Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mmaarreekk Pozri príspevok
ahojte,

viete mi prosím niekto poradiť najlepšie z vlastnej skúsenosti - máme 9 ročného labradora, ktorý po dlhšom ležaní alebo chodení kríva na prednú nohu. Úraz nemal žiadny. Počul som, že labradori sú náchylné na problémy s kĺbami... neviete niekto poradiť nejakú výživu pre kĺby - buď špeciálne pre psov, alebo aj niečo iné oskúšané...?


Ďakujem za každú radu.
M.

Na klbiky- ALAVIS MSM 99,97%. Uzivat podla vahy, je tam davkovanie. 60tbl. stoji cca 15eur. my to tiez pouzivame, zas koli zadnej labke a klbikom vobec. Budem to pouzivat cca 3 mesiace, potom tiez pauza a opat. je to vyborny pripravok.
ja som si ho objednala v ludskej lekarni. Oni to dostali z veter.velkoobchodu, mala som ho na 2.den po objednani.
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

alaya1 Pozri príspevok
Na klbiky- ALAVIS MSM 99,97%. Uzivat podla vahy, je tam davkovanie. 60tbl. stoji cca 15eur. my to tiez pouzivame, zas koli zadnej labke a klbikom vobec. Budem to pouzivat cca 3 mesiace, potom tiez pauza a opat. je to vyborny pripravok.
ja som si ho objednala v ludskej lekarni. Oni to dostali z veter.velkoobchodu, mala som ho na 2.den po objednani.
ďakujem veľmi pekne

- už aj idem do lekárne

A pomáha to? Hafan prestal krívať? A treba hafana "šetriť"? Lebo ten môj sa mi stále pýta na prechádzku, neobsedí, furt len behať de-tade..

- a akého veľkého máte hafana? tento prípravok Vám poradil veterinár? Ak máte malé plemeno - existuje aj alternatíva tohto prípravku pre väčšie plemeno (35 kg), alebo je to to isté?
Naposledy upravil mmaarreekk : 30.03.11 at 15:05 Dôvod: .
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mmaarreekk Pozri príspevok
ďakujem veľmi pekne

- už aj idem do lekárne

A pomáha to? Hafan prestal krívať? A treba hafana "šetriť"? Lebo ten môj sa mi stále pýta na prechádzku, neobsedí, furt len behať de-tade..

- a akého veľkého máte hafana? tento prípravok Vám poradil veterinár? Ak máte malé plemeno - existuje aj alternatíva tohto prípravku pre väčšie plemeno (35 kg), alebo je to to isté?
V prvom rade asi treba navstivit veterinara s problemom u psika, ako s kazdym problemom.
tento preparat sa davkuje, ako som uz spominala podla vahy psa, je to v letaciku. je to len doplnok vyzivy.http://www.equito.sk/katalog/action/...-9997%25.xhtml


Ale myslim, ze najlepsie poradi veterinar.
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

alaya1 Pozri príspevok
V prvom rade asi treba navstivit veterinara s problemom u psika, ako s kazdym problemom.
tento preparat sa davkuje, ako som uz spominala podla vahy psa, je to v letaciku. je to len doplnok vyzivy.http://www.equito.sk/katalog/action/...-9997%25.xhtml


Ale myslim, ze najlepsie poradi veterinar.
ďakujem ešte raz
0 0
defenestrator defenestrator

defenestrator je offline (nepripojený) defenestrator

Ahoj, neviem, kde by som tento prispevok zaradil, tak to pisem sem.
Pred par dnami, som bol so psom na prechadzke a sli sme okolo druzstva, kde bol za plotom pes (zrejme strazny, kedze to bol vlciak s bernardinom krizenny ) a moj dovercivy pes Dexter isiel blizko popri plote a strazny pes sa zrazu vystrcil zpod plota a uhryzol ho do zadnej labky. Prave vychadzali z tadial ludia, takze som im to hned oznamil, a poziadal ich o nejaky obvaz aby som mu ranu obviazal. Na druhy den sme s nim boli u lekara, ktory ho osetril, zrontgenoval a dal lieky. Vsetko to stalo cca 60€.
Nasleduje moja ziadost o pomoc s tym, ci je mozne ist to dat majitelovi utocneho psa preplatit, alebo ci ma povinnost aspon cast vydavkov hradit, ci je na to nejaky zakon, alebo tam mam ist osobne, ci poslat mu to pisomne, ak sa teda da nieco taketo riesit, tak akym sposobom?
Dakujem za kazdy prispevok a radu.
0 0
mmaarreekk mmaarreekk

mmaarreekk je offline (nepripojený) mmaarreekk

defenestrator Pozri príspevok
Ahoj, neviem, kde by som tento prispevok zaradil, tak to pisem sem.
Pred par dnami, som bol so psom na prechadzke a sli sme okolo druzstva, kde bol za plotom pes (zrejme strazny, kedze to bol vlciak s bernardinom krizenny ) a moj dovercivy pes Dexter isiel blizko popri plote a strazny pes sa zrazu vystrcil zpod plota a uhryzol ho do zadnej labky. Prave vychadzali z tadial ludia, takze som im to hned oznamil, a poziadal ich o nejaky obvaz aby som mu ranu obviazal. Na druhy den sme s nim boli u lekara, ktory ho osetril, zrontgenoval a dal lieky. Vsetko to stalo cca 60€.
Nasleduje moja ziadost o pomoc s tym, ci je mozne ist to dat majitelovi utocneho psa preplatit, alebo ci ma povinnost aspon cast vydavkov hradit, ci je na to nejaky zakon, alebo tam mam ist osobne, ci poslat mu to pisomne, ak sa teda da nieco taketo riesit, tak akym sposobom?
Dakujem za kazdy prispevok a radu.
s majiteľom útočníka si sa o tom už rozprával? možno sa to vyrieši už pri prvom rozhovore...
0 0
ana macková ana macková

ana macková je offline (nepripojený) ana macková

Dobrý deň. Včera sa nám narodilo krásnych 8 šteniatok amerického stafíka. Zdá sa, že je všetko v poriadku, pôrod bol v pohode, šteniatka sú životaschopné, tak dúfam,že sa nič zlé už neprihodí. Potrebovala by som typy a rady, ako sa starať o maminku. Nejaké špeciálne dobrotky na mliečko, lebo sa mi zdá, že 8 papkáčov ju dosť zničí. Poraďte.... ˇDakujem...
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ana macková Pozri príspevok
Dobrý deň. Včera sa nám narodilo krásnych 8 šteniatok amerického stafíka. Zdá sa, že je všetko v poriadku, pôrod bol v pohode, šteniatka sú životaschopné, tak dúfam,že sa nič zlé už neprihodí. Potrebovala by som typy a rady, ako sa starať o maminku. Nejaké špeciálne dobrotky na mliečko, lebo sa mi zdá, že 8 papkáčov ju dosť zničí. Poraďte.... ˇDakujem...
Nasa pitbulka mala 9 papkacov.Kupovali sme jej specialne granule pre kojace fenky, nazov si nepamatam,ale v zoochove urcite budu vediet poradit.
Okrem toho smotany,jogurty,krupicovu kasu.Ked prestala kojit, tak sme dost davali ryby.

Este ma napadla jedna vec. Nasej fenke zostali po steniatkach velmi vytahane "didiky".Nakolko ma kratku srst, dost to vidiet.
Az ovela neskor sme sa dozvedeli, ze po porode sa davaju nejake injekcie na stiahnutie.
Mozno ma niekto z poradakov skusenosti a napise,alebo sa spytajte veterinara...
2 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ana macková Pozri príspevok
Dobrý deň. Včera sa nám narodilo krásnych 8 šteniatok amerického stafíka. Zdá sa, že je všetko v poriadku, pôrod bol v pohode, šteniatka sú životaschopné, tak dúfam,že sa nič zlé už neprihodí. Potrebovala by som typy a rady, ako sa starať o maminku. Nejaké špeciálne dobrotky na mliečko, lebo sa mi zdá, že 8 papkáčov ju dosť zničí. Poraďte.... ˇDakujem...
Ja by som suche granulky - i ked vyzivnejsie pre kojace fenky - dala do misticky k fenocke na stalo, aby si mohla zobnut, kedy z nich chce, ale krmila ju hlavne zivocisnymi bielkovinami - masko, vajicka, tiez jogurtik, dokonca som pocula, ze niekto daval fenkam na mliecko aj rascovu polievku presne ako kojacim zenam, pripadne trosku pivka. A mozno vitaminky - napr. Canvit multi (su ochutene, takze psik ich ma rad), su pre havkov, ktori potrebuju doplnit sirokospektralne vitaminy a je tam pisane, ze aj pre kojace fenky. Hlavne vsak vela stavnatej stravy a dat pozor, aby z niecoho nedostala hnacku, lebo by to mohlo zle-nedobre dopadnut. Cize mastne urcite vylucit a vela ludi si mysli, ze mliecko, tak to by som ja urcite nedavala - hlavne, ak neviem, ci nema alergiu na laktozu. ;-) A nezabudni ju odcervit.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

arizona Pozri príspevok

Este ma napadla jedna vec. Nasej fenke zostali po steniatkach velmi vytahane "didiky".Nakolko ma kratku srst, dost to vidiet.
Az ovela neskor sme sa dozvedeli, ze po porode sa davaju nejake injekcie na stiahnutie.
Mozno ma niekto z poradakov skusenosti a napise,alebo sa spytajte veterinara...
Toto sa stalo aj nám, tiež som nevedela, že existujú injekcie na stiahnutie. Treba na to dávať pozor, naša hava na to doplatila a to sme mali len 3 šteniatka. Ani si neviem predstaviť, ako chúďa zvládne osem šteniatok.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Idem sa s vami poradiť. Naša hava má už rok a 2 mesiace. Doteraz som jej objednávala granule Pro plane pre šteňatá. Nemáme žiadne problémy, granule sú výborné, len naša Angy začína priberať, tak som jej trochu znížila dávku. Budeme musieť prejsť na granule pre dospelé psy, tie šteňacie sú asi moc výživné. Aké granule by ste mi odporučili? Pred rokom ste mi odporučili pro plane a bolo všetko v poriadku, tak poradíte aj teraz?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

truch Pozri príspevok
Idem sa s vami poradiť. Naša hava má už rok a 2 mesiace. Doteraz som jej objednávala granule Pro plane pre šteňatá. Nemáme žiadne problémy, granule sú výborné, len naša Angy začína priberať, tak som jej trochu znížila dávku. Budeme musieť prejsť na granule pre dospelé psy, tie šteňacie sú asi moc výživné. Aké granule by ste mi odporučili? Pred rokom ste mi odporučili pro plane a bolo všetko v poriadku, tak poradíte aj teraz?
Chcem sa opytat, to tato 1 rocna fenka uz mala steniatka, o ktorych pises vyssie??
Ak jej pro planky robia dobre, kup jej take iste zlozenie, ale pre dospelych psov. Zacni podavat miesanim so stenacimi, nikdyx neprechadzaj na nove granule hned.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

alaya1 Pozri príspevok
Chcem sa opytat, to tato 1 rocna fenka uz mala steniatka, o ktorych pises vyssie??
Ak jej pro planky robia dobre, kup jej take iste zlozenie, ale pre dospelych psov. Zacni podavat miesanim so stenacimi, nikdyx neprechadzaj na nove granule hned.
Nie, naša ešte nemala šteniatka To som písala o našej Teske, ktorá ako 9 ročná dostala rakovinu mliečnych žliaz, už je tomu 5 rokov Potom sme dlho nechceli psíka, až vlani sme kúpili ďaľšie šteniatko, ktoré má teraz vyše roka a robí nám radosť
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Uz som sa zlakla, ze ste vyuzili prve haranie, ale ok-)
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

alaya1 Pozri príspevok
C
Ak jej pro planky robia dobre, kup jej take iste zlozenie, ale pre dospelych psov. Zacni podavat miesanim so stenacimi, nikdyx neprechadzaj na nove granule hned.
Musím popozerať, aké pro planky majú a vybrať jej. Raz som omylom objednala iný druh, tiež PP, pekne postupne sme na ne prešli, bez problémov, tak dúfam, že sa to aj teraz podarí
0 0
ivuska1212 ivuska1212

ivuska1212 je offline (nepripojený) ivuska1212

Tak my rastieme ako z vody, papkame, hrame sa a spinkame. Chodime vonku kazdu hodinu - hodinu a pol, cikame a kakame vonku, ale obcas sa nam pritrafi este aj doma. Dufam, ze to havinko skoro pochopi, ze sa to robi iba von :-). Mame 3 mesiace a jeden tyzden. Havino je velmi vnimavy a hravy. Poradte, odkedy ho mam zacat ucit sadnut, lahnut, .... ked to skusam teraz, tak sa chce so mnou len hrat.
P1060292.jpg  
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ivuska, blahozelam je krasny, trocha je aj pomarancovy. V dospelosti bude velmi pekny. Chce sa hrat, samozrejme, ved je to steniatko.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ivuska je treba práve využiť tú hravosť šteniatka, a okrem iného dávam do pozornosti aj seriál na Spektre "Buď ja alebo pes", sú tam veľmi cenné rady od trénerky psov - čo tá dokáže je naozaj obdivuhodné.
1 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Chcela by som poradiť, resp. upozorniť na výbornú reláciu o výcviku alebo prevýchove nezvládateľných psíkov-miláčikov, ktorá beží na National geographic channel a volá sa "Dog whisperer". Naši to prekladajú ako Znalec psej duše. Je to výborný a neuveriteľne hodnotný hodinový program zameraný na (pre)výchovu psíkov a trénovanie ich majiteľov ako vodcov svorky. Vrelo odporúčam, beží to denne v pracovné dni dopoludnia o 11:00 a aj popoludní o 18:00, v piatok dokonca aj o 22:00. Cez víkendy len o 13:00. Kto by toto sledoval, určite by prispel k tomu, aby nebolo toľko nešťastných psíkov a aj ich majiteľov a taktiež naštvaných "nepsíčkarov".
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pozerala som to, je to skutočne vynikajúci seriál.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať