Zavrieť

Porady

Podnikateľský plán na Účtovníctvo

1) poraďte ako ho napísať?

Ako na toto si s tým lámem hlavu: :-(
1. Finančná prognóza



Odvody do SP a ZP ako ich vypočitať a dať do tabuľky aké čísla tam dať
číslo r. 2009
číslo r.2010 ???
číslo r.??

resp. aké su odvody do sociaálanej a zdravotnej poisťovne za tento rok??? ja som už z toho mrtva, podnikatelsky zamer, nám odovzdať v pondelok 19.1.

a ďalej nejake tie otázky na tie testy, strašne sa bojím, že to nezvládnem, zákon som zatiaľ trosku prečítala len živnostenský , strašne sa bojím, že to nezvládnem tie testy, mám z toho obrovský strach



Výdav
ky za dva roky
363 357
Príspevok od ÚPSVaR
66 496
Financovanie z vlastných zdrojov
296 861
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lienka Sedembodková Pozri príspevok
vieš/te nič iné nás nenapadlo, pretože ÚP ma už nenormálne požiadavky na uchádzača o zamestnanie a nechem sa tam nervovať z jednou referentkou, a chodiť so stiahnutým žalúdkom na povinné hlásenie sa na úrad, a triasť sa, čo zase bude, a báť sa dňa kedy tam pôjdem, a zase ked sa chem nejako normalne zamestanť požadujú prax min v odbore aj 1 rok, a odkial ju získať a nechcem byť fluktualantom a chodiť od firmy k firme
To beriem, máš pravdu. Len som sa pýtal preto, lebo ak nedajbože by Vám to nevyšlo a zabalíte to pred vypršaním lehoty 2 roky, tak dotácia sa muís vrátiť na ÚP. Naozaj nechcem strašiť, a držím palce...
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Lienka Sedembodková Pozri príspevok
vieš/te nič iné nás nenapadlo, pretože ÚP ma už nenormálne požiadavky na uchádzača o zamestnanie a nechem sa tam nervovať z jednou referentkou, a chodiť so stiahnutým žalúdkom na povinné hlásenie sa na úrad, a triasť sa, čo zase bude, a báť sa dňa kedy tam pôjdem, a zase ked sa chem nejako normalne zamestanť požadujú prax min v odbore aj 1 rok, a odkial ju získať a nechcem byť fluktualantom a chodiť od firmy k firme
vždy sa bojím dňa, ked tam mám ísť a hlásiť sa taka je neochotna a celkovo úrad ma nenormálne požiadavky.

okrem toho účto som si podala aj prihlašku na VŠ takže toto mi je síce prednejsie ale neznesiem, už manželove otaázky kedy sa už zamestnám, kedy bude nejaka koruna v domácnosti, tak nech asoň vidí že sa snažím, že nesedím doma. On zaraába, tak som aj ja chcela aspon tu trosku penazi doniest, viem nebude to prechádzka rzovou záhradou a zo zaciatku to budu len vydavky a straty, ale aspon bude vidiet , že nieco robím, nech doma upln nezakrpatiem a potrebujem nejakú tu komunikáciu zo svetom 4 steny ma zabíjajú :-(
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
vieš/te nič iné nás nenapadlo, pretože ÚP ma už nenormálne požiadavky na uchádzača o zamestnanie a nechem sa tam nervovať z jednou referentkou, a chodiť so stiahnutým žalúdkom na povinné hlásenie sa na úrad, a triasť sa, čo zase bude, a báť sa dňa kedy tam pôjdem, a zase ked sa chem nejako normalne zamestanť požadujú prax min v odbore aj 1 rok, a odkial ju získať a nechcem byť fluktualantom a chodiť od firmy k firme
Lienka, nechcem byť zlá ani ja. Len aby si stiahnutý žalúdok nemala viac pri najbližších daňových kontrolách ...
Ale je tu PORADa a veľa ochotných ľudí, kde sa môžeš veľa naučiť ...
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
smith Pozri príspevok
To beriem, máš pravdu. Len som sa pýtal preto, lebo ak nedajbože by Vám to nevyšlo a zabalíte to pred vypršaním lehoty 2 roky, tak dotácia sa muís vrátiť na ÚP. Naozaj nechcem strašiť, a držím palce...
budeme sa snažiť ako len budeme môcť, ve každý nejako začínal no nie od piky ako sa hovorí, musím to zvládnuť aspoň pre môj dobrý pocit, a už to nezvladam byť sama a pozerať ako sa manžel ničí v práci zatiaľ co ja šunky vyvaľujem, aspon aj vypadnem, budem mat nove zažitky pri vybavovaní sa trochu rozhybem a možno aj spoznám nové tváre, nove kontakty a zhodím šunky
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
veronikasad Pozri príspevok
Lienka, nechcem byť zlá ani ja. Len aby si stiahnutý žalúdok nemala viac pri najbližších daňových kontrolách ...
Ale je tu PORADa a veľa ochotných ľudí, kde sa môžeš veľa naučiť ...
d tým počítam ste fantastickí
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
takže budem mať len dve kolonky:
r. 2009 odvody zdravotná: 502,44€
r. 2010 -||- : 1 184,-€

r. 2009 odvody socialna. 0 €
r. 2010 odvody socialna: ??? ako to vypočítam?


1.Postup realizácie zámeru

1)Podanie žiadosti o absolvovanie internej prípravy 03.12.2008
2)Absolvovanie internej prípravy 20.01.2009
3)Vybavovanie živnostenského oprávnenia a vecí ohľadom podnikania 01.03 2009 – 30.04. 2009
4)Podanie žiadosti o príspevok máj 2009
5)Začiatok podnikania od 01.06.2009 alebo 01.07. 2009
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Lienka Sedembodková Pozri príspevok

r. 2009 odvody socialna. 0 €
r. 2010 odvody socialna: ??? ako to vypočítam?
takto: http://www.porada.sk/917495-post31.html
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
takže:

zdravotná.
r.2009 odvody: 502,44 €
r.2010 odvody: 547,66 €

sociálna:
r.2009 odvody: 0€
r. 2010 odvody: 1 184€

dobre som pochopila?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Lienka Sedembodková Pozri príspevok
takže:

zdravotná.
r.2009 odvody: 502,44 €
r.2010 odvody: 547,66 €

sociálna:
r.2009 odvody: 0€
r. 2010 odvody: 1 184€

dobre som pochopila?
takto opíšem do tabuľky z tohoto?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Lienka Sedembodková Pozri príspevok
takto opíšem do tabuľky z tohoto?

tie dva roky podnikania su: 2009 a 2010, či aj 2011?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
tie dva roky podnikania su: 2009 a 2010, či aj 2011?
áno, lebo vlastne začínaš v polovici roka 2009 a končíš tie dva roky v r. 2011.
Ak môžem poradiť, postupne zvyšuj v ďalších rokoch príjem z predaja služieb a aj HV. A na tých skúškach sú také normálne otázky, čo by mal vedieť asi každý, čo začína podnikať: napr. od kedy máš povinnosť platiť SP, ZP , koľko, akým zákonom sa majú riadiť SZČO, čo je to podnikanie, alebo z akých fondov dostaneš dotáciu ... ale všetko ti to tam najprv ten prednášajúci povie, treba len počúvať. Niečo je test, niečo treba dopĺňať. Potom dostávaš body za podnikateľský zámer, tuším aj za maturu a za test. Kukni si živnostenský zákon, ostatné zákony budeš musieť ako účtovníčka "povinne" študovať.
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Erika-ežka Pozri príspevok
áno, lebo vlastne začínaš v polovici roka 2009 a končíš tie dva roky v r. 2011.
Ak môžem poradiť, postupne zvyšuj v ďalších rokoch príjem z predaja služieb a aj HV. A na tých skúškach sú také normálne otázky, čo by mal vedieť asi každý, čo začína podnikať: napr. od kedy máš povinnosť platiť SP, ZP , koľko, akým zákonom sa majú riadiť SZČO, čo je to podnikanie, alebo z akých fondov dostaneš dotáciu ... ale všetko ti to tam najprv ten prednášajúci povie, treba len počúvať. Niečo je test, niečo treba dopĺňať. Potom dostávaš body za podnikateľský zámer, tuším aj za maturu a za test. Kukni si živnostenský zákon, ostatné zákony budeš musieť ako účtovníčka "povinne" študovať.
zdravotná.
r.2009 odvody: 502,44 €
r.2010 odvody: 547,66 €
r.2011 odvody: ???? ako vypočítam

sociálna:
r.2009 odvody: 0€
r. 2010 odvody: 1 184€
r. 2011 odvody ako vypočítam?


ja som už totálny magor z toho, už som sa z toho napätia aj povrackal@ a chodím každú minútu na wc

dobre som pochopila?
takto opíšem do tabuľky z tohoto?

a ke mám dať , že financovanie z vlastných zdrojov? akú čiastku?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
zdravotná.
r.2009 odvody: 502,44 €
r.2010 odvody: 547,66 €
r.2011 odvody: ???? ako vypočítam

sociálna:
r.2009 odvody: 0€
r. 2010 odvody: 1 184€
r. 2011 odvody ako vypočítam?


ja som už totálny magor z toho, už som sa z toho napätia aj povrackal@ a chodím každú minútu na wc

dobre som pochopila?
takto opíšem do tabuľky z tohoto?

a ke mám dať , že financovanie z vlastných zdrojov? akú čiastku?
no... predpokladajme, že začneš podnikať od 1.6.2009
potom ZP 41,35 x 7 mes´= cca 290 EUR R. 2009
predpokladám zvýšenie min. mzdy ... takže r. 2010 by som dala ZP cca 530 EUR a v r. 2011 by som dala dákych cca 560 EUR (predpokladám, že budeš podnikať do konca r. 2011) k týmto sumám pripočítaš SP od polovice roka 2010 (tiež treba vypočítať cca - nemusí to byť presne) myslím si, že je dôležitejšie aby si to tak napasovala, aby si každým rokom dosahovala vyšší zisk, aj keď v prvom roku to ani nemusí byť. Poviem ti , až tak sa z toho finančného plánu "nestrieľa" asi je dôležitejšia tá kalkulácia. Samozrejme si musíš napasovať príjmy a k tomu výdaje. Mám v excelovskej tabulke nejaký plán, ak chceš pošlem ti ho, ale je ešte v SK.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
kde mám dať , že financovanie z vlastných zdrojov? akú čiastku?
veď okrem nákladov, čo si napíšeš do tej kalkulácie budeš mať ešte rôzne iné náklady, ktoré budeš musieť financovať z vlastných zdrojov.
Ten finančný plán je vlastne taký predpokladaný výsledok tvojho hospodárenia
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
Erika-ežka Pozri príspevok
no... predpokladajme, že začneš podnikať od 1.6.2009
potom ZP 41,35 x 7 mes´= cca 290 EUR R. 2009
predpokladám zvýšenie min. mzdy ... takže r. 2010 by som dala ZP cca 530 EUR a v r. 2011 by som dala dákych cca 560 EUR (predpokladám, že budeš podnikať do konca r. 2011) k týmto sumám pripočítaš SP od polovice roka 2010 (tiež treba vypočítať cca - nemusí to byť presne) myslím si, že je dôležitejšie aby si to tak napasovala, aby si každým rokom dosahovala vyšší zisk, aj keď v prvom roku to ani nemusí byť. Poviem ti , až tak sa z toho finančného plánu "nestrieľa" asi je dôležitejšia tá kalkulácia. Samozrejme si musíš napasovať príjmy a k tomu výdaje. Mám v excelovskej tabulke nejaký plán, ak chceš pošlem ti ho, ale je ešte v SK.

tu je začiatok:

1.ostup realizácie zámeru

1)Podanie žiadosti o absolvovanie internej prípravy 03.12.2008
2)Absolvovanie internej prípravy 20.01.2009
3)Vybavovanie živnostenského oprávnenia a vecí ohľadom podnikania 01.03 2009 – 30.04. 2009
4)Podanie žiadosti o príspevok máj 2009
5)Začiatok podnikania od 01.06.2009 alebo 01.07. 2009



nemáš nahodou skype?
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
ten plán je od roku 2009? aktualny na tento rok?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Lienka Sedembodková Pozri príspevok
ten plán je od roku 2009? aktualny na tento rok?
je to plán, takže žiadne presné čísla, len koľko príjmov plánuješ a koľko výdavkov a aký HV.
môžeme aj cez skype
0 0
Lienka Sedembodková Lienka Sedembodková
vieš mi to vyxpočítať na fšetky tie roky? pomocou toho postupu ralizácie ktory som ti dala všetko presne postupne napísať podrobne? do detailov, čo z čím sčítačas a odpočítaš a co výsledne napísšs do kolonky? prosíííím
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ahoj lienka, mám jeden plán vypracovaný presne na účtovníctvo... prešlo mi to v decembri 2008 a dotáciu som dostala. Daj mi mail a ja ti ho mile rada pošlem. Neviem totiž ako sa to tuto vkladá a pravdu povediac nemám momentálne veľa času to študovať.
Inak čo sa týka tých skúšok máš tam základné otázky typu.. aká je výška odvodov na ZP a SP, aká výška % je daň z príjmu, do kedy treba podať daňové priznanie, preštuduj si živnostenský zákon - bolo tam veľa otázok z neho.. napr. čo je to prevádzkareň, čo je to živnosť, určite si zákon prečítaj. Nájdeš ho aj na nete. No a potom napr. čo patrí do dôchodkového poistenia. Keby mi ešte niečo napadlo tak to tu hodím. Čo sa týka tých skúšok je to vlastne iba test. Máš tam teda vždy možnosti a ty krúžkuješ. Pokiaľ sa chystáš robiť účtovníctvo, mala by si ho zvládnuť ľavou zadnou.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Pre zmenu jedna otázočka odo mňa... Neviete náhodou niekto či sa môžem aj zamestnať? Príspevok som dostala v decembri a teraz som dostala aj ponuku na prácu účtovníčky, ale na HPP. Živnosť by som samozrejme nezrušila naďalej by som ju prevádzkovala, mám už aj svojich klientov. Čítala som detailne zmluvu, ktorú som s ÚP podpísala, ale nieje tam o tom ani zmienka, iba, že musím tú živnosť prevádzkovať min. 2 roky. Neuvádza sa to ani pri závažných porušeniach zmluvy. Na ÚP som sa na to pýtala ešte skôr pri poradenstve týkajúcom sa príspevku a bolo mi povedané, že zamestnať sa môžem. No včera ma jeden známy zneistil, keď mi povedal, že príspevok dostal a vtedy bola podmienka nezamestnať sa. Bolo to síce pred 5 rokmi, ale aj tak. Nemáte s tým niekto skúsenosť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať