Zavrieť

Porady

Pokladničné bloky bez náležitostí...

Zdravím všetkých účastníkov a chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti-neviem, čo s pokladničnými blokmi: konkrétne naši zásobovači mi predložili k zúčtovaniu bloky z registračných pokladníc, ktoré nemajú všetky náležitosti, vyčíslený základ dane.... Na školení nám školiteľka z DÚ naznačila, že prví mesiac budú zhovievaví, ale ďalšie mesiace nekompromisní pri prípadnej kontrole...Ako sa s tym vysporiadavate?!? Ďakujem, každá rada nad zlato.
Usporiadat
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Opýtal som sa na to pri školení. Na jednom nám právnička povedala, že sa to dá, na druhom z DR SR nám povedali: nič sa dopisovať nebude.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

ivab
nabuduce si od pani danovej poradkyne vypytaj doklad ze prip pokuty a penale ktore vam kvoli nej vyrubia zaplati zo svojho.
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

Katty
luebchenko

máš pravdu aj som rozmýšlala nad tým že by som zavolala na DÚ a požiadala ich o daň.kontrolu ale neviem či je vôbec niečo také možné...
Ale v zásade ak nevystavujú na výstupe správne doklady pre daň.účely = to je ako keby nevystavovali žiadne, tak by si nemali odpočítať daň na vstupe a tým pádom by nakupovali v cenách s DPH.... sa čudujem že ešte daňováci nezakročili a pritom si to máme zlíznuť my lebo nám také doklady vyhodia z účtovníctva
Mylím si, že na písomné upozornenie musí DU reagovať. Veď je to porišenie nepeňažnej povinnosti podľa zákona 511 o správe daní a podľa súčasného znenia zákona už DÚ musí (nie môže) uložiť pokutu. Ak to nejde po dobrom, tak treba žalovať. Keď sa DU nechce, po oznámení musí konať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tiež mám pikošku. Minulý mesiac nám vystavili v predajni tlačív bloček s dátumom 01/01/90. Na papier, kde sme mali tento dokladík nalepený, rukou napísali: Bohužiaľ, tlačilo nám chybný čas.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Pauli to vám mali vypísať ručne paragon a tam uviesť správny dátum....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nuž Katty, my to vieme a čudujem sa, že tí "umelci" to nevedia.Nie sú pritom v Košiciach začiatočníkmi, pôsobia už mnohé roky.
0 0
memsahib memsahib

memsahib je offline (nepripojený) memsahib

:-)
Ja si základ dane dorátavam, ak tam nie je. Nie všetky "bločky" majú základ dane. A poznačím si ho keď už nie priamo ceruzkou na bloček, tak určite na papier, kde ho mám nalepený...A mala som aj daňovú kontrolu, lebo tento problém je už starý a nejak sa nad tým nepozastavili...
Naposledy upravil memsahib : 04.09.04 at 09:25
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

memsahib
Ja si základ dane dorátavam, ak tam nie je. Nie všetky "bločky" majú základ dane. A poznačím si ho keď už nie priamo ceruzkou na bloček, tak určite na papier, kde ho mám nalepený...A mala som aj daňovú kontrolu, lebo tento problém je už starý a nejak sa nad tým nepozastavili...
Lenže v starom zákone bola povinnosť uviesť chýbajúce údaje (vtedy sa to volalo zjednodušený daňový doklad).
Ja mám tiež také info z DRSR, že nám dopísaný základ dane pri kontrole neuznajú. Čo sa týka výkonu kontroly, teraz sa kontrolujú vraj nadmeráky z minulého roka, ale neviem, mal už niekto z Vás kontrolu na DPH po 1.5.2004 myslím tým za zdaňovacie obdobie po 1.5. ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Je mimo oblasť môjho chápania, prečo mi neuznajú doklad, na ktorom chýba základ. Nech ústredné riaditeľstvo vytlačí milión plagátov o tom, ako má vyzerať doklad, nalepí ich na milióny stĺpov v tejto republike - potom si hádam firmy uvedomia, aké doklady majú vystavovať - a nebudeme doplácať na ich neznalosť zákonov my. Je nechutné, ak má neznalosť postihnúť nevinného.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Pokiaľ na bločkoch nemáš dosloava napísané ZÁKLAD DANE ,nesmie sa DPH odrátavať!!!!!!. Blbé že!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ale v tom prípade veru prídeme o dosť. Mám kopec bločkov takých pomýlených od košických firiem, napr.: REMEDIUM PUBL.,s.r.o.,OMIKRON s.r.o., MOBILE MARKET s.r.o., EDEN s.r.o........Čo dodať?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

to snáď nie nejde o slová ZÁKLAD DANE ale o jeho vyčíslenie nie?
0 0
Jamka Jamka

Jamka je offline (nepripojený) Jamka

Nemôžte si chýbajúce údaje dopísať ručne? (dopočítať...).
0 0
lacimir lacimir

lacimir je offline (nepripojený) lacimir

Zdar. Zvikli sme problem s blockami riesit iným spôsobom. Neviem sice aké blocky mate, ale existuje moznost, ze Vám blocky urobia znova. U nas je napriklad predajna pouziteho tovaru a vedia nam za maly poplatok urobit nove blocky za "kúpeny" tovar u nich. My im zadáme cenu aku treba na blockoch vypisať. Ale je to velmi potichu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mala som za 10 rokov nie jednu kontrolu DPH (z rôznych DÚ), nikdy mi nevytýkali, keď som si sama dopísala základ dane. Ale v tomto roku som kontrolu ešte nemala.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

My ako zákazníci by sme si nemali dopisovať základ dane ale žiadať o doplnenie toho kto nám doklad vystavuje, posledne som bola dať robiť v BA pečiatku, nablokovala mi to a strkala bloček do krabičky pečiatky tak som ju stopla a skontrolovala som si či tam majú ZD ... a nemali. Tak som jej povedala že potrebujem iný doklad alebo nech mi ho tam dopíše dá pečiatku podpíše a uvedie že to doplnila ona. Keď príde daň.kontrola tak si to môže ísť k nim overiť či je to jej podpis atď. Oni zodpovedajú za vyst.dokladov a ak je na doklade vyčíslený základ dane ja to mám v pohode (i keď je to ručne a nie strojom)
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

My sme požiadali obchod o vystavenie faktúry k dokladu z RP, ktorý nemal základ dane. Zatiaľ nám vždy faktúru dodatočne dodali a my sme ju priložili dodatočne k dokladu z RP. Niekedy ich treba na to touto cestou upozorniť, už sa nám stalo, že po tomto zmenili nastavenie RP.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

A co urobite s blockami z RP napr. od Tesca?? Myslim, ze ani oni nemaju vsetky nalezitosti na blockoch, ktore by tam mali mat! Zbytocne by sme si od nich ziadali
nove!
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

susan mrkni moj príspevok o tescu ...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Tesco som písomne požiadala o vystavenie faktúry k bločku, ktorý som im ofotila,a poslali mi ju. Horšie je to s účtovníkmi, ktorí to vobec nepochopili .Vraj, ako si to predstavujem, či si oni majú dva razy naučtovať tržby, a kto by im to druhý raz zaplatil. No škoda , myslela som, že je to jednoduché.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať