Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ako myslis s tym vytrhavanim, to su vlastne uvolnené chlpky vo zvukovode, ja som to zle napisala, netreba to trhat, vezmes medzi prsty, ci do pinzety a vyberies.Pri spadnutych usiach to samo nevypadne, ako pri stojatych, kde je vidiet zvukovod. Tu zvukovod zakryvaju usi. tak to tam ostane, uvolnene chlpky sa zmotaju a moze nastat zapalovy proces. je to na tvojom uvazeni.Tu by sa nemalo delit na cistokrvnych, ci nie, ale na ovisnuté usi a nie-)

Co sa tyka varenej stravy, ja nevidim zhorsenie v srsti, ale vidim zlepsenie apetitu, nikde nepride k miske s odporom. Ja taktiez obidvom psom varim uz. Ako doplnok vyzivy podavam od fy OdVet -Mokrominerals, su tam vsetky ziviny potrebne pre psa.Konecne je spokojny, vidim zlepsenie traviaceho traktu, raz za tyzden mu uvarim k masu sladke zemiaky, su dost drahe, no obsahuju vela zivin.

Uz sa ku granuliam nevratim, je to len tahanie penazi od ludi a umelina, ako hrom. Pocitala som, ak varim, da sa to prirovnat k sume drahych granul.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Áno, máš pravdu. Tie uši sú dôležité, nie to, či je čistokrvný, to on má uši naozaj veľké a ovisnuté. Viem, že mu vyčistili uši iba raz, keď mu dávali dole kameň. Myslím, že 7 rokov si ich akosi čistil sám, nič nebolo. No a teraz mám doma Otipur 60 ml a neviem koľko mu dať z toho do ucha, viem len, že syn má bišónku a čistí jej tým roztokom, že to len pomasíruje a to samé vyjde von, keď havinka potrasie hlavou. Môj má celkom čisté uši, vatovým tampónikom mu občas vyberiem maz, ale len z okolia toho hlavného otvoru. Mám dať len tak od od oka, pár kvapiek, alebo viac? Všade píšu, že roztok aplikujte, ale koľko, to nikde nie je.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka Pozri príspevok
Áno, máš pravdu. Tie uši sú dôležité, nie to, či je čistokrvný, to on má uši naozaj veľké a ovisnuté. Viem, že mu vyčistili uši iba raz, keď mu dávali dole kameň. Myslím, že 7 rokov si ich akosi čistil sám, nič nebolo. No a teraz mám doma Otipur 60 ml a neviem koľko mu dať z toho do ucha, viem len, že syn má bišónku a čistí jej tým roztokom, že to len pomasíruje a to samé vyjde von, keď havinka potrasie hlavou. Môj má celkom čisté uši, vatovým tampónikom mu občas vyberiem maz, ale len z okolia toho hlavného otvoru. Mám dať len tak od od oka, pár kvapiek, alebo viac? Všade píšu, že roztok aplikujte, ale koľko, to nikde nie je.
Naco mu to chces davat, ked ho usi nebolia? Ja by som nedavala.Pisala si, ze si proti umelym zasahom.A to, ze mu zapacha, este nic neznamena.Skus pouzit tu vatovu tycinku a uvidis, ci tam mazivo je a kolko.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pred casom sa pytala, ci maly psik pomoze staremu a choremu psikovi nadobudnut energiu. Uz mam zrejme odpoved - dcera prisla ku nam so siestimi malymi steniatkami. Pozorovali sme nasho choreho starkeho, ako sa k nim bude spravat. O malych psikov sa vobec nezaujimal, zato sa velmi intenzivne venuje ich mame.
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
durisovad Pozri príspevok
Pred casom sa pytala, ci maly psik pomoze staremu a choremu psikovi nadobudnut energiu. Uz mam zrejme odpoved - dcera prisla ku nam so siestimi malymi steniatkami. Pozorovali sme nasho choreho starkeho, ako sa k nim bude spravat. O malych psikov sa vobec nezaujimal, zato sa velmi intenzivne venuje ich mame.
..

..jaj, no však s ňou si má čo povedať!...(čo už s deckami..)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Aj ja poznám prípad, keď pre chorého a apatického psíka bol druhý psík potešením.
Asi by som sem nemala písať toto, lebo všetci prispievatelia týchto príspevkom máme doma svojich miláčikov. Jedná sa o to, že v našom útulku je veľa psíkov a dievčatá zháňajú nejaké búdy pre psíkov. Tak chcem porosiť, ak by niekto mal nepotrebnú a chcel ju vyhodiť, nech sa ozve. Ďakujem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

verkaz Pozri príspevok
Aj ja poznám prípad, keď pre chorého a apatického psíka bol druhý psík potešením.
Asi by som sem nemala písať toto, lebo všetci prispievatelia týchto príspevkom máme doma svojich miláčikov. Jedná sa o to, že v našom útulku je veľa psíkov a dievčatá zháňajú nejaké búdy pre psíkov. Tak chcem porosiť, ak by niekto mal nepotrebnú a chcel ju vyhodiť, nech sa ozve. Ďakujem
napis to aj s emailom a nazvom utulku, dam si to na FB a popropsim zdielat priatelov.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Je to "Útulok Tuláčik" v Brezne a č.t. 0911622228
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tak adopcia maleho psika sa nekonala. Nas stary chory psik kazde steniatko, ktore sa pustilo za nim behat, odhanal, vrcal nan a keby sme ho neboli rychlo vzali prec, mozno by ho aj pohryzol. Steniatka su velmi pekne, mile a hrave, ale nas havino ma asi radsej svoj pokoj ako spolocnost. Nechali sme to teda tak ako bolo, nas je u nas sam a steniatka odcestovali s dcerou a vnuckou domov.
0 0
Sjuzi_LM Sjuzi_LM

Sjuzi_LM je offline (nepripojený) Sjuzi_LM

Krásny deň prajem, chcela by som sa opýtať ohľadom starostlivosti o psíka. Mám doma šteniatko vlčiaka - o pár bude mať 3 mesiace. Je pri rodinnom dome, má veľkú voliéru s búdou a počas dňa je skoro stále pustený. Okolo domu nie sú ploty, takže iba keď nie je nikto doma, zatvoríme ho do voliéry. Je hravý, milý, neuteká a počúva už aj na povely. Avšak, trápi ma, že z noci do rána urobí veľkú potrebu v tejto voliére. Prvé týždne to nerobil, až tieto posledné dni. Ráno (aj o 6.00 hod), keď ho ideme vyvenčiť, musíme po ňom upratovať. Zvykli sme mu voliéru poriadne vyčistiť, aby ten pach po sebe necítil a aby ho to nelákalo to tam urobiť znovu, ale nepomohlo to. Je možné, že si ešte zvykne, ale keď sa to stalo 4 dni po sebe, už ma to začalo trápiť. Večer ho zatvárame až okolo 22.00 hod a posledné jedlo mu dávame najneskôr o 17.00 hod. Vedel by mi niekto poradiť, ako ho od toho odnaučiť alebo či je potrebné niečo zmeniť? Ďakujem vopred veľmi pekne... Prajem pekný deň
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Neviem, cim cistite volieru, skuste to cistit octom, to neutralizuje pachy.Je to este male steniatko, treba vela trpezlivosti a cez den vencit aspon 6 krat denne mimo volieri, za vykonanie potreby chvalit.
1 0
Sjuzi_LM Sjuzi_LM

Sjuzi_LM je offline (nepripojený) Sjuzi_LM

Zvykli sme mu to vystriekať vodou. Čo sa týka venčenia, takmer celý deň je pustený, zatvárame ho len vtedy, pokiaľ ideme preč alebo na noc.
Ďakujem pekne za radu, vyskúšame ocot. Trpezlivosti máme dosť, tak dúfam, že mu u nás bude čo najlepšie...
Prajem pekný zvyšok dňa
1 0
Sylvinka35 Sylvinka35

Sylvinka35 je offline (nepripojený) Sylvinka35

Dobry den,
mam jednu velku prosbu o radu tych, ktori mate skusenosti so psikmi, ich vycvikom a tak podobne.
Uvedomujem si,ze je to zivy tvor, ale nasa trpezlivost ma tiez hranice.

Nasho psika sme si s velkou radostou priniesli domov ako dvojmesacneho (yorkshir).
Od toho casu sme ho "ucili cikat" vonku priblizne rovnakym spôsobom, ako popisujete na svojej stranke. Bohuzial, nas havik ma 3 roky a nema problem sa vycikat aj vnutri. Mava take zvlastne dni, pripomina mi to pocikavanie dietata. Mava obdobie (tyzden-dva), ked mame vsetko ciste a suche, ale aj naopak. Jednoducho ho vyvencime vecer (nie skôr ako o 20.30 hod.) a rano (min.3x tyzdenne) je cela dlazba v chodbe mokra. Nici sa mi tymto aj nabytok.
Nasu lasku k psikovi to nezmensilo, ale hnevat ma to hneva a coraz viac. Ved v podstate tri roky pobehujem viac ako casto po byte s handrou, nehovoriac o tom, ze mame male deti a hygienu si predstavujem inak. Nikdy som mu "do toho" nenamacala nufak, ale vyhresit ho rano, ked sa cez noc vycikal riadne vela, aj ked vieme dobre, ze to uz nemalo zmysel, som musela. Psa sme chceli, ale priznavam, ze uz premyslam na to, ze ho dam prec. Jednoducho nevladzem, nehovoriac o tom, ze ma uz nebavi babrat sa so psim mocom.
Veterinari nam pomôct nevedia.
Skusame vsetko mozne, ale marne :-((

P.S: Este som zabudla uviest dôlezitu skutocnost, ze pan doktor mu urobil vsetky mozne vysetrenia,
fyzicky je v poriadku.
Dakujem Vam!
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Pes chodí von 2 x denne?
0 0
sussan11 sussan11

sussan11 je offline (nepripojený) sussan11

nám toto tiež robil bišón, o 23tej ešte býval vyvenčený a ráno o 5tej bola chodba ocikaná, neviem čo mu pomohlo, ale mňa keď prešla trpezlivosť som sa s ním týždeň "nebavila", ani žiadne veľké vítanie po príchode domov a večer som pre istotu pohrozila a už to nerobí )
a misku s vodou ste skúšali dávať preč?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Misku s vodou by som urcite psovi nebrala. Sledovala by som, ake ma dni, ked sa v noci pomoci. Moze mat aj psychicke problemy, lutost, strach,pripadne chce na seba upozornit tymto sposobom. Inak, neviem, cim umyvate byt, ale moc po psovi pes dlho citi. Ja som to cistila len octom.
Nepisete, ci pes moci, alebo znackuje. To je tiez rozdiel. Urcite by som koli uspokojeniu, dala urobit kompletne testy aj u ineho veterinara.
este treba sledovat, kolko vodyx za den vypije. Asi 6kg pes ma vypit 3dcl vody.
Naposledy upravil alaya1 : 29.09.11 at 11:53
2 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

My máme tiež 3 r.yorka. V Podsate sme mali a niekedy aj máme tie isté problémy ale v poslednom čase sa nám osvedčilo, že mu dám na čistý papier /musí byť ozaj čistý lebo 2x na ten istý sa nevyčurá/ a naň som položila malú plastovú fľašku. A keď ju očurá, umyjem. Ale v podstate vydrží od 20,00 do 6,00 ráno. Výnimočne keď čurkne v kúpeľni. Ale príčina môže byť aj tá, že môže byť prechladený alebo urazený. a žiadne položené zvyšné veci v predsieni lebo to nám vtedy tiež ukáže kto je doma pánom.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

alebo sa nám stalo, že sme nedali večer vodu tak si vyskočí do vane lebo si myslí, že to samo tečie a tam sa aj hneď vyčurá.
0 0
Sylvinka35 Sylvinka35

Sylvinka35 je offline (nepripojený) Sylvinka35

KDEZE 2x! MINIMALNE 4x, ked sme v praci, deti v skole a tak. cez vikendy s nim ideme aj 5-6x von. Sme zuuufaliiiiiii!!!!
0 0
Sylvinka35 Sylvinka35

Sylvinka35 je offline (nepripojený) Sylvinka35

Pes v byte iba moci, velku potrebu zasadne robi von
vdakabohu :-( Skusili sme mu dat vodu na pridel - ma jej dostatok na to dohliada, ale ani to nepomaha. Niekedy mu zabudneme vziat na noc vodu a rano je vsetko suche a inokedy mu vodu vezmeme a aj tak sa pocika.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať