Zavrieť

Porady

Chrípka

Počul niekto o zázvorovom čaji, ktorý funguje ako prevencia proti chrípke? Viete ako sa pripravuje? Prosím pošlite mi recept. Ďakujem.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Som ovplyvnený a to síce negatívne , asi v tom zmysle , že I.B. mi je tak nejak svojim spôsobom nesympatický , že aj keby neviem ako dobre radil , pravdepodobne by som postupoval opačne ....

Neviem , ale nejak sa mi nezdá ta jeho propagandistická zdravej výživy za každú cenu , ktorá hraničí až s fanatizmom ....
Ide mi o to , že v jeho publikáciách o zdravej výžive si to svoje nájde len malé , mizivé percento populácie a aj to sa pohybuje vo vrchných sférach obyvateľstva ...

Môj osobný názor na kvalitnú stravu je asi taký , že táto je drahá , za kvalitu sa platí ...
Keďže som na inzulíne , mal by som zdravo a kvalitne sa stravovať ....
No keď si vezmeme , pri pohľade na cenovky napríklad
- bio potravín
- cena rýb , šunky , kvalitné mäsa / králik , morka , teľacina ..../
- zelenina , ovocie
..........hneď ma prechádza chuť na kvalitu ..

A to som , čo sa týka príjmu , celkom slušne ... .....no niekedy je mi až ľúto pri pohľade v obchodoch na poniektorých / nemyslím len dôchodcov / , ako obracajú každý groš v ruke , pritom viem , že sú zamestnaní ....
Ale to je už o niečom inom ...
súhlasím s tebou,ja keď ho počujem rozprávať o zdravej výžive,tak som v koncoch-jeho predstava- ráno- ovos s mliekom, na obed klíčky s jogurtom a na večeru nič...Však človek občas potrebuje aj niečo mastné,aj vyprážané(samozrejme s mierou) a nie stále len ovos a klíčky...
Proste ako "odborníka" I.B. neuznávam...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

buchač Pozri príspevok
Som ovplyvnený a to síce negatívne , asi v tom zmysle , že I.B. mi je tak nejak svojim spôsobom nesympatický , že aj keby neviem ako dobre radil , pravdepodobne by som postupoval opačne ....

Neviem , ale nejak sa mi nezdá ta jeho propagandistická zdravej výživy za každú cenu , ktorá hraničí až s fanatizmom ....
Ide mi o to , že v jeho publikáciách o zdravej výžive si to svoje nájde len malé , mizivé percento populácie a aj to sa pohybuje vo vrchných sférach obyvateľstva ...

Môj osobný názor na kvalitnú stravu je asi taký , že táto je drahá , za kvalitu sa platí ...
Keďže som na inzulíne , mal by som zdravo a kvalitne sa stravovať ....
No keď si vezmeme , pri pohľade na cenovky napríklad
- bio potravín
- cena rýb , šunky , kvalitné mäsa / králik , morka , teľacina ..../
- zelenina , ovocie
..........hneď ma prechádza chuť na kvalitu ..

A to som , čo sa týka príjmu , celkom slušne ... .....no niekedy je mi až ľúto pri pohľade v obchodoch na poniektorých / nemyslím len dôchodcov / , ako obracajú každý groš v ruke , pritom viem , že sú zamestnaní ....
Ale to je už o niečom inom ...
Ja tiež nezachádzam do takých extrémov, ako odporúča I.B. Ale tento článok sa mi od neho celkom páči, píše v ňom o prírodných spôsoboch liečenia chrípky (baza, zázvor, cesnak, zinok, selén...), o umývaní rúk, vetraní, ...niečo aj o prasacej chrípke.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Ahojte,
je potrebné si prečítať niektorú z jeho kníh, celú. A naozaj nekáže jesť len zrno, a naozaj nekáže nič ...
Zvlášť Návod na prežitie muža je fajn, aj pre nás ženy.
Je pravda, že voči sebe je viac, možno z nášho hľadiska povedzme "extrémickejší", ale každý z nás si z jeho rád vezme a upraví niečo pre seba.

A na margo zdravej výživy - som momentálne nezamestnaná a financie veľmi nie su a bio strava je naozaj drahá !!!
Ale, stravujem sa zdravo, viem si už aj z produktov podobnej kvality, i keď nie vždy bio, vybrať zdravé jedlo pre moju rodinu.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Lekarka mojej dcerky je homeopaticka, pytala som sa jej tento tyzden, ci odporuca aby sme sa dali ockovat. Vraj ak chcem nema problem vystavit recept, ale ona ani jej deti nejde ockovat. Odporucila vsak ako prevenciu oscillococcinum, ten sa berie len raz do tyzdna, pokial nie su este ziadne priznaky. Malej 3-rocnej staci len za malicky vrchnacik tej tuby na tyzden. Co mi vyhovuje, lebo nejake zazvorove caje neviem ako do nej liat.
0 0
XYZ1 XYZ1

XYZ1 je offline (nepripojený) XYZ1

Dobrý deň! Homeopatia - biela mágia, škodí na psychiku človeka.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

XYZ1 Pozri príspevok
Dobrý deň! Homeopatia - biela mágia, škodí na psychiku človeka.
Áno?... a v čom, akým spôsobom???
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ja ako prevenciu proti chrípke , nachladnutiu a pod. už 3 rok používam hlivu ustricovú. Beriem ju 1x denne od septembra do apríla a odkedy ju beriem som nebola vôbec chorá. Samozrejme občas aj pridám cesnak,kyslú kapustu. Zatiaľ mi to vychádza. Očkovaniu neverím .
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

IVEB Pozri príspevok
Ja ako prevenciu proti chrípke , nachladnutiu a pod. už 3 rok používam hlivu ustricovú. Beriem ju 1x denne od septembra do apríla a odkedy ju beriem som nebola vôbec chorá. Samozrejme občas aj pridám cesnak,kyslú kapustu. Zatiaľ mi to vychádza. Očkovaniu neverím .
Hlivu ustricovú v akej forme? Vlastnoručne dopestovanú alebo nejaké prípravky z lekárne?
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Hlivu ustricovú v tabletkách .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať