Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Ivenka Pozri príspevok
Ale keď to naše dieťa "pozná" hodinky . 20,00 mama ideme spať mám ho budiť? Večeru má asi okolo 18,00 - 19,00 .Ten náš ciká na 2 predných
Ja by som posunula večeru na čas, kedy prídem z práce. A áno zobuď ho. Nech má aj on trochu nepohodlia.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

irma1 Pozri príspevok
Na to dvíhanie labky by som sa nespoliehala. Sučka si vždy čupne a pes zvyčajne dvíha labku. Ale náš pes musí vždy precikať našu sučku. A tak veru labu nedvíha, ale si pekne čupne, aby trafil.
Chcela som tým povedať, že dvíhanie labky automaticky neznamená, že značkuje a čupenie, že iba ciká. Oni si to vedia prispôsobiť podľa okolností. Také delenie by bolo veľmi jednoduché.
Irma, tak s tym co pises absolutne nesuhlasim.Znackovanie a mocenie su rozdielne veci u psa
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Aby sme skoncili debatu na odbornej urovni, nie iba vymyslami psychicky labilnej osoby,prosim, prepisovat to nebudem.
http://zdraviezvierat.sk/web/index.p...ania&Itemid=19
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dobrý článok na prevýchovu psíka. Alaya, len stále mi nie je jasné, ako si to myslela s tou zdvihnutou labkou. Značkovanie a močenie sú rôzne veci, chápem, ale či je pri močení labka hore, alebo nie je, to závisí od psíka. Môj teda ešte nikdy necikal pričupený. Či močí viac, či značkuje, vždy má zdvihnutú labku. Ak je na veľkej lúke, aj tam tú labku zdvihne, nahne sa akoby na bok a močí. Ak je pri strome, rovnako, ja si myslím, že každý pes sa naučí močiť so zdvihnutou labkou. Pokiaľ viem, tak šteňatá psov močia ako fenky, ale po dosiahnutí istého veku, zrejme dospelosti, už dvíhajú labky. Nie všetky psy sa to vraj naučia, ale prevažná väčšina to robí tak.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak pes dviha labku, tak znackuje, pritom "unika" moc. Pes cika -vyprazdnuje mechur aj vtedy, ak labku nedviha, stoji a cika, ani sa nezohne, ako pri kakani. Neznackuju kastrati, ti mocia, ako fenky.

Male steniatka do cca 6 mesiacov neznackuju, ten pud sa rozvija az so starsim vekom. To cikanie bez dvihnutia labiek moze naznacovat urcitu chorobu,vtedy pes neznackuje, pripadne, ked mu treba velmi silne piskat, ale moci na styroch labkach.nas napr. ked nechcel pit a ja som mu dala do zradla vyvar. nestihla som s nim ist von, tak sa vymocil na 4 labkach v predsieni.
Ani sa nezohol. Podla tychto priznakov bud znackovania, ci mocenia -vyprazdnovania mechura sa da dedukovat, preco to pes robi. Preto som sa pytala, ci znackuje, ci vyprazdnuje.
Pes znackuje aj mimo stromov, znackuje pachy aj na zemi a pod. no ale to urcite vies. Neviem, to lepsie vysvetlit.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Akurát som sa vrátila z prechádzky. Napadol nás vlčiak a keby sa naša Angy nehárala, neviem ako by to dopadlo, zrejme by ju teraz ratoval veterinár. S vlčiakom bola taká stará, chudá pani, trikrát sa jej vytrhol,trikrát som jej podala vodítko, vraj ho ona neudrží, tak som držala dvoch psov a ťahala ich od seba a revala som ako tur. Neviem prečo takýto ľudia chodia von so psom,bez náhubku,so psom, ktorého vôbec nezvládajú. Ešte sa mi nohy trasú, keď si pomyslím, že nás mohol dohrýzť obidve
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

truch Pozri príspevok
Akurát som sa vrátila z prechádzky. Napadol nás vlčiak a keby sa naša Angy nehárala, neviem ako by to dopadlo, zrejme by ju teraz ratoval veterinár. S vlčiakom bola taká stará, chudá pani, trikrát sa jej vytrhol,trikrát som jej podala vodítko, vraj ho ona neudrží, tak som držala dvoch psov a ťahala ich od seba a revala som ako tur. Neviem prečo takýto ľudia chodia von so psom,bez náhubku,so psom, ktorého vôbec nezvládajú. Ešte sa mi nohy trasú, keď si pomyslím, že nás mohol dohrýzť obidve
tak to naozaj blahozelam a tesim sa, ze ste to zvladli.....Aj ja sa bojim cudzich velkych psov, ked vidim, ze tahaju majitelov a nie majitel ovlada psa.
Naposledy upravil alaya1 : 06.10.11 at 18:27
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

alaya1 Pozri príspevok
tak to naozaj blahozelam a tesim sa, ze ste to zvladli.....Aj ja sa bojim cudzich velkych psov, ked vidim, ze tahaju majitelov a nie majitel ovlada psa.
Našťastie to všetko dobre dopadlo, no poviem vám bolo to hrozné, už by som to nechcela zažiť Tá pani sa len pozerala ako jej pes zúri,absolútne ju nepočúval, len vrčal a ceril zuby
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

truch Pozri príspevok
Našťastie to všetko dobre dopadlo, no poviem vám bolo to hrozné, už by som to nechcela zažiť Tá pani sa len pozerala ako jej pes zúri,absolútne ju nepočúval, len vrčal a ceril zuby
Klobuk dole, tvoj pud sebazachovy sa ukazal naplno, neviem, co by som robila, asi by som sa otociila chrbtom a tvarila sa, zer tam nie som- mozno, by som uz bola bez chrbta.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak by ste vedeli o velmi zodpovednom cloveku z vychodu...ale len 100% prevereny.Psik nie je u mna, je to citat zo stranky jednej kocky z KE: Psik sa nasiel v PO.
Citujem
OZ Priatelia zvieratTomuto zúboženému psíkovi, ktorý sa zvláštnym riadením osudu dostal ku mne som dala meno Dinky. Nebudem sa teraz zdržiavať možnými príbehmi ako sa malý Dinky do takého stavu dostal. Poviem vám len fakty, ktoré sme s Dadou zistili počas krátkeho pobytu u nej a teraz u mňa, a ktoré máme od dvoch veterinárov. Dinky nie je mladý psík, ale vek sa mu odhadnúť nedá, môže mať 4,5, ale aj 8 rokov. Zranenia sú s najväčšou pravdepodobnosťou od iného psa, psov. Ale.
Zúbky má komplet potianuté zubným kameňom, preto nie je možné presnejšie určiť vek. Zubný kameň tlačí na dasná, ktoré sa mu zapaľujú a bolia. Niektoré zuby sa mu kývu, preto hryzenie potravy je pre neho určite bolestivé. Zerie na etapy, chvíľu papá, potom prestane a zasa trochu popapá. Pravý očný zub nemá. Nie je zlomený, ani vybitý, je "vypadnutý", alebo vylomený, to ukáže až RTG či mu zostal v dasne koreň. Zvyšné tri očné zuby má prerastené, to znamená, že sú skoro raz také dlhé ako by mali byť. Horný očný zub má stočený dozadu a kýve sa. Dolné očné zuby vyrastajú po stranách z papuľky von, ako kly diviaka. Caká ho RTG a po zotavení narkoza a zubné ošetrenie, ktoré mu uľaví, je však veľká pravdepodobnosť, že pri odstraňovaní zubného kameňa o hodne zúbkov príde. Takže aj do budúcna mu treba prispôsobiť stravu. Dinky sa nedokáže udržať na nôžkach, chodí veľmi neisto, padá do strán, má problém udržať rovnováhu. Bez pomoci, teda bez toho, aby sme ho nepridržiavali nie je schopný sa ani vyprázdniť. Potrebuje klinické vyšetrenia vrátane RTG, kde sa určí či ide o poškodenie chrbtice, alebo o atrofiu svalstva z nečinnosti ako následok obmedzenej pohybovej činnosti. Okrem toho Dinky zle našľapuje na predné labky, ktoré sa mu ohýnajú nie v zapästí, ale vyššie čo je zrejme následok zlej výživy a nedostatku pohybu. A aby toho nebolo málo potrebuje Dinky vyšetrenie očičiek, má ich akoby zakalené. Občas sa pozerá na mňa, ale občas aj mimo, tak nejak cezo mňa, takže vidieť zrejme vidí, ale ako neviem. Suma sumárum Dinky potrebuje komplexné vyšetrenia, aby sa dal presne diagnostikovať jeho zdravotný stav. Momentálne berie antibiotiká a lieky proti bolesti, dostáva kvalitnú stravu s vitamínmi na posilnenie organizmu. Potrebuje pokoj, pohodlie a teplo, aby trochu zosilnel, aby sa mu zahojili rany a potom môžeme začať s vyšetreniami a liečbou všetkých týchto neduhov, ktoré ho sužujú. Až potom budeme vedieť povedať, či je Dinky obeťou množiteľa, alebo nezodpovedného majiteľa. Viem, že sa mnohí hlásili o DO či dokonca trvalý domov, pretože Dinky je „vychytená rasa“, ale je to psík, ktorému sa treba venovať, chodiť s ním po lekároch a vyšetreniach, pravidelne mu podávať lieky a kvalitnú stravu, pomáhať mu pri vyprázdňovaní aj pri obyčajnej chôdzi, aby si niekde neublížil, pretože ho nôžky neposlúchajú. Nemá hygienické návyky a ked som ho nevyniesla v správnej chvíli robil potrebu pod seba. Aj vyprázdňovať sa prvýkrát čo je u mňa začal poležiačky u veterinára. Druhýkrát už to zvládol pri správnom držaní do trávičky. Dinky je vyčerpaný, je vystrihaný preto potrebuje byť v teple. Aj malá prechádza ho vyčerpá tak, že sa trasie od zimy. Kto chce vziať Dinkyho do DO musí s tým všetkým počítať. Zatiaľ sa o neho budeme starať s Dadou, na striedačku, po týždni dvoch, nakoľko ona má školu a ja zas 9 psíkov + Domku po operácii nádoru s otvorenou ranou na brušku. AK CHCETE DINKIMU POMOCT BUDEME VDACNE ZA VYZIVOVE KONZERVY, VITAMINY, CI FINANCNY PRISPEVOK NA UCET OZ PRIATELIA ZVIERAT. TAKTIEZ AK MATE NIEKTO MALY SVETRIK PRE PSIKY (Dinky váži 4,4kg) A NEPOTREBUJETE POTESIM SA. )) Ja mám dva oblečky, ale sú mu väčšie a neobopínajú ho, takže si ich stále pristupuje a vyzlieka. A aby som nebola len taká negativistická tak dnes Dinky sám vstal z pelíška, vyšiel sa vycikať ( síce len kúsok od pelíška, ale je to úžasný pokrok) a napiť a sám sa do pelíška vrátil. Doteraz sme ho museli vynášať. )))
166964_10150346219969208_106070934207_8261191_2132930534_n.jpg  
0 0
stanula stanula

stanula je offline (nepripojený) stanula

Darujem 2 ročného psa - miesanec-bigel+?.Nám ho na silu darovali, ale možno sa nájde niekto, kto ho bude chcieť. Prosím, ozvite sa niekto. Ďakujem. opica68@gmail.com
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

stanula Pozri príspevok
Darujem 2 ročného psa - miesanec-bigel+?.Nám ho na silu darovali, ale možno sa nájde niekto, kto ho bude chcieť. Prosím, ozvite sa niekto. Ďakujem. opica68@gmail.com
Mám už dvoch, na viac nemám sily, ale neunáhli sa, s tým, že možno sa nájde niekto, kto ho bude chcieť. Možno to budete aj vy, keď si zvyknete, obľúbite si ho, neviem, ako dlho je u vás, ale ak ste ho nechceli, nasilu vám nikto nič nemôže darovať. Ľutujem toho psíka.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Asi omrzel....bila by som zato...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja by som skor bila toho, koho vobec napadne darovat psika... ale tipujem, ze ide o nahodne spojenie a darca si neustriehol fenu, tak steniatka rozdal nasilu... (zase je to lepsie ako utopit, ci iny kruty sposob zbavenia sa ich, ale v prvom rade nech si ustriehne fenku a nemusel riesit takyto problem)
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
ja by som skor bila toho, koho vobec napadne darovat psika... ale tipujem, ze ide o nahodne spojenie a darca si neustriehol fenu, tak steniatka rozdal nasilu... (zase je to lepsie ako utopit, ci iny kruty sposob zbavenia sa ich, ale v prvom rade nech si ustriehne fenku a nemusel riesit takyto problem)
Andrea, ale ved daruju sa aj steniatka s PP, chcene, ak su mimo standart, pripadne sa daruju do spolumajitelstva. To je o tom, ze si niekto zadovazi psa, zunuje sa a uz mi ho netreba, pripadne sa nepodoba na plemeno, ktore chceli.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: ale to ja predsa viem... pripadov, kedy sa daruju stenata s PP je ale malo... a ked niekto daruje psa nasilu, tak mam pocit, ze ide o to, co pisem... darca je niekto z rodiny kto vlastne nasilu daroval neplanovane steniatka... kazdopadne je chyba na oboch stranach... a nemusime sa tu slovickarit ci pes s pp ci bez... mne uz tym duplom nemusis vysvetlovat ze spolumajitelstvo je pri PP psoch viac nez bezne... o to tu teraz vobec nejde... tu ide o to, ze niekto daruje psa... to povazujem za najhorsi darcek... pes nie je to, co sa daruje len tak z cista jasna... zjavi sa hocikto vo dverach a ze toto je darcek... bum bac a pozeras ako puk, ze co teraz... nie si pripraveny na psa, neplanujes ho a trebars ani nie si psickar... deti jasaju a o par dni zistis, ze to neni to prave orechove... deti pes uz nezaujima, lebo treba vencit... a ty si psa vlastne ani nechcel, tak ho bezproblemov ponuknes dalej... to je cele...

PP ci bPP tu nehra rolu... ide o princip... pes sa darovavat nema... bodka...

a spolumajitelstvo tiez neprichadza odrazu... tiez sa dohadujete, kto co... mas cas si premysliet... takze ta prosim uz ma nechytaj za slovicka a za kazdu cenu ma neopravuj ci nevytrhavaj veci z kontextu... nemusis mat vzdy posledne slovo ani vzdy len ty pravdu... je tu x ludi a kazdy mame iny nazor... a mna prestava bavit cokolvek napisat, lebo viem, ze budes mat potrebu to zbytocne rozpitvavat... a aky to ma vyznam... hm...
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Andrea, vo všetkom s tebou súhlasím a k tým psom, čo sa nemajú darovať, by som dala aj hocaké iné zvieratko, lebo aj pri iných druhoch to niekedy dopadne rovnako (deti prejde nadšenie, objavia sa problémy atď.).
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Udajne existuju nejake injekcie, ktore zabrania fenke, aby "otehotnela". Hovoril mi to jeden horar, ktory dal svojim detom psika - fenku a ked sa zacala harat, pichol jej tu injekciu a bol pokoj. Len treba vystihnut ten spravny cas. Suhlasim, ze s nechcenymi steniatkami je vzdy problem, pretoze su to mile stvorenia, cloveku je to luto skantrit, ale nanucovat ich niekomu tiez nie je velmi eticke. A taky nechceny psik obycajne ani nema u novych majitelov dobry zivot.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Llívia: alebo ako tu riesil niekto ze deti dostali velhada kralovskeho... to by ma porazilo rovno medzi dverami a "mileho" darujuceho by som odkazala do velmi teplych krajin aj s teplomilnym hadom ... zvieratko (veruze akekolvek) vyrazne narusi zabehnutu rodinu... a ak nebolo planovane, tak je to hotovy rozvrat zazivaneho stereotypu...

odbocim trosku od temy... strazili sme tohto roku nasim 2x dom spolu s ich labradorom (hlavne kvoli nemu ) ... a normalne bolo na nas vela ist s nim rano aj vecer na jeho obvyklu prechadzku... minule roky v pohode, len tento rok zmena... preto sme sa vazne zamysleli, ci si vobec zadovazit strazneho psa do domu... chceli sme... ale nevieme si to casovo predstavit... sme radi ze prideme domov, vyvencime nase dve opice a aj tak toho vela do vecera nestihneme a neviem kedy a ako by sme stihali rano a vecer ist na dlhu prechadzku s velkym psom... netuzim mat velke kopy po zahrade, takze jednoznacne vencenie mimo zahrady... plus ked pridu deti, tak by som bola uplne bez sance... hned som si predstavila ako idem na prechadzku do hory s malym babom, jednym velkym a dvoma malymi psami... nie, dakujem, neprosim... nebol by pre velkeho psa dostatok casu... preto sme to zatial zamietli... je mi to luto samozrejme, ale nechcem byt sebecka a mat velkeho psa len na zahrade trpeli by sme obe strany ... (pozeram tak do obyvky, co robi moj muz... zaspal pred telkou a z jednej strany ma "mladeho" a z druhej "starsieho" ... psa... to je pohlad... )
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Viem, o čom to je, a to sme už obaja na dôchodku, len akosi menej vládzeme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať