Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...nooo, určiť "značku" (rasu) to bude problém...lebo čoraz viac je to nedefinovateľné...apetít na všetko, hlavne moje na tanieri a včera "pofrcal" plyšáka...máme už aj rozšírený slovník, had vymyslel na tanečky Robina nad hračkou...
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pepsikova Pozri príspevok
...nooo, určiť "značku" (rasu) to bude problém...lebo čoraz viac je to nedefinovateľné...apetít na všetko, hlavne moje na tanieri a včera "pofrcal" plyšáka...máme už aj rozšírený slovník, had vymyslel na tanečky Robina nad hračkou...
Prečo by to mal byť problém? Pôvodný majiteľ by to mal vedieť, s kým a kto mu zabehol. Ak zabehol/la čistokrvný/á s iným čistokrvným, tak zistíš, aký je kríženec. Potom podľa vzhľadu a s pomocou veta budeš vedieť, na čo si máš dávať pozor.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Kvaka Pozri príspevok
Prečo by to mal byť problém? Pôvodný majiteľ by to mal vedieť, s kým a kto mu zabehol. Ak zabehol/la čistokrvný/á s iným čistokrvným, tak zistíš, aký je kríženec. Potom podľa vzhľadu a s pomocou veta budeš vedieť, na čo si máš dávať pozor.
..

..vetoša povedala, že nožky má retrivera (možno špica)a srsť a farbu labroša a mne je to jedno, čo je, len nech sa nesvrbká,potrebujem zistiť, či tie granule má niekto odskúšané a či sú dobré...značka mi je fuk...
...lebo pepsikoláč bol podvorová značka a veru ani mi nenapadlo pozerať, aké značkové zmastí a aj jemu to bolo fuk...a 14 rôčkov je veru dosť bez vetoša...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pepsikova Pozri príspevok
..

..vetoša povedala, že nožky má retrivera (možno špica)a srsť a farbu labroša a mne je to jedno, čo je, len nech sa nesvrbká,potrebujem zistiť, či tie granule má niekto odskúšané a či sú dobré...značka mi je fuk...
...lebo pepsikoláč bol podvorová značka a veru ani mi nenapadlo pozerať, aké značkové zmastí a aj jemu to bolo fuk...a 14 rôčkov je veru dosť bez vetoša...
Tak tú značku nepoznám, my máme odskúšané arden grande a acanu. Jednému sadne to, druhému ono, musíš sama vyskúšať. No to máš pravdu s tými "čistokrvnými" bastardíkmi. Aj moja stará dáma, kontajnerová lady, ho takmer celý život nepotrebovala, už ale vidíme, že sa to s jej pohybom dosť zhoršuje, neviem koľko ľudských rokov je 15,5 roka u psíka s váhou 9kg, ale hádam aj 85 - 90 rokov. Dnes ráno na jednu labku dosť krivkala, po schodoch išla dnes na našich rukách.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Naša miešanka sa od malička tiež viac škrabala, postupom času som prišla na to, že jej nerobia dobre kuracie granule. Tak som začala kupovať ryby, teľacie, a iné, značky boli rôzne, ale všetky boli šteňacie. Teraz má najčastejšie Trainer, zmiešaný s inou značkou (podľa toho akú majú napr. Eukanuba, Acana), ale nie kuracie.
3 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Citala som, ze maly psik vie prebudit k zivoru stareho choreho psika. A naviac, ze maly psik sa od stareho nauci poriadku. Mate s tym niekto vlastnu skusenost? Mame stareho choreho psika a hodlame k nemu dosadit male steniatko. Bude to mat priaznivy efekt?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

durisovad Pozri príspevok
Citala som, ze maly psik vie prebudit k zivoru stareho choreho psika. A naviac, ze maly psik sa od stareho nauci poriadku. Mate s tym niekto vlastnu skusenost? Mame stareho choreho psika a hodlame k nemu dosadit male steniatko. Bude to mat priaznivy efekt?
Náš lord síce nebol šteniatko, ale naučil sa od starej dámy papať mlsky, aj ich pred spaním somrať, naučil sa ísť ku dverám, keď chce von, ona pri ňom na čas omladla, to bolo viditeľné, ako pookriala, snažila sa chodiť pri venčení tam, kde on, chcela sa mu vyrovnať. Lenže teraz je už moc stará, všíma si akurát jeho misku, či tam nejaká omrvinka neostala. Ale tipujem, že aspoň o dva roky jej ten psí život predĺžil.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osobnú skúsenosť nemám, ale našla som toto:
Druhý pes v rodine je určite zaujímavá skúsenosť. S novým šteňaťom sa vracajú staré problémy, starosti ale aj radosti s hygienou, socializáciou, poslušnosťou, výcvikom. Čo ak je v rodine iný, starší pes? Nič zásadné sa v podstate nemení – aspoň u nás nie.

Aminu sme k nám nedoviezli, ona u nás zostala. Je to náš potomok z prvého vrhu po Angie a Vikovi. Aminu sme si teda nedoviezli, ona sa u nás vlastne narodila a už neodišla. Angie sa k nej po odchode jej súrodencov správala a doteraz správa ako k šteňaťu, nie ako k vlastnému šteňaťu. Od malička ju vychováva tak ako sa na dospelého psa patrí – mnohokrát opakovaný chvat „hlava v morde“ začala postupne malá Amina chápať a rešpektovať. Postupne s časom sa naučila Amina Angie rešpektovať a neruší ju, keď práve Angie nemá chuť na hranie. Nemyslím, že by Amina bola Angie na obtiaž, naopak, Angie pri malej Amine ožila – vrátila sa jej štenacia hravosť. Je veselšia a živšia.

z:http://www.my-retriever.eu/index.php...-jeden-je-malo

ja osobne si myslím, že pokus by to stálo
2 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

durisovad Pozri príspevok
Citala som, ze maly psik vie prebudit k zivoru stareho choreho psika. A naviac, ze maly psik sa od stareho nauci poriadku. Mate s tym niekto vlastnu skusenost? Mame stareho choreho psika a hodlame k nemu dosadit male steniatko. Bude to mat priaznivy efekt?
malé štence sú hravé a otravné,neviem,či tomu chorému to bude robiť dobre,predsa len by mal mať pokoj,keď je chorý....
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

durisovad Pozri príspevok
Citala som, ze maly psik vie prebudit k zivoru stareho choreho psika. A naviac, ze maly psik sa od stareho nauci poriadku. Mate s tym niekto vlastnu skusenost? Mame stareho choreho psika a hodlame k nemu dosadit male steniatko. Bude to mat priaznivy efekt?
... ja osobne síce nemám ... ale máme vo vchode asi 13-ročného anglického kokršpaniela ... celý život mal vždy nadváhu, bol taký spokojnučký, veľmi behať sa mu nechcelo, ale rád sa nechal hladkať ( ... keď ste prestali, tak vám svojou hlávkou bacil do ruky ... že ešte ..) ... pôvodnou majiteľkou bola pani, ktorá už nežije ... a psíka si zobral jej syn .. teraz bývajú v tom istom byte aj spolu s jeho priateľkou a s jej malou asi 6-ročnou shi-tzu ... no a toto je rozdiel, obrat o 180 stupňov ... teraz má postavičku ako Adonis ( krásne schudol ...) .. iskru v oku ... aj si vonku rád pobehá ... malá Ginny ho vraj doma nenechá na pokoji a stále má energie na rozdávanie ... skáče po ňom okolo neho ... a náš starý havino je krásny fešák a stále nám mladnie a mladnie ... robí nám radosť ...
4 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem, nas stary psik vsak nie je ani tak lenivy, ako skor chory. Ma nedostatok cukru a zvysenu tvorbu inzulinu, takze mu musime dodavat pravidelne hroznovy cukor. Keby sme nedali, zacne ho triast. Celkove je oproti minulosti dost apaticky, vacsinu casu prelezi alebo prespi. Dufam teda, ze steniatko ho trochu dostane do niekdajsej formy. Pre istotu vezmeme maleho psika na nejaku dobu na skusku, uvidime, ako nas senior bude na neho reagovat.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

durisovad Pozri príspevok
Dakujem, nas stary psik vsak nie je ani tak lenivy, ako skor chory. Ma nedostatok cukru a zvysenu tvorbu inzulinu, takze mu musime dodavat pravidelne hroznovy cukor. Keby sme nedali, zacne ho triast. Celkove je oproti minulosti dost apaticky, vacsinu casu prelezi alebo prespi. Dufam teda, ze steniatko ho trochu dostane do niekdajsej formy. Pre istotu vezmeme maleho psika na nejaku dobu na skusku, uvidime, ako nas senior bude na neho reagovat.
Ak väčšinu dňa prespí alebo preleží, tak môže byť unavený práve z toho nedostatku cukru, zvýšeným pohybom sa spaľujú cukry, tak tvoj peso sa chráni. Ak by sa viac hýbal, potreboval by viac cukru, ale skús sa poradiť s veterinárom. Koľko má rokov?
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ja ešte dávno, keď som doniesla domov pepsikoláča, sprivatizoval ho susedov hafík, tiež potulná zmes...boli ako tatko so synom, výchova pepsíkovi prospela a bola veru na úrovni...myslím, že je dobre ku staršiemu havíkovi dať šteniatko,ale ak je chorý, asi to nebude dobre znášať, vidím na Robinovi, aký je šarkan...
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kvaka Pozri príspevok
Ak väčšinu dňa prespí alebo preleží, tak môže byť unavený práve z toho nedostatku cukru, zvýšeným pohybom sa spaľujú cukry, tak tvoj peso sa chráni. Ak by sa viac hýbal, potreboval by viac cukru, ale skús sa poradiť s veterinárom. Koľko má rokov?
Psik ma 11 rokov, veterinarka mu robila krvny rozbor a kedze mal hodnotu cukru menej ako 2 jednotky, odporucila cukor. Ten mu pravidelne davame, tri az styri razy denne. Teraz, ked je take strasne teplo, dostava cukru viac, mam dojem, ze aj slnko jeho cukor spaluje. Je pravda, ze je aj trochu tucnejsi ako by mal byt, ale jest mu chuti, takze ho neobmedzujeme. Na dlhsie prechadzky nema silu, tak neschudne.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

durisovad Pozri príspevok
Psik ma 11 rokov, veterinarka mu robila krvny rozbor a kedze mal hodnotu cukru menej ako 2 jednotky, odporucila cukor. Ten mu pravidelne davame, tri az styri razy denne. Teraz, ked je take strasne teplo, dostava cukru viac, mam dojem, ze aj slnko jeho cukor spaluje. Je pravda, ze je aj trochu tucnejsi ako by mal byt, ale jest mu chuti, takze ho neobmedzujeme. Na dlhsie prechadzky nema silu, tak neschudne.
Neviem, ako to je u psov, ale práve tá nadváha u ľudí býva dôsledkom inzulínovej rezistencie, pozri si o tom niečo na internete, mal by jesť menej a častejšie, potom mu možno aj pohyb pomôže. Jeden rozbor krvi nemusí byť smerodajný, ale skús to inak ako cukrom riešiť. Keď nie doktor, tak aj ujo google pomôže. Cukor je aj z uhľohydrátov, dávaj mu stravu s obilovinami alebo ryžou, a veľa bielkovín. Napr. tvaroh, mäsko.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

durisovad Pozri príspevok
Psik ma 11 rokov, veterinarka mu robila krvny rozbor a kedze mal hodnotu cukru menej ako 2 jednotky, odporucila cukor. Ten mu pravidelne davame, tri az styri razy denne. Teraz, ked je take strasne teplo, dostava cukru viac, mam dojem, ze aj slnko jeho cukor spaluje. Je pravda, ze je aj trochu tucnejsi ako by mal byt, ale jest mu chuti, takze ho neobmedzujeme. Na dlhsie prechadzky nema silu, tak neschudne.
skúste diétne granule na schudnutie
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Granule v poslednej dobe nechce ziadne, varim mu maso a vnutornosti z doma chovanych zvierat, to lubi.
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

AlaNR Pozri príspevok
Včera ma náš najdúšik prekvapil. Normálne som z neho nemohla.
Poobede som ho chcela trošku schladiť, vytasila som vaničku na dvor, naliala vodu, aby sa trošku zohriala a išli sme sa kúpať.
Keď sa mi ho podarilo vydrhnúť a ošampónovať, držal jak hluchý dvere, po osušení sa praskol samozrejme do prachu a ako keby vedel, že je zašpinený, znovu skočil sám do vaničky, takže sme sa 3x šampónovali. Potom som ho musela zatvoriť, chcela som vyliať vodu z vaničky a pri ňom to nebolo možné.
S mamou sme sa rehotali, lebo keď sme vyšli na dvor, stál zakaždým vedľa vaničky a čakal, kedy ho tam kto strčí.
My sme to asi nepochopili, pretože poslednýkrát už sedel v prázdnej vaničke
Milený náš....
... dlho som rozmýšľala, ale prišla som na to ... rasa tvojho najdúšika sa isto volá " žaba domáca" ... asi ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pozdravujeme aj s nasimi pesikmi z ostrova Ciovo. cestu, aj pobyt znasame vyborne, psikovia nemaju ziaden problem, su tu atrakciou na plazi, aj v apatrmanovom domer. Kazdy sa s nimi chce fotit. je tu uplny klud, cez den asi 10 ludi na plazi, popoludni viac. je to raj pre pesikov.
9 0
esse est percipi esse est percipi
Súhlasím, týranie psíka je neospravedlniteľné zlo. Ale štýl vyjadrenia - ako by mal byť taký bezcitný človek potrestaný - ma zaskočil... Viem, ide len o obrazné slovné spojenie, ale ja osobne by som to vyjadril inými slovami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať