Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Téma je uzavretá.
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

ahojte, poprosim Vas o radu ci skusenost, mame 11mesacnu fenku, ktora je stale vonku, je to mensi psik, po mame bigel, otec "neznamy". Ide zima a nevieme odhadnut, aby jej nebola zima. Ma zateplenu budu polystyrenom, s predsienkou, vo voliere, ta je tak 20cm nad zemou, vnutri ma kobercek a teraz aj deku, ale tu si vytahuje. Mate dobru skusenost s nejakym doplnkovym vyhrievanim alebo to staci nechat na psika? Samozrejme vo velkych mrazoch ju prestahujeme do garaze. Dakujem.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Prave som si vsimol na Pravde zaujimavy receptik na keksiky pre psikov. Dufam, ze sa autorka receptu nenahneva, ked sem pridam odkaz na jej recept:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kek...82-recept.html

Vypada to jednoducho, hadam to zvladnem upiect aj ja chlap, nasmu zbojnikovi Potom zreferujem, ci chutilo..
1 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Naša Angie už má hrčku vybranú, bude mať asi 5 - 6 cm jazvu. Teraz ešte berie lieky a za týždeň jej vyberú stehy. Celkom pekne sa jej to hojí a momentálne má golier (či ako sa to volá). Takže ostatní si znej uťahujú, že je ako satelit. Tiež som to neposlala na testy, takže sa nedozviem, čo to bolo. Musím ale povedať, že teraz po narkóze jej nebolo tak zle, ako po sterilizácii. Vôbec nevracala. Momentálne mám len problém udržať ju v kľude, lebo ona by chcela byť vonku a šantiť, ale ja sa bojím, aby si nepotrhala stehy. A ďakujem Vám za podporu Čo ma potešilo je, že mi i naďalej verí. Som rada, že všetko dopadlo dobre.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirka, ale mi spadol kamen zo srdca... myslela som na vas... pozdravujeme maroda a posielame boztek na nostek drzte sa!!!
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ďakujeme
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

len pre silné žalúdky
Naposledy upravil Gina Er : 28.11.11 at 18:52
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

[QUOTE=Gina Er;1905031]https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater[/QUOTE

Gina, prosim ta, druhykrat napis komentar k linku, pre mna to bol strasny pohlad, to bude zas noc-(]
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

...prepáč...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...no, ja som mala problém udržať v sebe jedlo ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

V karantennej stanici v Presove je malicky asi rocny civavacik. je velmi vystraseny a v tej karantene su strasne podmienky na zivot zvierat. Ak uvazujete o novom spolocnikovi, prosim vyberte si jeho. je nenarocny na stravu, priestor, nebrese, je kludnej povahy. len do bytu.Prevoz sa da zabezpecit.
Da vam lasky za bernardina........prosim oboznamte s tym aj svojich priatelov. Nech nemusi zit/ dokedy ho zit nechaju/ v tych nedostojnych podmienkach.Je aj na FB- Presovski havkaci.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

majuška35 Pozri príspevok
ahojte, poprosim Vas o radu ci skusenost, mame 11mesacnu fenku, ktora je stale vonku, je to mensi psik, po mame bigel, otec "neznamy". Ide zima a nevieme odhadnut, aby jej nebola zima. Ma zateplenu budu polystyrenom, s predsienkou, vo voliere, ta je tak 20cm nad zemou, vnutri ma kobercek a teraz aj deku, ale tu si vytahuje. Mate dobru skusenost s nejakym doplnkovym vyhrievanim alebo to staci nechat na psika? Samozrejme vo velkych mrazoch ju prestahujeme do garaze. Dakujem.
Dôležité je aby koberček alebo deku mala vždy suchú. Majte vždy niečo suché na výmenu. Vyhrievať netreba, ale ak vám bude psíka ľúto, tak ho postite aj do domu, napríklad do chodby a vyhradte mu tam miesto.
Naposledy upravil verkaz : 06.12.11 at 07:57
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

verkaz Pozri príspevok
Dôležité je aby koberček alebo deku mala vždy suchú. Majte vždy niečo suché na výmenu. Vyhrievať netreba, ale ak vám bude psíka ľúto, tak ho postite aj do domu, napríklad do chodby a vyhradte mu tam miesto.
Dakujem pekne, medzicasom sme nasli odporucanie na podstielku zo slamy, tak sme skusili a zatial sa nam to pozdava, urobila si tam "pelisek" a je spokojna a ked vybehne von, je teplucka. Pekny den.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


Spoved psa-((((
Keď som mal 6 týždňov, kúpili ste si ma. Veľa som sa hral deťmi a bol som veľmi šťastný s vami. Ako som rastol rástli so mnou aj starosti o mňa a aj môj apetít.Deti sa so mnou už nechceli hrať a keď som pribehol a čakal pohladenie tak ma odohnali a mnohokrát do mňa aj kopli.Jedno krásne ráno ma posadili do auta. Ja som bol.. taký šťastný,konečne po dlhých .mesiacoch... vidím aj niečo iné,okrem našej záhrady.Zastali sme na krajnici diaľnice. Odhodili ste moju obľúbenú loptičku.Utekal som za mňou,ale kým som sa vrátil,vy ste tam už neboli.Bezradne som behal medzi autami s loptičkou v ústach.Vodiči na mňa trúbili a našli sa aj takí , ktorí zrýchlili keď ma zbadali.Chcel som vybehnúť na kraj cesty,lebo som sa veľmi bál.Zrazu som pocítil silný náraz v boku a viac som sa nemohol postaviť.Z posledných síl som sa doplazil na kraj cesty.Pokúšal som sa ísť za vami,ale nedokázal som to. Okolo mňa bola samá krv.Bola tma,bál som sa bola mi zima.Loptičku som ešte stále držal v ústach,bol som si istý,že sa pre mňa vrátite.Márne som štekal,zavíjal,nikto sa pri mne nezastavil.Po dlhých hodinách pri mne zastavilo auto, a nehľadiac na krv a blato ma uložil do svojho auta.Keď auto zastalo, muž v bielom plášti sa k nám rozbehol. Iba pokrútil hlavou.Môj nový pán,ktorý ma poznal 15 minút ma objal a veľmi plakal.Vtedy som pustil loptičku,aby som mu oblízal ruku a vyjadril mu svoje "ĎAKUJEM".Potom som zaspal a naposledy som počul ako môj nový pán plače.Už sa nebojím,nič ma nebolí a nie je mi zima"Zomrel som".Možno keby som nerozhrýzol topánky a nejem tak veľa,možno by som mohol ešte žiť.
5 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

alaya1 Pozri príspevok

Spoved psa-((((
Keď som mal 6 týždňov, kúpili ste si ma. Veľa som sa hral deťmi a bol som veľmi šťastný s vami. Ako som rastol rástli so mnou aj starosti o mňa a aj môj apetít.Deti sa so mnou už nechceli hrať a keď som pribehol a čakal pohladenie tak ma odohnali a mnohokrát do mňa aj kopli.Jedno krásne ráno ma posadili do auta. Ja som bol.. taký šťastný,konečne po dlhých .mesiacoch... vidím aj niečo iné,okrem našej záhrady.Zastali sme na krajnici diaľnice. Odhodili ste moju obľúbenú loptičku.Utekal som za mňou,ale kým som sa vrátil,vy ste tam už neboli.Bezradne som behal medzi autami s loptičkou v ústach.Vodiči na mňa trúbili a našli sa aj takí , ktorí zrýchlili keď ma zbadali.Chcel som vybehnúť na kraj cesty,lebo som sa veľmi bál.Zrazu som pocítil silný náraz v boku a viac som sa nemohol postaviť.Z posledných síl som sa doplazil na kraj cesty.Pokúšal som sa ísť za vami,ale nedokázal som to. Okolo mňa bola samá krv.Bola tma,bál som sa bola mi zima.Loptičku som ešte stále držal v ústach,bol som si istý,že sa pre mňa vrátite.Márne som štekal,zavíjal,nikto sa pri mne nezastavil.Po dlhých hodinách pri mne zastavilo auto, a nehľadiac na krv a blato ma uložil do svojho auta.Keď auto zastalo, muž v bielom plášti sa k nám rozbehol. Iba pokrútil hlavou.Môj nový pán,ktorý ma poznal 15 minút ma objal a veľmi plakal.Vtedy som pustil loptičku,aby som mu oblízal ruku a vyjadril mu svoje "ĎAKUJEM".Potom som zaspal a naposledy som počul ako môj nový pán plače.Už sa nebojím,nič ma nebolí a nie je mi zima"Zomrel som".Možno keby som nerozhrýzol topánky a nejem tak veľa,možno by som mohol ešte žiť.
Je to prekrásne dojímavé a... strašne smutné... Psík je výnimočný a jedinečný tvor vo vzťahu k človeku. Nejestvuje výstižnejšie pomenovanie než "priateľ človeka"... Dnes... zhodou okolností, je to 5 rokov, čo náš psíček Fločko (bastardík ) musel byť po 12 rôčkoch svojho života utratený (nevyliečiteľná nemoc)... a ja som práve naďabila na tento príspevok... je mi veľmi, veľmi smutno...
Naposledy upravil niella : 11.12.11 at 09:58 Dôvod: čiarka
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Za psíkov tuláčikov mám ku Vám prosbu. Ak viete o niekom, kto by chcel darovať pod stromček psíka, nech si to riadne rozmyslí, či sa bude o neho dostatočne starať a venovať mu svoj volný čas.
Ak takého poznáte, navrhnite mu nech ide do najbližšieho útulku a tam si určite vyberie psíka, ktorý mu dá veľa lásky.
Viem to z vlastnej skúsenosti už 3x som mala doma v dočasnej opatere psíka z útulku a jeho chovanie bolo oveľa lepšie ako môj domáci psík. Ten z útulku na slovo počúval. Ak som mu niečo zakázala, tak si to zapamätal a nerobil to viac a hlavne bol veľmi vďačný za každé pohladenie a milé slovo.
2 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Smutný príbeh z úst jedného psíka. Keď som mal 6 týždňov, kúpili ste si ma. Veľa som sa hral deťmi a bol som veľmi šťastný s vami. Ako som rástol, rástli so mnou aj starosti o mňa a aj môj apetít.Deti sa so mnou už nechceli hrať a keď som pribehol a čakal pohladenie tak ma odohnali a mnohokrát do mňa aj kopli.Jedno krásne ráno ma posadili do auta. Ja som bol taký šťastný,konečne po dlhých mesiacoc......h vidím aj niečo iné,okrem našej záhrady.Zastali sme na krajnici diaľnice. Odhodili ste moju obľúbenú loptičku.Utekal som za ňou,ale kým som sa vrátil,vy ste tam už neboli.Bezradne som behal medzi autami s loptičkou v ústach.Vodiči na mňa trúbili a našli sa aj takí , ktorí zrýchlili keď ma zbadali.Chcel som vybehnúť na kraj cesty,lebo som sa veľmi bál.Zrazu som pocítil silný náraz v boku a viac som sa nemohol postaviť.Z posledných síl som sa doplazil na kraj cesty.Pokúšal som sa ísť za vami,ale nedokázal som to. Okolo mňa bola samá krv.Bola tma,bál som sa bola mi zima.Loptičku som ešte stále držal v ústach,bol som si istý,že sa pre mňa vrátite.Márne som štekal,zavíjal,nikto sa pri mne nezastavil.Po dlhých hodinách pri mne zastavilo auto, a nehľadiac na krv a blato ma uložil do svojho auta.Keď auto zastalo, muž v bielom plášti sa k nám rozbehol. Iba pokrútil hlavou.Môj nový pán,ktorý ma poznal 15 minút ma objal a veľmi plakal.Vtedy som pustil loptičku,aby som mu oblízal ruku a vyjadril mu svoje "ĎAKUJEM".Potom som zaspal a naposledy som počul ako môj nový pán plače.Už sa nebojím,nič ma nebolí a nie je mi zima"Zomrel som".Možno keby som nerozhrýzol topánky a nejem tak veľa,možno by som mohol ešte žiť.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Fotoaparát pre Psiu dušu
http://vianocny.datart.sk/anna-nagyo...toaparat-nikon
Výhru chcú využívať pri práci s opustenými zvieratami - ich fotenie,tvorba letákov, web stránok, propagačných materiálov a benefičných
predmetov.
http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=6&t=10463
http://vianocny.datart.sk/pravidla-sutaze/
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Momentálne sú na 7. mieste. Iba prvé miesto získa vysnívaný darček.
Súťaž trvá do 19.12.2011 do polnoci. Stačí kliknúť na "Darujte ozdobu tomuto prianiu" http://vianocny.datart.sk/anna-nagyo...toaparat-nikon
0 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Ahojte, poraďáci-psíčkári,
máme 1-ročnú fenku,kríženec kokerky a fuzáča. Aj keď som nikdy pred ňou žiadneho psa nemala, máme ju radi a zvykli sme si na seba. Trápi ma, že sa neustále škrabe. Tým, že je malého vzrastu si myslím, že má zaprášený kožuštek a prach ju dráždi. No keď ju okúpem, tak sa škriabe rovnako, ba ešte viac. Pozerala som, či nemá blšky - to je proces, s ktorým ona nesúhlasí a je netrpezlivá, no i tak si myslím, že by som už bola niečo našla, keby ich mala. Ani sa nestýka s inými psíkmi, tak ich nemala od koho dostať. Šampón som kúpila na dlhosrsté plemeno a striedam ho so šampónom proti blchám a kliešťom. Šampónom je kúpem tak raz za 3 mesiace, a občas ju kúpem bez šampónu. V čom to jej škrabanie môže byť ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať