Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
renata_k renata_k

renata_k je offline (nepripojený) renata_k

Myslím, že by potreboval väčšiu vaničku :-))))
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ahojte chcem sa spýtať mate niektorá skúsenosti s kvapkami METACAM,malo by to byť pre psy na zápaly,lebo náš má opuchnutu prednú labu,veterinár mu pichol asi 6 injekcií ale nezaberajú tak odporučil kúpiť tieto kvapky, ale nevidím žiadne zlepšenie,pes kríva ale pravdepodobne ho to nebolí lebo si nechá labu chytiť já už neviem čo s ním
P1043266.jpg  
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

renata_k Pozri príspevok
Myslím, že by potreboval väčšiu vaničku :-))))
no on sa takto kúpe celé leto mal bielu vaničku, ale tá práskla a narýchlo sme zohnali aspon takú, ale už aj tá je puknutá, tak hádam cez leto bude mať väčšiu, ale on si tam vlezie aj 15x za deň a raz sme mu nenapustili vodu a skočil do bazéna, škoda, že to som nestihla odfotiť. A keby ste videli jak sa ponára v tej vaničke.
P1010394.jpg  
P1010397.jpg  
P1010562.JPG  
P1030237.jpg  
NERO - Hlohovec.JPG  

1/1
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a ešte by som sa chcela opýtať skúsenejších, mali sme na napárenie sučku ale nejako sa to nepodarilo on sa snažil jak blázon ale ona nič. Neporadíte?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no a toto sme mu strčili bažanta a nevedel čo s ním, ale potom si ho nenápadne prišiel ukradnúť do garáže.
0317.jpg  
Nero a bažant.jpg  
1/1
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A toto ste už videli, my máme totižto už 3 psíkov.
P1010358.jpg  
P1010359.jpg  
1/1
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

beba13 Pozri príspevok
ahojte chcem sa spýtať mate niektorá skúsenosti s kvapkami METACAM,malo by to byť pre psy na zápaly,lebo náš má opuchnutu prednú labu,veterinár mu pichol asi 6 injekcií ale nezaberajú tak odporučil kúpiť tieto kvapky, ale nevidím žiadne zlepšenie,pes kríva ale pravdepodobne ho to nebolí lebo si nechá labu chytiť já už neviem čo s ním
môj labrador z času na čas kríva, keď som bola u veterinára, tak dostával injekcie a antibiotiká ale nezabralo mu to je pravda, že to nemal opuchnuté. Tak keď ho to chytí a vidím, že kríva, tak mu dám ibalgin.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

sybila3 Pozri príspevok
a ešte by som sa chcela opýtať skúsenejších, mali sme na napárenie sučku ale nejako sa to nepodarilo on sa snažil jak blázon ale ona nič. Neporadíte?
k tomuto len tolko... pokial nejde o psa s PP, tak to nerobte... pisala som to x-krat a zrejme este budem... neviete aku genetiku pustate dalej... co povazujem za velmi nezodpovedne... tak si to poriadne rozmyslite... krasa a povaha na dalsie mnozenie nestaci... v utulkoch je dost opustenych psikov, tak naco mnozit dalsie...

a pokial ide o psa s PP, tak otazku smerujte na poradcu chovu...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

sybila3 Pozri príspevok
môj labrador z času na čas kríva, keď som bola u veterinára, tak dostával injekcie a antibiotiká ale nezabralo mu to je pravda, že to nemal opuchnuté. Tak keď ho to chytí a vidím, že kríva, tak mu dám ibalgin.

a je to tu! genetika... a neuprosna dysplazia bedroveho klbu... takze tento pes by bol z chovu vyluceny aj keby mal PP ...

nenakryvajte s tymto psom, urobite viac skody ako uzitku
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

veď ani sa mu to nepodarilo, ale on kríva asi tak raz za rok aj to je tá choroba? Ale zverolekárka mi nič také nepovedala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

náš labroš keď sa raz v novembri 2010 z ničo nič nepostavil na nohy a išli sme k vetošovi okamžitá dg. bola dysplazia je smutné že tu je povolené množenie aj vyšším stupňom dyslazie, čo napr. v Anglicku nehrozí.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja by som skor povedala, ze je smutne ze zakon nie je postaveny inak a nie je prisne nakazana sterilizacia/kastracia vsetkym nechovnym jedincom... v utulkoch by bolo menej psikov, ak by vobec dake chudatka opustene boli...

a druhy faktor, co je smutne... je smutne to, ze ludia maju psy za milacikov rodiny a pri mnozeni ich beru ako vec... neuvedomia si nasledky, ktore to prinesie...

"sak nakryjeme, je to krasny psik..." rodinny milacik... hm, ale genetiku dalej nestuduju... ono to moze zniet ako nenavist ku psikom, ale ja sa snazim bojovat proti zbytocnemu mnozeniu prave z velkej lasky k tymto tvorom... nezasluzia si take zaobchadzanie od niekoho koho bezpodmienecne zboznuju... nezasluzia si choroby, ktore im nevedome prinesie neuvazene parenie... a uz vobec si ani jeden jediny psik nezasluzi byt na ulici a v tom lepsom pripade v utulku... mne ide srdce puknut ked to vidim...
4 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a este chcem dodat...

pre sybila3:

sama si prekvapena diagnozou.. netvrdim, ze to musi byt ono, ale velmi to tomu nasvedcuje... prajem ti aby psik bol samozrejme v poriadku




ale ja uz len z lasky k mojmu plemenu viem o nom vsetko mozne, nemozne, zaujimam sa o ich choroby, choroby ktore su dedicne, nededicne a veru mam z toho slusny hokej stale... a kedze labrador je nasa srdcovka, tak aj o tuto rasu sa zaujimam...

inak psik je velmi pekny, ale mne sa lubia vsetci
Naposledy upravil andreaS : 30.01.11 at 19:13
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to že toto plemeno má genetickú predispozíciu na toto ochorenie kĺbov to sme vedeli. odmalička sme sa snažili, aby sme sa tomu vyhli preto keď nám to vetoš povedal tak ja som sa zmohla akurát na
snažili sme sa,aby mal dobré žrádlo, nikdy sme ho neprecpávali, nie je to ten tučný labroš, čo ledva ide. dostal lieky tie zabrali a zatial je fajn.musím ešte kúpiť nejakú klbovú výživu.aj keď s myslím, že potreboval schudnúť, ale posnažili sme sa a trošku zhodil
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

lujza: zle som adresovala prispevok, neuvedomila som si to, kedze som komunikaciu zacala so "sybila3" ... ona bola prekvapena z tejto informacie...

nas starsi ma za sebou uz viacero zdravotnych problemov a veruze som si zakazdym poplakala aj ja ... a takisto ked vidim ako zle sa maju iny psikovia, ci uz v telke, na internete, tak mi je to nesmierne luto a hned mačkám tych mojich so slzami na krajicku...

su tu s nami pomerne kratko preto sa im snazime dat plnohodnotny zivot... napr. rozhodnutie stavat dom padol aj kvoli nim
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja už ani nehovorím. Každý prípad týraného psíka oplačem. Ale teraz som pomohla (aj keď malou čiastkou) na operáciu nožičky psíka z útulku Tuláčik, ktorému veľmi niekto ublížil a má komplikovanú zlomeninu nôžky.
4 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

12spidy Pozri príspevok
Mám fenku ratlíka a má problém s rodením. Týžden pred termínom pôrodu začne rodiť a všetky šteniatka uhynú. Alebo ich porodí o deň, dva skôr a žijú aj 4 dni jedia a potom prestanú cecať a uhynú. Neviem čo mám s nou robiť. Kto mi poradí???
Myslim si, ze moze ist o herpes. Neprenasa sa na cloveka, ale sucke sposobuje prave tieto problemy. Je dobre preliecit ju antibiotikami. A pri prvych naznakoch harania ist na injekciu veterinarovi, myslim, ze sa davaju tri injekcie, prva pri tych prvych naznakoch a mohlo by to vyjst. ;-)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

bohvie kolkokrat tu fenku uz takto dotycny nakryl... osobne sa mi to nepaci a dotycny by nemal vlastnit ziadneho psa... keby bol starostlivy, tak s tymto problemom pojde za veterinarom a bude to riesit s nim, nie tu na fore...

a keby bol aspon trochu ludsky, tak hoc pri druhom porode sa mu to stalo, tak fenku by uz nechcel nakryvat... naco ju takto trapi??? preliecit ju treba ale nie este aj nakryvat
0 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

nič proti psom.......ale klobásy radšej z bravčoviny.......
0 2
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

http://pokec.azet.sk/krizanik/fotoal...9=2f0da7d28856

Pozrite si čo mi narastlo z Jorkšira ked som to krmil Tesco granulami.
ak by niekto chcel možem zabezpečiť takýychto Jorkšírov :-)))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať