Zavrieť

Porady

Problem sro alebo zivnost?

Dobry den,

mam v plane zacat podnikat s reklamou. Jedna sa o rekl. odev, rozne reklamne predmety a sluzby. Mam ohladom toho vsetko zistene, nakup strojov a potrebneho materialu vide na priblizne 400tis. SK. (len pre obraz uvadzam SK) A neviem sa rozhodnut co by bolo pre mna lespie, ci SZCO alebo jednoosobova s.r.o.cka. Vyhodnejsie je pre mna byt platcom DPH nakolko konecny zakaznici by boly vacsinou firmy. A tiez by sa mi vratila zaplatena suma DPH s toho zariadenia co potrebujem kupit.
Len sa neviem rozhodnut co by sa mi viac oplatilo. To ze zivnostnik ruci celym svojim majetkom viem, nejake "pochybne" obchody sa robit nechystam takze toho sa nebojim. Len neviem co by bolo vyhodnejsie.
Za akukolvek radu dakujem!
Usporiadat
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Takze nikto nevie poradit co a ako???
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Janek22 Pozri príspevok
Alebo by sa to dalo vyriesit, aby sme namiesto sro mali kazdy len zivnost. Tym padom by sme podnikali ako spolu, podla dohody, ale uctovnictvo a pod. by sme mali kazdy zvlast. Tym by bol vyrieseny aj problem s uctami. Nie?
Tak prečo sa ti nepáči moja odpoveď?
Veď by ste mohli podnikať každý vo svojom mene na vlastnú zodpovednosť (či už s.r.o. alebo živnosť) v spoločných priestoroch, so spoločnými strojmi. A toto vyriešiť buď jeden je majiteľ a prenajíma druhému (aj živnosť), alebo ako spoločný majitelia (mimo sro).
Ešte ma napadlo podnikanie formou združenia. Ale o tom veľa neviem.
Tak držím palce, aby sa slovenské podnikanie rozvíjalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať