Zavrieť

Porady

ZAHRADNY KATALOG OD FIRMY SIEBERZ

CHCEL BY SOM SA SPYTAT CI UZ MA NIEKTO NEJAKU SKUSENOST PO KUPENI PRODUKTOV, STROMOV, KRIKOV OD TEJTO FIRMY. NA OBRAZKOCH TO VYZERA VYBORNE A VTEDY TAKETO VECI NIE SU PRAVE NAJKVALITNEJSIE. PROSIM O NEJAKE REFERENCIE PO PRIPADE NEJAKY ODKAZ NA PODOBNE STRANKY.
DAKUJEM , ZACINAJUCI ZAHRADKAR TIBOR
Usporiadat
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Milas265 Pozri príspevok
Všetci to tak robia..lacno kupim draho predám..ked hovorím všetci,tak myslím všetci!!!!
To by bolo v poriadku, opačne by to nešlo, to by samozrejme skrachovali.
Nie je však v poriadku ak niekto lacné odrody vydáva za niečo úplne iné a klamlivo informuje zákazníka pričom jeho marža je viac ako 500%, v porovnaní s tým čo nakupuje. Zneužíva tak naivitu alebo neznalosť svojich zákazníkov...
0 0
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

suhllasim s wabim , u mojho znameho kupuje spominana firma sadenice vinica napr. portugal modry za 1 € a predava ho v katalogu za srandovnu cenu 6€. nas v malom by vysla sadenicka portugala 1,5€....
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

Mam ten katalog ale neobjednal som odtial nic chvala bohu
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

karino Pozri príspevok
suhllasim s wabim , u mojho znameho kupuje spominana firma sadenice vinica napr. portugal modry za 1 € a predava ho v katalogu za srandovnu cenu 6€. nas v malom by vysla sadenicka portugala 1,5€....
Problém je,že ja nemám známeho,ktorý predáva portugal modrý.Dokonca ani nepoznám nikoho,kto má známeho čo predáva portugal modrý.Nemám ani známeho,ktorý by vedel čo je to portugal modrý.Takže mi neostáva nič iné,len sa pozrieť do katalogu,potom pobrusiť na internete a ak to chcem,tak kupiť.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

BXLmiami Pozri príspevok
Problém je,že ja nemám známeho,ktorý predáva portugal modrý.Dokonca ani nepoznám nikoho,kto má známeho čo predáva portugal modrý.Nemám ani známeho,ktorý by vedel čo je to portugal modrý.Takže mi neostáva nič iné,len sa pozrieť do katalogu,potom pobrusiť na internete a ak to chcem,tak kupiť.
Nuž aký problém, ak niečo neviem na to internet aby som vyhľadal a zistil, spoznal, a vedel. Ak napriek tomu mám pochybnosti, tak sa poradím na porade a ak má niekto známeho ktorý niečo má čo niekto hľadá, tak rád poskytnem informácie, je to lepšie ako bezhlavo kupovať mačku vo vreci.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
karino Pozri príspevok
suhllasim s wabim , u mojho znameho kupuje spominana firma sadenice vinica napr. portugal modry za 1 € a predava ho v katalogu za srandovnu cenu 6€. nas v malom by vysla sadenicka portugala 1,5€....
preboha, čo sa čudujete?! Však nepoznáte nenažratú podnikateľskú slovač? (česť výnimkám, ktorých je miniminimum!)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

privát Pozri príspevok
preboha, čo sa čudujete?! Však nepoznáte nenažratú podnikateľskú slovač? (česť výnimkám, ktorých je miniminimum!)
Tak ak sa bavíme o Sieberzi,tak zrejme rakusku.Ale zarábať by si chcel dobre,však?A aj nejaké odmeny a príjemnu kanceláriu by si chcel v práci,že ano.Nevieš,ako má firma zarobiť na najmy a platy,ked nie na navýšení ceny?Ale môže dať aj menšie zisky a znížiť platy,či prepušťať.Ja neviem,kedy Ti dojde,že jedno s druhým suvisí.Zrejme si človek,ktorý okolo podnikania ani neprešiel.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ak som sa nechal strhnúť, tak nie ani tak preto, že je niečo predražené, ako skôr preto, že neponúkajú to čo reklamujú a klamú ľudí a to práve v tomto katalógu cítiť najviac. Ak niekto chce kúpiť niečo drahšie a je to kvalita, ktorá stojí za to a spokojný je ako predávajúci tak kupujúci je to ok. Ak je niečo predávané draho ale ľudia to kupujú, asi to až tak drahé nie je.
V každom prípade nemám nič proti veľkým ziskom a maržám, pokiaľ to kupujúcim nevadí. Na druhej strane je fakt a toto s touto témou až tak nesúvisí, že na Slovensku je drahšie než v ktorejkoľvek Európskej krajine. Chodím občas za hranice a vždy sa mi takmer všetko oplatí kúpiť tam...
Netuším prečo je to tak ani čo s tým robiť, len teda cítim že to nie je v poriadku a podnikatelia za to väčšinou vôbec nemôžu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Moja reakcia nepatrila Tebe ale predošlému diskutujucemu.Aj ja nakupujem takmer všetko v zahraničí,naozaj takmer všetko je tam lacnejšie,myslím bežné veci a nie značky.Ci ponukaju to,čo deklarovali Ti poviem o pár rokov,kúpila som od nich toho roku hrušky.Rada pozerám ich katalogy,aj ked si nemyslím,že by som bola schopná vypestovať napr.také ruže,alebo plamienky.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
BXLmiami Pozri príspevok
Tak ak sa bavíme o Sieberzi,tak zrejme rakusku.Ale zarábať by si chcel dobre,však?A aj nejaké odmeny a príjemnu kanceláriu by si chcel v práci,že ano.Nevieš,ako má firma zarobiť na najmy a platy,ked nie na navýšení ceny?Ale môže dať aj menšie zisky a znížiť platy,či prepušťať.Ja neviem,kedy Ti dojde,že jedno s druhým suvisí.Zrejme si človek,ktorý okolo podnikania ani neprešiel.
čo sa navážaš do mňa? To je fuk, či sa jedná o slov., či zahr.firmu, prečítaj si dobre, na aký príspevok som reagovala, vlastne súhlasila s ním, že u nás a to je jedno v akom odvetví ... nestačí mať na danom výrobku 100% zisk, ale niekoľkonásobný a vedz, že som človek, ktorý má k podnikaniu moc blízko, a dokonca viem sa prispôsobiť aj dnešnej fin. situácii,presnejši ísť s cenami dole. Pekný deň
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Ja som začal tak,že som odtiaľ nakupoval a vždy som bol spokojný.Vtedy tam mali veci,čo nikde neboli./kiwi-odrody/Bolo mi jasné,že je to drahšie,ale neriešil som to ,jednoducho som to chcel a basta!Dnes mám väčší rozhľad ale keby tam mali niečo nové ,čo nikde nemajú a chcem tak to znovu kúpim!Možno by to bolo lacnejšie v Taliansku na Ukrajine ,dokonca v Blave,ale ked si zrátam náklady a chcem 1-2 rastlinky tak je to jasné.Tento rok sklamali,ponúkajú asiminu a ked som chcel info aká výška rastliny a aká odroda tak mi poslali presný text,čo bolo v katalogu..čiže kočka vo vreci..takže sorry...Tým chcem povedať,že každý sa rozhodne sám a čo mu vyhovuje...
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Ja som si už objednávala od Starkla, Sieberz a z Rastliniek. Od Starkla sa mi neujalo skoro nič. So Sieberzu sa mi ujala drvivá väčšina, akurát ma mrzelo, že na obrázku sú nádherné veľké kvety plamienka a v skutočnosti to je malokvetý plamienok, čo som pri objednávke netušila. Z Rastliniek sa mi ujalo vždy všetko, až na jeden raz, keď sa mi neujala Vistéria, ale po telefonickom rozhovore mi ihneď zaslali náhradnú. Takže s rastlinkami som nadmieru spokojná. Tiež by som si chcela so Sieberz objednať tie previsnuté tirolskémuškáty, ale bojím sa, že sa zase neujmú.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Polly404 Pozri príspevok
Ja som si už objednávala od Starkla, Sieberz a z Rastliniek. Od Starkla sa mi neujalo skoro nič. So Sieberzu sa mi ujala drvivá väčšina, akurát ma mrzelo, že na obrázku sú nádherné veľké kvety plamienka a v skutočnosti to je malokvetý plamienok, čo som pri objednávke netušila. Z Rastliniek sa mi ujalo vždy všetko, až na jeden raz, keď sa mi neujala Vistéria, ale po telefonickom rozhovore mi ihneď zaslali náhradnú. Takže s rastlinkami som nadmieru spokojná. Tiež by som si chcela so Sieberz objednať tie previsnuté tirolskémuškáty, ale bojím sa, že sa zase neujmú.
Alebo že to zas bude mať kvety polovičnej veľkosti ako by ste očakávala!
Nevadí že to nie je to čo očakávate, prípadne vám pošlú niečo úplne iné, hlavne že niečo rastie a ste preto nadmieru spokojná. Tak tomu sa hovorí pozitívne myslenie spokojného zákazníka! V dobrom.
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Myslela som s rastlinkami z katalógu Rastliniek, lebo tam vždy poslali to, čo bolo v katalógu a avšetko sa ujalo.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak o Sieberzi som netušila do vlani,takže viem posudiť akurát katalog,ale čo sa týka Starkla,tak ten poznám už dlho a nedám dopustiť na ríbezle a egreše.
Svojho času ešte svokra nasadila,asi o mesiac na to dostala porážku a o tie ríbezle sa nikto nestaral,kedže ja som sa začala kamarátiť so záhradou len od roku 2008.Kľudne si tam celé roky rastu a rodia,rodia,presne tak ako na obrázku,nikto ich nikdy nezastrihol ani nikto nikdy nepohnojil či nepolial.Takže drobné ovocie objednávam zo Starkla.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som dostala katalog na jar 2010 od SIEBERZu. Keď som to porovnávala s predchádzajúcimi katalógmi, tak tento nie je až tak zaujímavý.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

BXLmiami Pozri príspevok
Tak o Sieberzi som netušila do vlani,takže viem posudiť akurát katalog,ale čo sa týka Starkla,tak ten poznám už dlho a nedám dopustiť na ríbezle a egreše.
Svojho času ešte svokra nasadila,asi o mesiac na to dostala porážku a o tie ríbezle sa nikto nestaral,kedže ja som sa začala kamarátiť so záhradou len od roku 2008.Kľudne si tam celé roky rastu a rodia,rodia,presne tak ako na obrázku,nikto ich nikdy nezastrihol ani nikto nikdy nepohnojil či nepolial.Takže drobné ovocie objednávam zo Starkla.
Nuž otázka je len, či by aj rovnaké ríbezle kúpené v polovičnej či dokonca tretinovej cene zakúpené kdekoľvek inde nerástli rovnako dobre?
Tiež treba dať pozor na to, že kyslomilné čučoriedky by tam bez starostlivosti napríklad už neboli. Na základe tohoto prípadu sa nedá zovšeobecňovať, ale v starkli aspoň neklamú tak okato čo sa týka informácií o odrodách ako v sieberzi.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

V novom katalógu Sieberz sú nádherné palmy, má niekto skúsenosť s ich pestovaním, objednal si ich niekto? Sú dosť drahé, tak by som nerada za veľké prachy kúpila "malú a nepodarenú palmu", ktorá sa tej na obrázku nepodobá a ani tak skoro sa podobať nebude
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

K tomu Starklovi v česku ponúka asimínu triloba za 295 korúna u nás za 13,95€
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

paloo Pozri príspevok
K tomu Starklovi v česku ponúka asimínu triloba za 295 korúna u nás za 13,95€
To je cca 11,34 € / 1 € = cca 26 Kčs)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať