Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
janulikds janulikds

janulikds je offline (nepripojený) janulikds

Kvaka Pozri príspevok
Nelka si tiež musí zvyknúť, že už nie je sama, okrem toho chcela sa hrať a Lisa zatiaľ nechce. Chce iba teba, tak Nelka žiarli. Neboj sa, to sa zmení, psíky sa naučia jeden od druhého takmer všetko. Náš lord už pochytil od fenky všetky jej maniére, ale na rozdiel od nej, poslúchne, keď sa mi niečo nepáči. Naučil sa štekať na zvonček, naučil sa pribehnúť na mlsku, predtým mlsky pľul, nepoznal ich, naučil sa sadnúť pred cestou. Akurát sa nenaučil kadiť v záhrade, takže keď sme na chalupe, musíme na lúku. Večerný rituál, keď idú spať a chválim ich, akí boli dobrí, tak to je neopakoveteľné, ako sedia každý vo svojom pelechu a čakajú na minimlsečku alebo kúsok dentálnej kostičky.
Tak to s tym posluchanim plati. Lisa posluchne na slovo.(na rozdiel od nasho maznaka Nelky). Dokonca som velmi prekvapena, ze sa pyta von a ani raz sa nevycikala dnu! Mozno zila v byte. Skusila som aj ja vecernu odmenu ak budu pekne v peliskoch, ale Lisa stale Nelku odvsadial odstrca a Nelka sa ohrdnuto vzdy zoberie a ide prec. Ale v kazdom pripade robime pokroky
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... mala som obavy ... no teraz som rada, že si si ju získala ... a že sa má fajn ...
0 0
janulikds janulikds

janulikds je offline (nepripojený) janulikds

verkaz Pozri príspevok
Je to problém, ktorý sa nemusí vyriešiť. Ja som si zobrala z útulku fenku Sašku a doma sme mali psíka. Tá Saška bola už v dočasnej opatere v rodine, kde mali 5 ročnú fenku. Po dvoch týždňoch, pretože sa viacej venovali Saške, začala ich Ajša veľmi žiarliť a zostala zákerná. Dokonca uhryzla domácu paniu, keď dávala Saške jedlo. Báli sa, že by mohla ublížiť aj deťom, tak ju museli vrátiť. Tak sa dostala ku mne. Ja mám dva a pol ročného kokršpanela angl. a aj ona je 10 mesačná kokerka. Zo začiatku môj žiarlil, tak sme sa snažili hladkať a oslovovať naraz obidvoch a teraz je to už v pohode. Saška je sterilizovaná, takže nehrozí, aby sme mali malých kokríčkov.
No ja sa snazim venovat obom rovnako. Vcera sme mali grilovacku a prisla este jedna maltezacka, takze Lisa zistila, ako sa oni hraju a pridala sa k nim. Viem, ze je to este dlha cesta, aby si na seba zvykli, ale robime pokroky
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

promont maja Pozri príspevok
... no nebol to ani tak môj príspevok = bol Kvakin ( ... a za čo jej patrí moja veľká vďaka ...) ... a oplatí sa prečítať si celú tému ... no a neodolala som a musela som sa o to podeliť ... no nie?
Majka, ja som to ešte nedočítala, lebo sa vždy zadúšam smiechom, tu je téma, aby ste nehľadali: http://www.cz-pes.cz/diskuse/3_1761_0.html
Teraz aspoň viem, že je to z nových granuliek, teraz máme tieto http://www.dogdog.sk/487-arden-grang...ERPREMIUM.html, predtým v acane nemal obiloviny.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Kvaka Pozri príspevok
Majka, ja som to ešte nedočítala, lebo sa vždy zadúšam smiechom, tu je téma, aby ste nehľadali: http://www.cz-pes.cz/diskuse/3_1761_0.html
Teraz aspoň viem, že je to z nových granuliek, teraz máme tieto http://www.dogdog.sk/487-arden-grang...ERPREMIUM.html, predtým v acane nemal obiloviny.

ani čítať od smiechu nemôžem......
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

Ahojte. Chcem sa podeliť o skúsenosť čo ma trápi. Mám kamošku, ktorá má psíka, taký nejaký kríženec. Je asi rok starý.
Strašne mi je luto toho psíka, jeho majitelka je brutál lenivá, ked sa zobudí, čo býva niekedy až okolo obeda, tak až vtedy ide prvýkrát von zo psíkom, ten psík býva v bytovke, chodí vonku asi len dva-trikrát denne, podľa nálady majiteľky.
Je to moja dobrá kamarátka, nechcela som si pokaziť priateľstvo, tak som jej slušne povedala, že treba ísť so psíkom častejšie vonku, že či by jej stačilo, keby ona išla tak málo za deň na záchod, ona mi odvrkla, že veď to je pes, on nie je ako človek, jemu stačí ísť šťať trikrát denne.
Skoro ma porazilo, tým sa naša debata skončila.
Ten psík nemá základné návyky, neposlúcha, nevie čo znamená k nohe, sadni, lahni....
Niekedy mi je ho tak ľúto, že si ho vezmem a ideme aj s mojou dcérkou sa prejsť von.
Najviac ma štve, že si chce zaobstarať nového psa, bulteriera.
Som odporca toho, že je pes v byte, no pokial je o neho postarane, tak mi to nevadí.
Som rada, že som mohla niekde napísať moje pocity, ak môžte poradte mi, akú páku na nu použiť, aby viac venčila psa?
alebo je pravda, že mu tak málo stačí byť vonku? Ved niekedy ciká aj vyše dvoch minut chudáčik.
Chcem na nu slušne, je to kamoška a nechcem si pokaziť vzťah s nou.
Psíka má rada, spí s nou v posteli, k veterinárovi chodí tak ako má, no tie vychádzky mi vadia.
Ja kebyže mám psa doma, tak by sme boli asi skoro stále vonku, aj tak sme skoro stále vonku, keďže mám aktívne dieťa, ktoré doma nevie vydržať.

Aký je to typ psa bulterier? Netreba nejaké špecialne navyky pre neho? Nemal by mať poriadny výcvik?
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

chudák pes,fakt mu nestačí ísť von až na obed,veď toto je týranie....pre boha,načo jej je ďalší pes? ako sa bude starať o dvoch,keď je neschopná sa postarať o jedného? a never tomu,že ho má rada....NEMÁ,to by sa k nemu inak chovala....
3 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

Oni chodia spávať až neskoro po pol noci, preto tak dlho spávajú.
No ale našťastie psík má dobrú susedu, ktorá si ho hocikedy vezme a vyvenčí ho :-) Keby som sa odhodlala, že by som ho chcela naučiť aspoň sadni a k nohe, tak dalo by sa to naučiť? Nemám skusenosti so psíkmi, na chalupe mali rodičia vlčiaka, ale to bol vychovaný a rozumel všetkému. Chcem pomôcť psíkovi aspon tak, že by som ho naučila základy. Je treba dodržať nejaký postup? Bojím sa mu dávať hocičo jesť, pretože je veľmi chudý, živený na granulách a sem tam nejaká salama alebo čookolada od majitelky, mal problemy so žaludkom, boli aj na injekciach u veterinara, nechcela by som mu ublížiť.
Čo sa prvé učí? sadni? zvládnem to? Ako dlho to trvá, kým sa to naučí? Čím ho odmením? Piškotou? Porozumie mi, aj ked je už vyše roka starý? Nie je neskoro na výučbu a ešte takú domácu odo mna?
Alebo kde v BA je škola pre psov? Ja by som mu to zaplatila
1 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

Gina Er Pozri príspevok
chudák pes,fakt mu nestačí ísť von až na obed,veď toto je týranie....pre boha,načo jej je ďalší pes? ako sa bude starať o dvoch,keď je neschopná sa postarať o jedného? a never tomu,že ho má rada....NEMÁ,to by sa k nemu inak chovala....
Našla som školu psov, ale nepredpokladala som, že to je také drahé. Neviem, či obetujem na to toľko penazi. Kedže to nie je ani môj psík a navyše mám dieťatko, ktorému môžem dopriať viac za tie peniažky.
No bola by to pomoc pre psíka, dobrý skutok s dobrým pocitom. Možno by sa mi to raz vrátilo.
možno by som sa dohodla s jeho majitelkou, nech polovicu zaplatí ona.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Luciz Pozri príspevok
Našla som školu psov, ale nepredpokladala som, že to je také drahé. Neviem, či obetujem na to toľko penazi. Kedže to nie je ani môj psík a navyše mám dieťatko, ktorému môžem dopriať viac za tie peniažky.
No bola by to pomoc pre psíka, dobrý skutok s dobrým pocitom. Možno by sa mi to raz vrátilo.
možno by som sa dohodla s jeho majitelkou, nech polovicu zaplatí ona.
ja si myslím,že tie základné povely by sa mohol naučiť aj teraz...lenže môže byť problém,že psík bude poslúchať Teba,ale paničku nie,ona ho skôr kazí ....a čokoládu psovi? to je pre psa jed....
Chudosť psa je relatívna,sú aj chudé plemená,to by bolo dobré toho psa vidieť...
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

Gina Er Pozri príspevok
ja si myslím,že tie základné povely by sa mohol naučiť aj teraz...lenže môže byť problém,že psík bude poslúchať Teba,ale paničku nie,ona ho skôr kazí ....a čokoládu psovi? to je pre psa jed....
Chudosť psa je relatívna,sú aj chudé plemená,to by bolo dobré toho psa vidieť...
Ved psík je aj tak skoro stale so mnou. Na bytoch máme otvorene dvere, tak prechádzame ku sebe hocikedy a mala sa so psom stále hrá. Máme proste dobrý vzťah.
A nedá sa psíka naučiť povel a ked to bude počuť, tak to spravi?
Náš vlčiak posluchal doma všetkých domácich.
Dá sa tu pridať fotka? Asi nie. Neviem ani povedať že čo to je za plemeno.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Luciz Pozri príspevok
Ved psík je aj tak skoro stale so mnou. Na bytoch máme otvorene dvere, tak prechádzame ku sebe hocikedy a mala sa so psom stále hrá. Máme proste dobrý vzťah.
A nedá sa psíka naučiť povel a ked to bude počuť, tak to spravi?
Náš vlčiak posluchal doma všetkých domácich.
Dá sa tu pridať fotka? Asi nie. Neviem ani povedať že čo to je za plemeno.
samozrejme sa dá naučiť psa,aby poslúchal na povel Teba aj gazdinú.Ako ste vycvičili toho Vášho vlčiaka? Nemáš v blízkosti nejakého známeho so psom? určite by Ti pomohol....takto písať a vysvetľovať to je zdĺhavé....
niečo som našla
http://pes.napady.net/vycvik-psa

http://pes.napady.net/8-krokov-pre-vycvik-vasho
1 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

Gina Er Pozri príspevok
samozrejme sa dá naučiť psa,aby poslúchal na povel Teba aj gazdinú.Ako ste vycvičili toho Vášho vlčiaka? Nemáš v blízkosti nejakého známeho so psom? určite by Ti pomohol....takto písať a vysvetľovať to je zdĺhavé....
niečo som našla
http://pes.napady.net/vycvik-psa
Jéééééj, to je super, idem hned čítať tú stránku. To rodičia cvičili, ja som bola ešte malá, tak som sa nezaujímala.
Tú mám v okolí vela psíčkarov, ale to sú všetko čisté plemena, žiadne krížené, to su také bytové psíky, tak myslím, že by mi neporadili. A nemuseli by aj další ludia vedieť, že chcem naučiť psíka, aj ked nie je môj nejaký ten povel.
Ďakujem za tip, potrebovala som sa len niekomu s týmto zdôveriť, už ma to dosť ťažilo.
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

Gina Er Pozri príspevok
samozrejme sa dá naučiť psa,aby poslúchal na povel Teba aj gazdinú.Ako ste vycvičili toho Vášho vlčiaka? Nemáš v blízkosti nejakého známeho so psom? určite by Ti pomohol....takto písať a vysvetľovať to je zdĺhavé....
niečo som našla
http://pes.napady.net/vycvik-psa

http://pes.napady.net/8-krokov-pre-vycvik-vasho
A môžem ho odmeniť klasickou piškotou? alebo to nie je najlepší napad?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Uzasny napad, ak krmi psa cokoladou- pomala smrt.
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

alaya1 Pozri príspevok
Uzasny napad, ak krmi psa cokoladou- pomala smrt.
A čo sa mu môže stať? čo sa deje v jeho tele?
Akým rozumným argumentom jej môžem povedať, že ho čokoláda zabíja?
0 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

alaya1 Pozri príspevok
Uzasny napad, ak krmi psa cokoladou- pomala smrt.
Už som si to vygooglila.... dosť blbé... Nevedela som to vôbec, že čokoláda môže tak uškodiť. To jej musím hned povedať....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

môžeš mu kúpiť nejaké psie mlsky,to by bolo asi najvhodnejšie....alebo kúštik piškóty,alebo kúsok tvrdého syra,šunky....záleží,čo má rád,ale ak je vyhladovaný,tak asi zje všetko
Aj majitelia čistokrvných bytových psov Ti môžu pomôcť s výcvikom,to predsa nezáleží na tom,či má pes rodokmeň alebo je kríženec.
1 0
Luciz Luciz

Luciz je offline (nepripojený) Luciz

Gina Er Pozri príspevok
môžeš mu kúpiť nejaké psie mlsky,to by bolo asi najvhodnejšie....alebo kúštik piškóty,alebo kúsok tvrdého syra,šunky....záleží,čo má rád,ale ak je vyhladovaný,tak asi zje všetko
Aj majitelia čistokrvných bytových psov Ti môžu pomôcť s výcvikom,to predsa nezáleží na tom,či má pes rodokmeň alebo je kríženec.
Ďakujem veľmi pekne za rady. Tak ja tu skúsim a raz možno napíšem, či sa mi niečo podarilo. Ale ten link na tu web stránku je super.
Dobre tam píše. Zoberiem si určite rady odtiaľ, že najprv jeden povel naučiť a potom sa pustiť do daľšieho.
Ďakujem ešte raz. :-)
Možno je psík vyhladovaný, žerie stále ten istý druh granul a pomimo niečo ked sa pritrafí.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Kúpila som nový brložtek pre nášho hafana a, potvora, nechce v ňom spať.
Už som ho lákala aj na obľúbené kostičky, aj hračky som mu tam nainštalovala, vždy to uchmatne a prchá...
Ako ho mám presvedčiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať