Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
esse est percipi Pozri príspevok
Súhlasím, týranie psíka je neospravedlniteľné zlo. Ale štýl vyjadrenia - ako by mal byť taký bezcitný človek potrestaný - ma zaskočil... Viem, ide len o obrazné slovné spojenie, ale ja osobne by som to vyjadril inými slovami.
..

...to ja by som bola bezcitná aj v trestaní takého človeka, nie len vo vyjadrení...lebo udrieť a týrať dokáže len silnejší, tak nech si ten trest aj odtrpí, tak ako to zviera, je jedno, či je to psík, mačka,akékoľvek zviera, čo je trestané a týrané...lebo zviera sa zžije s človekom a cielene mu neublíži..len človek , silnejší, dokáže týrať a ubližovať...
5 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
čaute poradáci nedávno sme našli šteniatko zrejme nikomu nechýba tak sme si ho vzali stým že sa hádam niekto ozve ale nič. ale nás trápi najviac to že netušíme čo je to za plemeno.rozmýšľame že si ho necháme ale netušíme čo nám z toho vyrastie..preto sa obraciam na vás s tým že či náhodou nebudete vedieť o aké plemeno sa jedná
DSCF8886.JPG  
DSCF8882.JPG  
DSCF8888.JPG  
DSCF8884.JPG  
DSCF8892.JPG  

1/1
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

piggos Pozri príspevok
čaute poradáci nedávno sme našli šteniatko zrejme nikomu nechýba tak sme si ho vzali stým že sa hádam niekto ozve ale nič. ale nás trápi najviac to že netušíme čo je to za plemeno.rozmýšľame že si ho necháme ale netušíme čo nám z toho vyrastie..preto sa obraciam na vás s tým že či náhodou nebudete vedieť o aké plemeno sa jedná
bóžinku ten je prekrásny, ponožtičky, košielka a ešte aj fliačik na hlavičke.do papulky vyzerá mierumilovne má krásnu hnedú farbu, ja si myslím že zlatý retríver/ten tmavší-líščia červeň/ +
http://www.cowboys.estranky.sk/fotoa...sy/original/11
http://www.google.sk/search?q=zlat%C...ed=0CBkQ_AUoAQ
http://sk.wikipedia.org/wiki/Zlat%C3%BD_retr%C3%ADver
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

tu vyzerá ako naša, keď bola malá, my máme zlatú retrieverku
3 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja tam vidim anglickeho kokra aj retrivra ... ak je to tak, tak to bude zihadielko, papkac, ale tak ci tak skvela povaha... len tymto "polovnikom" sa treba venovat, aby sa nenudili...

ps: krasne psie babatko
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

piggos Pozri príspevok
čaute poradáci nedávno sme našli šteniatko zrejme nikomu nechýba tak sme si ho vzali stým že sa hádam niekto ozve ale nič. ale nás trápi najviac to že netušíme čo je to za plemeno.rozmýšľame že si ho necháme ale netušíme čo nám z toho vyrastie..preto sa obraciam na vás s tým že či náhodou nebudete vedieť o aké plemeno sa jedná
jaj,šak to je babatenko ešte
nech sa má u Vás dobre
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

keby niekto potreboval návod,ako naučiť psa základné povely.mal by to ovládať aj každý gaučový povaľač
http://www.akosatorobi.sk/video/2339...ni-lahni-vstan
3 0
Hazard77 Hazard77

Hazard77 je offline (nepripojený) Hazard77

Z vlastnej skúsenosti Ti môžem poradiť. Mám yorkshira a skúšali sme RC a nedopadlo to dobre a ani mu nechutili. Už asi dva roky papá granule Eukanubea. Sú rozdelené podľa rás a tiež podľa toho, či ide o šteňa alebo dospelého psa. Obsahujú veľa výživových doplnkov.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
čo si myslíte o tom, keď sa havčo spokojné hrá s kostičkou alebo hračkou, zrazu ho niečo napadne a začne behať ako splašený a popri tom si vrčí. Len tak. Z ničoho nič. Trvá to chvíľku, potom sa hrá ďalej. Už sa to stalo niekoľkokrát, naposledy včera 2x.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... poprosila by som Vás o radu ... vysadila som na balkón kvetinky, také jesenné, žlté ... a zdá sa, že je na nich alergický ten náš lapaj ... chodil po byte a neustále kýchal ... najprv som si myslela, že trošku prechladol ( ... spíme doma pri otvorenom okne) ... ale keď som okno včera na celý deň privrela ... tak sa to podstatne zmenilo ... asi si veľmi podráždil sliznicu ... no a ešte dodám, že teploty žiadne nemal a ani nemá, noštek ma vlhký a studený ... čo včil ... ? ...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

AlaNR Pozri príspevok
čo si myslíte o tom, keď sa havčo spokojné hrá s kostičkou alebo hračkou, zrazu ho niečo napadne a začne behať ako splašený a popri tom si vrčí. Len tak. Z ničoho nič. Trvá to chvíľku, potom sa hrá ďalej. Už sa to stalo niekoľkokrát, naposledy včera 2x.
asi sa nudí,tak si vymyslel nejakého imaginárneho nepriateľa,pred ktorým si tú hračku bráni skús sa s ním hrať Ty,preťahovať sa o tú hračku....fakt neviem,naši toto nerobili.
2 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

promont maja Pozri príspevok
... poprosila by som Vás o radu ... vysadila som na balkón kvetinky, také jesenné, žlté ... a zdá sa, že je na nich alergický ten náš lapaj ... chodil po byte a neustále kýchal ... najprv som si myslela, že trošku prechladol ( ... spíme doma pri otvorenom okne) ... ale keď som okno včera na celý deň privrela ... tak sa to podstatne zmenilo ... asi si veľmi podráždil sliznicu ... no a ešte dodám, že teploty žiadne nemal a ani nemá, noštek ma vlhký a studený ... čo včil ... ? ...
ak sú to tie žltooranžové smradúchy,tak sa mu ani nečudujem,to by zabilo aj koňa nasaď si iné kvety....
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... no nie sú smradľavé ( ... ja sama mám na také dačo tiež alergiu, keď chodievame na prechádzky ) ... sú to také malé margarétky ... vysadila som medzi nimi také malé papričkové kríčky, tiež iba také ozdobné ... povedzme, že ich aj vyhodím ... ale stále myslím na to, pretože to ešte celkom neprestalo ... a tak sa bojím ... šli by ste s tým k lekárovi ...?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

AlaNR Pozri príspevok
čo si myslíte o tom, keď sa havčo spokojné hrá s kostičkou alebo hračkou, zrazu ho niečo napadne a začne behať ako splašený a popri tom si vrčí. Len tak. Z ničoho nič. Trvá to chvíľku, potom sa hrá ďalej. Už sa to stalo niekoľkokrát, naposledy včera 2x.
ja by som tomu neprikladala nejaky problem...moja fenka taktiez sa sali a zrazu mi zacne utocit na zadok a cvakat...su podla mna rozsalete. niektore vypadky prekvapia aj u cloveka
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

promont maja Pozri príspevok
... no nie sú smradľavé ( ... ja sama mám na také dačo tiež alergiu, keď chodievame na prechádzky ) ... sú to také malé margarétky ... vysadila som medzi nimi také malé papričkové kríčky, tiež iba také ozdobné ... povedzme, že ich aj vyhodím ... ale stále myslím na to, pretože to ešte celkom neprestalo ... a tak sa bojím ... šli by ste s tým k lekárovi ...?
Majka, teraz veľa suchého lístia a kadečoho začína poletovať, vietor rozvíri, možno niečo vošlo havkovi do nosa. Náš minule tiež niečo "vňuchol" a 5 minút kýchal, potom to prešlo. Ak mu z nosa aj tečie, môže byť alergický. Ak mu to neprejde, choď k vetovi, pri alergii asi stačí odstrániť z bytu - balkóna alergén a dať na chviľu antihistaminiká. Ak má niečo v nose, musí to odstrániť vet.
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
BIZAL Pozri príspevok
ja by som tomu neprikladala nejaky problem...moja fenka taktiez sa sali a zrazu mi zacne utocit na zadok a cvakat...su podla mna rozsalete. niektore vypadky prekvapia aj u cloveka
dík, ja už som sa zľakla, že mu začalo prepínať...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... v pondelok som, po práci, prišla domov a na dlážke bola rozliata taká čudná voda ( čosi mierne mazľavé ...) ... ešte som také čosi nikdy nezažila ...

... a keďže mal havino taký teplý a suchý noštek ... vybrali sme sa k veterinárovi ... výsledok: niekde ( vraj od iného psíka ...) chytil virózu, kýcha a kašle, mal trošku teplotu ... dostali sme dve injekcie ( také na 48 hodín, jednu na teplotu a druhú nejaké antibiotikum ...) a dnes ideme na kontrolu ... no a to mazľavé na zemi, tak to boli sliny, ktoré náš havino vykašľal ... a bolo toho veru dosť ... bola by som vám vďačná, keby ste mi poradili, čo je dobré na takýto kašeľ ( ... hoci pani doktorka mi neodporúčala ani čaje ( že je ťažké určiť pre ktorého psíka, čo zaberie ...) ... iba 100 g vitamím C ...) ... vy, čo máte vestíkov ... nemáte niečo odskúšané ...? ... pretože tých slín na zemi bolo fakt dosť ...
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Maji, dnes ráno som si všimla aj ja na posteli/keďže psík spí so mnou/ sliny - niečo mokré - moč to nebol, ale noštek mal vlhký aj keď je pravda, že v poslednom čase tiež dosť často kýcha. Asi sa vyberiem preventívne aj ja k veterinárovi.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja Pozri príspevok
... už len posledná otázočka: ak hovoríš o tabletkách s vestíkom, sú to tie s glukosamín sulfátom ..? ... a už som si to aj vygooglila: http://www.celostnimedicina.cz/glucosamin-a-klouby.htm ... a je to celkom fajn = pomoc pri tvorbe kyseliny hyalurónovej ... či? ... súhlasíš? ... a práve som zistila, že i známe "PROENZI 3" ( pre ľudí) obsahuje MSM a glukosamín sulfát ...

... inak ani neviete, aká som rada, že ste tu .. všetky ... SUPER ...
... a ešte pre úplnosť ... pozrela sa aj na tú jeho labku ( ... to vyskakovanie jabĺčka, havko má luxáciu pately II. stupňa ... )... a pani doktorka nám ALAVIS MSM s glukosamím sulfátom odobrila, hoci dvakrát podotkla, že musí byť vhodný pre psy ... a máme mu ho podávať tri mesace, a po ich uplynutí na tri mesiace vysadiť, ( ... a keď máme dva balenia, a v jednom balení 60 tabletiek, tak tých zvyšných 30 tabletiek si máme odložiť na druhú várku ...) ... a potom opäť po tri mesiace podávať a tri mesiace vysadiť ... takže tak ... možno, že to niekomu pomôže ... či?
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Ivenka Pozri príspevok
Maji, dnes ráno som si všimla aj ja na posteli/keďže psík spí so mnou/ sliny - niečo mokré - moč to nebol, ale noštek mal vlhký aj keď je pravda, že v poslednom čase tiež dosť často kýcha. Asi sa vyberiem preventívne aj ja k veterinárovi.
... vravela, že je toho teraz dosť ... mala na mysli virózu ... vieš, ja som sa bála hlavne kvôli tomu, že telesná teplota u psíkov je o stupeň vyššia ako u ľudí ... a keď majú teplotku ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať