Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Andrea, odfoť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mas pravdu Andrea, reagujem na prispevky, vyjadrujem nazor. Pises, ze ty tiez, ale vies co? ja uz nemusim, vsetko co napisem pochopis, ako chces, nie ako som to myslela.

Opat by som reagovala na tvoj posledny prispevok, lebo dlhe prechadzky ma mat kazdy pes,ale uz nebudem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

durisovad Pozri príspevok
Udajne existuju nejake injekcie, ktore zabrania fenke, aby "otehotnela". Hovoril mi to jeden horar, ktory dal svojim detom psika - fenku a ked sa zacala harat, pichol jej tu injekciu a bol pokoj. Len treba vystihnut ten spravny cas. Suhlasim, ze s nechcenymi steniatkami je vzdy problem, pretoze su to mile stvorenia, cloveku je to luto skantrit, ale nanucovat ich niekomu tiez nie je velmi eticke. A taky nechceny psik obycajne ani nema u novych majitelov dobry zivot.
Tie injekcie su hormonalna antikoncepcia, picha sa pred haranim, ale kolko dni netusim. Fenka nebude harat vobec. Ja osobne, by som to nedavala, ale je to lepsie, ako injekcia, ked uz fenka caka a vyvola sa umely potrat. Da sa to aplikovat niekolko dni gravidity, kym nie je vyvinuta kostra.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
My mame psika, ktoremu dovernejsie styky s fenkami nedovolujeme, takze podrobnosti som nevedela. Myslim si, ze antikoncepcia je rozhodne lepsie riesenie ako interrupcia.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

durisovad Pozri príspevok
My mame psika, ktoremu dovernejsie styky s fenkami nedovolujeme, takze podrobnosti som nevedela. Myslim si, ze antikoncepcia je rozhodne lepsie riesenie ako interrupcia.
Najlepšie riešenie je aj tak sterilizácia/kastrácia. Potom sa nekonajú žiadne nepríjemné prekvapenia v podobe nechcených šteniatok, ani v podobe psa, ktorý leží pred vchodom a nechce vás pustiť do domu, pretože susedovic fena zase hára a on je ochotný čakať na ňu niekoľko dní.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Livia, ale kastraciou sa psie pudy nepotlacaju, len nedochadza k nechcenemu oplodneniu.
A sterilizacia a kastracia je na dlhsie debaty, nakolko je to velky zasah do organizmu psika, zmena hormonalnej hladiny, v seniorskom veku aj rozne problemy pri udrziavani mocu, problemy s klbikmi a pod..
Naposledy upravil alaya1 : 12.10.11 at 08:59
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

V Bratislave sa nasiel dnes maly bisonik, je vystraseny, zanedbany, ak poznate niekoho, kto by ho chcel hoci do DO, kontaktujte ma. Psik je v BA, ak sa nikto nenajde, zajtra ide do utulku, ti, ktori ho nasli a zaopatrili, si ho nemozu nechat.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a kto nemá problém, vymyslí si!..tak mne dnes môj kamarát vyrobil taký, že mám Robinovi kúpiť, alebo ušiť oblečok,lebo vraj bytové psy zle znášajú prechod z tepla do zimy...mala som pepsikoláčika 14 rokov a nemal oblečenie, ale mal dlhú srsť...ale vraj Robo má krátku srsť a mohol by dostať zápal plúc,keď bude zima...no našlaktrafenie,tak, prosím vás, aký máte na to názor?..)...

(ja si myslím, že pes má srsť dosť teplú,aby to zvládol...fotku Robina mám v profile, keby niekto náhodou nevedel, o akého šarkana sa jedná...

...a nesmejte sa mi,jorkšírkovia na našej lúke majú tuším aj svoje vlastné krajčírky
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..pepsi u nas tiez vidim, ze niektori svojich milacikov uz obliekaju do kabatikov..no myslim si, ze je to zavcasu, ved este ani nemrzne..ale je to asi individualne..mozno su ti mali nachylnejsi na prechladnutie, alebo to zalezi aj na rase.... nas havo ma kupeny kabatik, ale az ked udru silne mrazy ho zacne nosit..napr. sused ma bigla a ten nechce vobec kabatik..a u tvojho robina to vidim tiez tak, ze asi ani nebude treba..musis ho pozorovat v zime, ked ho bude triast, tak mu kupis..
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Moja starká nikdy nemala nijaké oblečenie, má krátku srsť, ale od zimy sa nikdy netriasla, jednoducho sa jej srsť v zime zahustila, rovnako nemám pre lorda nijaký frak, nechýba mu, už sa začína zahusťovať, letnú srsť pospúšťal neúrekom. Potvora, on si mení šatník a ja nestíham ani vo dvojici s roombou.
3 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Napíšem. Mám yorka 4 roky. Obliekať ? Hlúpe. Vonku je -2 a prejde s namasteným labkami a oblečený asi tak 50 m. Neviem, nikdy mi nešlo o to aby som psíka obliekala a ani vôbec nie som trendová. To že spí pod paplonóm asi chce ticho a kľud ale ak je vonku zima, chlad a prší ide niekto z Vás na prechádzku ? Nie som za oblečenie len hľadám spôsob ako dostať psíka vyvenčiť sa aj v zime.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Naozaj nechcem zas, aby mi niekto napisal, ze poucam, ale napisem svoj nazor, vlastne nie nazor, ale skutocnost.
Pises, ze tvoj pes je kratkosrsty, ze pusta chlpy, takze ma podsadu. To je spodna srst psa, je jedno, ze je kratulinka, ale tato srst chrani psa pred zimou-zahrieva. Urcite plemena psov tutu podsadu nemaju, preto neplznu, patri sem v skratke york, malt.pinc, pudlik, bisonkovite plemena, a pod.
Tieto psy prave koli tomu, ze nemaju podsadu, nema ich co zahrievat, nemozu zit celorocne vonku. zamrzli by. A ked ich niekto oblieka, vlastne chrani kozu psa pred navlhnutim a tym padom nachladnutim psa.Ja tiez obliekam na vencenie, no to trva minimalne hodinu v kuse a obliekam momentalne len rano, ked je este chladno.
my vencime za kazdeho pocasia, ci svieti slnko, prsi, ci je +15.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Malé plemená bez podsady sú náchylné na prechladnutie. Tiež obliekam yorka ak je vonku okolo nuly. Keď prší dávam jej pršiplásť má dlhú srsť a tak ju tým chraním. Veď to nie je na škodu a je mať dobré zdravého miláčika.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pepsi, myslim, zeb ty oblievat nemusis, tvoj havinko iste plzne, pozerala som fotky, takze ma podsadu. nebude mu zima, samozrejme, ked s nim nepojdes na severny pol-)

P.S. bez podsady moze byt aj velke plemeno, napr,. Pudel kralovsky.a napr. maly bradac ma podsady habadej
Predsa som nasla podobneho psiak,ako mas ty, prikladam link na uzitocnu vec.
http://www.spokojenypes.cz/plastenky...ement?id=32326
Naposledy upravil alaya1 : 14.10.11 at 15:28
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alaya1 Pozri príspevok
Pepsi, myslim, zeb ty oblievat nemusis, tvoj havinko iste plzne, pozerala som fotky, takze ma podsadu. nebude mu zima, samozrejme, ked s nim nepojdes na severny pol-)

P.S. bez podsady moze byt aj velke plemeno, napr,. Pudel kralovsky.a napr. maly bradac ma podsady habadej
Predsa som nasla podobneho psiak,ako mas ty, prikladam link na uzitocnu vec.
http://www.spokojenypes.cz/plastenky...ement?id=32326
....

..alaya, ja už jazvečíka nemám, Robin je niečo okolo retrivera,mám ho v profile,,srsť má hustú už teraz i keď krátku....a dlhé nožky, takže jemu ani nemá kedy pri lietaní byť zima, len keď ideme ráno -z "teplej búdky" do zimy,veľa chuti nemá, no a ak bude väčšia zima-neviem, uvidíme...
..ďakujem ti za link, na tej stránke som bola včera,odkukávala som mustru na tú pláštenku, ušila by som aspoň do dažďa na včasné ranné výjazdy
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Náš skoro jazvečík hrubosrstý je už tak domestikovaný, že sa trasie aj v takomto chladnejšom počasí aj cez deň, keď svieti slniečko. Cez zimu nemôže ísť von bez oblečenia, lebo prejde pár metrov, a už sa vracia domov .
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no tak som ušila Robovi pláštik z mojej starej vesty, parádny,ľahučký, no teplý, no ani som ho nestihla odfotiť, netrvalo ani 3 minúty, pokiaľ sa spamatoval-že čoooo toooo jeeee-a už to bolo dole a tresky-plesky, trhanice...uvidíme, či ho zima presvedčí...lebo neviem-neviem, či ten pes nebude po mne "čímzimšietýmlepšie))
4 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

pepsi,keď s ním pôjdeš von,tak sa chvíľu pomotaj na chodbe,na schodišti,(neviem,ako kde bývaš)proste,aby z teplého bytu nevyšiel hneď do zimy,aby telo sa postupne prispôsobilo zmene teploty.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Môj Miník je od malička naučený nosiť v chladnom období obliečko a vôbec neprotestuje, zvyk je železná košeľa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať