Zavrieť

Porady

Kvílenie, pišťanie chladničky

Kúpil som chladničku Elektrolux 36003W8. Počas prevádzky chladnička občas vydáva čudné zvuky ako kvílenie resp. pískanie.

Stretol sa niekto s podobným problémom ? Dá sa to vyreklamovať?
Usporiadat
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
renocka99 Pozri príspevok
Presne také info ako píše inajana '' výrobná chyba - zúžený priechod '' potrebujem vedieť a pripraviť sa na rovnoprávnu konverzáciu s odborníkom technikom. Tento detail aj sám spomínal ale tiež dodal že je to neopraviteľné. Kúpili sme ju na internetovom obchode.
My máme 4 roky Whirlpool,chladnička z mrazákom a plače od novoty,Už sme si na to tak zvykli,že keď bola asi týždeň ticho,mysleli sme si že je hotová. Ale nesklamala a rozplakala sa znova. Keď si odmyslíme ten zvuk,tak šlape ako hodinky.Takže,keď už tolko stála,nech si plače,ale nech funguje!
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ja sa tiez pridam,kupil som tu moju(zanussi) pred 4 mi rokmi a furt problemy.uz na zaciatku som reklamoval aj bol servisak 3x ale nechodi to ako ma v kuse vrzga a na najslabsom stupni mi zamrzaju kompoty a uhorky a za tie roky som ju prekukol staci vypnut tak na 2 dni a zalomcovat nou ja ju pretiahnem na druhu stranu kuchyne a na druhy den spet,ked znova zapnem mam tak 2-3 mesiace pokoj.
na prvy pohlad to vyzera som mnou zle ale funguje to.
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

renocka99 - vymeň technika - je to opraviteľné (tú zúženú časť vypíli a späť zvarí). Vysoké stíhačkové zvuky naša Gorenje už nevydáva.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

My sme si takto kupili chladnicku Ardo mali sme ju par dni a tie zvuky co z nej isli hroza hned som ju chcela vratit ved to nie je normalne asi jej nieco bude Technik nam povedal ze je to v poriadku funkcnosti to nijako neskodi po case sme si zvykli a tie zvuky ani nevnimam ma 6 rokov bez "nehody" nikdy jej nic nebolo funguje ako hodinky takze v konecnom dosledku sme si lepsie ani nemohli vybrat
0 0
marvy marvy

marvy je offline (nepripojený) marvy

Nám to robila chladnička, a zistili sme že boli uvoľnené fixácie motora a bola zle vyvážená.
Tak skúste zobrať vodováhu.
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

ja mam novu siemens a tiez robi divne zbuky, sice nie su uplne hlucne, ale ked je ticho, tak ju pocut pekne, vela krat si myslim, ze bezi pracka, ktora je zavreta v inej miestnosti.
Zvuky to su cvrlikanie, obcas nieco ako velmi tichy rozbeh cirkularky, vypustanie atd. Zvuky sa neopakuju, vzdy su ine, ziadnu umeru medzi zvukmi som nezistil... tiez zaujimave :-)
V navode je napisane ze rozne zvuky su normalne, este to tam je aj znazornene, ze obrazok cvrcka = ok, atd...
A ze premiova znacka...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

V prvom rade sa presvecte vodovahou ci je chladnicka vodorovne. Nove chladnicky su na toto citlive.. Az potom rieste to, co vyssie spominala inajana.
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Aj nám trochu pomohla vodováha. Chladnička stojí na dlažbe v kuchyni a občas si zaspieva, ale po vyvážení menej.
0 0
edina12 edina12

edina12 je offline (nepripojený) edina12

Ja som pre 4 mesiacmi taktiež kúpila Zanussi a tiež piští, ako keby sa nejaký remeň o niečo šúchal. Ja viem, že tam žiadny remeň nie je, ale zvuk sa tomu podobá. Robí to od začiatku.
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Ešte sa vrátim k našej vŕzgajúcej a praskajúcej chladničke Gorenje. Zvuky idú stále, keď beží kompresor. V noci to strašne počuť. Vodováhu sme kontrolovali hneď na začiatku. Zatiaľ stále riešim reklamáciu. Predajca odpísal promptne že potrebuje ne vyreklamovanie potvrdenie od servisného technika, že ide o neodstrániteľnú závadu. Importér Gorenje na Slovensku odpísal, že sa treba obrátiť na predajcu. Odpoveď prišla presne po 30 dňoch, na emaily a telefón neeagoval ( už tento fakt svedčí o neochote). Servisného technika sme zavolali druhý krát a povedal že tento typ závady nemá v jeho tabuľke závad a nemôže to uznať ako závadu. Teraz je na rade písomná reklamácia adresovaná servisnému technikovi. Riešenie týchto problémov dokáže zákazníkovi poriadne odčerpať z chuti do života.
Naposledy upravil renocka99 : 25.04.10 at 11:12
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Slovenská obchodná inšpekcia by si s týmito nepodarkami nevedela poradiť?
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

SOI - postup by mal byť taký, že keď sa chyba neukáže jednoznačne pri návšteve u zákazníka - tak by ju mali (vrámci záručnej doby) zobrať do skúšobne a preveriť ...
Lenže, čo doma? Ticho by bolo OK, lenže - KDE dať potraviny ... ?!
0 0
Jana5586 Jana5586

Jana5586 je offline (nepripojený) Jana5586

Ja som mala podobny problem s neprijemnou hlucnostou chladnicky zn. baumatic. servisny pracovnik reklamaciu uznal, povedal ze neprijemne zvuky boli len dosledkom odvaleneho tanku (to je nejaky chrbat chladnicky) zbadal to hned ako ju otvoril, pritom volnym okom to viditelne laikovi nebolo, a zaroven nepotreboval pocut ani tie zvuky (prave v tom case totiz chladnicka bola v oddychovom stave.) a tiez povedal, ze je to nekvalitna vyroba,a casom by to bolo este horsie, a ze x % tychto chladniciek konci potom rovno do srotu, a vraj pri tomto type problemu potom hlucnost 40db dosahuje v skutocnosti uroven aj 50db...co ma vobec neprekvapilo, mimochodom chladnicka nemala ani dva tyzdne od kupy po jej vyreklamovanie.
teraz mam novu zn. liebherr avsak napriek tomu ze uvadzali hlucnost 38db, podoba sa takmer tej minulej, a navyse nielenze vydava tieto svoje divne prevadzkove zvuky, ale este sa spoza jej chrbta ozyva asi tak kazde 2-3 minuty akoby take stuknutie, co je uplne mimo tej sustavy... takze neviem..
tiez mi raz jeden technik povedal ze pri hlucnosti chladnicky je to o stasti, ze to zavisi kus od kusu (bez ohladu na znacku) a ze bud natrafite na hlucnu alebo normalnu, a ze sa to tiez bezne reklamuje, ale vybavenie reklamacie zrejme tiez zavisi od stastia...
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Problém vyriešený. Ani importér Gorenje ani servis nebol ochotný riešiť našu niekoľko mesiacov trvajúcu reklamáciu. Nakoniec pomohol obchodný dom.sk ( tam sme ju kúpili ) ktorému sme chladničku poslali a oni nám vrátili peniaze na základe vyjadrenia iného servisu že ide o neodstrániteľnú závadu. Zase sme boli bez chladničky tak sme tentokrát kúpili Whirpool WBE 3433A. A dobre sme urobili. Už nikdy Gorenje. Whirpool je lacnejšia má väčší vnútorný priestor je modernejšia, remeselné spracovanie je kvalitnejšie, ide potichu , má vo výbave viac funkcií za tú istú cenu ( ventilátor, elektronické nastavovanie teploty chlad. aj mrazničky , šiesty zmysel , filter , alarm ,atď .). Možno to niekomu pomôže pri výbere. Obidve sme kupovali cez internet.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... mám opäť chladničku Gorenje (aj keď som si po prístupe obch. zastúpenia firmy povedal, že túto značku nikdy viac...).
Ale s chladničkou ako takou som spokojný, občas som svedkom toho, že si dosť pravidelne "odfúkne" - ako keď z bezpečnostného ventila unikne prebytočný tlak... predtým som takýto jav nebadal u žiadnej chladničky.

Ovšem aj v manuáloch viacerých značiek som sa dočítal:

"Kvapalina a plyny utesnené v chladiacom systéme môžu vydávať nejaký zvuk, bez ohľadu na to, či kompresor je alebo nie je v prevádzke. Toto je celkom normálne."

"Počas bežnej prevádzky chladnička vydáva zvuky (kompresor, chladiaci okruh)".

... robí to však celkom decentne, bez väčšieho hluku... tak neviem, či tento jav je aj u iných... v jednej recenzii som narazil na podobný popis.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

My sme kúpili minulý týždeň Whirpool, vydáva tiež neidentifikovateľné zvuky na čo som nebola zvyknutá. Len nie vždy. Niekedy je celkom ticho. Mali sme Calex combi, ale išla tak tichúčko, že sme ani nevedeli o nej.
0 0
miro150 miro150

miro150 je offline (nepripojený) miro150

Ahoj,ja som kúpil minulé leto chladničku LIEBHERR C 4023 a to kvílenie mi začako,alebo som to zaregistroval asi po týždni,najprv som chcel volať servis ale potom som to nechal tak a povedal si však sa to upraví.No,píska to doterz, ale už to nejako nevnímam,len v noci ked sa náhodou idem napiť tak vtedy je to dosť počuť.Niekto tu napísal,že sa to mohlo stať naklonením a mne pri dovoze sa šmykol na schodoch a ľadnička ho po ležiačky privalila na schody,tak že sa dosť naklonila a on sa dosť udrel,to vsio.
0 0
lesiak307 lesiak307

lesiak307 je offline (nepripojený) lesiak307

Vrčanie, škriekanie chladničky je normálne. Ide o rôzne procesy ako samočistenie a podobne. Niektoré chladničky to majú intenzívnejšie, niektoré menej.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
lesiak307 Pozri príspevok
Vrčanie, škriekanie chladničky je normálne. Ide o rôzne procesy ako samočistenie a podobne. Niektoré chladničky to majú intenzívnejšie, niektoré menej.
... aj to odfukovanie (akoby "vypúštanie vzduchu") je normálne ?
0 0
R.J R.J

R.J je offline (nepripojený) R.J

Ja som pred par dnami kupil Elektrolux EN2900AOX par dni bezala v celku kludne obcasne zasomranie a akoby prelievanie, ale po par dnoch sa zacalo ozývat cudne cvakanie, akoby ste stukali vypinacom. Je to hrozne pocut najma v noci. Moze to byt na reklamaciu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať