Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Mám lepšiu akciu: odporučila som sestru ako nového zákazníka - pre mňa bonus 5 EUR, pre ňu zľava 10 % (pre nového zákazníka) + ešte dostala nejaký šek na 10 % (dúfam, že je to niečo iné, ako zľava 10 % pre nového zákazníka) a k tomu ešte zľava asi 2,5 % za platbu vopred A jasné, objednávka nad nejakých 39 EUR - doprava zdarma. Na objednávke za cca 125 EUR som ušetrila cca 15 EUR. A nechala som sa zlákať na túto akciu: http://www.zoohit.sk/shop/psi/granul...h/adult/165419
Jediná nevýhoda je to, že majú len zahraničný účet.
(Páčia sa mi ich bonusové programy, nižšie ceny a dobrý prístup k zákazníkom, lebo keď im pošlem otázku, tak na druhý deň mi odpovedia, na rozdiel od jedného slovenského e-shopu, ktorý nebol schopný (ochotný?) odpovedať na moju otázku ohľadom ceny dopravy (a to som im otázku posielala 2x a skúšala som im aj volať, ale nedovolala som sa. Aj to, že zásielka ide skoro 2 týždne, sa dá prežiť (najmä vtedy, ak si dopredu vyrátam, čo sa mi kedy minie.)
Naposledy upravil Llívia : 14.02.11 at 22:54
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nevedela som, že predávajú aj uši. Sestrin pes ich má strašne rád (keď som ich prvýkrát videla v obchode - bŕŕŕ) - dostal ako vianočný darček.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes som od priateľky dostala mailom upozornenie na tento výrobok http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisk...zvirete/190642. Už dávnejšie uvažujem nad riešením, ako nedvíhať psa do vane a ako ho tam dostať. Poznáte to niekto? Aký máte na to názor? A potom ako z vane von? Aj tam by som musela dať nejaký stupienok. Musela by som mať nad vaňou aj dosku, ako medzistanicu. Pre mňa je to vážny problém, čas a bolesti ma nútia ho riešiť.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a to mas velkeho psa, ze mas problem ho zdvihnut do vane?

moj mlady nema problem z vane vyskocit, ale nie je to pre nich vhodne...

este existuju original vane s otvorom pre psika, kde psik vyjde presne po takych schodikoch hore aj dole...

napriklad:

http://www.profikozmetika.sk/index.p...category_id=44

alebo potom poziadat o pomoc pri kupani niekoho kto ti ho da aj do vane aj z vane von..

alebo davat kupat do salona...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka Pozri príspevok
Dnes som od priateľky dostala mailom upozornenie na tento výrobok http://www.zoohit.sk/shop/psi/pelisk...zvirete/190642. Už dávnejšie uvažujem nad riešením, ako nedvíhať psa do vane a ako ho tam dostať. Poznáte to niekto? Aký máte na to názor? A potom ako z vane von? Aj tam by som musela dať nejaký stupienok. Musela by som mať nad vaňou aj dosku, ako medzistanicu. Pre mňa je to vážny problém, čas a bolesti ma nútia ho riešiť.
Ako stupienok z vane by sa možno dal použiť aj plastový stolček (u nás sa hovorí "štokrdlík"). Bývajú nižšie ako klasické stoličky, sú dosť široké, plast je ľahký a voda mu neškodí, len by nebol zarovno okraja vane.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Alebo rampa http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepra...upovani/166484

Doplním: táto je ešte ľahšia http://www.zoohit.sk/shop/psi/prepra...upovani/166486
Naposledy upravil Llívia : 15.02.11 at 10:45
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

andreaS Pozri príspevok
a to mas velkeho psa, ze mas problem ho zdvihnut do vane? psíkovia majú 9,5 a 13kg, a problém mám ja, nie hmotnosť psa

moj mlady nema problem z vane vyskocit, ale nie je to pre nich vhodne..s týmto súhlasím, nie je to naozaj vhodné, aj môj lord z vane vyskočí, ale keď vidím, ako dopadne na labky, tak radšej zdvíham, ak ma práve nič nebolí, a stará dáma už dávno nevyskočí ani nezoskočí sama, do auta ju tiež dvíhame..

este existuju original vane s otvorom pre psika, kde psik vyjde presne po takych schodikoch hore aj dole..pozriem, ale to nemám kde v panelákovej kúpeľni strčiť.

napriklad:

http://www.profikozmetika.sk/index.p...category_id=44

alebo potom poziadat o pomoc pri kupani niekoho kto ti ho da aj do vane aj z vane von..veď hej, ale ja som na dôchodku sama doma, manžel ešte pracuje

alebo davat kupat do salona..mne ide o umývanie po venčení .
v texte
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kvaka, keď ešte existovalo Quelle, mali v ponuke schodíky do vane pre ľudí, ktorí majú problémy s pohybom. Možno by sa dali zohnať v zdravotníckych potrebách.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kvaka: aha, tak to mi je jasne my mame teraz navleky na labky a je to vyborna vec... ciste a suche labky po venceni hoci aj po blate

ja este pouzivam detske vlhcene utierky na umytie labiek z vonku... alebo aj jeden vlhky uterak, ktorym umyjem labky a druhym suchym ich este pretriem...

teraz ma napadlo... nebolo by jednoduchsie skusit trebars vodu do kyblika? resp. lavora? ak nemas neposedov, tak by to mohlo fungovat... treba ti len sadnut na zem... len rozmyslam, ci aj to nebude pre teba obtiaznejsie

tie schodiky nie su zlym napadom, ale vhodne by boli asi na styl rebriku do A ... ze ich prehodis cez okraj vane a psik vojde aj vyjde ... a do vane na ochranu by som dala taku tu gumenu podlozku co sa dava pred vane... aby si si vanu neposkriabala a zaroven aby to malo stabilitu...
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

andreaS Pozri príspevok
kvaka: aha, tak to mi je jasne my mame teraz navleky na labky a je to vyborna vec... ciste a suche labky po venceni hoci aj po blate

ja este pouzivam detske vlhcene utierky na umytie labiek z vonku... alebo aj jeden vlhky uterak, ktorym umyjem labky a druhym suchym ich este pretriem...

teraz ma napadlo... nebolo by jednoduchsie skusit trebars vodu do kyblika? resp. lavora? ak nemas neposedov, tak by to mohlo fungovat... treba ti len sadnut na zem... len rozmyslam, ci aj to nebude pre teba obtiaznejsie

tie schodiky nie su zlym napadom, ale vhodne by boli asi na styl rebriku do A ... ze ich prehodis cez okraj vane a psik vojde aj vyjde ... a do vane na ochranu by som dala taku tu gumenu podlozku co sa dava pred vane... aby si si vanu neposkriabala a zaroven aby to malo stabilitu...
Ďakujem Andrea, ja v tom lavóriku labky teraz aj umývam, to vtedy, keď treba umyť a keď som sama doma. Inak tiež utieram, mám uteráky a také špeciálne vlhké utierky na labky. Ale niekedy je také počasie, že podvozok u toho väčšieho je celý špinavý, a tam už musí ísť do vane, ale nejako to poriešim. Aj tá rampa, čo mi Llívia pripla odkaz, sa mi pozdáva ako dobré riešenie, ale potrebovala by som takú točenú spredu doprava, inak sa mi nevmestí k vani.
Škoda, že pre nás starších nevedia výrobcovia niečo také vymyslieť.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

len este je otazne, ci psik po tom vyjde... moji nemaju radi kociky ani nic tomu podobne, tak pochybujem, ze by som ich nalakala cez to ist do vane

tu by bol asi aj vhodnejsi sprchovy kut... alebo tie vane pre starsich, co maju otvaranie dvierok... http://www.prozeny.cz/magazin/bydlen...eni-pro-stare-
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

andreaS Pozri príspevok
len este je otazne, ci psik po tom vyjde... moji nemaju radi kociky ani nic tomu podobne, tak pochybujem, ze by som ich nalakala cez to ist do vane

tu by bol asi aj vhodnejsi sprchovy kut... alebo tie vane pre starsich, co maju otvaranie dvierok... http://www.prozeny.cz/magazin/bydlen...eni-pro-stare-
O tých vaniach som už googlila info, cena je neúnosná, ja som našla za 138tis. Kč, to je moc. A sprchový kút som už tiež hľadala, ešte sme sa nerozhodli, lebo aj sprchové kúty majú vaničku na kúpanie, a sú dosť vysoko. Ja by som mala radšej tú vaničku v sprcháči. Ale aj tak ďakujem za rady.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

http://www.kupelna-zahrada.sk/bezbar...barierova-vana hned na prvy "google" to neni az take strasne... verim tomu, ze ked nam roky pribudnu, ze budeme riesit rovnaky problem...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hm, lenze tam zase psika neumyjes... to je bud alebo... nahouby...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
v texte
Na umyvanie po venceni nepotrebujes vanu. Pouzivam 2 velke lavorie, v jednom umyjem spinu, do druheho prestupi a umyjem v cistej vode.Potom vytriem uterakom a vysusim fenom. Robim to vsetko na zemi v chodbe na dlazdiciach, ked sa aj rozleje, vytriem. Potom pomaly vodu z lavorov hrncekom povylievam do zachoda- tiez problem, ze nemozem dvihat.Toto som si nasla ako zlepsovak.

Napisala som to este pred precitanim tejto poslednej stranky.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tak, granulky a ostatné vecičky dorazili. Zajtra ideme do útulku. Som zvedavá, či som dobre nakúpila. Psie pochúťky piecť nebudem - nestihnem.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Večer tu bola sestra s hafanom. Odniesol si domov jednu pískaciu loptu - sám si ju vybral z krabice A niesol si ju v papuľke až skoro domov
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dnes sme boli v útulku. Hodilo sa všetko: granule, hračky, deky, vodítko, pamlsky. Pri granulách som si stále nebola istá, či som vybrala dobrú kvalitu, ale pani z útuku mi povedala, že nepreferuje žiadnu značku - ľudia nosia aj kvalitné, aj menej kvalitné. Oveľa menej nosia pamlsky (a konzervy), tak viem, čo mám doniesť/poslať nabudúce.
6 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

beba13 Pozri príspevok
ahojte chcem sa spýtať mate niektorá skúsenosti s kvapkami METACAM,malo by to byť pre psy na zápaly,lebo náš má opuchnutu prednú labu,veterinár mu pichol asi 6 injekcií ale nezaberajú tak odporučil kúpiť tieto kvapky, ale nevidím žiadne zlepšenie,pes kríva ale pravdepodobne ho to nebolí lebo si nechá labu chytiť já už neviem čo s ním
..takže metacam nezabral a dnes sme museli dať našého miláčika utratiť,mal nádor na kosti a už to mal tak rozšírené že nebolo inej možnosti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať