Zavrieť

Porady

platba do fondov

prosim poradte a potvrdte ci myslim spravne. SZČO mal v roku 2004 dost vysoky daňovy zaklad. a nie som si na 100% ista, ci som spravne vypocitala odvod do soc.poistovne: pre nemocenske je VZ 21 548,- a pre ostatne poistenie je 43 095? takze podla mojho vypoctu by odvod od 01.07.2005 mal by byt najvyssi, a to 21 961,- Sk ? ked VZ SZČO po vypocte je 63 058,-.
Ahojte a dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    smatanova
    prosim poradte a potvrdte ci myslim spravne. SZČO mal v roku 2004 dost vysoky daňovy zaklad. a nie som si na 100% ista, ci som spravne vypocitala odvod do soc.poistovne: pre nemocenske je VZ 21 548,- a pre ostatne poistenie je 43 095? takze podla mojho vypoctu by odvod od 01.07.2005 mal by byt najvyssi, a to 21 961,- Sk ? ked VZ SZČO po vypocte je 63 058,-.
    Ahojte a dakujem
    Neviem ako si prišla k tomuto číslu, ale pozri:
    http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=298&lang=sk

    Upozorňujem však na to, že od 1.7 sa bude brať pre max. VZ priemerná mzda v NH za rok 2004, a tú neviem nájsť. Tieto VZ platia do 30.6. ale tabuľka Ti dá dobrý návod.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    endrju
    Priemernú mzdu za rok 2004 nájdete v opatrení MPSVaR zverejenom v zbierke zákonov pod číslom 163 / 2005 Z.z.
    Ročná suma je 189900,- Sk. Mesačná suma je 15825,- Sk.

    Endrju vďaka , potom max. VZ pre nemocenské Zamest. aj zamestnávateľ/ a garančné poistenie bude od 1.7.2005:

    1,5 x 15 825 = 23 738

    pre dôchodkové, poistenie v nezamestnanosi a RF:
    3 x 15 825 = 47 475

    smatanova je offline (nepripojený) smatanova

    smatanova
    evina
    Neviem ako si prišla k tomuto číslu, ale pozri:
    http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=298&lang=sk

    Upozorňujem však na to, že od 1.7 sa bude brať pre max. VZ priemerná mzda v NH za rok 2004, a tú neviem nájsť. Tieto VZ platia do 30.6. ale tabuľka Ti dá dobrý návod.
    Evina velmi pekne dakujem, ja som ratala (neviem preco) aj poistenie v nezamestn, garancny fond a urazove pistenie, tak este raz dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.