Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Tak teda Petra, nechcela by som byt v tvojej kozi, nase len kychnu a som v strese. Drzim velmi prsty a verim, ze je to len prebytok tuku v malej zrazeninke.
V poslednom čase sa na nás lepí akosi priveľa pľuhavstiev. Asi pred dvoma týždňami sme skončili s liečením žalúdka, s ktorým hava mala zas problémy, podľa mňa bez zjavnej príčiny. Neviem, či večer nepichla nos do nejakej návnady. Lebo ten žalúdok aj po liečbe a probiotikách, nie je taký, ako bol predtým. Rozmýšľam a upokojujem sa, či tú eurovku nemá hava z injekcií, ktoré jej dávali do pravého boku. Však uvidím.
Alaya, želám Ti krásne Veľkonočné sviatky, Tebe a havinom veľa zdravia.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petra, idem ťa potešiť, nemysli na najhoršie. Aj naša dáma mala v 12 rokoch takú pohyblivú hrčku na boku, hrčka postupne po pol roku narástla na hrču, keď už bola ako veľký orech, chceli sme operovať, mala už 13 rokov. Najprv ju odmietli operovať, že má zlé pečeňové testy, že je stará, že neprežije narkózu, tak najprv mesiac užívala essential forte, papkala tvaroh, varené kuracie prsia, ryžu, mrkvičku, cestoviny bezvaječné, no proste nariadenú diétu. Po liečbe boli výsledky pečeňových testov ešte horšie, lekár povedal, že jej tam začína nejaký zlý proces na pečeni, operovať nebude. Tak sme zmenili veterinára. Operovali ju tam, kde narkóza nebola nebezpečná, lebo používajú šetrnú, hrčku jej vybrali, aj poslali na histológiu do Košíc, výsledok: nejaké zmnožené tkanivo, kde vo vnútri bola zmes tekutiny a kadečoho, že to bola asi hrčka zo zle pichnutej injekcie pri očkovaní. Naša dáma žije, už má 15, je už moc staručká, napriek tomu jej nedávno v narkóze čistili zubný kameň, vyberali dve bradavičky a ošetrili zlomený pazúrik.
Chcem ti len povedať, že to môže byť naozaj z injekcie, možno si spomenieš, či ju na to miesto, kde má hrčku, v poslednom polroku nepichali.
Držím prsty a prajem krásne veľkonočné sviatky.
5 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Kvaka, chcem Ti poďakovať, normálne ma Tvoj príspevok potešil. Je optimistický, a asi som potrebovala počuť presne taký príbeh a slová.
Aj Tebe želám pekné sviatočné dni.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra, tak ako to dopadlo?
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

moja dobermanica mala tiez nedavno take, doktor povedal, ze sa kdesi musela tresnut a pretrhnut si nejaku vlasocnicu, a ze jej tam proste natiekla krv. dal jej injekciu na vyssiu zrazanlivost, potom hrcku napichol a krv pekne vytiekla. vytiekla asi tak tretinka, este 2 dni som za nou pochodovala s vreckovkou a utierala, a po dvoch tyzdnoch to zmizlo same. zvysok sa proste vstrebal a uz sme zase kraaasni a nehrcati
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Stretli ste sa niekto s tym, ze by vas psik mal zvysenu tvorbu inzulinu a tym padom nizku hladinu cukru? Nasmu havovi to diagnostikovali na zaklade odberu a vysetrenia krvi. Terapia-podavat sladkosti.
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

durisovad Pozri príspevok
Stretli ste sa niekto s tym, ze by vas psik mal zvysenu tvorbu inzulinu a tym padom nizku hladinu cukru? Nasmu havovi to diagnostikovali na zaklade odberu a vysetrenia krvi. Terapia-podavat sladkosti.
To som sa nestretla, ale určite to byť môže a čo za sladkosti ti odporučili???
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pes zacal mat take divne zachvaty, triasli sa mu pery a nohy, nevladal chodit, snazil sa zaliezt do tmy a bol malatny. Najskor si mysleli, ze ma paducnicu, ale nakoniec po tom vysetreni krvi sa zistilo, ze ma hladinu cukru 1,2 a ma mat od 4 do 7 tych jednotiek. Raz pri tom zachvate som mu dala pernik a ocividne sa mu polepsilo. Pani doktorka doporucila davat pernik - polovicu denne. Dnes sme boli znovu u pani doktorky na kontrole, odmerala mu glukomerom cukor a zistila, ze ma necele 3 jednotky, takze pernik treba davat po polovicu rano aj vecer a medzitym moze dostat aj piskoty. Ma nejaku poruchu pankreasu. Ale ani pani doktorka nevedela povedat, ako dlho bude ta pernikova terapia zaberat. Je mi ho luto, je to sice obycajny oriesok, ale je velmi mily a mame ho radi.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

CHúďa malé, aké sú tie zvieratká domestikované, majú všetky choroby ako ľudia.
Ozvi sa ako sa to vyvíja.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Psikovi sa uz perniky asi prijedli, sunku zje, ale pernik vypluje. Tak mu teraz davame kocku cukru rozlomenu na styri casti, kazdu zabalenu v sunke, to zje. Zatial sa mu dari pomerne dobre, ale je na nom vidiet, kedy sa mu hladina cukru znizuje, zacinaju sa mu potriasat pery a nohy, vtedy mu rychlo prichystame jeho "liek" a vpravime mu ho do ust. Nie je uz taky pohyblivy ako kedysi, ale ved uz bude mat 11 rokov, to je vraj v psom zivote ako 77 ludskych rokov. Je to teda taky starcek. Dufam, ze nam aspon do tej psej stovky vydrzi.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Moji milí, mám starosti so psíčkou. Od včera má hnačku. Nemám zatiaľ pocit, že by sme mali utekať k doktorovi, dnes má diétu a rozmýšľala som o slabo osladenom rozriedenom čierom čaji, a prípadne čierne uhlie. Môžem to takto skúsiť?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... ja by som to skúsila ... ako sa má? ... daj pozor na dehydrovanie ... vonku je tak teplo a on sa tiež tými hnačkami dosť odvodňuje ... pije vodičku? ... ak nie, asi by som išla s ním ku doktorovi ... či?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Žabinka Pozri príspevok
Moji milí, mám starosti so psíčkou. Od včera má hnačku. Nemám zatiaľ pocit, že by sme mali utekať k doktorovi, dnes má diétu a rozmýšľala som o slabo osladenom rozriedenom čierom čaji, a prípadne čierne uhlie. Môžem to takto skúsiť?
Moj ma vzdy ked sa prezerie kostí. Necham ho dva dni precistit crievka a vsetko je ok
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Vody pije dosť, ale vidno na nej, že ju to trápi, je taká trošku smutná . Práveže netuším, čo to mohlo spôsobiť, posledné dni bola len na granuliach, jedine že by si na prechádzke dačo nevhodné uchmatla, ak si deti nevšimli. Skúsim to s tým čajom, len ma trošku štve, že ide víkend, ak by sa to zhoršilo, u nás nenájdem doktora, čo pracuje cez víkend. No snáď to prejde.
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Moji chlapci(ročný seter a 1 1/2 ročný shi tzu keď majú hnačku, hlavne po kostiach, tak im normálne rozrobím Smectu, taku riedšiu kašičku,striekačkou do pusy a stale to zabera, pre maleho pol sačku, pre veľkeho celý, a nech pije veľa vody
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... a farba stolice ... ok?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... krásna dvojka ... štíhlunký írsky seter ( moja predstava) a strapaté šidielko ...

... naše havko má práve po kostiach skôr zápchu ako hnačky ... my mu naopak musíme vtedy dať aj trošku mliečka na zdriedenie stolice ... ale zase veľa tých kostí nedostane ...

... keď sa stane, že je redšia ( stolica), tak u nás nastupuje diéta = papáme piškótky ... aj my, a aj naše pesko ... hihi.. to sa vtedy olizujeme ...
všetci ...
Naposledy upravil promont maja : 08.07.11 at 09:59
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tá Smecta je dobrý nápad, to ma teda nenapadlo. Mám ju aj doma po deťoch, hneď ako prídem domov, vyskúšam. Ďakujem.
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

toto sú moji chlapci - seter Attila teraz mal rok, a shi tzu Ozzy, ma 1 a 1/2 roka
Attila a Ozzy 1.jpg  
Attila a Ozzy 2.jpg  
Attila.jpg  
Attila1.jpg  
Ozzy.jpg  

1/1
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Žabinka Pozri príspevok
Moji milí, mám starosti so psíčkou. Od včera má hnačku. Nemám zatiaľ pocit, že by sme mali utekať k doktorovi, dnes má diétu a rozmýšľala som o slabo osladenom rozriedenom čierom čaji, a prípadne čierne uhlie. Môžem to takto skúsiť?
Dani, 2 dni dávaj len varenú ryžu s nastrúhanou mrkvou, k tomu ráno a večer živočíšne uhlie, na tretí deň primiešaj k ryži obvyklú stravu, večer už nemusíš dávať ryžu, ani uhlie. Mali sme problémy minulý týždeň a toto zabralo a sme v pohode
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať