Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

verkaz Pozri príspevok
Mám psíka bez PP a druhého z útulku a mám ich tak rada a majú takú starostlivosť, ako s PP.
Psík nevie čo má PP alebo nie a svoju lásku a vernosť dáva majiteľovi rovnako.
toto som ani ja ani alaya nepoprela... ja mam sama prveho psika bez PP...

tu je samotny problem ten, ze tieto psy nie su pod dohladom klubu, nieje mozne zistit co ma v rodine a co pusti dalej do pripadneho vrhu... o to ide hlavne mne...

aby sa na tychto psoch nemnozilo, pretoze nech svojho psika lubite akokolvek, tak jeho steniatkam venujete dobrovolne z vlastnej sebeckosti, lebo chcete mat po nom steniatka, xy dedicnych chorob...

pri tom mojom plemene su to vazne ochorenia oci, na kt. musime chodit kazdy rok... je vybrana skupina ochoreni, kt. nesmie mat a jedno, kt. sa berie do uvahy len vtedy ak ide o tzv. starecku kataraktu, cize ochorenie oci spojene s vekom... takze dalsi naklad navyse oproti mnozitelovi... toto vysetrenie robia na klinike v TT, takze cesta, volno v praci a vysetrenie...

a pre tych co nas PP chovatelov maju stale za tych, kt. mnozitel kazi ksefty, nech si pozru zo tri-styri strany dozadu moj vypocet... to bol vypocet pre fenu... ja mam psa... cize ja nemam peniaze za predaj steniat... biznis si tu robia mnozitelia a my sa krvopotne snazime zachovat standardy aby aj dalsie generacie vedeli ako ktore plemeno vyzeralo, malo standardne chovanie... lebo tymto mnozenim zanikne podoba plemien a starocia dlha praca slachtitelov tiez...

rozne plemena su preto, aby si kazdy clovek mohol podla jeho standardu vybrat pre seba vhodnu rasu, pre jeho zivotny styl... darmo budete od yorka chciet aby lovil vtaky ked ste polovnik... a od jack russela ocakavat, ze prespi cely den...

a to plemeno, kt. ma ohraniceny pocet steniat su farbiari... vysvetelenie nato maju, nepamatam si presne, ale nieco v zmysle, ze nebudu vhodne pre polovacku... ze len tieto prve su tie spravne polovne psy... sama tomu nerozumiem, ale viem, ze polovnici su zvlastna sorta ludi, tak snad vedia co robia...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Andrea-
"Solidne forum nespociva v presadzovani jedneho nazoru a cenzurovani ostatnych."- citacia

Skor sme tu boli cenzurovane my s Andreou. Andrea, je tazke presvedcit niekoho, kto sa presvedcit nechce dast. V 4 stranach textu nepochopili, ze nam neide o to,aby sme znevazovali cloveka, ktory si vezme psika z utulku, no sme proti mnozeniu psov, skoda, neviem najst fotky malych cavalierikov v kralikarni bez podlahy len rosty, pohladam este, aby zeny videli, co obhajuju. same to nevideli. Urcite.

P.S. a rozmyslim si velmi do zajtra ci urazku na cti, budem riesit ci nie. lebo Hitler je silna kava aj pre mojho manzela..Aj ked to niekto prekruca, ako chce.je mi vsak velmi luto, ze to nikomu tu nevadilo.Spoznavam ludi aj touto formou.

A zatial pridavam fotku akoze yorka, aby ti, ktorym je jedno, ci ich york ma o kilecko viac, si ma predkus videli, kde take psika ziju a kde sa ich steniatka rodia.
Naposledy upravil alaya1 : 17.07.11 at 11:38
1.jpg  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: ten Hitler urazil aj mna... az tak, ze som to rozoberala s kamaratkami z klubu... reakce boli samozrejme dost silne... ale ja sa neznizim na rovnaku uroven a nebudem nikoho urazat... zmysel to mat nebude... ani vyznam v tom nevidim...

kazdopadne, nesnazim sa presvedcit, ale velkym uspechom bude pre mna, ak sa nad tym aspon zamyslia a mozno niekto, kto tuto temu len sleduje si uvedomi ake rizika podstupuje ak bude podporovat mnozitela... nech si nazor urobi kazdy sam... ja sa budem snazit minimalne pre to moje plemeno urobit vsetko, aby sme ho zachovali... a laikom, vysvetlit, preco radsej PP psa... a ak si napriek tomu nebude chciet kupit PP psa (cena, hoci relativny pojem... vzhladom k vacsiemu vyskytu roznych chorob, kt. cena sa casom znasobi)... tak sa budem snazit vysvetlit, aby svojim psom nekryl ci nedaval nakryt...

predstavte si, ze paaani mnozitelia zachadzaju tak daleko, ze si dovolili pri inzerovani pouzit fotky jednej chovatelky a stenata su po multisampionovi... a to sa dotycnemu pravdepodobne dost vypomsti... nieco podobne sa stalo aj rok dozadu inej chovatelke... toto je uz drzost najvacsieho zrna, nemyslite? ...
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kedze pravdepodobne nikto neklikol na mnou parkrat pripojeny link, tak vlozim obrazky... a zamyslite sa...



oprava: vymazala som vlozene obrazky... ospravedlnujem sa ak to sposobilo problem, ale vkladala som prvykrat... neviem ako inak vlozit okrem prilohy... a na link zrejme nikto neklikal...

obrazky najdete tu:


http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim
Naposledy upravil andreaS : 18.07.11 at 21:22
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

par dalsich "chovatelov"- toto sa vam paci a toto obhajujete....

Steniatka vychudnute na kost, bez pelecha, pohodene v trave, vraj Doga- zavreta cele dni v otrasnom koterci.
"CHOV"- bisonkov. toto sa vam paci, v pivnici zavrete v kietke, spinave, zadredovane psy rodiace kazde haranie??

Mozete ma prirovnavat ku komu chcete, ale toto ja nikdy podporovat nebudem.
Naposledy upravil alaya1 : 17.07.11 at 12:10
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  
6.jpg  

7.jpg  
8.jpg  
1/1
0 0
idyla idyla

idyla je offline (nepripojený) idyla

Ale alaya1. Nezdá sa ti, že si jednostranná? Keby sme sem teraz prilepili fotku psíka ako si hovie v mäkkom košíčku bez informácie, či má PP alebo ide o bez PP, či ide o chovateľskú stanicu alebo o jednotlivca, ktorý chová bez PP, lebo sú aj takí, u ktorých sa ma psík dobre - nevedela by si posúdiť, či zaujať pozitívnu alebo negatívnu reakciu... Takže tieto fotky nie sú ničím iným ako útočením na city, a teda sú jednostranným emocionálnym argumentom. To je všetko.

Keď ti tak veľmi stiska srdce, máš možnosť využiť zákon o týraní, ktorý tu máme.

Keď som prišla na poradu, myslela som, že sa tu radi a nepresviedča...

Na tých pár stranách ste uviedli dostatočný počet argumentov, názorov, dôvodov, informácií a každý má slobodu rozhodnúť sa, netreba tu robiť manifestačnú kampaň.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alaya1 Pozri príspevok
par dalsich "chovatelov"- toto sa vam paci a toto obhajujete....

Steniatka vychudnute na kost, bez pelecha, pohodene v trave, vraj Doga- zavreta cele dni v otrasnom koterci.
"CHOV"- bisonkov. toto sa vam paci, v pivnici zavrete v kietke, spinave, zadredovane psy rodiace kazde haranie??

Mozete ma prirovnavat ku komu chcete, ale toto ja nikdy podporovat nebudem.
prečo tvrdíš,že toto obhajujeme a toto sa nám páči? kde som také niečo ja povedala? alebo niekto iný z tejto diskusie? len preto,že nepodporujeme tvoj radikálny postoj IBA PSA S PP? ani mne sa nepáči množenie,týranie,vyhodenie psa z auta v cudzom meste,priviazanie v lese o strom ......ja som pár psov zachránila,našla nový domov,prispievam na útulky,dokonca konkrétne na čika som finančne prispela aj zdieľala na FB,jedného adepta na útulok mám doma,a má sa ako vo vate.....ale nikdy to nebudem robiť tak ako Ty a nemôžeš ma k tomu nútiť a nemôžeš ma preto radiť k množičom,to si vyprosím.


Naposledy upravil Gina Er : 17.07.11 at 14:18
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mile damy.
Bola som oznacena za podobnnu Hitlerovi. pritom, ak si precitate moj prispevok, hned prvy, v ktorom reagujem na Andreu, je jasne napisane, ze ja nezdialam kastraciu psov rad radom, ze uznavam, ze aj v radoch chovatelov PP psov sa najdu zli ludia, ze aj PP pes moze byt chorlavy.
Napisala som jedine, ze neuznavam CHOV b PP psov, nakolko sa krizia rad radom, psy ziju v kralikarnach/vid foto/ a ako uz spominala Andrea, tymto vymiznu vsetky plemena.Tak a potom si precitajte tie reakcie na moj prispevok, sice zda sa mi, ze ste mna a Andreou posudzovali spolocne, hoci nase nazory nie su vo vsetkom rovnake.
Ukazala som vam ako sa mnozia psy b PP, ano nie je k nim popis, nech sa paci, DOG Forum, podskupina- perly v inzeratoch, je tam toho velmi vela a este horsich fotografii s textom, su to inzeraty na predaj psov.
Velmi si vazim ludi, ktori sa staraju o psov v utulkoch, aj ked to je poriadny biznis pre niektorych, o tom by mohla byt zvlastna kapitola, ako sa psy v utulku predavaju pozieracom a pod. O tom nechcem pisat. No mnozenie psov hlavam, nehlava podporvat nebudem. Tak ako pises,, nemozem Ta prinutit k psovi s PP, tak isto ty nemozes prinutit mna, aby som mala iny nazor, ako mam.
A tie fotky su realny obraz mnozenia psov na Slovensku. Ci sa vam to paci, ci nie. staci otvorit bazosa a naskytne sa vam tam mnozstvo takychto fotografii.
Od vcera rozmyslam, co vam vlastne na tom PP tak strasne vadi. neviem.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alaya1 Pozri príspevok
Mile damy.
Bola som oznacena za podobnnu Hitlerovi. pritom, ak si precitate moj prispevok, hned prvy, v ktorom reagujem na Andreu, je jasne napisane, ze ja nezdialam kastraciu psov rad radom, ze uznavam, ze aj v radoch chovatelov PP psov sa najdu zli ludia, ze aj PP pes moze byt chorlavy.
Napisala som jedine, ze neuznavam CHOV b PP psov, nakolko sa krizia rad radom, psy ziju v kralikarnach/vid foto/ a ako uz spominala Andrea, tymto vymiznu vsetky plemena.Tak a potom si precitajte tie reakcie na moj prispevok, sice zda sa mi, ze ste mna a Andreou posudzovali spolocne, hoci nase nazory nie su vo vsetkom rovnake.
Ukazala som vam ako sa mnozia psy b PP, ano nie je k nim popis, nech sa paci, DOG Forum, podskupina- perly v inzeratoch, je tam toho velmi vela a este horsich fotografii s textom, su to inzeraty na predaj psov.
Velmi si vazim ludi, ktori sa staraju o psov v utulkoch, aj ked to je poriadny biznis pre niektorych, o tom by mohla byt zvlastna kapitola, ako sa psy v utulku predavaju pozieracom a pod. O tom nechcem pisat. No mnozenie psov hlavam, nehlava podporvat nebudem. Tak ako pises,, nemozem Ta prinutit k psovi s PP, tak isto ty nemozes prinutit mna, aby som mala iny nazor, ako mam.
A tie fotky su realny obraz mnozenia psov na Slovensku. Ci sa vam to paci, ci nie. staci otvorit bazosa a naskytne sa vam tam mnozstvo takychto fotografii.
Od vcera rozmyslam, co vam vlastne na tom PP tak strasne vadi. neviem.
nám nevadí pes PP,ty si to doteraz nepochopila? tak potom už naozaj je táto debata zbytočná.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak to asi je zbytocna, nie nepochopila som. Ja a Andrea piseme o vyhodach PP psov,Tak som nechapava.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

alaya1 Pozri príspevok
Mile damy.
Bola som oznacena za podobnnu Hitlerovi. pritom, ak si precitate moj prispevok, hned prvy, v ktorom reagujem na Andreu, je jasne napisane, ze ja nezdialam kastraciu psov rad radom, ze uznavam, ze aj v radoch chovatelov PP psov sa najdu zli ludia, ze aj PP pes moze byt chorlavy.
Napisala som jedine, ze neuznavam CHOV b PP psov, nakolko sa krizia rad radom, psy ziju v kralikarnach/vid foto/ a ako uz spominala Andrea, tymto vymiznu vsetky plemena.Tak a potom si precitajte tie reakcie na moj prispevok, sice zda sa mi, ze ste mna a Andreou posudzovali spolocne, hoci nase nazory nie su vo vsetkom rovnake.
Ukazala som vam ako sa mnozia psy b PP, ano nie je k nim popis, nech sa paci, DOG Forum, podskupina- perly v inzeratoch, je tam toho velmi vela a este horsich fotografii s textom, su to inzeraty na predaj psov.
Velmi si vazim ludi, ktori sa staraju o psov v utulkoch, aj ked to je poriadny biznis pre niektorych, o tom by mohla byt zvlastna kapitola, ako sa psy v utulku predavaju pozieracom a pod. O tom nechcem pisat. No mnozenie psov hlavam, nehlava podporvat nebudem. Tak ako pises,, nemozem Ta prinutit k psovi s PP, tak isto ty nemozes prinutit mna, aby som mala iny nazor, ako mam.
A tie fotky su realny obraz mnozenia psov na Slovensku. Ci sa vam to paci, ci nie. staci otvorit bazosa a naskytne sa vam tam mnozstvo takychto fotografii.
Od vcera rozmyslam, co vam vlastne na tom PP tak strasne vadi. neviem.
1. Poprosim o presnu citaciu, kde si oznacena za podobnu Hitlerovi, aby sa bez spominaneho prekrucania ukazalo ako sa veci maju. Nech citam ako citam, v prispevku som citovala prispevok uzivatelky promont maja. Nerob sa tu chuderkou, ktorej cely svet blizi. Ja ti mozem zacitovat velmi presne ako si ma nazvala blaznivou a taktiez ako si s citaciou mojho prispevku uviedla "keby hlupost nadnasala..." Takze nech sa paci, mozes sa celu noc do zajtra radit aj so svokrou, babkou, dedkom, ci ma zazalovat... len pocitaj aj s moznostou, ze ty sa napokon budes musiet ospravedlnit mne.

2. Ani vediet nemozes, pretoze nam nevadi na nom nic.

3. Pre Ginu: ja som z ulice zachranila troch psov, dvaja docupitali sami do dvora, jeden otalal a sedaval pri kine nedaleko a odtial ma vzdy hypnotizoval ocami. Vykupala som ich, ostrihala, odblsila, odcervila, nakrmila, podala inzeraty - najskor k nam do rozhlasu, potom na internet a pekne im nasla panov. A boli uplne bezchybni so senzacnou povahou - PP im k dokonalosti nechybalo - a ich novi pani su vdacni, ze ich maju a ze su - hoci az z chovu bez PP.
6 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pozri sa, mam tvoje prispevky skopirovane v PC. Uz to tu neriesim,budem riesit inde.

Ze si zachranila psa je uctihodne a ak si ho darovala do dobrych ruk tiez.Verim, ze si na nom nezarobila.

Opakujem poslednykrat- ja neuznavam CHOV b PP psov. T.J. mam psa, mam suku, neviem, akeho su plemena, nemam PP a nakryvam, predavam a zase nakryvam, predavam.Chovam ich v kralikarnach, jedla pomije, stenata neockujem, neodcervujem, kupcom ukazem len stena, neukazem kde vyrastaju, neukazem matku, otca, stenata su chore, podkus, predkus, luxacia pately a pod.. To je mnozenie psov. kazdy moj prispevok sa tyka len a len toho.
Ukazka chovu b PP psov, predava aj suky, aj stenata aj koterec, kralikaren,- chliev, kde su civavky cely rok, fuj. tak si obranujte ten bPP chov, je uzasny.
http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?m...&jmeno=adriana
A uz naozaj koncim. Uz ma prosim neoslovuj, nemam zaujem uz komunikovatl. Pekny vecer.
Naposledy upravil alaya1 : 17.07.11 at 15:41
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Milé "milovníčky psov"... zvýrazňujem preto, lebo všetky, čo sa tu priete, ste nimi. Bolo by už na čase prestať, táto debata nevedie k ničomu. Osobne som videla, ako sa Chokma stará o psíkov, takú lásku a starostlivosť veru nevidieť často. Ona má tých psíkov jednoducho rada, ona, jej mama, otec. Nielen psíkov, proste živých tvorov. Kto z poľnohospodárov by si domov zobral zajka, ktorý mu ničí úrodu? Ak by ho našiel, tak by ho možno aj zabil. No zajko si u nich vyliečil zlomenú nôžku a na poli veselo obhrýza kapustičku ďalej. Aj mačičky majú u nich raj na zemi, aj najdúch Kleofáš /korytnačka .... a neviem čo ešte Chokma chráni a pestuje... Po prečítaní príspevku od alaya1 ma mimovoľne napadlo prirovnanie ku Sparťanom - tí svojich chorých zhadzovali zo skaly. Ako dieťa som mala chvíľu nočné mory, lebo ak by som , žila v tej dobe..... no... Vôbec necítim, že by osobne Teba, alaya1, prirovnala k Hitlerovi. Nechcela som sa zapájať, ale toto sa už vážne nedá čítať, robíte s prepáčením, z komára somára.
Poznám aj Andrejku, a preto viem, že aj ona to myslí dobre.
Tak sa už neškriepte, podľa toho, čo píšete, máte radi zvieratká a ako ľudia sa medzi sebou hryziete. Majte si každá svoj názor na chov s PP a b PP, ale nikomu ho nevnucujte. Táto téma je založená na starostlivosť o psíkov a je jedno, či sú s PP alebo bez.
9 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zdenka, mas pravdu, ze to k nicomu nevedie, zial, ani k zamysleniu. Mna to utvrdilo v tom, ze aka uzavreta skupina ludi tato porada je,.dalej uz kazdy chape, ze? pekny vecer ti zelam.

P.S.A ked vidim takto zubozeneho psa, ktory uz dosluzil svojmu majitelovi, tak mi je zle a mozu ma nazvat kym len chcu, vzdy budem propagovat kontrolovany chov.Mnozitelom zelam, zeby aspon tyzden museli zit tak, ako ich psy.
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/9028357/bischonik.php
Naposledy upravil alaya1 : 17.07.11 at 15:55
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Konecne to schvalili- tyranie zvierat- 5 rokov . tyka sa to aj mnozitelov. tesim sa.
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

týka sa to všetkých, ktorí týrajú zvieratká
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Napisala som AJ....
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Dievčatá. Prečo hneď tak ostro na seba? Lebo je to cez počítač? To by ste si aj v súkromí takto?
Ja som napríklad Andreu a Alayu pochopila, chceli, aby psíky boli v poriadku, boli pekné, podľa svojej rasy. Mne sa tiez nepáčia po sídlisku pobehujúce jorky okolo 6 kg, alebo také maličké, že ich ani nie je vidieť.Sú agresívne, hryzú deti.
No dievky, tie čo ste z dediny, u vás je to normálne, že psy, ktoré sú nežiadúce sa zaviažu do vreca a utopia, mašence tiež. nezáleží vám na tom, aby pes sa podobal svojej rase, no sú ľudia, ktorým to prekáža.Ale nie každý takto vyrastal a vie to urobiť. Im záleži na tom, aby bol pes, ako má byť. Vám nie. ale takto si nadávať.Prirovnávať k tomu netvorovi, to bolo prehnané. je to vôbec slušné na ženy?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes som sa vrátila domov, a nestíham čítať a čudovať sa. Pri čítaní príspevkov som nikde nenašla, aby niekto z diskutujúcich schvaľoval chov psov bez papierov. Pôvodne som pred pár dňami reagovala na to, že Gina mala kedysi dávno psa s PP, postupovala podľa pravidiel, urobila tak, ako sa pri uchovnení má, akurát chcela, aby jej fenka mala aspoň raz šteňatá, teda zdieľala istý názor, že každá fenka má aspoň raz v živote mať šteniatka. Zrejme sa bála, aby fenka nedostala rakovinu. Keďže pes na párenie bol ďaleko a ona nemala financie na to, aby odcestovala s fenkou na pokrytie, jej fenka nemala šteniatka.
Citujem: "aj som si založila chovnú stanicu, že aspoň raz aby mala šteniatka,ale furt mi dávali na párenie psov niekde ďaleko na opačnom konci republiky tak z toho nič nebolo..."
Reakcia na túto informáciu bola zo strany Alayi trochu prudká, preto som napísala, že Gina povedala svoj názor a "dostala po hube". Citujem: "Gina, a co si si myslela pri zakladani CHS, ze ti psa na parenie donesu rovno pod nos a ty len zhrabnes peniaze na steniatka? Chov PP psov ma svoje pravidla, zial, ludia maju velke oci ohladne ceny za PP psov, kolko zarobia, ale ver.Na chove PP psv, este nikto seriozny nezbohatol.".
To bolo všetko, naozaj to bola neprimeraná reakcia, Alaya, ruku na srdce. Preto nechápem, o čom sa tu hádate. Určite nikto z nás, čo máme doma najdúšikov alebo psíkov z útulku, naozaj nikto z nás neschvaľuje nekontrolované množenie psov pre peniaze. Už som napísala, že by za to mali byť pokuty, naozaj je veľmi veľa nežiadúcich tuláčikov, ale ak niekto chce mať psíka iba s PP a v prípade fenky chce mať aspoň raz šteniatka, dodrží pravidlá, dá pokryť psom s PP, potom predá alebo daruje takýchto psíkov, je to trestné??? Je to len a len o zodpovednosti majiteľa psa. A je jedno, či ten pes má alebo nemá PP.
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alaya 1 máš zvláštny pohľad ako špeciálny pedagóg....o čo tu ide, aby si nám diktovala, čo je zvieratko s PP a b PP ...mám svoje roky....asi špeciálny pedagóg rieši iba geniálnych ľudí. Som zhrozená Tvojim postojom.
Dodatok: Neurážaj toto fórum, buď taká láskavá.
Naposledy upravil jozka56 : 18.07.11 at 00:23
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať