Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

ten náš trhač nenosí nič,jemu žiadne počasie nevadí,ale ja by som mu najradšej obliekla potápačský výstroj,keď prší,lebo on je biely a dokáže sa zašpiniť ako prasa...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

pepsi, ja mám kokríkov a tiež som im ušila pláštenky aby sme nechodili domov mokrí. Kým som stihla zamknúť byt, boli pláštenky na zemi, tak ako v tvojom prípade. Keď bol môj Dany mladší, tak som to skúsila aj s oblečením ale mali sme problémy s venčením. Vôbec neurobil potrebu. Tak ho netrápim. Nepatria k tým plemenám, ktorí nevydržia zimu, veď aj po šantení na snehu sa vrátia domov do teplého pelíška.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Gina Er Pozri príspevok
ten náš trhač nenosí nič,jemu žiadne počasie nevadí,ale ja by som mu najradšej obliekla potápačský výstroj,keď prší,lebo on je biely a dokáže sa zašpiniť ako prasa...
..

..Robin je capucíno, labky biele a po jednej takej skúsenosti, keď sa celý zaprasil (zasvinil),
som ho švacla do vane-čo som teda nemala podľa neho robiť, lebo mu asi zostala celoživotná nenávisť k vode- obchádza aj tú jednu kalužku, čo máme semotamo pred barakom...aklimatizujeme sa (pri výjazdoch) na schodišti, vo výťahu,vo vestibule-len friško von...(,chudáčik,dnes už 5x, je krásne, slniečko a to on môže, šarkan jeden...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
verkaz Pozri príspevok
pepsi, ja mám kokríkov a tiež som im ušila pláštenky aby sme nechodili domov mokrí. Kým som stihla zamknúť byt, boli pláštenky na zemi, tak ako v tvojom prípade. Keď bol môj Dany mladší, tak som to skúsila aj s oblečením ale mali sme problémy s venčením. Vôbec neurobil potrebu. Tak ho netrápim. Nepatria k tým plemenám, ktorí nevydržia zimu, veď aj po šantení na snehu sa vrátia domov do teplého pelíška.
..

..no kokríčkovia, to je tiež sorta!!...sused mal kokríka, a ten sa kúpal v potoku, aj keď bolo -20 studených...kdeže oblečko-ani nápad!!!...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..nas bobby bol minuly tyzden s chorym vnukom doma a tak to aj dopadlo..hned ako som ho zbadala v pondelok, vedela som, ze mu nieco je..videla som mu to na smutnych ociach..mal zapalene okolie konecnika a strasne ho to bolelo..nastastie si to dal umyt a podarilo sa mi to aj namastit s gelom z dubovej kory ale najviac mu chybalo pobehat si viacej vonku na slniecku..a dnes je uz vesely, zilky mu ozili, behal jak sarkan po vinohradoch..ranka sa mu fajn hoji..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a z čoho to mal, nevieš?..len pre info..
...ale dobr, že je už bredíkpitík zdravý a veselý...daj cmuka na ňufíka..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..len myslim, ze vnuk mu po kakani neumyl ritulu alebo ked aj umyl, ale neutrel na sucho, stacilo dlhsie byt v teple, zaparilo sa mu to a chodil s nim malo po vonku tak na 5-10 minut..ako deti
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pepsikova Pozri príspevok
..

..Robin je capucíno, labky biele a po jednej takej skúsenosti, keď sa celý zaprasil (zasvinil),
som ho švacla do vane-čo som teda nemala podľa neho robiť, lebo mu asi zostala celoživotná nenávisť k vode- obchádza aj tú jednu kalužku, čo máme semotamo pred barakom...aklimatizujeme sa (pri výjazdoch) na schodišti, vo výťahu,vo vestibule-len friško von...(,chudáčik,dnes už 5x, je krásne, slniečko a to on môže, šarkan jeden...
pepsi, tak moj alinko sa nastastie naucil, ze vzdy ked prideme domov, ide sa do vane - on sa hned nachlamce vody zo sprchy - to lubi. takze v pohode caka pri vani, kym sa ja odstrojim

PS: mas nadherneho sarkana!
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prosim o pomoc v mene malej bisonky, ktoru vyhodila majitelka, lebo bez nej vraj v byte brechala. Psik, ak nedostane aspon docasnu opateru, dnes musi ist do KS, vonku v koterci, kde v tomto pocasi neprezije.
Ak mozete pomozte, pripadne oslovte znamych s pozitivnym vztahom k psikom.

FB-Pomoc pre nechcené zvieratá v Trebišove
Jesy,3 ročná fenka plemena Bišon,vzdala sa jej dnes majiteľka z dôvodu,ze zavýja,keď je sama,nekonfliktná,má veľmi rada deti,surne hladame dočasnú opateru,má dočasku len na dnešnú noc,potom bude musieť ísť do KS:/
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Konečne dnes vyšla v zbierke novela zákona o veterinárnej starostlivosti.
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...40&Rocnik=2011
Znamená v praxi zlepšenie ochrany zvierat, rozšírenie zákazov pri chove zvierat, napr. už bude zákaz chovať zvieratá v nevhodných podmienkach alebo tak, aby si sami alebo navzájom spôsobovali utrpenie. Zákon dáva povinnosť Štátnej veterinárnej a potravinovej správe a obciam zriaďovať a prevádzkovať útulky a karanténne stanice, povinnosť zabezpečiť odchyt túlavých zvierat na území obce a ich umiestňovanie do útulkov a karanténnych staníc, pričom toto môžu vykonávať iba odborne spôsobilé osoby.

Do konca októbra platí:
§ 22 ods.7 Štát a obce môžu zriaďovať, prevádzkovať alebo podieľať sa na prevádzke vhodného počtu útulkov a karantén pre zvieratá.
Po novom od 1.11.2011 bude:
(7) Štát a obce zriaďujú, prevádzkujú a podieľajú sa na prevádzke útulkov a karantén pre zvieratá.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes mi prišiel mail, aj so žiadosťou o rozšírenie informácie, tu je:

Dobrý deň prajem,

pozývame Vás na internetovú benefičnú aukciu venovanú opusteným, týraným a
nechceným zvieratám.

V poradí je to už desiata aukcia. Čaká na Vás vyše 200 krásnych vecičiek
- napríklad sošky, plyšáky, hračky pre deti, kabelky, tričká, potreby a
hračky pre psíkov a mačičky, knižky, kozmetika, potreby do kuchyne,
dekoračné predmety, bižutéria a ďalšie... A budeme ešte dokladať ďalšie!

Všetci ste srdečne vítaní. Každý z Vás si určite niečo vyberie. Príďte si
vydražiť krásne vecičky a pomôže tak tuláčikom, ktorí to potrebujú a
zároveň urobte radosť sebe, svojim deťom, rodine, priateľom alebo známym.

Finančný výťažok bude venovaný zvieratám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každý
centík im môže zlepšiť ich osud alebo zachrániť život.

Zúčastnite sa aj Vy a rozšírte informáciu o aukcii ďalej. Potrebujú našu
pomoc.

Aukciu nájdete tu - http://psiadusa.sk/forum/viewforum.php?f=72

Tešíme sa na Vás!

Ďakujeme.

S pozdravom

OZ Psia duša
www.psiadusa.sk

4 0
anicka8030 anicka8030

anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

Pekný večer.
Chcela by som poprosiť niekoho, čo by mi vedel poradiť ... zháňam nejakú knihu o bulteriéroch ... pre manžela, ako darček ... máme doma jednu bulteriérku :-) ... čo sú aj pekné knihy, ale sú v češtine. Nevie mi niekto poradiť peknú a hlavne poučnú knihu v slovenskom jazyku ? Ďakujem krásne.
Anka
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes končí aukcia, kopírujem info z mailu:

Dobrý večer,

aukcia OZ Psia duša končí 21.11. o 21 hod. Už máte len pár dní na draženie!
Nakuknite, možno v aukcii nájdete krásne vecičky, ktoré využijete ako
darčeky na Vianoce pre svojich blízkych a zároveň pomôžete! Celý výťažok je
venovaný opusteným zvieratám.

Ďakujeme!

AUKCIA - http://psiadusa.sk/forum/viewforum.php?f=72

S pozdravom

OZ Psia duša
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ahojte,
cez víkend sme našej have našli na zadnej nohe, na stehne hrčku o priemere asi 1 cm. Na pohmat ju to nebolelo, nenašli sme ani kliešťa, ani nič iné zapichnuté. V pondelok večer si to už ale začala hrýzť, v utorok sme boli u veterinára. Dostala injekciu a vo štvrtok ideme na zákrok – odstránenie hrčky. Problém ale je, že ani vet. nevie, či je to len hrčka podkožného tuku, bradavica, alebo niečo horšie. Povedal, že hrčka by sa mohla aj sama vstrebať, alebo horšie, zrazu enormne zväčšiť a ohroziť jej život.

Stretli ste sa už s niečím podobným? Ako to prebiehalo, dopadlo všetko dobre?

Známi totiž mali so psíkom niečo podobné, roky sa hrčka nezmenila a potom behom ani nie týždňa sa zväčšila z veľkosti hrášku na veľkosť tenis. loptičky a už sa nedala odstrániť, lebo prerástla až do kosti. Do mesiaca o psíka prišli. Rada by som vedela, či sa nájde niekto aj s dobrou skúsenosťou, teda že to dobre dopadlo.
Dosť sa o ňu bojím.
Prečo nie sú OČR platné aj na zvieracích členov rodiny? Alebo aspoň zdravotné poistenie pre tie naše príšerky . Zišlo by sa mi.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirka, my sme mali takuto hrcku... teda kejsik (starsi) ... mal to na zadnej nohe na urovni toho obluka nad kolienkom... dlhsie bola rovnaka ale pani co nam ho vtedy strihavala si vsimla ze sa meni a doporucila ju odstranit... tak sme boli u veterinara, objednali operaciu a islo to von... pytal sa ma, ci to poslat aj na onkologicke vysetrenie a ja som nechcela... nechcela som vediet ci to bolo rakovinoveho povodu... radsej... na mieste kde bola hrcka mu nohu vyholili na kozu... mal tam taky velky kruh okolo vyholeny... a mal to zosite... asi 7cm rez... vyzeralo to na pohlad ako nitkou presite kupene maso... a ja co neznasam pohlad na rany, som mu to pozerala detailne ... prvy den po operacii bol najhorsi... bola som vtedy sama doma, tak som si ho aj po operacii musela z auta vyniest hore do bytu... a ked prestali ucinkovat oblbovaky, tak len strasne plakal... a ja s nim, lebo utekal predo mnou, nedal sa mojkat... a takisto vencit nebolo mozne... musel doma... cerstva rana, vonku dazd, chodenie ledva ledva... mala som vyhodu, ze som snim mohla ostat doma a venovat sa mu... nechcem ta strasit, ale pre mna to bolo velmi neprijemne obdobie... som precitlivela aj tak.. plus sama doma... takze som to zle znasala... na vela veci sa uz nepamatam... je to tak 5 rokov tusim... potom som mu ranu osetrovala nejakymi bylinkami... dnes to ma krasne zrastene, srst narastla, ale je vidno ze jej tam je pomenej... takze ti davam aj optimizmus, lebo u nas dopadlo vsetko ok... aj vyberanie stehov dopadlo v pohode... tak ti moc moc drzim palcoky, aby to takto dopadlo aj u vas... budem na vas mysliet... drzte sa
1 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ďakujem Andrea, potešila si ma, lebo viem, že to dobre dopadlo. Vet. povedal, že by to nemali vyberať pod úplnou narkózou. Angie bola totiž pred vyše mesiacom na sterilizácii a narkózu neznášala veľmi dobre, resp. čas po prebudení. Ona by potom vraj mala mať len malú ranku, tak dúfam, že sa nič nezmení. Po sterilizácii bola stále prítulná, tak dúfam, že mi bude veriť aj teraz. Nechcela by som naštrbiť jej dôveru voči mne, keďže musí absolvovať 2 zákroky v krátkom čase.

PS: Pozdrav odo mňa chlpáčov. Naše sú teraz, aj keď na zimu, ostrihané na kratšie, lebo rady behajú po stavbe a taký chodiaci stavebný výklad by som nemohla mať v dome
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

mirpo Pozri príspevok
Ďakujem Andrea, potešila si ma, lebo viem, že to dobre dopadlo. Vet. povedal, že by to nemali vyberať pod úplnou narkózou. Angie bola totiž pred vyše mesiacom na sterilizácii a narkózu neznášala veľmi dobre, resp. čas po prebudení. Ona by potom vraj mala mať len malú ranku, tak dúfam, že sa nič nezmení. Po sterilizácii bola stále prítulná, tak dúfam, že mi bude veriť aj teraz. Nechcela by som naštrbiť jej dôveru voči mne, keďže musí absolvovať 2 zákroky v krátkom čase.
PS: Pozdrav odo mňa chlpáčov. Naše sú teraz, aj keď na zimu, ostrihané na kratšie, lebo rady behajú po stavbe a taký chodiaci stavebný výklad by som nemohla mať v dome
Myslím si, že nemusíš mať obavy . Náš havinko bol dvakrát operovaný, pri sono sa nám zdalo, že škaredo na nás gúľa očami, nepáčilo sa mu to a mali sme problém ho udržať. Po zákrokoch bol však naďalej dôverčivý, jeho vzťah-správanie sa k nám sa nezmenilo, určite cítil našu starostlivosť, kým sa mu to zahojilo a mohol behať bez goliera, kým si zase sám mohol vyberať z misky a roznášať a "schovávať" po byte svoje "zásoby" ....
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ďakujem Vám za podporu
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

mirpo - my sme zial hrckou u psa u polovickynych starkovcov tolko stastia nemali. Ked sme si hrcku vsimly bola sobota poobede, k vetovi sme sa so psom dostali az v utorok (bol to zazitok dostat 8 rocneho "vlciaka" do auta, najme ked to bola asi jeho prva jazda od steniatka...). To uz sa hrcka zvacsila. Nic ho nebolelo. Dostal nejaku injekciu a tabletky ak by dostal bolesti. Odchadzali sme smutni s podozrenim, ze ide o rakovinu kosti...
Nerka sme zial do 3-och tyzdnom museli dat utratit, ked prestal prijmat potravu a zostal apaticky...

Dnes na dvore vyvadza "novy" Nerko, ktory ma 6 mesiacov.. Ale na toho stareho stale spominame.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Hm...tolko "pozitivnej" energie posielate cloveku, co nevie, co ma so psom....ja by som take negativy nepisala.

Moja priatelka ma psika, ktoremu na chrbatiku nasla tiez hrcku. No dostali antibiotika, ona mu to masirovala a hrcka po tyzdni zmizla. HORE HLAVu. Tym nic nie je potvrdene, nezufat!!
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať