Zavrieť

Porady

Háveď v dome

Niekedy v koncom roka 2007 sa začali vyskytovať v dome mravce - tzv. faraóny . Pobehovali si veselo v rámci bytového jadra . Takže sa pristúpilo k radikálnejšiemu riešeniu a to bolo vystriekanie postihnutých miest v bytoch insekcitídom .
V poslednej dobe , asi 1/2 roka späť sa začali zasa ukazovať .
Pokiaľ sa jedná o byty so starým jadrom , tam sa dá dôvodiť , že je to starý materiál . No vyskytujú sa aj v bytoch , ktoré sú komplet po prestavbe .
Začal som sa informovať aj na názory ostatných . Jeden sused ma dorazil s tým , keď mi oznámil , že dôverník za vchod odmietol a odmieta sprístupniť svoje priestory bytu na postrek . Ako dôvod uvádza , že jeho manželka má problémy s dýchaním / čo je pravda , bola pár krát na liečení / . Zároveň dodal , mne do očí , že byt sa vystrieka , ale nech sa mu celý vchod poskladá na hotelové ubytovanie pre dobu nutnú k postreku , ako aj po ňom , t.j. asi na týždeň .
Čo včul a a ako ?

Vopred dík


Juraj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    buchač Pozri príspevok
    Niekedy v koncom roka 2007 sa začali vyskytovať v dome mravce - tzv. faraóny . Pobehovali si veselo v rámci bytového jadra . Takže sa pristúpilo k radikálnejšiemu riešeniu a to bolo vystriekanie postihnutých miest v bytoch insekcitídom .
    V poslednej dobe , asi 1/2 roka späť sa začali zasa ukazovať .
    Pokiaľ sa jedná o byty so starým jadrom , tam sa dá dôvodiť , že je to starý materiál . No vyskytujú sa aj v bytoch , ktoré sú komplet po prestavbe .
    Začal som sa informovať aj na názory ostatných . Jeden sused ma dorazil s tým , keď mi oznámil , že dôverník za vchod odmietol a odmieta sprístupniť svoje priestory bytu na postrek . Ako dôvod uvádza , že jeho manželka má problémy s dýchaním / čo je pravda , bola pár krát na liečení / . Zároveň dodal , mne do očí , že byt sa vystrieka , ale nech sa mu celý vchod poskladá na hotelové ubytovanie pre dobu nutnú k postreku , ako aj po ňom , t.j. asi na týždeň .
    Čo včul a a ako ?

    Vopred dík


    Juraj
    Na to je Lafarex a musí sa dať do každého bytu, inak máš všetku haveď na návšteve

    http://chcem.info/humor-zabava/mravce/

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Lafarex sa nestrieka. Sú to predsa vrecúška so sypkým materiálom.
    .... a "odplodňuje to " královnú , klobáska ako návnada nestačí a striekať ich tiež nie
    Elena Navrátilová
    Keď mi u nás nahlásia že sa u niekoho vyskytli, kúpim potrebné množstvo Lafarexu... ľudia si ho umiestňujú práve v miestnostiach tvoriace jadro. Pod vaňu, do spoločných rozvodov... a veru vždy sme sa tak mravcov zbavili. Ak sa vo veci nekoná, treba to oznámiť na hygienu.
    nie je povinný si dať vystriekať podlahy v byte a rohy, ako to robia, ale stúpačky by teda mal dať vystriekať....ved manželka nesedí predsa celý dn na záchode.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Sú to zbytočne vyhodené peniaze, ak sa nevystriekajú všetky byty a všetky priestory v dome. Mravce sa presťahujú tam a potom pomaly vyliezajú.

    Možno sa sused zbadá, keď sa začnú mravce sťahovať k nemu

    Zažila som to postrekovanie pred rokmi v činžiaku, ale vôbec to nesmrdelo, nebolo to ani cítiť.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Striekajú sa mravce čierne a nie faraónové...Na tieto mravce treba dať do každého bytu návnadu -lafarex a mravce to zanesú do hniezda k svojej kráľovnej, čím vyvolajú u nej neplodnosť. Toto je najzaručenejší spôsob, ako sa ich zbaviť, pretože sa rozmnožujú veľmi rýchlo a v tom je ich tromf...

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Ten čo má byť príkladom, je ako vidím veľkým chytrákom (dôverník). A keď argumentuje zaplatením hotela, Vy argumentujte tým, že ak byt nesprístupní, náklady za terajšie a následne ďalšie kynoženie mravcov bude hradiť sám v plnej výške.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    slavica Pozri príspevok
    Na to je Lafarex a musí sa dať do každého bytu, inak máš všetku haveď na návšteve
    Veď práve , že toto sa nestalo

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    slavica Pozri príspevok
    Na to je Lafarex a musí sa dať do každého bytu, inak máš všetku haveď na návšteve

    http://chcem.info/humor-zabava/mravce/

    Svine jedne - mravce


    Juraj

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    slavica Pozri príspevok
    Svine jedne-keď ich vidím úsmev mi bledne
    Svine jedne
    keď ich vidím , úsmev mi bledne
    točím sa jak ringišpíl
    poviem Vám , poraďák mi problém poriešil


    Juraj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.