Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alaya1 Pozri príspevok
nikdy nebudem zastancom b PP chovu.je to chov nekontrolovany, krizi sa kade cim, vznikaju "orieskovia" psy bez rasy a v neposlednom rade sa s tymi psami plnia utulky, kde opat ludia, ktori su za kontrolovany chov musia dotovat tieto utulky.
1.aj chovateli PP prispievajú k množeniu bezPP.čo urobí chovateľ PP,ak sa mu narodí viac šteniat,ako má povolené? predá potajme šteniatka a bude tvrdiť,že sú PP ale bez papierov,aj také inzeráty existujú a sú to množiči...ako inak mám nazvať toho,čo má psov PP a produkuje ako na bežiacom páse PP štence pez papierov??
alebo nadbytočné šteniatka ZABIJE to je lepšie????
2.ako ty dotuješ útulky??????? to máte vari v stanovách klubu,že musíte prispievať na útulky?????
3.v útulku sa nájdu aj psy PP,lebo keď je niekto IDIOT,tak vyhodí aj psa PP
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Gina Er Pozri príspevok
1.aj chovateli PP prispievajú k množeniu bezPP.čo urobí chovateľ PP,ak sa mu narodí viac šteniat,ako má povolené? predá potajme šteniatka a bude tvrdiť,že sú PP ale bez papierov,aj také inzeráty existujú a sú to množiči...ako inak mám nazvať toho,čo má psov PP a produkuje ako na bežiacom páse PP štence pez papierov??
alebo nadbytočné šteniatka ZABIJE to je lepšie????
2.ako ty dotuješ útulky??????? to máte vari v stanovách klubu,že musíte prispievať na útulky?????
3.v útulku sa nájdu aj psy PP,lebo keď je niekto IDIOT,tak vyhodí aj psa PP
k bodu c.1 .... odkedy stena z PP chovu nedostane papiere???!!! viem o jedinej rase, kt. ma urceny max. pocet steniat... ale inak je to dalsi blabol mnozitelov... ze je to 6te stena a neuslo sa mu papiere... takze ano, ide o mnozitela, nie chovatela PP psov...

CIZE OKREM JEDINEJ RASY MAJU VSETKY STENATA Z PP CHOVU PAPIERE!!!!!! a tato rasa patri medzi tie, kt. si bezny clovek ani nekupi... takze nemusim ju ani menovat...

http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

1. Ak poznas takeho cloveka, staci, ked ho nahlasis klubu. kazde stena, ktore sa narodi s PP- a to dostava kazde stena je registrovane.
2. ako ja dotujem utulok, je moja sukromna vec. Mnozitel utulok nedotuje, on do neho prispieva psami.
3.Ukaz mi len jediny pripad PP psa v utulku./ myslim uchovneneho psa/.
A zvladla som to bez cervenych tvariciek.
zelam vam pekny den a hlavne trocha viac empatie v komunikacii.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alaya1 Pozri príspevok
1. Ak poznas takeho cloveka, staci, ked ho nahlasis klubu. kazde stena, ktore sa narodi s PP- a to dostava kazde stena je registrovane.
2. ako ja dotujem utulok, je moja sukromna vec. Mnozitel utulok nedotuje, on do neho prispieva psami.
3.Ukaz mi len jediny pripad PP psa v utulku./ myslim uchovneneho psa/.
A zvladla som to bez cervenych tvariciek.
zelam vam pekny den a hlavne trocha viac empatie v komunikacii.
2.ale potom netvrď,že chovatelia PP dotujú útulky
3.a prečo iba uchovnený? ja hovorím všeobecne o PP
uchovnený tam nebude dovtedy,kým budú z neho prachy

ja nerozdeľujem psov na PP a bez PP
ja nerozdeľujem ľudí na chovateľov PP a množičov
ja delím na tých,čo sa vedia postarať a sú zodpovední a na tých,čo nevedia....a nechcú....takže toto nie je o tom,že pes PP kontra pes bez PP,toto je výhradne o ľuďoch
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Alaya, vcera si to viditelne nezvladla bez hnevu a hned si tu nahlasovala a prskala, ci som blazniva, ty hovoris o empatii?

Apropo, sama si tu pisala o niektorych, co maju svojich psov PP chovnych a nakryvaju bez PP suky a tak mnozia... preco zrazu ta premena?

Aj mna by zaujimalo, ci si PP psik, ktory nie je uchovneny, nezasluzi rovnaku pozornost - ked pises o tom, ze v utulkoch nie su uchovnene kusy.

A k tomu nadbytocnemu poctu kusov pri narodeni PP psikov - bolo to tak aj v minulosti? Ze vsetci z vrhu dostavali PP? Alebo sa to len v poslednych rokoch ustalilo tak? O aku rasu ide, kde to neplati a dava sa len istemu poctu steniatok? A preco vlastne?

Ja nemam teraz v umysle ociernovat chovatelske stanice, uplne suhlasim s Ginou v nazore, ze vsetko je o konkretnom cloveku, a je jedno, ci ma psov s PP alebo bez PP. Podobne to je aj v inych odvetviach, nielen pri chove psov, zvierat...
0 0
Lorima Lorima

Lorima je offline (nepripojený) Lorima

Och bože ludia, vy žijete 20 rokov pozadu, keď ste stále v tom, že keď sa narodí vela šteniat, dostane rodokmeň len časť? To už hodne dlho nefunguje a aj keď sa narodí 19 šteniat v jednom vrhu, všetky budú mať PP!!!!!!
A kolko % z celkového počtu psov v útulkoch je s PP?? Keby som ja napr. mala nejaký problém že musím dať preč svojho psa, tak skontaktujem chovatelku a tá si buď psa zoberie späť, alebo mi pomôže mu nájsť normálnych majitelov.. čo teda u množitelov nehrozí a myslím si že ani u velkej väčšiny bezPP "chovatelov". A ukážte mi jediného jedného chovatela PP psov, ktorý by nejaké šteňa zabil???
Treba si to v hlavičke trošku zrovnať....nechce sa mi tu rozčulovať, lebo vidím že nemá zmysel sem niečo písať, no je mi do plaču keď vidím po ulici behať bezpapierákov typu york, čo sa vzhladom už podobá na všetko možné, len nie na yorka...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Lorima Pozri príspevok
Och bože ludia, vy žijete 20 rokov pozadu, keď ste stále v tom, že keď sa narodí vela šteniat, dostane rodokmeň len časť? To už hodne dlho nefunguje a aj keď sa narodí 19 šteniat v jednom vrhu, všetky budú mať PP!!!!!!
A kolko % z celkového počtu psov v útulkoch je s PP?? Keby som ja napr. mala nejaký problém že musím dať preč svojho psa, tak skontaktujem chovatelku a tá si buď psa zoberie späť, alebo mi pomôže mu nájsť normálnych majitelov.. čo teda u množitelov nehrozí a myslím si že ani u velkej väčšiny bezPP "chovatelov". A ukážte mi jediného jedného chovatela PP psov, ktorý by nejaké šteňa zabil???
Treba si to v hlavičke trošku zrovnať....nechce sa mi tu rozčulovať, lebo vidím že nemá zmysel sem niečo písať, no je mi do plaču keď vidím po ulici behať bezpapierákov typu york, čo sa vzhladom už podobá na všetko možné, len nie na yorka...
Preto som sa pytala, ci to tak v minulosti nefungovalo, ze sa davali PP len casti z vrhu. Takze ako pises, kedysi to tak fungovalo. Mna by celkom seriozne (bez nejakeho umyslu niekoho vytocit) zaujimalo, preco to tak bolo, resp. preco to tak je u spominanej rasy.

Predstav si, ze je moznost - ak uz psika (s PP alebo aj bez PP) nechces z akychkolvek dovodov, podat si inzerat a popripade aj darovat. A tuto moznost vyuziva mnozstvo ludi - aj tych, co sa im narodia orieskovia (v slovniku alaya bastardi) a prave o tom hovorime s Ginou, ze ked je clovek zodpovedny, tak psikovi majitela najde, a je jedno, ci ma PP alebo bez PP. Preto by podla nas nemal existovat zakon, ktory by zakazoval mat stence od krizenca alebo bez PP psika, alebo zakon za povinnu kastraciu, pretoze tym sa clovek ako taky nevychova k zodpovednosti, serioznosti...

Ktory chovatel s PP by zabil stena? Predstav si, ze podla mojich informacii v minulosti, ked sa nedavali vsetkym stencom PP, to tak fungovalo... a celkom legalne. Ved prave, ak by zvysujuci pocet steniatok neodstranili, tak tie by boli bez PP. A aj boli, kedze ich nezabili.

Najdem ti chovatela, ktory predava PP stence, pritom ked sa fenka hara, nakryje ju chovnym a domov pride a sup este dalsim pre istotu.

Napokon je kazdeho vecou, ci si vyberie drahsie steniatko s PP v nadeji, ze je kvalitnejsie alebo lacnejsie bez PP, kde pri chove nie su cele ceremonie. Je na kazdeho, ci si dopredu prestuduje standard plemena, ci chce vidiet rodicov a pod.

Hovorte o vyhodach PP steniat, oboznamujte s tym ludi, ale myslim, ze by sa to dalo aj bez ociernovania druhej stranky, ktora vam nici vase obchody, pretoze povedzme si to tak, ze vacsina ludi si kupi bez PP a riskne aj to, ze stena bude mat predkus (to moze mat aj PP stena), ze bude mat problemy so stitnou, ze bude mat mozno dysplaziu (tu ma takisto jeden pes s PP, o ktorom nahodou ja viem), ze bude mat kilecko navyse...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Lorima, medzi recou, vitaj na porade, vidim, ze si nova...
0 0
Lorima Lorima

Lorima je offline (nepripojený) Lorima

Pozri ja nehovorím, že psy bez PP sú menejcennejší alebo horší ako papieráci... Lenže tí ludia čo akože chovajú bezpapierákov v podstate podkopávajú tú celoročnú snahu podstivých chovatelov PP psov (nehovorím že sú všetci takí podstivý.. :/ ), ktorí sa celé tie roky snažia to ktoré plemeno zdokonaliť či exteriérovo, alebo zdravotne, povahovo.. Stačí sa pozrieť na už spomínaných yorkov. Je ich plný bazoš a fakt niektorí okolo pravého vzhladu ani rýchlikom neprešli.. o YT sa nezaujímam, ale štve ma to aj tak. To množitelské "extra super mini šteniatko čivavy alebo yorka", ktoré čim menšie tým lepšie, ale že to vyzerá ako vyzerá a môže to trpieť všetkým možným to nevadí, hlavne že to má pol kila.. >:/
Mne vôbec nejde o to, že bezPP "chov" vraj niči nejaké naše obchody, o to tu vôbec nejde, ide v prvom rade o to vyššie spomínané!!
A už vôbec nehovorím, že PP šteňa musí byť dokonalé bez absolútne žiadnych zdravotných problémov!! Jasne že sa nájdu, lenže v tom riadenom chove ide aj o to minimalizovať takého prípady. Sú aj psy s DBKčkou, lenže papieráci sa preto röntgenujú a keď niekto chce kryť nejakým psom a vidí C-čkové kĺby, skôr si to rozmyslí, ako keď pes nemá urobené kĺby a tým pádom nevie aké ich má.. a ktorý s tých bezPP "chovatelov" dáva röntgenovať pred krytím psa, kolko z nich dá psa vyšetriť na všetko možné čo môžu tie šteňatá zdediť? Velmi malinké %, ak niekto vôbec!! Česť výnimkám, ale výnimka potvrdzuje pravidlo...
A napr. ešte u PP psov, keď sa narodí šteňa s vadou (napr. u AST zálomok chvosta, biela farba atď.) väčšinou sa do kúpno-predajnej zmluvy uvádza, že sa pes nemôže používať ďalej v chove, aby sa to nededilo ďalej.. aspoň čo ja viem.. kto si dá na tomto záležať pri bezPP chove??

Btw. ďakujem za privítanie..
3 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Lorima Pozri príspevok
Pozri ja nehovorím, že psy bez PP sú menejcennejší alebo horší ako papieráci... Lenže tí ludia čo akože chovajú bezpapierákov v podstate podkopávajú tú celoročnú snahu podstivých chovatelov PP psov (nehovorím že sú všetci takí podstivý.. :/ ), ktorí sa celé tie roky snažia to ktoré plemeno zdokonaliť či exteriérovo, alebo zdravotne, povahovo.. Stačí sa pozrieť na už spomínaných yorkov. Je ich plný bazoš a fakt niektorí okolo pravého vzhladu ani rýchlikom neprešli.. o YT sa nezaujímam, ale štve ma to aj tak. To množitelské "extra super mini šteniatko čivavy alebo yorka", ktoré čim menšie tým lepšie, ale že to vyzerá ako vyzerá a môže to trpieť všetkým možným to nevadí, hlavne že to má pol kila.. >:/
Mne vôbec nejde o to, že bezPP "chov" vraj niči nejaké naše obchody, o to tu vôbec nejde, ide v prvom rade o to vyššie spomínané!!
A už vôbec nehovorím, že PP šteňa musí byť dokonalé bez absolútne žiadnych zdravotných problémov!! Jasne že sa nájdu, lenže v tom riadenom chove ide aj o to minimalizovať takého prípady. Sú aj psy s DBKčkou, lenže papieráci sa preto röntgenujú a keď niekto chce kryť nejakým psom a vidí C-čkové kĺby, skôr si to rozmyslí, ako keď pes nemá urobené kĺby a tým pádom nevie aké ich má.. a ktorý s tých bezPP "chovatelov" dáva röntgenovať pred krytím psa, kolko z nich dá psa vyšetriť na všetko možné čo môžu tie šteňatá zdediť? Velmi malinké %, ak niekto vôbec!! Česť výnimkám, ale výnimka potvrdzuje pravidlo...
A napr. ešte u PP psov, keď sa narodí šteňa s vadou (napr. u AST zálomok chvosta, biela farba atď.) väčšinou sa do kúpno-predajnej zmluvy uvádza, že sa pes nemôže používať ďalej v chove, aby sa to nededilo ďalej.. aspoň čo ja viem.. kto si dá na tomto záležať pri bezPP chove??

Btw. ďakujem za privítanie..

Presne takto si predstavujem odpoved, ktora nie je naplnena zbytocnymi emociami a je informacna pre vsetkych - nech kupujuci vedia, preco by mali kupit PP. A tiez, co vsetko pripada do uvahy, ked si kupi lacnejsieho psika bez PP. Tak moze realne zvazit svoje rozhodnutie.

A tiez sa smejem nad nazvami mini york, mini maltezak, mini civava... ale za tie oznacenia si tiez mozu kupujuci, ktori ich pomaly vyzaduju. Chcu steniatko do salky a o ostatne sa nezaujimaju. To je potom taky kupujuci na jednej rovine s predavajucim.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chokma Pozri príspevok
Alaya, vcera si to viditelne nezvladla bez hnevu a hned si tu nahlasovala a prskala, ci som blazniva, ty hovoris o empatii?

Apropo, sama si tu pisala o niektorych, co maju svojich psov PP chovnych a nakryvaju bez PP suky a tak mnozia... preco zrazu ta premena?

Aj mna by zaujimalo, ci si PP psik, ktory nie je uchovneny, nezasluzi rovnaku pozornost - ked pises o tom, ze v utulkoch nie su uchovnene kusy.

A k tomu nadbytocnemu poctu kusov pri narodeni PP psikov - bolo to tak aj v minulosti? Ze vsetci z vrhu dostavali PP? Alebo sa to len v poslednych rokoch ustalilo tak? O aku rasu ide, kde to neplati a dava sa len istemu poctu steniatok? A preco vlastne?

Ja nemam teraz v umysle ociernovat chovatelske stanice, uplne suhlasim s Ginou v nazore, ze vsetko je o konkretnom cloveku, a je jedno, ci ma psov s PP alebo bez PP. Podobne to je aj v inych odvetviach, nielen pri chove psov, zvierat...
Pocuj, ak ta niekto prirovna k Hitlerovi, je to dost silna kava pre kazdeho nemyslis? Myslim, ze normalny clovek take nenapise. Skus si precitat konverzaciu od predvcera, nakolko nie ja, ale Andrea pisala o zakonoch a pod. Ja som napisala len, ze neuznavam chov bPP psov, aj som napisala kritiku na niektorych chovatelov. Vazim si cloveka, ktory si vezme psa z utulku, nebudem podporovat mnozitelov a tzv.chovatelov b PP psov. Je to moje pravo, nie? Co sa tyka chovnych a nechovnych PP psov, zas je to len na mnoziteloch, ktori si kupia PP psa, no neuchovnia ho, aby nemali ziadne povinnosti, potom tymto PP psom mnozia a predavaju za viac, nakolko pes ma PP.!!
Pozri sa, ja ta nebudem presviedcat, myslim, ze si si ani neuvedomila, ako velmi si mi tym prirovnanim ublizila,, ze si ma nazvala podobnou Hitlerovi, ked ma nepoznas, len pre to, ze neuznavam mnozenie psov.
Pre mna je toto uz ukoncene. zelam ti vela krasnych chvil a pokoja v dusi.
P.S. ja na PP psoch nechovam,nechovam, vobec.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Chokma, je rozdiel mať psíka s PP a bez PP a to sú podľa mňa 2 rozdielné témy. Ja mám psíka bez PP yorka a je to moja láska a je mi lafter jedno či má PP či výšku či dľžku či šírku. Ak mám vzťah k zvieratku nebudem skúmať či má PP či nemá. Ešte raz - ide o 2 témy - odborná a neodborná.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Pocuj, ak ta niekto prirovna k Hitlerovi, je to dost silna kava pre kazdeho nemyslis? Myslim, ze normalny clovek take nenapise. Skus si precitat konverzaciu od predvcera, nakolko nie ja, ale Andrea pisala o zakonoch a pod. Ja som napisala len, ze neuznavam chov bPP psov, aj som napisala kritiku na niektorych chovatelov. Vazim si cloveka, ktory si vezme psa z utulku, nebudem podporovat mnozitelov a tzv.chovatelov b PP psov. Je to moje pravo, nie? Co sa tyka chovnych a nechovnych PP psov, zas je to len na mnoziteloch, ktori si kupia PP psa, no neuchovnia ho, aby nemali ziadne povinnosti, potom tymto PP psom mnozia a predavaju za viac, nakolko pes ma PP.!!
Pozri sa, ja ta nebudem presviedcat, myslim, ze si si ani neuvedomila, ako velmi si mi tym prirovnanim ublizila,, ze si ma nazvala podobnou Hitlerovi, ked ma nepoznas, len pre to, ze neuznavam mnozenie psov.
Pre mna je toto uz ukoncene. zelam ti vela krasnych chvil a pokoja v dusi.
P.S. ja na PP psoch nechovam,nechovam, vobec.

Alaya, a ty si rozmyslala nad tym, ako som sa mala citit ja, ked si napisala "keby hlupost nadnasala... co si ty blazniva?" alebo tie tvoje slova boli v absolutnom poriadku? Narozdiel odo mna, ty si svoje slova adresovala konkretne mne, zatial co ja som prirovnala k Hitlerovi vsetkych, ktori visia na cistej rase a chceli by, aby bola ZAKONNE dodrzana. Sama iste uznas, ze by to bol extrem. A tiez, ze ide o nedosiahnutelnu ideu.

Aj ty, aj ja mame pravo na svoj nazor. A maju ho aj kupujuci, ci uz si vyberu PP alebo bez PP... a aj ti, ktori kupuju vraj minicivavy a aj ti, ktori si priplatia za to, ze praprapredok ich psa bol papierovy.

Nie su na vine len predavajuci, ale hlavne kupujuci, ze kupuju a vyzaduju veci, ktore su nezmyselne. Preco svoju pozornost viac nezamerat na nich? Som za to, aby ste hovorili o tychto veciach, ale otvorene, tzn. mozne negativa jedneho aj druheho chovu, nielen, ze ti VSETCI s PP su tip top a VSETCI bez PP su vagabundi, lebo VSETCI svoje zvieratka tyraju...

A vobec od teba neocakavam a neziadam, aby si podporovala chov bez PP... prosim, ani ty odo mna neziadaj, aby som si myslela, ze dobri ludia chovaju PP a zli bez PP...

Ivenka, vidis to - prave o tom hovorim, ze ak kupujuci akceptuje, ze si kupuje psicka bez PP a ze moze mat kilecko navyse, ze moze mat mozno krivy zubok a pod. tak niet, co riesit a uz vobec nie kohosi za to odsudzovat, a pohorsovat sa nad jeho milacikom akoby mal netvora.
Ja nemiesam hrusky s jablkami a velmi dobre viem, aky je rozdiel mat PP a bez PP. Odborna v com? Tato tema sa tyka rovnako tvojho milacika ako toho, co ma rodokmen. Ide o starostlivost o psa a je jedno, ci PP ma alebo nie.

Majte sa, pekny vecer.
Naposledy upravil Chokma : 16.07.11 at 19:00
1 0
Lorima Lorima

Lorima je offline (nepripojený) Lorima

Lenže netreba zabúdať, že kolko krát nejde len o to kilečko navyše alebo krivý zúbok, ale mnohokrát o ovela vážnejšie dedičné choroby!!
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Lorima Pozri príspevok
Lenže netreba zabúdať, že kolko krát nejde len o to kilečko navyše alebo krivý zúbok, ale mnohokrát o ovela vážnejšie dedičné choroby!!
tie sa vyskytujú aj u PP....taká dysplázia....
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Lorima Pozri príspevok
Lenže netreba zabúdať, že kolko krát nejde len o to kilečko navyše alebo krivý zúbok, ale mnohokrát o ovela vážnejšie dedičné choroby!!
do dnesneho dna som mala viacero psov bez PP a ziadny z nich ich nemal... mam aj sucku s PP, ta je zatial tiez ok...

a ako pisala gina - aj psy s PP ich mozu mat, akurat by sa mali vyskytovat v mensej miere, nakolko absolvuju viacero specialnych vysetreni... vy viete ake vselijake sa robia. hovorim samozrejme o serioznych chovateloch PP.

u bez PP sa vacsinou robi klasicke ockovanie a dalsie veci sa riesia, ked vzniknu... ano, aj toto berie na seba niekto, ked si kupuje psika bez PP alebo aj ked si berie orieska z utulku. ale kupuje za nizsiu cenu a musim konstatovat, ze vacsej casti obyvatelstva vyhovuje kombinacia rizika s cenou... ja samotna s tymto rizikom tiez nemam problem.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mám psíka bez PP a druhého z útulku a mám ich tak rada a majú takú starostlivosť, ako s PP.
Psík nevie či má PP alebo nie a svoju lásku a vernosť dáva majiteľovi rovnako.
Naposledy upravil verkaz : 18.07.11 at 16:58
6 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Toto pripajam na zaver. Uz sa tymto zaoberat nebudem, lebo kto nechce pochopit nepochopi. len ma udivuje, ze suhlasite s clovekom, ktory prirovna neznameho cloveka k Hitlerovi. To vam neprekaza. Ale chov cistokrvneho psa hej. Je to smutne. myslela som, ze toto je solidne forum.Dotklo sa ma to a s manzelom rozmyslame, ze to tak nenechame. Aj v anonymite ma clovek vediet, kde su hranice.
http://www.facebook.com/notes/victor...98525376832841
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

verkaz Pozri príspevok
Mám psíka bez PP a druhého z útulku a mám ich tak rada a majú takú starostlivosť, ako s PP.
Psík nevie čo má PP alebo nie a svoju lásku a vernosť dáva majiteľovi rovnako.
...veľmi pekne si to napísala, snáď si uzavrela debatu o psíkoch bez PP a s PP, nedá mi to tu neposunúť, záleží hlavne na láske ku psíkovi a s tým veci spojené, veľa zdaru všetkým, ktorí sa starajú s láskou o svojich miláčikov...
10 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Toto pripajam na zaver. Uz sa tymto zaoberat nebudem, lebo kto nechce pochopit nepochopi. len ma udivuje, ze suhlasite s clovekom, ktory prirovna neznameho cloveka k Hitlerovi. To vam neprekaza. Ale chov cistokrvneho psa hej. Je to smutne. myslela som, ze toto je solidne forum.Dotklo sa ma to a s manzelom rozmyslame, ze to tak nenechame. Aj v anonymite ma clovek vediet, kde su hranice.
http://www.facebook.com/notes/victor...98525376832841
Protizakonne je pokial viem propagacia nacizmu a pod. veci... nie prirovnanie alebo oznacenie nejakeho konania, svetonazoru... Opakujem - ja som narozdiel od teba, hovorila vseobecne, zatial co ty si nazvala blaznivou a hlupou konkretne mna. Ak si vyzadujes ospravedlnenie, o to viac ho mam pravo vyzadovat ja. Preco vidis zlo v slovach ineho a vo svojich vlastnych slovach ho nevidis?

Solidne forum nespociva v presadzovani jedneho nazoru a cenzurovani ostatnych.

A chov cistokrvneho psa mi neprekaza, prekaza mi, ak mi chce niekto diktovat, aby som aj ja povinne mala cistokrvneho alebo ziadneho.

To je aj vsetko z mojej strany, tiez sa uz k veci vyjadrovat nebudem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať