Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
Dnes som sa vrátila domov, a nestíham čítať a čudovať sa. Pri čítaní príspevkov som nikde nenašla, aby niekto z diskutujúcich schvaľoval chov psov bez papierov. Pôvodne som pred pár dňami reagovala na to, že Gina mala kedysi dávno psa s PP, postupovala podľa pravidiel, urobila tak, ako sa pri uchovnení má, akurát chcela, aby jej fenka mala aspoň raz šteňatá, teda zdieľala istý názor, že každá fenka má aspoň raz v živote mať šteniatka. Zrejme sa bála, aby fenka nedostala rakovinu. Keďže pes na párenie bol ďaleko a ona nemala financie na to, aby odcestovala s fenkou na pokrytie, jej fenka nemala šteniatka.
Citujem: "aj som si založila chovnú stanicu, že aspoň raz aby mala šteniatka,ale furt mi dávali na párenie psov niekde ďaleko na opačnom konci republiky tak z toho nič nebolo..."
Reakcia na túto informáciu bola zo strany Alayi trochu prudká, preto som napísala, že Gina povedala svoj názor a "dostala po hube". Citujem: "Gina, a co si si myslela pri zakladani CHS, ze ti psa na parenie donesu rovno pod nos a ty len zhrabnes peniaze na steniatka? Chov PP psov ma svoje pravidla, zial, ludia maju velke oci ohladne ceny za PP psov, kolko zarobia, ale ver.Na chove PP psv, este nikto seriozny nezbohatol.".
To bolo všetko, naozaj to bola neprimeraná reakcia, Alaya, ruku na srdce. Preto nechápem, o čom sa tu hádate. Určite nikto z nás, čo máme doma najdúšikov alebo psíkov z útulku, naozaj nikto z nás neschvaľuje nekontrolované množenie psov pre peniaze. Už som napísala, že by za to mali byť pokuty, naozaj je veľmi veľa nežiadúcich tuláčikov, ale ak niekto chce mať psíka iba s PP a v prípade fenky chce mať aspoň raz šteniatka, dodrží pravidlá, dá pokryť psom s PP, potom predá alebo daruje takýchto psíkov, je to trestné??? Je to len a len o zodpovednosti majiteľa psa. A je jedno, či ten pes má alebo nemá PP.
Vies, nechapem to ani ja .ja som len napisala, ze opakjem sa- NEUZNAVAM mnozenie psov b PP. pridala somfotky, ako to mnozenie vyzera a preco ho neuzunavam. Reakcie boli, ake boli. Uz to neriesim, nebola to dobra volba skusat tu na porade presviedcat ludi o nevhodnoti chpvu bPP psov.
O utulkacoch som napisala, ze si vazim ludi, ktori sa ujmu psa z utulku, tak mi ver KVAKA, ze nechapem reakcie ani ja. vychadza mi z toho, ze pes s PP je zle a mnozenie je sporavne.Lebo napisat, ze s PP, ci bePP je to iste, nie je mozne. .Uz to neriesim, je mi z toho smutno.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jozka56 Pozri príspevok
alaya 1 máš zvláštny pohľad ako špeciálny pedagóg....o čo tu ide, aby si nám diktovala, čo je zvieratko s PP a b PP ...mám svoje roky....asi špeciálny pedagóg rieši iba geniálnych ľudí. Som zhrozená Tvojim postojom.
Dodatok: Neurážaj toto fórum, buď taká láskavá.

Naozaj neviem, cim som toto forum urazila.
Aky mam postoj ako specialny pedagog?? Moja praca s tymto nema nic spolocne. Som majitel PP psov, snazim sa propagovat nevhodnot mnozenia psov hlava, nehlava, agitujem po sidlisku, aby ludia neparili psy bez uvazenia, nakolko sa nimi potom plnia utulky.Co je na tom zle, nechapem. Skor ja nechapem reakcie ludi. Je mi luto, ze si nikto neprecital link, ktory som pripojila o chove PP a bPP psov. Skor by som sa mala citit ja urazena, ci dotknuta atakmi na moju osobu. Nevadi mi to, tak, ako napisala Andrea ak len jeden clovek sa zamyslel nad tym, preco nechovat bPP psov, nemnozit ich, malo to svoj vyznam.pekny den.

P.S. ver mi, ze genialnymi deti sa nezaoberam, skor naopak.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tymto ukoncim moje posobenie v teme, mozno aj v porade vseobecne.

Je mi velmi, velmi smutno, ze vam prekaza to, ze sa snazim agitovat za cistotu ras u psov o co sa snazili generacie chovatelov. Robim to preto, aby sa zachoval vzhlad, povaha psa pre dalsie generacie nasich deti, aby vedeli, co je vlciak, co je york, co je maltezacik.Skor nez cloveka odsudite, preco si aspon neprecitate co to o psoch , rasach a pod? Skuste sa nad tym zamysliet, kym mi opat napiste aka som ja "zruda".Psy boli storocia slachtene pre urcity vyznam. Polovne, pracovne, spolocenske plemena. Kazde plemeno sluzilo na nieco ine.Ak sa to domiesa, tak potom sa bud tie predpoklady potlacia, alebo sa charaktery znehodnotia a moze vzniknut jedinec chory, agresivny, vzhladovo nevyhovujuci.je toho vela, je to na dlhsie studium. Potom sa necudujme, ze psy napadaju ludi, deti a pod.Pozreli ste sa na to len zo svojho pohladu, ze ja neuznavam orieskov/ v kynologii- bastardov, aj tento pojem mi bol vytknuty, ktory je odbornym pomenovanim pre necistokrvnych psov, takze o vedomostiach pisatelky mam svoj nazor/, ja nemam nic proti orieskom z utulku, ale proti ich mnozeniu mam.
Boli ma, ze ani jednej z vas neprekaza, ze koli tomu o com sa snazim v presadzovani chovu PP psov, ma niekto porovna s HITLEROM.

Zelam vam pekny den.
Naposledy upravil alaya1 : 18.07.11 at 06:00
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dievčatá, toto sa už malo dávno zastaviť. Táto téma je predsa o starostlivosti o psa a žiadali sme tu rady na naše problémy s našimi miláčikmi, či už majú PP alebo nie.
Páči sa mi u nás v útulku odkiaľ mám zlatú kokričku Sašku, že nedajú na adopciu príka bez sterilizácie. Tým vlastne zabraňujú ďalšiemu rozmnožovaniu nechceným psíkov.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kočky, je normálne, že tá naša hava má rada melóny???
Nemôže jej to uškodiť?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

truch Pozri príspevok
Kočky, je normálne, že tá naša hava má rada melóny???
Nemôže jej to uškodiť?
Psy majú radi ovocie, niektorí jablká, iní jahody, fenka môjho syna napr. vyjedala dozreté jahody, pokiaľ dobre pamätám. Moja fenka nikdy nechcela ovocie, ale melón žltý jej chutil. Občas skúšam, čo zje, takže melón určite. Veľmi jej chutil aj zelený hrášok, to vždy, keď som ho lúpala, tak som jej hádzala na zem. Lord si ho uchmatne na svoje miesto, ale nezje. Ona zje orech, on nie. Každý havinko je iný.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Kvaka Pozri príspevok
Psy majú radi ovocie, niektorí jablká, iní jahody, fenka môjho syna napr. vyjedala dozreté jahody, pokiaľ dobre pamätám. Moja fenka nikdy nechcela ovocie, ale melón žltý jej chutil.to preto,lebo melón nie je ovocie,ale zelenina Občas skúšam, čo zje, takže melón určite. Veľmi jej chutil aj zelený hrášok, to vždy, keď som ho lúpala, tak som jej hádzala na zem. Lord si ho uchmatne na svoje miesto, ale nezje. Ona zje orech, on nie. Každý havinko je iný.
.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alaya1 Pozri príspevok
Tymto ukoncim moje posobenie v teme, mozno aj v porade vseobecne.

Je mi velmi, velmi smutno, ze vam prekaza to, ze sa snazim agitovat za cistotu ras u psov o co sa snazili generacie chovatelov. Robim to preto, aby sa zachoval vzhlad, povaha psa pre dalsie generacie nasich deti, aby vedeli, co je vlciak, co je york, co je maltezacik.Skor nez cloveka odsudite, preco si aspon neprecitate co to o psoch , rasach a pod? Skuste sa nad tym zamysliet, kym mi opat napiste aka som ja "zruda".Psy boli storocia slachtene pre urcity vyznam. Polovne, pracovne, spolocenske plemena. Kazde plemeno sluzilo na nieco ine.Ak sa to domiesa, tak potom sa bud tie predpoklady potlacia, alebo sa charaktery znehodnotia a moze vzniknut jedinec chory, agresivny, vzhladovo nevyhovujuci.je toho vela, je to na dlhsie studium. Potom sa necudujme, ze psy napadaju ludi, deti a pod.Pozreli ste sa na to len zo svojho pohladu, ze ja neuznavam orieskov/ v kynologii- bastardov, aj tento pojem mi bol vytknuty, ktory je odbornym pomenovanim pre necistokrvnych psov, takze o vedomostiach pisatelky mam svoj nazor/, ja nemam nic proti orieskom z utulku, ale proti ich mnozeniu mam.
Boli ma, ze ani jednej z vas neprekaza, ze koli tomu o com sa snazim v presadzovani chovu PP psov, ma niekto porovna s HITLEROM.

Zelam vam pekny den.
...

..ja už nemám psíka od 1.4....mala som orieška, bastarda, pomenovanie nie je dôležité,bol so mnou 14 rokov,prežil so mnou zlé aj dobré,bol pri mne vždy...poznám ľudí, čo majú čistokrvné psíky a berú rady od kdekoho, čím kŕmiť, ako kúpať,honoria sa tým, akú majú rasu a koľko investujú a pritom ich psík nemôže bez vodítka, lebo ujde, pohryzie,potrhá...
...alaya,každý psíčkar je iný,každý má svoj názor, ,chváli niečo a haní iné...vyjadruje svoj názor a čaká- či chce, aby ho ľudia brali...aj ty máš svoj názor a tvoj boj o záchranu čistokrvných havíkov je potešujúci,keby sa do neho zapojili všetci chovatelia PP psíkov a dali havinkom to, čo im patrí ako priateľom človeka...tam niekde, je problém, kvoli ktorému sme takí, akí sme...lebo jeden berie psa ako priateľa a postaví ho na svoju roveň a iný berie len cez peniaze..to je rozdiel...
..a v tom pohľade ujdú slová kade ktoré..neviem, kto ťa urazil, od určitého času nemôžem takéto témy,ale prosím ťa,zabudni na to,možno afekt, možno iná pohnútka spôsobila, že slovo ušlo..máš dobré názory, veľa ľudí ťa tu číta a má rado, nerieš, že by si sem prestala chodiť...
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No vidíš ho, a ja som si myslela, že melón žltý je ovocie.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kvaka Pozri príspevok
No vidíš ho, a ja som si myslela, že melón žltý je ovocie.
Aj ja Teraz som ju chytila ako si oberá ríbezle a egreše a to už večer jedla Ja som si myslela, že na ne chodia deti od susedov Asi mám havu - vegetariánku
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Aj moji si niekedy pochutnávajú na ovocí, ale musí to byť vtedy, keď im niečo chýba. Niekedy im musím dať zo svojho banána a inokedy si ho ani nevšimnú.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona


AndreaS,prosim ta mozes si zmensit ten plagat?
Kvoli tomu obrovskemu plagatu, mi 20 min. nacitava tuto temu!
Uz ma poraza!

dik
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

arizona: vymazane, pripojeny link... vysvetlenie v prispevku... este raz sa ospravedlnujem, neviem ako inak vlozit obrazok do textu mimo prilohy...
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Kvaka Pozri príspevok
No vidíš ho, a ja som si myslela, že melón žltý je ovocie.
a nie je?
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Náš peso si už tretí deň okusával oblasť pod chvostom. Preskúmala som mu s navlečenou gumenou rukavicou miesta, ktoré mal uslintané a zrazu sa mu vyvalil z jedného miesta hnis asi 1cm od otvoru. Nesmrdelo to, nebolo to zrejme z análnej žľazy. Zajtra sme už objednaní k vetovi, povedali mi len, že by to mohol byť hnisavý absces. Manžel povedal, že poobede mal tiež na konci stolice nejaký biely povlak, takže hnis sa mu prevalil aj zvnútra. Teraz je pokojný, ako som mu to jemne vytlačila, tak sa prestal kúskať, je pokojnejší. Išlo to skoro samo, prestala som, keď sa objavilo trochu krvi. On je hrdina, nekňučal, držal ako hluchý dvere. Myslím, že problém bude asi takýto: http://www.hovawarty.sk/odborne-clan...alne-vacky.htm
Viete o tom niečo? Bude sa to dlho hojiť? Ako mu to ošetria?
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kvaka Pozri príspevok
Náš peso si už tretí deň okusával oblasť pod chvostom. Preskúmala som mu s navlečenou gumenou rukavicou miesta, ktoré mal uslintané a zrazu sa mu vyvalil z jedného miesta hnis asi 1cm od otvoru. Nesmrdelo to, nebolo to zrejme z análnej žľazy. Zajtra sme už objednaní k vetovi, povedali mi len, že by to mohol byť hnisavý absces. Manžel povedal, že poobede mal tiež na konci stolice nejaký biely povlak, takže hnis sa mu prevalil aj zvnútra. Teraz je pokojný, ako som mu to jemne vytlačila, tak sa prestal kúskať, je pokojnejší. Išlo to skoro samo, prestala som, keď sa objavilo trochu krvi. On je hrdina, nekňučal, držal ako hluchý dvere. Myslím, že problém bude asi takýto: http://www.hovawarty.sk/odborne-clan...alne-vacky.htm
Viete o tom niečo? Bude sa to dlho hojiť? Ako mu to ošetria?
Nemusis sa obavat, nie je to nic vazne. Nasa havinka to tiez raz mala,zistil jej to veterinar nahodou. Len jej to vytlacil ,trvalo to chvilku a ukazal nam ,ako to robit,ak by bolo treba aj inokedy.
Vravel, ze niektore plemena su na to nachylne a treba im tu zlazu vytlacat castejsie,niektore zas nemaju tento problem nikdy.
Nas havo ma od toho vytlacenia veterinarom uz zopar rockov pokoj.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

arizona Pozri príspevok
Nemusis sa obavat, nie je to nic vazne. Nasa havinka to tiez raz mala,zistil jej to veterinar nahodou. Len jej to vytlacil ,trvalo to chvilku a ukazal nam ,ako to robit,ak by bolo treba aj inokedy.
Vravel, ze niektore plemena su na to nachylne a treba im tu zlazu vytlacat castejsie,niektore zas nemaju tento problem nikdy.
Nas havo ma od toho vytlacenia veterinarom uz zopar rockov pokoj.
Ďakujem krásne za odpoveď. Tvoja havinka mala z toho tiež už hnisavý absces alebo len naplnené žľazy? Lebo jemu už žľazy vytláčali, je na to náchylný, ale teraz mal dlho pokoj a zrazu sa mu vytvorilo nejaké hnisavé ložisko.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kvaka Pozri príspevok
Ďakujem krásne za odpoveď. Tvoja havinka mala z toho tiež už hnisavý absces alebo len naplnené žľazy? Lebo jemu už žľazy vytláčali, je na to náchylný, ale teraz mal dlho pokoj a zrazu sa mu vytvorilo nejaké hnisavé ložisko.
Asi to boli skor naplnene zlazy,lebo pomohlo vytlacanie.
My sme o takomto probleme prv nepoculi. CHodili sme k veterinarovi,lebo sa jej robili take pupaciky po kozi na chrbte a na bruchu mala cervenu,podrazdenu kozu. Stale nam tvrdil, ze to ma od vody z potoka . Kupovali sme drahe tabletky,ale nic jej to nepomahalo, tak se sli k druhemu doktorovi. Ten objavil pricinu hned a povytlacal...

Drzim palceky,aby to nebolo nic vaznejsie, daj vediet,ako ste dopadli u lekara
3 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Kvaka Pozri príspevok
Náš peso si už tretí deň okusával oblasť pod chvostom. Preskúmala som mu s navlečenou gumenou rukavicou miesta, ktoré mal uslintané a zrazu sa mu vyvalil z jedného miesta hnis asi 1cm od otvoru. Nesmrdelo to, nebolo to zrejme z análnej žľazy. Zajtra sme už objednaní k vetovi, povedali mi len, že by to mohol byť hnisavý absces. Manžel povedal, že poobede mal tiež na konci stolice nejaký biely povlak, takže hnis sa mu prevalil aj zvnútra. Teraz je pokojný, ako som mu to jemne vytlačila, tak sa prestal kúskať, je pokojnejší. Išlo to skoro samo, prestala som, keď sa objavilo trochu krvi. On je hrdina, nekňučal, držal ako hluchý dvere. Myslím, že problém bude asi takýto: http://www.hovawarty.sk/odborne-clan...alne-vacky.htm
Viete o tom niečo? Bude sa to dlho hojiť? Ako mu to ošetria?
... my tieto análne žľazy pravidelne vytláčame ... teda iba ja ... a havkovia boli a je vďační ... pri tom prvom nám ale pomohlo, keď som si ho dala do vane a prinútila sadnúť na chvíľku do letnej vodičky ... akosi sa viac uvoľnil ... no, nie je to nič strašné ...

... verím, že tvoj pesko to nemá až také zapálené ... a veterinár mu to dá do poriadku ...
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak dnes ráno po vyvenčení som mu pekne osprškala podvozok, labky a zadok a nedalo mi to, pod oknom na dobrom svetle som sa na to pozrela. Na tom jednom mieste to mal akoby vypuklejšie a mal tam kúsok bledého hnisu. Je to na hranici neochlpenej časti, akurát 1mm vedľa má už chlpy. Skúšala som to prehmatať a je to naozaj ako absces, asi ako slivka veľký, po jemnom tlačení mu išiel už hnis žltkavý, nie biely a trochu sa aj pokúšal uhnúť, asi bolelo viac, ako včera. Tak som to nechala tak, veterinár to asi vytlačí alebo inak ošetrí. Bojím sa len, že keď mu bude vytláčať maz z tých žliaz, že to bude moc bolestivé pri tom abscese. Ideme tam cez obed.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať