Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

durisovad Pozri príspevok
Asi by bolo dobre tu labku zrentgenovat, ci nema nejaku poruchu klbu. Mna ked boli klb, tiez pokrivkavam.
no uvidím, zlepšilo sa to a dnes znova kríva, náš veterinár je na dovolenke, takže zatiaľ som do nechala tak, ak sa to nejako nezhorší v piatok alebo pondelok mu volám, neviem kedy presne príde.
ona je citlivá pri dotyku na chodidlo-na spodnú časť a ak viac behá tak vtedy kríva, ale behať chce, neviem či by mohla tam mať niečo zapichnuté tak, že to na pohľad nevidíme a chodením sa to zhoršuje.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mila Gina, ked nemam peniaze, tak nenakryvam fenu. Predsatv si, ze ja som cestovala este dalej ako ty pre stena . No keby som na to nemala, tak to nerobim.Na cestu si nemala a prosim ta, ako si chcela za krytie psom zaplatit? Neviem, ake si mala plemeno, no bezne sa za nakryvanie PP psom plati cca 500 eur.Tu cervenu farbu si si mohla aj odpustit, no mne to nevadi, chov PP psov ma urcite pravidla,ktore sa mnohym nemusia pacit, preto je vhodne si ich najskor pozriet, potom mat velke plany.Nie je dolezite, ako dlho mas psa, ale ake mas vedomosti.

Inak poznam vsetky chovatelky pudlov na Slovensku, Prosim ta napis, ktora ti pradala stena v 6 tyzdnoch- nahlasim ju do klubu, lebo to sa nesie.
Naposledy upravil alaya1 : 13.07.11 at 17:19
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misstka Pozri príspevok
no uvidím, zlepšilo sa to a dnes znova kríva, náš veterinár je na dovolenke, takže zatiaľ som do nechala tak, ak sa to nejako nezhorší v piatok alebo pondelok mu volám, neviem kedy presne príde.
ona je citlivá pri dotyku na chodidlo-na spodnú časť a ak viac behá tak vtedy kríva, ale behať chce, neviem či by mohla tam mať niečo zapichnuté tak, že to na pohľad nevidíme a chodením sa to zhoršuje.
Myslela som tiez na malu triesku, spendlik, pripadne kusok crepinky, urcite by som sla k veterinarovi, neskusala si mu to miestio potriet mastnym kremom, napr.na ruky?
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

alaya1 Pozri príspevok
Myslela som tiez na malu triesku, spendlik, pripadne kusok crepinky, urcite by som sla k veterinarovi, neskusala si mu to miestio potriet mastnym kremom, napr.na ruky?
ten krém skúsim, chodím s ňou na prechádzky do lesa, takže okrem toho by to mohol byť aj nejaký trň.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Gina: nemas pravdu... zatial co som si poklikala na stanovy viacerych klubov, tak kazdy mal minimalny vek na odber 49 dni... t.j. 7 tyzdnov, ale len neseriozny chovatel preda stena v tomto veku... je to to najdolezitejsie vo vychove psika... aby sa naucil tu prvu socializaciu od svojej svorky... ja som kupovala az 3,5 mes PP psa... neplanovane... proste som sa do neho okamzite zamilovala... uznavam ale ze mesiac skor by bol lepsi, lebo pochytil nejaky ten zlozvyk, s kt. sme velmi dlho bojovali a navyse patri k tzv. alfa samcom a je extremne tvrdohlavy... takze jeho vychova je stale narocna...

uz som to tu raz pisala, ale mat PP psa, kt. sa rozhodnete vystavovat a uchovnit nie je lacna zalezitost... NIKDY sa mi tie peniaze nevratia... ale opakujem, ja som kupovala s umyslom vystavovat a uchovnit... momentalne je stale jedinym chovnym psom na SR v jeho sfarbeni... jedno krytie mame za sebou... dalsie naplanovane... krytie je tiez o dohode, az tak pre peniaze nekryjeme, ale potesia ma peniazky navyse, kt. zase vrazim len do neho, vsak si zarobil a cena sa odvija od titulov... ten kto vystavil len na uchovnenie a ma len 3x V1 nemoze pytat za krytie ako ten, kt. ma urobene sampionaty a ma na konte aj par vyssich titulov...

ine je ak niekto kupi psika s PP na gauc... necakaju ho ine poplatky ako ockovanie... strihanie... ale vie, ze kupil to plemeno kt. chcel, ze bude mat povahu a vzhlad taky ako urcuje standard... a takisto nie je zanedbane zdravie...

a kym budu ludia mnozit a nebude povinna sterilizacia nechovnych psov (cize aj PP psy, kt. neboli uchovnene) tak budu utulky stale preplnene krytie pre krasu, ze mame pekneho psika a chceme po nom stence, je velmi ale velmi sebecke!!!
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

andreaS Pozri príspevok

uz som to tu raz pisala, ale mat PP psa, kt. sa rozhodnete vystavovat a uchovnit nie je lacna zalezitost... NIKDY sa mi tie peniaze nevratia... ale opakujem, ja som kupovala s umyslom vystavovat a uchovnit... momentalne je stale jedinym chovnym psom na SR v jeho sfarbeni... jedno krytie mame za sebou... dalsie naplanovane... krytie je tiez o dohode, az tak pre peniaze nekryjeme, ale potesia ma peniazky navyse, kt. zase vrazim len do neho, vsak si zarobil a cena sa odvija od titulov... ten kto vystavil len na uchovnenie a ma len 3x V1 nemoze pytat za krytie ako ten, kt. ma urobene sampionaty a ma na konte aj par vyssich titulov...

ine je ak niekto kupi psika s PP na gauc... necakaju ho ine poplatky ako ockovanie... strihanie... ale vie, ze kupil to plemeno kt. chcel, ze bude mat povahu a vzhlad taky ako urcuje standard... a takisto nie je zanedbane zdravie...

a kym budu ludia mnozit a nebude povinna sterilizacia nechovnych psov (cize aj PP psy, kt. neboli uchovnene) tak budu utulky stale preplnene krytie pre krasu, ze mame pekneho psika a chceme po nom stence, je velmi ale velmi sebecke!!!
No, je to zložité, ale ak môžem, poviem aj ja svoj názor, nemusíte súhlasiť. Gina kúpila fenku s papiermi, nechce byť chovateľka, chcela, aby jej fenka mala aspoň raz šteniatka. Pristupovala k tomu zodpovedne v tom, že chcela dať fenku nakryť psom, ktorý má tiež papiere, teda čistokrvné šteňatá by to boli, alebo nie? Mohla ich predať, čistokrvné, aj bez papierov, čo by sa stalo? Niekto, kto veľmi chce mať iba čistokrvného psa, nie na množenie, by mal takéto psíky bez papierov, to je zakázané? Viem, že sú množitelia, ktorí pre peniaze nechajú svoje fenky pomaly "urodiť" na smrť, aj ja to odsudzujem. V prípade Giny to určite nehrozilo. Ona len niečo napísala a dostala "po hube". Sterilizácia psov, ktoré nie sú na uchovnenie je vecou každého majiteľa psa, nedávala by som to do zákonnej povinnosti, ale mal by o tom rozhodnúť veterinár, snáď vidí, ako sa majitelia vyjadrujú, správajú. Možno ten, kto nesúhlasí so sterilizáciou, a nemá psa na uchovnenie, by mal byť po neželanom nakrytí pokutovaný, veterinár vie zistiť, či fenka mala šteniatka. Naozaj neviem, ako by sa to malo riešiť. My máme doma dvoch najdúšikov, už som viackrát písala, nikdy neboli sterilizovaní, ja som bola rozhodne proti tomu, fenku som si ustrážila pred nakrytím sama, je to o zodpovednosti. Psíka sme našli už dospelého, odkedy je u nás, určite nikoho nenakryl, tiež sa to dá ustrážiť. Vy sa na to pozeráte inak, asi chodíte so psíkmi na výstavy, máte na to iný pohľad. Mne je ľúto psíkov, o ktorých sa niekto nevie postarať, tiež som za to, aby sa zbytočne nemnožili, útulky sú plné psov, kto chce, nájde aj tam nejakého "čistokrvného". Na túto tému som si už prečítala veľa, najmä na dogfóre, aj na stránke psia duša, máte pravdu v tom, že by sa malo zabrániť nechcenému množeniu. Ale Gina predsa chcela len povedať svoju skúsenosť, nie odsúdiť.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alaya1 Pozri príspevok
Mila Gina, ked nemam peniaze, tak nenakryvam fenu. Predsatv si, ze ja som cestovala este dalej ako ty pre stena . No keby som na to nemala, tak to nerobim.Na cestu si nemala a prosim ta, ako si chcela za krytie psom zaplatit? Neviem, ake si mala plemeno, no bezne sa za nakryvanie PP psom plati cca 500 eur.Tu cervenu farbu si si mohla aj odpustit, no mne to nevadi, chov PP psov ma urcite pravidla,ktore sa mnohym nemusia pacit, preto je vhodne si ich najskor pozriet, potom mat velke plany.Nie je dolezite, ako dlho mas psa, ale ake mas vedomosti.

Inak poznam vsetky chovatelky pudlov na Slovensku, Prosim ta napis, ktora ti pradala stena v 6 tyzdnoch- nahlasim ju do klubu, lebo to sa nesie.
ja som si nezakladala chovnú stanicu,aby som produkovala štence na zárobok.ja som ani nechcela nikdy štence mať,iba raz,lebo sa hovorilo,že raz by mala mať každá fena štence.a toto bolo pred 25 rokmi,tak tá chovateľka ani neviem,či ešte žije a ani nebola zo slov. a keď som ja kupovala psa, tak nepýtali za psov také sumy ako teraz,vtedy to nebol hnusný biznis ako dnes.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kvaka, ja uznavam len cistokrvnych psov, no som proti masovej sterilizacii.Ak sterilizovat,., len z dovodou zdravotnych, tak ako ja budem svojho psa, ktory je zial, monorchid. Psy sa ustrazit daju, je to na zodpovednosti ludi. Zial, tych zodpovednych je malo a ludia su neinformovani, PP je pre nich spanielska dedina.To vsetko pridava do kariet mnozitelom.

Co sa tyka Giny, vies, ked si niekto zalozi chovatelsku stanicu, je nutne, aby predtym vstupil do klubu urciteho plemena a tak ma klub urcite stanovy, ktore je nutne, aby clenpoznal, suhlasil s nimi a dodrziaval. Mna zarazilo, ze sa rozculila, ze jej prikazali kryt daleko, no ona musela vediet, ze vyber psa schvaluje poradca chovu, niekedy sa za krytim ide aj cez pol zemegule, je to pre skvalitnenie plemena. PP chov je kontrolovany chov, ma urcite pravidla. Zial, Gina uplne inak pochopila, co som ja chcela vyjadrit.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alaya1 Pozri príspevok
kvaka, ja uznavam len cistokrvnych psov,A JA ZAS NEUZNÁVAM CHOVATEĽOV AKO SI TY,no som proti masovej sterilizacii.Ak sterilizovat,., len z dovodou zdravotnych, tak ako ja budem svojho psa, ktory je zial, monorchid. Psy sa ustrazit daju, je to na zodpovednosti ludi. Zial, tych zodpovednych je malo a ludia su neinformovani, PP je pre nich spanielska dedina.To vsetko pridava do kariet mnozitelom.

Co sa tyka Giny, vies, ked si niekto zalozi chovatelsku stanicu, je nutne, aby predtym vstupil do klubu urciteho plemena a tak ma klub urcite stanovy, ktore je nutne, aby clenpoznal, suhlasil s nimi a dodrziaval. Mna zarazilo, ze sa rozculila, ze jej prikazali kryt daleko,A KDE SOM SA ROZČÚLILA? no ona musela vediet, ze vyber psa schvaluje poradca JA TO VIEM chovu, niekedy sa za krytim ide aj cez pol zemegule,je to pre skvalitnenie plemena. PP chov je kontrolovany chov, ma urcite pravidla. Zial, Gina uplne inak pochopila, co som ja chcela vyjadrit.
TY SI VôBEC NEčíTALA,čO SOM JA PíSALA

HOWG!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

misstka Pozri príspevok
no uvidím, zlepšilo sa to a dnes znova kríva, náš veterinár je na dovolenke, takže zatiaľ som do nechala tak, ak sa to nejako nezhorší v piatok alebo pondelok mu volám, neviem kedy presne príde.
ona je citlivá pri dotyku na chodidlo-na spodnú časť a ak viac behá tak vtedy kríva, ale behať chce, neviem či by mohla tam mať niečo zapichnuté tak, že to na pohľad nevidíme a chodením sa to zhoršuje.
... nám sa tiež niečo podobné stalo ... a výsledok bol, že náš starý havček ( už nežije ... ) mal zapichnuté suché steblo trávy ( ... u nás na sídlisku pokosili a všetka tráva vyschla ..) medzi "prštekmi" ( nie naspodku), takže sme nevedeli nájsť príčinu ... no a lekár povedal, že sa im to v lete často stáva, že majú také prípady ... dokonca, že raz niektorému psíkovi vošla takáto "ščamba" dovnútra a vo vnútri už hnisala .. museli to všetko vyrezať ... ale možno, že to je iný problém ...
Naposledy upravil promont maja : 15.07.11 at 06:10
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Prosím, ak máte niekto psíka mimo bytu (myslím v garáži, šopke, letnej kuchyni a podobne) a máte pre neho taký ten molitanový pelech, čo máte pod tým podložené? Nechcem to len tak prasknúť na zem...

Do búdy ho nedostanem, asi trpí klaustrofóbiou.... ;-)
Naposledy upravil AlaNR : 14.07.11 at 09:04
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

My máme kokršpanielku a tá si už s osinami vytrpela svoje, tiež ju mala raz zapichnutú v labke, raz na boku, vždy to zahnisalo, a asi 3 krát ju mala v uchu, na to sme prišli až keď neustále potriasala hlavou, potom jej to musel veterinár vyberať, raz dokonca aj v narkóze, osiny sú potvory, tu sa niečo o nich píše
http://www.bull-terrier.sk/pdf/urazy...vane-osina.pdf
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Najlepšia je slama, tá nenavlhne a psík má pod pelíškom stále sucho. Aj sa dobre udržiava a nie je to žiadna umelina.
3 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

AlaNR Pozri príspevok
Prosím, ak máte niekto psíka mimo bytu (myslím v garáži, šopke, letnej kuchyni a podobne) a máte pre neho taký ten molitanový pelech, čo máte pod tým podložené? Nechcem to len tak prasknúť na zem...

Do búdy ho nedostanem, asi trpí klaustrofóbiou.... ;-)
Ja som davala drevenu dosku - aby istila od zeme a aj piliny, tie vlhkost pohlcuju... co sa tyka peliesku z molitanu, tak ten u nas nemal dlhu zivotnost dokonca som tam dala taku staru, ale kvalitnu pevnu fotelu, tak som si myslela v duchu, jaky dobry bejvak budu mat a par dni a lietali struny, ukazala sa ako velmi dobra hracka

Tiez sa priklanam k slame, alebo aj senu, to je jemnejsie, dokonca aj ako podstielku pre pelech. Neviem, aku rasu mas, ale ak ma samocistiacu srst, tak to iste ocenis aj ty, aj hafan.
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kvaka: ak ma niekto chovneho psa, tak vysledkom sparenia s dalsim chovnym jedincom su PP stenata... kto by taketo psy krizil a neuviedol do chovu, nevybavil papiere, tak pride o statut chovneho psa a s PP chovom skoncil... je to hrube porusenie pravidiel...

kto ma PP psov a nema ich uchovnene a dava kryt ci uz fenu alebo kryje psom, tak je to to iste akoby bol mnozitel... tie psy nie su uchovnene z nejakeho dovodu... ci uz financneho, ze sa im zdaju vystavy a vsetko okolo drahe, alebo ten psik ma vadu, kt. ho vyraduje z chovu... tieto vady su niekedy velmi smiesne, ako farba srsti, malo srsti, nedofarbeny nos, mensi ci vyssi vzrast, alebo zly skus zubov az po velmi vazne zdravotne problemy, kt. bezny clovek nechce vidiet a vela z nich ani nemoze zistit... a kedze toto nevie, tak toto ziskaju aj stenata po jeho psovi ci suke... dalsia vec je, ze nie je take jednoduche vybrat vhodnu dvojicu... napriklad, ja mam am.kokra... kedze ide o laicky povedane strakateho psa, tak kryt moze len strakatych... v ziadnom pripade nenakryva blond, ciernu, hnedu... hoci su to tiez americke kokre... a preto krytie nepatri do ruk laikom, kt. nemaju ani zdania s cim sa zahravaju...

vidia len peniaze... oni maju zisk hned... uvediem priklad... kupi fenu za 100e ... za dva roky ju nakryje a za krytie nech da max 50e ... fena porodi 4 stence, kt. preda opat po 100 ... naklad 150 ... vynos 400... nezahrnam teraz ockovanie, stravu, kt. vstupuje do kazdeho vrhu... teraz PP pes... kupis ho za napr. 800e ... za vystavy, upravu srsti, vysetrenie pred uchovnenim, klubove poplatky, das za 2 roky ak chodis vcelku intezivne len SR mojim hrubym odhadom 3000 (pocitam aj tetovanie, vybavenie PP stenatam)... teraz mas 4 stence, kt. predas no nech priemerne za 400 ... naklad v priemere 3800 ... vynos 1600 ... normalny chovatel nakryje jednu fenu max 3x ... a aj to je v stanovach, ze max 1 vrh na rok na jednu fenu... a kto je na tom teraz lepsie? kto ma vacsi biznis??? ludia to stale nechcu pochopit, ze mnozitel je ten, kto to robi pre peniaze... nie ten co ma PP chov... aj ked samozrejme su vynimky, a tie sa treba naucit rozlisit... od koho ano, od koho nie...

takisto je strasna fama, ze ma mat fena aspon raz stence... naco? ved to by ich bolo neurekom...

a v poslednom rade, ja som Ginu nezvozila, tiez som vyjadrila svoj nazor...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

andreaS Pozri príspevok
kvaka: ak ma niekto chovneho psa, tak vysledkom sparenia s dalsim chovnym jedincom su PP stenata... kto by taketo psy krizil a neuviedol do chovu, nevybavil papiere, tak pride o statut chovneho psa a s PP chovom skoncil... je to hrube porusenie pravidiel...

kto ma PP psov a nema ich uchovnene a dava kryt ci uz fenu alebo kryje psom, tak je to to iste akoby bol mnozitel... tie psy nie su uchovnene z nejakeho dovodu... ci uz financneho, ze sa im zdaju vystavy a vsetko okolo drahe, alebo ten psik ma vadu, kt. ho vyraduje z chovu... tieto vady su niekedy velmi smiesne, ako farba srsti, malo srsti, nedofarbeny nos, mensi ci vyssi vzrast, alebo zly skus zubov az po velmi vazne zdravotne problemy, kt. bezny clovek nechce vidiet a vela z nich ani nemoze zistit... a kedze toto nevie, tak toto ziskaju aj stenata po jeho psovi ci suke... dalsia vec je, ze nie je take jednoduche vybrat vhodnu dvojicu... napriklad, ja mam am.kokra... kedze ide o laicky povedane strakateho psa, tak kryt moze len strakatych... v ziadnom pripade nenakryva blond, ciernu, hnedu... hoci su to tiez americke kokre... a preto krytie nepatri do ruk laikom, kt. nemaju ani zdania s cim sa zahravaju...

vidia len peniaze... oni maju zisk hned... uvediem priklad... kupi fenu za 100e ... za dva roky ju nakryje a za krytie nech da max 50e ... fena porodi 4 stence, kt. preda opat po 100 ... naklad 150 ... vynos 400... nezahrnam teraz ockovanie, stravu, kt. vstupuje do kazdeho vrhu... teraz PP pes... kupis ho za napr. 800e ... za vystavy, upravu srsti, vysetrenie pred uchovnenim, klubove poplatky, das za 2 roky ak chodis vcelku intezivne len SR mojim hrubym odhadom 3000 (pocitam aj tetovanie, vybavenie PP stenatam)... teraz mas 4 stence, kt. predas no nech priemerne za 400 ... naklad v priemere 3800 ... vynos 1600 ... normalny chovatel nakryje jednu fenu max 3x ... a aj to je v stanovach, ze max 1 vrh na rok na jednu fenu... a kto je na tom teraz lepsie? kto ma vacsi biznis??? ludia to stale nechcu pochopit, ze mnozitel je ten, kto to robi pre peniaze... nie ten co ma PP chov... aj ked samozrejme su vynimky, a tie sa treba naucit rozlisit... od koho ano, od koho nie...

takisto je strasna fama, ze ma mat fena aspon raz stence... naco? ved to by ich bolo neurekom...

a v poslednom rade, ja som Ginu nezvozila, tiez som vyjadrila svoj nazor...
S cim sa zahrava? Prepac, ale vysledkom takehoto zahravania su aj taki orieskovia, ktori su castokrat zdravsi a aj povahovo vyrovnanejsi ako niektori papieraci. Nahodou poznam jedneho pana, ktory sa mi stazoval, ze si kupil dvoch papierovych a obaja maju vazne problemy s klbami.
Neviem, co take je na tom tiez, keby niekto krizil strakateho s blond, vysledkom by mozno bola netradicna farebna kombinacia, ktora by mozno nevyhovovala tam hore mudrym, ktori tvoria pravidla, ale nic viac. Napr. u nemeckych spicov sa dlhu dobu povazovala kremova farba za neziaducu, dnes to tak uz nie je. Takze nerob z komara somara.

Mam tri macky, vsetko su najduchovia a tento rok mali male, uz su u novych panov. Vsetko je o zodpovednosti. A ta nema nic spolocne s povinnou kastraciou a ani tym, ci niekto krizi a ma steniatka s PP alebo nie... Bezcharakterni ludia sa najdu rovnako v chovatelskych staniciach ako u tych, co chovaju bez PP. Ze je tych druhych viac? - pochopitelne, tych je totiz celkovo viac. A keby ich bolo aj percentualne viac, da sa to tiez pochopit - kedze nemaju nad sebou nikoho s bicom v ruke, ale zas... nemusia ani nikoho podplacat. To je clovek, prosim pekne.
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

no to s tou osinou je tiež možné, lebo prednedávnom sa kosili dve veľké lúky cez ktoré chodíme.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... my sme mu na nožičku presne dávali ( ... a musím vyzdvihnúť super príspevok č. 1594 od babi2 ... kde sa o aj nej píše ... ) takú čiernu smradľavú rybaciu mastičku ( a dávali sme mu ju tam "fajne") ... a tá veru pomohla ... ale osina to nebola, ale steblo suchej trávy = skoroslamy ... tú mu lekár vytiahol a aj to miesto vystrihal od chĺpkov a vydenzifikoval ... a my doma, napokon aj na zmiernenie ( ... a keďže bolo aj teplo) sme mu na nožičku naviekli takú malú detskú froté-ponožku, ktorú sme predtým máčali v studenej vodičke a poriadne vyžmýkali ( takže kýsi malý obladík ... a to ( obkladík) sme robili viackrát denne) ... a bolo na ňom vidno, ako sa mu uľavilo ... tie očká dodnes vidím ... ( v duchu ... )...
Naposledy upravil promont maja : 15.07.11 at 06:27
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chokma Pozri príspevok
S cim sa zahrava? Prepac, ale vysledkom takehoto zahravania su aj taki orieskovia, ktori su castokrat zdravsi a aj povahovo vyrovnanejsi ako niektori papieraci. Nahodou poznam jedneho pana, ktory sa mi stazoval, ze si kupil dvoch papierovych a obaja maju vazne problemy s klbami.
Neviem, co take je na tom tiez, keby niekto krizil strakateho s blond, vysledkom by mozno bola netradicna farebna kombinacia, ktora by mozno nevyhovovala tam hore mudrym, ktori tvoria pravidla, ale nic viac. Napr. u nemeckych spicov sa dlhu dobu povazovala kremova farba za neziaducu, dnes to tak uz nie je. Takze nerob z komara somara.

Mam tri macky, vsetko su najduchovia a tento rok mali male, uz su u novych panov. Vsetko je o zodpovednosti. A ta nema nic spolocne s povinnou kastraciou a ani tym, ci niekto krizi a ma steniatka s PP alebo nie... Bezcharakterni ludia sa najdu rovnako v chovatelskych staniciach ako u tych, co chovaju bez PP. Ze je tych druhych viac? - pochopitelne, tych je totiz celkovo viac. A keby ich bolo aj percentualne viac, da sa to tiez pochopit - kedze nemaju nad sebou nikoho s bicom v ruke, ale zas... nemusia ani nikoho podplacat. To je clovek, prosim pekne.
Na tvoje slova mozem len odpoved otazkou- Kolko PP psv najdes vyhodenych na ulici, pripadne v utulkoch,? Inak sa vyjadrovat nebudem, nema to cenu. mylsim, ze patris do aktivneho tabora tych druhych...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať