Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ešte som si všimla jedno. Keď som prišla z práce, hladkali sme sa, a postrehla som, že má uši oveľa chladnejšie, ako včera. Takže pravdepodobne mala aj teplotu. Teraz už vyzerá oveľa lepšie ako ráno, je živšia, aj chvostíkom vrtí . Ale dnes jej nechám diétny deň, vyskúšam aj tú ryžu, ako radila Dáška, ale až na večeru. Ďakujem vám za rady, s ďeťmi to bolo oveľa jednoduchšie ... , pri psíkovi väčšinou len hádam, kde je problém .
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zabinka, ja by som to na lahku vahu nebrala. Ak psik hnackuje, treba v prvom rade dohliadat, aby vela pil. Cistej vody, pripadne smektu.mam s tym bohate skusenosti, Poslednykrat pred 2 tyzdnami, mali sme hnacky, bol uplne dehydrovany.nechcel pit, tak sme mu cez injekciu podavali vodu, aj som si ruku macala vo vode, aby to aspon olizoval. ja davam pri hnackach skoro rozvarenu ryzu,aby dobre obalila steny zaludka, plus kuracie prsicko. Mrkvu nedavam, lebo drazdi steny zaludka. Pridavam do zradla cierne uhlie, nas pes ma 6kg, tak davam do kazdeho krmenia pol uhlia. To bolo nariadenie lekara. Naposledy sme my boli az na injekcii, nas mal krce a prekysleny zaludok. ked uz hnacky pominu podavaj psikovi probiotika, dostat u veterinara pastu- vyzera ako injekcia, vola sa probican. To treba podavat podla navodu aspon 3 tyzdne, Ovonaj mu papulku, ci smrdi z nej.
4 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

vedeli by ste poradiť o čo asi môže ísť? mám 9 ročnú sučku, ktorá začala krívať na jednu prednú labku najmä večer, po pár dňoch sme išli s ňou k veterinárovi, ten nám dal len dolpac- podľa toho, čo som čítala na internete sú to tabletky na odčervenie, ale napodiv to pomohlo, brala ich 8 dní a počas toho obdobia nekrívala.
ale teraz, po tom ako ich dobrala je to zase po starom, dokonca dnes krívala ešte viac ako predtým.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Asi by bolo dobre tu labku zrentgenovat, ci nema nejaku poruchu klbu. Mna ked boli klb, tiez pokrivkavam.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

alaya viem, že máš psíka a aj mnohé skúsenosti. Žabinke na konci svojho príspevku máš vetu -citujem:Ovonaj mu papulku, ci smrdi z nej. Čoho príznakom je to? Nášmu pesánkovi niekedy áno aj hnačky občas má, potom dietuje iba rozvarenú ryžu tak dva dni a potom je to zasa dobré. Ten smrad z papuľky je ako keby si neumýval zuby
Ďakujem Zita
Naposledy upravil Zitulda : 09.07.11 at 19:11
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Psici si maju umyvat zuby?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Teraz prišlo do módy aj to. Ale mne sa to nedarí. Skúšala som to viackrát ale nebudem ho trápiť.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

durisovad Pozri príspevok
Psici si maju umyvat zuby?
ááále noooo ja som to nempovedala - no je fakt, že niekedy je ten zápach nepríjmný.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Je pravda, ze nasa vnucka raz psovi skusala cistit zuby, ale velmi dobre to nedopadlo. Sice ju nepokusal, ale usiel a chvilu potom od nej bocil.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Zitulda Pozri príspevok
alaya viem, že máš psíka a aj mnohé skúsenosti. Žabinke na konci svojho príspevku máš vetu -citujem:Ovonaj mu papulku, ci smrdi z nej. Čoho príznakom je to? Nášmu pesánkovi niekedy áno aj hnačky občas má, potom dietuje iba rozvarenú ryžu tak dva dni a potom je to zasa dobré. Ten smrad z papuľky je ako keby si neumýval zuby
Ďakujem Zita
Zitka, keď cítiť acetón, je to príznak dehydratácie, platí to rovnako u ľudí aj psíkov, tak to alaya pravdepodobne myslela.
Nelinka je už v poriadku, trvalo to celé dva dni, som veľmi rada, že to tak rýchlo prešlo.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Včera som zažila so svojim psíkom šok. 3x mal záchvat, že chrčal. Neviem či to bolo z tepla alebo čo to mohlo byť. Doposiaľ to ešte nemal a aj dnes je zatiaľ v pohode (aby som to nezakrýkla).
Najhoršie je, že náš veterinár je na dovolenke.
Nemáte s tým niekto skúsenosti ?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ktovie, ci to nebolo to, co mal aj nas psik. Mysleli sme, ze ma paducnicu, boli sme u veterinarky, zobrala mu na rozbor krv a zistila, ze ma zvysenu tvorbu inzulinu a nizku hladinu cukru. Uz som to sem raz pisala. Davame mu hroznovy cukor zabeleny do sunky, zatial je v pohode a uz skoro dva mesiace ziadny zachvat nemal. To krvne vysetrenie spravili za 15 minut.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

-mam 2 psov, s jednym som si zazila toho az, az.
1.zapach z papulky- silny prenikavy tuch- je znakom podrazdenia zaludka, tvorby kyseliny, zapalu . Tuto metodu som obkukala od nasho veterinara,ktory to robi pri kazdom vysetreni, este nikdy ma nesklamala.
Umyvanie zubov pre psov je normalne. Urcite nie s ludskou zubnou pastou, zubnou kefkou. Su na to urcene psie potreby. No uplne staci, ak si okolo prsta obmotate kusok gazy, namocite do vody a pretierate zubky.-ja som to robila tiez, teraz som to nahradila kvalitnymi zuvacimi pamlskami- kostickami, nie z marketov,.vycistia zubky, odstrania usadeniny a aj pach z pusy, ktora je sposobeny usadeninami na zuboch.

Vierka, nestalo sa to, ked bol na voditku?
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Áno bol na vodítku ale má ho volne.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... ako sa volajú tie kostičky a ako si sa k nim dostala ... ? ... na ČT2 ide taká reklama, kde psíkovia majú usmievavé zubné ( ale ľudské) protézy ... a tiež ide o ostránenie zubného kameňa, či povlaku ... ?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

promont maja Pozri príspevok
... ako sa volajú tie kostičky a ako si sa k nim dostala ... ? ... na ČT2 ide taká reklama, kde psíkovia majú usmievavé zubné ( ale ľudské) protézy ... a tiež ide o ostránenie zubného kameňa, či povlaku ... ?
Majka, ja objednávam tie čistiace kostičky spolu s granulami v Zoohite.
http://www.zoohit.sk/shop/psi/snacky/pecujici_o_zuby
Ja objednávam Dentafun kostičky, 5ks.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nakolko nas pes je alergik-na skoro vsetko, kupujem mu vylucne len taketo biele- http://www.zoohit.sk/shop/psi/snacky...entafun/165894
Ale samozrejme mensie, pre male plemena, dostat to v chovakoch, ale najlepsie su na vystavach,su z hovazej, ci bivolej koze, ale tie hnede a farebne by som nekupovala, od tych zvyknu psy hnackovat. ja mu to nedovolim zozrat, len hryzt a ked je to uz "rozžuzlane", tak to vyhodim.
Dobre su aj http://www.pet-food.sk/pamlsky/5376-...trol-150g.html
tie kupujem v obchodnom retazci, ale to podavam tak, ze ja to drzim na jednej strane a pes to hryzie, aby to nezozral.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

promont maja Pozri príspevok
... ako sa volajú tie kostičky a ako si sa k nim dostala ... ? ... na ČT2 ide taká reklama, kde psíkovia majú usmievavé zubné ( ale ľudské) protézy ... a tiež ide o ostránenie zubného kameňa, či povlaku ... ?
My dávame tieto http://www.sixfeet.sk/krmivo-a-maskr...l-pro-bar.html.
Také reklamné zuby mali moji hafani potom, ako im veterinár odstránil zubný kameň.. Uvidím, ako dlho im to vydrží, lebo tej našej babičke to čistili prvý krát v 15 rokoch, predtým kameň nemala, na staré labky ho schytala.
Lordík mal už na jednom mieste zápal ďasien, preto po odstránení kameňa bral týždeň nejaké atb na skľudnenie zápalu. Kameň mal usadený iba na dvoch zuboch hore a na dolných zvnútra, nebolo to vidno, preto sme si mysleli, že má biele zuby, ale raz som našla na kostičke stopu krvi, tak som robila revíziu jeho papuľky a našla som ten kameň.
3 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... takéto dentafun kostičky som už nášmu kúpila ... ale nechal ich tak ( "darebák") ... nášmu peskovi na žuvanie chutí najviac iba taká kosť z byvolej kože ...či? ... taká klasická ... ale neviem, či je dobrá aj na zúbky ... ?

... a čo sa týka toho držania, aj môj si žuvaciu kosť nosí ku mne do postele ( keď si čítam, či lúštim sudoku ... vtedy vidí, že už doma nič nerobím a mám čas ...) a "práskne mi ju medzi oči", aby som mu ju podržala, keď je už z nej taký malý kúsok ... má ma totiž už prečítanú ... alebo si oprie hlávku o moju ruku ... a pozerá tým svojím psím pohľadom ...
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Môjmu najviac chutia tie malé zubné kefky a dentálne tyčinky. Takže ja ho potom ešte umývaním zúbkov netrápim
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať