadiť očami aj slovom. Tí dvaja ako keby odjakživa k sebe patrili a veľmi som im priala, aby to aj tak zostalo čo najdlhšie.
3 1
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Žabinka Pozri príspevok
Ja som sa včera ohromne zabávala. Rozhodla som sa, že okúpem našu psíčku. Zložila som jej obojok, a psíčka s vražedným pohľadom urýchlene prchala do inej izby . Tak som trochu počkala, volám ju, aj prišla, ale keď videla v mojej ruke uterák, zase sa išla skryť . Zobrala som ju na ruky, metala sa ako divá, no keď už bola vo vani, pekne stála, nechala sa umyť, no ten trpiteľský pohľad.. Ja som bola v tom, že psíky majú vodu radi. No tá naša, ani keď je najhorúcejšie leto nevlezie do vody. Keď sme ju v lete pomaly vložili do jazera, plávala pekne, ale viac sa k brehu ani nepriblížila. Je to normálne, môžu mať aj psy fóbie z vody?
..

...žabik, tak tvoja havka je istotne naša pokrvná príbuzná...pepsikoláč tiež nemusí vodu,v žiadnej podobe, iba na pitie...poznám tie očky, jedno utrpenie z nich sičí,aj teraz na mňa kuká útrpne- ideme sa kúpať, len videl osušku...nič nehovorím,uvidím, kam sa schová tentoraz...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...Peťka, ale aspoň je už havenka v poriadku...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Áno, už sa to zdá byť v poriadku, v stredu ideme na poslednú injekciu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Drizm fenocke prsty, aby sa rychle vyzdravela.P.S. Mame uz dievcatko- ma 2 tyzdne-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..hurááá..sme okúpaní...budú ma nenávidieť aj pepsikoláčence, ak nejaké niekde budeme niekedy mať...ale zachránil to pániček...ešte šťastie, že je tu..inak som odpísaná od psej lásky a vernosti nadosmrti!...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A môj nerko sa takto sám kúpe celé leto a leží tam a leží..............
Foto0038.jpg  
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Sybila, tá fotka je super!
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nádherný psík a vydarená fotka. Ešteže to nevidí moja Wendy, tá by z toho mala nočné mory .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať