Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Na tvoje slova mozem len odpoved otazkou- Kolko PP psv najdes vyhodenych na ulici, pripadne v utulkoch,? Inak sa vyjadrovat nebudem, nema to cenu. mylsim, ze patris do aktivneho tabora tych druhych...
mojej papierovej sucke chybalo malo od pobytu na ulici, bola uviazana na polmetrovej retazi, prsalo na nu, bola cela zagubatena a kupou som ju vyslobodila od spominanej ulice. jej chovatelke, ktora ju predala onej panej (majitelke) bolo uplne jedno, do akych ruk ide, hlavne, ze sa jej ju podarilo predat... asi tolko.
esteze na nej majitelka mala co zarobit - mohla vyuzit to, ze je papierova, inac by asi fakt skoncila na ulici... neviem vsak ci by pobyt na ulici pre nu nebol vhodnejsi ako ta retaz.
2 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Na tvoje slova mozem len odpoved otazkou- Kolko PP psv najdes vyhodenych na ulici, pripadne v utulkoch,? Inak sa vyjadrovat nebudem, nema to cenu. mylsim, ze patris do aktivneho tabora tych druhych...
A k poctu chovatelov PP a bez PP a ich psov som sa tiez vyjadrila v predchadzajucom prispevku.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... je pravda, že obidva názory majú čo do seba ... aspoň pre mňa je z nich jasné, že majú rady psíky ... či iné živé tvory ...

... no, aj my teraz máme doma peska bez PP ... ale kedysi sme mali nášho starého havčeka s PP ... a bol to výstavný kus ... ale šteniatka po ňom neboli ... aj keď sa mu sučka ponúkala, ako vedela ... on len kňučal, snažil sa ... ale bez výsledku ...

... takže pre mňa, nie je podstatné, či má psík PP ... hlavné je, či ho má majiteľ rád ... a stará sa oň ... ako má.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

budem oponovat aj so zdravim... nepoznam v mojom okoli PP psa, kt. by mal tazke zdravotne problemy sposobene genetikou...

prveho psa mam bez PP ... do jedneho roka absolvoval tri zakroky... ako stena pruh... polroka nato harderova zlaza... a dalsieho polroka nato hrca na nohe... pravidelne sa mu zapaluju analne zlazy, tak s tym chodime casto...

pes s PP chodi k veterinarovi len na ockovanie... a na prehliadku oci na kliniku v TT kvoli chovu...

na FB ma zaujala skupina "mini yorkshire" ... kliknem so zaujmom, ze kolko nainfikovanych ludi si mysli ze ma mini yorka hoci yorkie je len jeden... a v prispevkoch bolo veeeeeela ale skutocne veeeela popisane o chorobach... moj ma problem s klbami, moj je agresivny... a to nehovorim o vzhlade... tie liscie ksichtiky... a cele plemeno yorkie je fuc... a tito ludia su zufali co maju robit... pretoze mr. mnozitel sa distancuje... kdezto ked mam ja sebemensi problem, tak volam chovatelke... alebo inej kamaratke od "nasich" ... pomahaju mi s upravou, vystavuju mi ho... s kupou PP psa mam full servis...

a opakujem, nato aby mal pes ci sucka stenata bohuzial nestaci ze je pekny... treba okolo toho vediet viac... potom sa degeneruje cely vzhlad rasy, zdravie aj povaha... a cela charakteristika plemena je fuc...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

je to zbytocne, tak vam zelam, aby vase psy neboli nikdy v zlych rukach. ja nie som radikalista ako Andrea v kastracii a tak, ale mnozenie hlava nehlava sa deje bPP chovoch, ..keby ste videli, inak by ste hovorili. Pekny den.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... ja si nemyslím ( a určite nie som sama ...), žeby boli tvoje potrehy zbytočné ... resp. názory ... a keďže milujeme svojich chlpáčikov a máme také skúsenosti aké máme ... tak aj reagujeme ... a možno, ak by sme mali také skúsenosti ako andreaS .. ktovie ... ja som tiež proti kastrácii ... ale je to o zodpovednosti majiteľa ... a možno mám šťastie, že takých "množiteľov = hlava - nehlava" vo svojej blízkosti nemám ...
Naposledy upravil promont maja : 15.07.11 at 08:47
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Andrea- moj ma geneticku chybu a ma PP .zas odtial-potial. Aj v PP chove su blbci, nakryvaju svojim psom bPP suky, mnozia na psoch, psy su v klietkach. Nalejme si cisteho vina.Ale je to urcite v mensom mnozstve, ako u bPP mnoziarni. PP jednoznacne zarucuje cistokrvnost plemena a to je asi vsetko. Ziaden ani PP chovatel ti neda zaruku na zdravie a chovnost. zas az tak radikalne netreba, kazdy sme clovekom s dobrymi a zlymi vlastnostami, aj PP chpvatelia. u mna je PP jednoznacne dolezite nato, ze viem, aku rasu psa mam.nepodporujem mnozenie psov hlava nehlava.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nemam pocit, ze by som bola az taka radikalna...

samozrejme suhlasim s tebou alaya, ze aj v PP chovoch sa najde somar... preto je kupa psa dlhodobejsia zalezitost... treba sa tomu poriadne venovat...

co sa tyka tej kastracie, tak si myslim, ze je to mensie zlo ako plne utulky a utracanie psikov... ale minimalne by bol vhodny zakonom stanoveny ZAKAZ mnozit, t.j. chovat bezPP psov a k tomu pridat vysoku pokutu, kt. by odradila kohokolvek... takisto kastracia je isto lacnejsia ako existencia utulkov... mne je tych zvieratiek tak luto, ze sa im neda vsetkym pomoct... moja svagrina chcela pomoct 3x a 3x sa jej to vypomstilo... extremne agresivne, ustrachane psy... zozrat sme sa nechceli dat dobrovolne... takze museli nazad

a celkovo uz mam dost tych dokrizenych yorkov, maltezakov a civav... to mi tiez krvaca srdce, ked ich vidim s predkusmi, podkusmi, jazyk von... alebo len taka banalita ako utriet psovi oci a zamedzit tym prisernym karpinam... vdaka tymto mnozitelom mam k tymto plemenam uz odpor... a co nenavidim najviac je, ked si ich majitelia beru na ruky... akoby som ja mala pitbulov... nenechaju ich ani len socializovat s ostatnymi psikmi a potom z nich maju nevychovane uvrestance, co len dobiedzaju do ostatnych psov... ale toto je uz hlupost majitela samozrejme... ono chyba celkovo akasi osveta ohladom chovu psov...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

andreaS Pozri príspevok
nemam pocit, ze by som bola az taka radikalna...

samozrejme suhlasim s tebou alaya, ze aj v PP chovoch sa najde somar... preto je kupa psa dlhodobejsia zalezitost... treba sa tomu poriadne venovat...

co sa tyka tej kastracie, tak si myslim, ze je to mensie zlo ako plne utulky a utracanie psikov... ale minimalne by bol vhodny zakonom stanoveny ZAKAZ mnozit, t.j. chovat bezPP psov a k tomu pridat vysoku pokutu, kt. by odradila kohokolvek... takisto kastracia je isto lacnejsia ako existencia utulkov... mne je tych zvieratiek tak luto, ze sa im neda vsetkym pomoct... moja svagrina chcela pomoct 3x a 3x sa jej to vypomstilo... extremne agresivne, ustrachane psy... zozrat sme sa nechceli dat dobrovolne... takze museli nazad

a celkovo uz mam dost tych dokrizenych yorkov, maltezakov a civav... to mi tiez krvaca srdce, ked ich vidim s predkusmi, podkusmi, jazyk von... alebo len taka banalita ako utriet psovi oci a zamedzit tym prisernym karpinam... vdaka tymto mnozitelom mam k tymto plemenam uz odpor... a co nenavidim najviac je, ked si ich majitelia beru na ruky... akoby som ja mala pitbulov... nenechaju ich ani len socializovat s ostatnymi psikmi a potom z nich maju nevychovane uvrestance, co len dobiedzaju do ostatnych psov... ale toto je uz hlupost majitela samozrejme... ono chyba celkovo akasi osveta ohladom chovu psov...
... už osobe sama kastrácia je radikálna ...

... a takýto zákrok je potrebný už vtedy, keď je psík šteniatkom ... a, ja osobne, na ňu nevidím dôvod ( ... myslím si, že sa nechcenému množeniu dá predísť ... ak je majiteľ zodpovedný ... ) ... nehovoriac o tom, ak si za takéhoto psíka platíme nemalé dane a aj sa staráme oň ( ... hoci dosť dobre nechápem, kam tieto naše peniažky idú .. = toto ma tiež dvakrát neteší ...) ... tak načo takýto zákon ... aj tak je to všetko iba o ľuďoch ...

... prax jasne ukázala, že máme zákony ( mám na mysli týranie zvierat ...), a za ich nedodržiavanie sa pomaly nikomu nič hrozné nestane ... alebo ak, tak len zriedka ... ja práve tu vidím problém ... = máme na Slovensku v tomto veľmi malú vydržateľnosť práva ... ale najprv by mala byť osveta ... nehovoriac o novej generácii, ktorá je dravá, nikomu nič nedaruje atď. ... ??
Naposledy upravil promont maja : 15.07.11 at 11:26
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

promont maja Pozri príspevok
... už osobe sama kastrácia je radikálna ...

... a takýto zákrok je potrebný už vtedy, keď je psík šteniatkom ... a, ja osobne, na ňu nevidím dôvod ( ... myslím si, že sa nechcenému množeniu dá predísť ... ak je majiteľ zodpovedný ... ) ... nehovoriac o tom, ak si za takéhoto psíka platíme nemalé dane a aj sa staráme oň ( ... hoci dosť dobre nechápem, kam tieto naše peniažky idú .. = toto ma tiež dvakrát neteší ...) ... tak načo takýto zákon ... aj tak je to všetko iba o ľuďoch ...

... prax jasne ukázala, že máme zákony ( mám na mysli týranie zvierat ...), a za ich nedodržiavanie sa pomaly nikomu nič hrozné nestane ... alebo ak, tak len zriedka ... ja práve tu vidím problém ... = máme na Slovensku v tomto veľmi malú vydržateľnosť práva ... ale najprv by mala byť osveta ... nehovoriac o novej generácii, ktorá je dravá, nikomu nič nedaruje atď. ... ??
ja sa staviam proti zakonom skepticky, pretoze ich tvorca je clovek a ak chce, ohne si ich ako mu to vyhovuje. nepomozu ani tvrdsie sankcie. napokon si to vzdy zlizne osoba, ktora az tak vela zla nenarobi a ten, co ich cely zivot porusuje, si zije pokojne dalej. preto aj ja kladiem skor doraz na vychovu... ako na prostriedok eliminacie neziaduceho spravania.
ani myslienka, ze kastraciou sa zabrani tolkemu mnozstvu psov potulujucim sa po uliciach, sa mi nezda stastna - zakonne prinutit ludi aby boli ich milacikovia kastrovani, to je podla mna riadna blbost a obmedzovanie slobody, ktora cloveku nalezi (samozrejme s nou ide ruka v ruke zodpovednost). neviem, preco by sme mali mnohe rodiny ukratit o radost mat steniatka od svojho psika, hoci aj orieska... nie vsetci to vyriesia vyhodenim na ulicu, a aj na to treba pozerat. ze ide o rozne slachtitelske dovody, aby rasa zodpovedala standardu... nemozem si pomoct, ale o rasu islo aj Hitlerovi.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dosli mi slova...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chokma Pozri príspevok
ja sa staviam proti zakonom skepticky, pretoze ich tvorca je clovek a ak chce, ohne si ich ako mu to vyhovuje. nepomozu ani tvrdsie sankcie. napokon si to vzdy zlizne osoba, ktora az tak vela zla nenarobi a ten, co ich cely zivot porusuje, si zije pokojne dalej. preto aj ja kladiem skor doraz na vychovu... ako na prostriedok eliminacie neziaduceho spravania.
ani myslienka, ze kastraciou sa zabrani tolkemu mnozstvu psov potulujucim sa po uliciach, sa mi nezda stastna - zakonne prinutit ludi aby boli ich milacikovia kastrovani, to je podla mna riadna blbost a obmedzovanie slobody, ktora cloveku nalezi (samozrejme s nou ide ruka v ruke zodpovednost). neviem, preco by sme mali mnohe rodiny ukratit o radost mat steniatka od svojho psika, hoci aj orieska... nie vsetci to vyriesia vyhodenim na ulicu, a aj na to treba pozerat. ze ide o rozne slachtitelske dovody, aby rasa zodpovedala standardu... nemozem si pomoct, ale o rasu islo aj Hitlerovi.
nezvyknem byt vulgarna, no k tomu len tolko..."kdyby hloupost nadnasela............"


P.S. pozyvam ta na navstevu k "chovatelom" bPP psov- podla teba orieskov, podla mna bastardov.feny rodia kazde haranie uz od 9 mesiacov, ziju v kralikarnach- to je uz luxus, chodia po rostoch, aby sa za nimi nemuseli vynasat exkrementy, krmia sa vodou s cukrom, pripadne pilinami atd....tak si mnoz tych" orieskov". teraz ma to vytocilo. Ospravedlnujem sa. Ak najdem tie fotky, tych narodenych-orieskov a chovu bPP psov, pridam, aby si sa mohla kochat.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
nezvyknem byt vulgarna, no k tomu len tolko..."kdyby hloupost nadnasela............"


P.S. pozyvam ta na navstevu k "chovatelom" bPP psov- podla teba orieskov, podla mna bastardov.feny rodia kazde haranie uz od 9 mesiacov, ziju v kralikarnach- to je uz luxus, chodia po rostoch, aby sa za nimi nemuseli vynasat exkrementy, krmia sa vodou s cukrom, pripadne pilinami atd....tak si mnoz tych" orieskov". teraz ma to vytocilo. Ospravedlnujem sa. Ak najdem tie fotky, tych narodenych-orieskov a chovu bPP psov, pridam, aby si sa mohla kochat.
takze ak najdem chovatela bez pp, kde su jeho psici v krasnych pelieskoch a je o nich vzorovo postarane, zmeni to nieco na veci? lebo ja poznam viacerych takych... nehovorim, ze sa nenajdu aj taki, o akych pises ty, ale taki s... sa najdu aj medzi vami PP... takze zdrz sa zovseobecnovania.

niekto tu spomenul dogforum... mila alaya, mozno by nebolo odveci zmierit sa s faktom, ze toto je pluralitnejsie forum a nie vsetci su tu len zastancovia PP psikov a ich chovatelov, preto su tu prezentovane aj rozne nazory... a povazovat ich hned za hlupe pretoze sa nezhoduju s nasimi, je dost prizemne...

mozeme sa vsak zhodnut na tom, ze nam pojde o dobro nasich milacikov, avsak predstavu ako k tomuto dobru prist, co vlastne toto dobro znamena pre kazdeho z nas, ked o nom diskutujeme, budeme mat zrejme odlisnu...
Naposledy upravil Chokma : 15.07.11 at 21:46
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
nezvyknem byt vulgarna, no k tomu len tolko..."kdyby hloupost nadnasela............"


P.S. pozyvam ta na navstevu k "chovatelom" bPP psov- podla teba orieskov, podla mna bastardov.feny rodia kazde haranie uz od 9 mesiacov, ziju v kralikarnach- to je uz luxus, chodia po rostoch, aby sa za nimi nemuseli vynasat exkrementy, krmia sa vodou s cukrom, pripadne pilinami atd....tak si mnoz tych" orieskov". teraz ma to vytocilo. Ospravedlnujem sa. Ak najdem tie fotky, tych narodenych-orieskov a chovu bPP psov, pridam, aby si sa mohla kochat.
apropo, mozes sa tiez pozriet na moje bez PP macky a ich macence ako sa maju zle, ako ich krmim tou cukrovou vodou a ako su zavrete v kralikarnach...

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  17122010314.jpg
Zobrazení: 5
Veľkosť:  47.6 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  163745_1688993355156_1547371811_31643672_4906834_n.jpg
Zobrazení: 4
Veľkosť:  63.0 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  020620111757.jpg
Zobrazení: 6
Veľkosť:  81.0 KB

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  160620111706 - kópia.jpg
Zobrazení: 7
Veľkosť:  109.9 KB
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mila Chochma, nikdy nebudem zastancom b PP chovu.je to chov nekontrolovany, krizi sa kade cim, vznikaju "orieskovia" psy bez rasy a v neposlednom rade sa s tymi psami plnia utulky, kde opat ludia, ktori su za kontrolovany chov musia dotovat tieto utulky. ver mi, ze chovatelia b PP psov tieto utulky nedotuju.

Nebudem sa k tomu uz vyjadrovat, je mi luto, ze si podstatu nepochopila a ohanala sa pri cistokrvnosti Hitlerom. To je nie prizemne, ale uplne abnormalne. pekny vecer.

P.S. toto je tema o psoch. takze tie macky patria asi inde.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Mila Chochma, nikdy nebudem zastancom b PP chovu.je to chov nekontrolovany, krizi sa kade cim, vznikaju "orieskovia" psy bez rasy a v neposlednom rade sa s tymi psami plnia utulky, kde opat ludia, ktori su za kontrolovany chov musia dotovat tieto utulky. ver mi, ze chovatelia b PP psov tieto utulky nedotuju.

Nebudem sa k tomu uz vyjadrovat, je mi luto, ze si podstatu nepochopila a ohanala sa pri cistokrvnosti Hitlerom. To je nie prizemne, ale uplne abnormalne. pekny vecer.

P.S. toto je tema o psoch. takze tie macky patria asi inde.
Aha, takze tie sa mozu mnozit... Takze je to skutocne mimo temy.

Hlavne, ze ty si podstatu toho, co som pisala, pochopila... ja naproti tebe budem vzdy posudzovat individualne. Dobry pristup a pozitivny vztah pre mna tak bude moct mat kazdy clovek, nielen ten, co chova PP... podobne aj vztah negativny.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

A Hitlerom som sa ohanala pre jeho radikalitu... tu mate spolocnu.
Principialne mozno vas pristup prirovnat aj k takemu slachteniu zeleniny, osivo, ktore kupis u renovovanych spolocnosti je kvalitne, alebo malo by byt, vyznacuje sa bohatym vynosom, kvalitou plodu... a ludia si aj tak budu chytat vlastne semena, hoci sa vysledok - plody - nebude dat porovnat s tymi slachtenymi. Nemal by byt tiez na to zakon? Ze nejde o zive stvorenie, tak to nemam pliest dokopy? Coby nie! Princip ostava. Radikalita vsak nie je vychodiskom. A tymto tiez koncim v tejto teme.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chochma, teraz vazne. Nahlasila som tvoj prispevok. NEZELAM si, je to aj v rozpore so zakonmi SR, aby si ma prirovnavala k Hitlerovi. Co si to vobec preboha dovolujes??Co si ty blazniva????? Ak sa neurobi naprava, budem to riesit na inych urovniach. Toto uz prekrocilo hranice.- aj anonymity!!
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Chochma, teraz vazne. Nahlasila som tvoj prispevok. NEZELAM si, je to aj v rozpore so zakonmi SR, aby si ma prirovnavala k Hitlerovi. Co si to vobec preboha dovolujes??Co si ty blazniva????? Ak sa neurobi naprava, budem to riesit na inych urovniach. Toto uz prekrocilo hranice.- aj anonymity!!
Ja zatial svoje emocie drzim pod kontrolou, vidim, ze ty nie... skoda.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Aha, takze je mozne nahlasit urazajuce prispevky... ehm, "keby hlupost nadnasala... co si ty sibnuta"? tie medzi ne nepatria? Ja ta, mila alaya, ale nenahlasim...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať