Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

promont maja Pozri príspevok
.. no a asi mi už hrabe, načisto : ... včera večer som sa skoro zabila, keď som sledovala, ako behá ten náš pes .... boli sme na kopci ... a tak, aj mňa, dnes bolí moje, už aj tak čaptavé nožiško ( ... nevšimla som si takú prehĺbeninku v zemi ..) ... super ... ... to je tak, nemám čo pozerať po psoch ... ... no a vyzerá, že mu vôbec nič nie je ..

... inak som dala na vaše rady: ... http://www.alavis.cz/kloubni-vyziva ( pripájam ... možno, že niekomu príde vhod ... a najviac sa mi pozdáva ALAVIS 5 aj s tou kyselinou hyalurónovou ( .. vďaka Kvaka ..) ... ale ešte rozmýšľam, či sa neopýtam nášho veterinára ( .. vďaka aj alayi 1) ... aké má s tým skúsenosti ... ale keďže si viem už teraz vybaviť jeho reakciu: je potrebné sa dostaviť ... takto po telefóne ... atď. ... ?
Urcite ti navrhne, aby si si nieco vybrala u neho -)
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... máme na sídlisku aj tri psíčkarky (= študentky veteriny ...) a včera som stretla dve z nich a tak mi psíka rukami prehmatali ( ... a musím povedať, že boli aj prekvapené, pretože mu to tam pekne lonká = jabĺčko mu skáče hore dolu a diagnóza: laxácia luxácia jabĺčka ...) ... a majú na to celé rovnaký názor ako Kvaka ... kúpiť tie výživové doplnky na kĺby, pretože psík nemá žiadne problémy s behaním, resp. chodením ... ale mi odporúčali radšej nejaké v prášku ... že sa vraj skôr strávia ... či?

... vďaka = opravujem
Naposledy upravil promont maja : 16.08.11 at 08:34
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nie laxacia, ale luxacia- pisala som, ze to bude luxacia pately.

Ked mas davat prasok, tak tu tabletku roztlc ja to robim v servitke tlcikom na maso-)
Ja pouzivam alavis MSM.
No ta luxacia je viac stupnov, preto, ak sa prejavuje uz odlahcovanie nohy, psa treba setrit, alebo to dat operovat, no v starej mene to stalo cca 10-15000sk.
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... a ako dlho by som ho mala svojmu havkovi podávať ... ? ... ten ALAVIS MSM je kryštalický prášok ale kyselinu hyalurónovú nemá .. ( ... http://eshop.alavis.cz/alavis-msm) ... a čo ma zaujalo je: http://eshop.alavis.cz/alavis-msm-glukosamin-sulfat = je na ňom obrázok vestíka, či teriéra, hovorí sa v ňom o luxácii pately, a sú to tabletky ... a ak mu budem podávať jednu denne ( ... má asi 7-8 kíl) ... a tabletiek je v balíčku 60 ... tak na dva mesiace ... a odporúčaná doba sú tri mesiace ... nebude mať psík problém, ak mu to budem podávať iba 4 mesiace ... alebo by si si to na mojom mieste riešila podľa toho, ako sa mu tá labka, či kostičky v nej budú mať ..? ... pretože vždy, keď počujem slovo "sulfát", tak sa mi vybaví chémia ... či?

... a čo sa týka pohyblivosti u psíka .. ten si behá a skáče z postele na zem, zo zeme na posteľ ... z jednej izby do druhej a vo veľkom naháňa ( ... v poslednej dobe) muchy ... a keď sa nehýbu, tak na nich breše ... takže si budeme musieť dať na okná sieťky ... aby sme susedom, keď nie sme doma, nezrušili nervy ...
Naposledy upravil promont maja : 16.08.11 at 08:57
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ano su to tabletky, ja to roztlacim a je to prasok. Nas pes ma luxaciu 0-2t.j. jednu zadnu nohu,, davala som 3 mesiace polovicu rano a polovicu vecer v zradle, velmi to pomohlo, teraz mam 3 mesiace pauzu, davam teraz Canvit H, a potom zase 3 mesiace, v pribalovom letaku je vsetko popisane, pripadne si o nom Drvila som to, lebo nas tabletky vypluva, tak prasok mu nevadil.precitaj na nete. Nam velmi pomohol. Davala som na odporucanie jednej chovatelky zo zahranicia.
veterinar-ten tvoj chcel hned operovat, no ved 15000 je dost, nie?
teraz pekne pobehuje, nema ziadne bolesti len obcas, ak je velmi nerovny teren, tak odlahci nohu.

ten prvy link co si dala, to je pre kone
ja mam ten s vestikom. Musis pytat pre psy.
ja som si to objednala u nas v ludskej lekarni, na sidl3,na druhy den som mala.
Naposledy upravil alaya1 : 16.08.11 at 08:51
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

alaya1 Pozri príspevok
Ano su to tabletky, ja to roztlacim a je to prasok. Nas pes ma luxaciu 0-2t.j. jednu zadnu nohu,, davala som 3 mesiace polovicu rano a polovicu vecer v zradle, velmi to pomohlo, teraz mam 3 mesiace pauzu, davam teraz Canvit H, a potom zase 3 mesiace, v pribalovom letaku je vsetko popisane, pripadne si o nom Drvila som to, lebo nas tabletky vypluva, tak prasok mu nevadil.precitaj na nete. Nam velmi pomohol. Davala som na odporucanie jednej chovatelky zo zahranicia.
veterinar-ten tvoj chcel hned operovat, no ved 15000 je dost, nie?
teraz pekne pobehuje, nema ziadne bolesti len obcas, ak je velmi nerovny teren, tak odlahci nohu.

ten prvy link co si dala, to je pre kone
ja mam ten s vestikom. Musis pytat pre psy.
ja som si to objednala u nas v ludskej lekarni, na sidl3,na druhy den som mala.
... už len posledná otázočka: ak hovoríš o tabletkách s vestíkom, sú to tie s glukosamín sulfátom ..? ... a už som si to aj vygooglila: http://www.celostnimedicina.cz/glucosamin-a-klouby.htm ... a je to celkom fajn = pomoc pri tvorbe kyseliny hyalurónovej ... či? ... súhlasíš? ... a práve som zistila, že i známe "PROENZI 3" ( pre ľudí) obsahuje MSM a glukosamín sulfát ...

... inak ani neviete, aká som rada, že ste tu .. všetky ... SUPER ...
Naposledy upravil promont maja : 16.08.11 at 09:15
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ano davam tento pripravok
http://eshop.alavis.cz/alavis-msm-glukosamin-sulfat
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kto by chcel uzasnu fenocku bichon frise- je velmi dobra ponuka v cechach, da sa odobrat aj na Slovensku. je to krasna fenocka s PP za cenu bezneho bastardika. tak, ak chcete potesenie sebe, ci niekomu, poslite mi SS. Nepodporujte mnozitelov chorych psov.
0 0
mabena mabena

mabena je offline (nepripojený) mabena

Poprosím Vás o radu, mam ročnú fenku yorka a smrdí jej celá hlava, kúpem ju so šamponom KW. Kúpem ju každý týždeň lebo potom je už ju cítiť celú a to sa hovorí že yorkov není cítiť. Nepomôže niekto? Davam jej granulky Royal Canin veterinary. Ide mi hlavne o tú hlavičku. Ďakujem za každú radu.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

mabena Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu, mam ročnú fenku yorka a smrdí jej celá hlava, kúpem ju so šamponom KW. Kúpem ju každý týždeň lebo potom je už ju cítiť celú a to sa hovorí že yorkov není cítiť. Nepomôže niekto? Davam jej granulky Royal Canin veterinary. Ide mi hlavne o tú hlavičku. Ďakujem za každú radu.
to som ešte nepočula,aby psovi smrdela iba hlava
Skús zmeniť krmivo.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mabena Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu, mam ročnú fenku yorka a smrdí jej celá hlava, kúpem ju so šamponom KW. Kúpem ju každý týždeň lebo potom je už ju cítiť celú a to sa hovorí že yorkov není cítiť. Nepomôže niekto? Davam jej granulky Royal Canin veterinary. Ide mi hlavne o tú hlavičku. Ďakujem za každú radu.
Ahoj, nepises, preco psik je na veterinarnej diete. Ci si to vybrala len tak, alebo ma urcity problem, ktory sa riesi tymito granulami. No o RC si myslim svoje, ale je to vec kazdeho cim krmi.
Ak ma veterinarnu radu koli problemom s kozou, pripadne travenim, moze ten zapach byt sposobeny aj tymto.Pripadne moze je smrdiet z papulky, usiek, ak je problem s usami.
Neviem, aky sampon KW pouzivas, mozno nie je vhodny na tvojho psa. je to vela otaznikov, no dala si malo informacii.
1 0
kalichhorkosti kalichhorkosti

kalichhorkosti je offline (nepripojený) kalichhorkosti

Je tvoj priateľ, tvoj partner, tvoj obranca, tvoj pes.
Ty si jeho život, jeho láska, jeho vodca.
Bude tvoj verne a úprimne až do posledného dychu.Dlhuješ mu byť hoden tohoto zbožňovania.
2 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

alaya1 Pozri príspevok
Ahoj, nepises, preco psik je na veterinarnej diete. Ci si to vybrala len tak, alebo ma urcity problem, ktory sa riesi tymito granulami. No o RC si myslim svoje, ale je to vec kazdeho cim krmi.
Ak ma veterinarnu radu koli problemom s kozou, pripadne travenim, moze ten zapach byt sposobeny aj tymto.Pripadne moze je smrdiet z papulky, usiek, ak je problem s usami.
Neviem, aky sampon KW pouzivas, mozno nie je vhodny na tvojho psa. je to vela otaznikov, no dala si malo informacii.
Niekedy s tym nic nespravis, kazdy pes ma ine PH. A hlavne psiky maju silne PH, u feniek to take silne nie je.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Včera ma náš najdúšik prekvapil. Normálne som z neho nemohla.
Poobede som ho chcela trošku schladiť, vytasila som vaničku na dvor, naliala vodu, aby sa trošku zohriala a išli sme sa kúpať.
Keď sa mi ho podarilo vydrhnúť a ošampónovať, držal jak hluchý dvere, po osušení sa praskol samozrejme do prachu a ako keby vedel, že je zašpinený, znovu skočil sám do vaničky, takže sme sa 3x šampónovali. Potom som ho musela zatvoriť, chcela som vyliať vodu z vaničky a pri ňom to nebolo možné.
S mamou sme sa rehotali, lebo keď sme vyšli na dvor, stál zakaždým vedľa vaničky a čakal, kedy ho tam kto strčí.
My sme to asi nepochopili, pretože poslednýkrát už sedel v prázdnej vaničke
Milený náš....
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Nick janaGT ma psa Cassi vo fotoalbume. Ako sa vola ta nadherna, krasna, uzasna rasa? Dakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

BIZAL Pozri príspevok
Nick janaGT ma psa Cassi vo fotoalbume. Ako sa vola ta nadherna, krasna, uzasna rasa? Dakujem.
je to weimarsky stavac ... a co je zaujimave, tak steniatka sa narodia s bielymi pasikmi ako male tigriky
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

andreaS Pozri príspevok
je to weimarsky stavac ... a co je zaujimave, tak steniatka sa narodia s bielymi pasikmi ako male tigriky
Dakujem. Idem googlit.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...prosím vás, máte niekto skúsenosť s granulami "From family Gold Puppy junior?..veterinka doporučila, lebo Robin dostal do výbavy mačacie no a z tých sa škriabkal okolo ušiek...dala som také pre šteniatka, ale neviem značku,škriabka sa menej...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

my sme teraz kvoli lepsej vyzive srsti presli na anglicke krmivo "barking heads" ... a vyzera to, ze nam sadlo... naposledy som okupala, vyfenovala a vycesala psa do 2 hodin... predtym aj 4 ...
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pepsikova Pozri príspevok
...prosím vás, máte niekto skúsenosť s granulami "From family Gold Puppy junior?..veterinka doporučila, lebo Robin dostal do výbavy mačacie no a z tých sa škriabkal okolo ušiek...dala som také pre šteniatka, ale neviem značku,škriabka sa menej...
Aká je rasa tvoj psík, je to kríženec alebo? S čím? Náš sa škrabkal okolo uší, keď ho svrbelo okolie zadku, po vytlačení análnych žliaz to prestalo. Môže byť aj zo zlých granuliek, musíš vyskúšať, aby mu sadli. Šteniatku treba dávať zatiaľ granulky pre šteňatá, potrebuje na rast a výživu kĺbov. Keby si vedela, s čím je šmrncnutý, zistila by si, na čo by mohol byť citlivý.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať