Zavrieť

Porady

Kvílenie, pišťanie chladničky

Kúpil som chladničku Elektrolux 36003W8. Počas prevádzky chladnička občas vydáva čudné zvuky ako kvílenie resp. pískanie.

Stretol sa niekto s podobným problémom ? Dá sa to vyreklamovať?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

to sú úplne normálne zvuky,pozri obrázkový návod ku chladničke
http://www.lojzojago.eu./obrazky/lojzo/macicka-ljc.jpg
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
najag
My mame dlhe roky Calex-ku. Celu dobu drzi hubu,je ticho, ani necekne.
No, ak je absorbčná, tak drží hubu. Voľakedy sme mali Calexku plynovú, tá bola ticho a potom kompresorovú a tá už šomrala, lebo bola kompresorová. Dnes chladničku máme v komore pri kuchyni, takže si môže šomrať, koľko chce, počujem ju len, keď si idem s ňou v noci polaškovať...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Stefan2005
lesiak307 Pozri príspevok
Vrčanie, škriekanie chladničky je normálne. Ide o rôzne procesy ako samočistenie a podobne. Niektoré chladničky to majú intenzívnejšie, niektoré menej.
... aj to odfukovanie (akoby "vypúštanie vzduchu") je normálne ?
Nuž aj ľudia si občas "odfúknu".
0 0
galko galko

galko je offline (nepripojený) galko

My sme si kúpili Samsung a tiež vydáva podobné zvuky, hlavne keď zapne, u nás je to také ujúkanie. Prišiel aj servisný technik a skonštatoval, že to je normálne, máme si na to zvyknúť a nie je to závada. Tak sme si na to zvykli a chladnička ide bez problémov už dva roky a sme s ňou spokojní.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

neviem, ake zvuky vydavaju nove chladnicky/mraznicky, ale moj za chvilu uz 16 rocny Calex 355 combi s 2 kompresormi vydava pri chladeni normalny plynuly zvuk/vrcanie asi 42 dB. Aj sa cudujem, ze este normalne funguje po tych dlhych rokoch...jedine spotreba je urcitym minusom.
Naposledy upravil erik555 : 01.06.13 at 11:24
0 0
kurtas kurtas

kurtas je offline (nepripojený) kurtas

tiez som mal elektrolux novu chladnicku cca pred troma rokmi to kvilenie bolo ako keby som deti do nej zavrel a tie knucali piskali atd.... podarilo sa mi to vyreklamovat alebo bolo to dost o hubu --- chladnicku som kupil v nay elektrolux ma svojich servisnych technikov takych malych zivnostnikov ktoremu som mal volat kvoli servisu ten to vsak bud nezdvyhal alebo neprisiel na dohodnuty termin alebo nemal cas atd.... tak som sa stazoval pisomne v nay aj v elektroluxe ze co to maju za servis snad 3 terminy som s nim mal ani na jeden neprisiel vdaka tomu boli v nay ochotny vratit peniaze alebo vybrat iny tovar zobral som siemens a ta je ticho a ja som spokojny
0 0
Miška15 Miška15

Miška15 je offline (nepripojený) Miška15

kopretinka , len ked tie "normálne" zvuky počuješ aj v noci do svojej spálne tak to nieje ktoviečo my máme ročnu electroluxku a tiež idem riešiť servis kôli hučanie, pukaniu, vrndžaniu, ale hlavne chladnička ide príliš často. v podstate máme pocit že skoro vôbec nevypína. svokra má chladničku indesit a o nej človek nevie ani ked pri nej stojí úplne blízko.
0 0
Wikky Wikky

Wikky je offline (nepripojený) Wikky

Ahojte, moja stará Whirpoolka začala praskať, ako som ju odtiahla a vyumývala, bola aj odstavená asi na 2 hodiny. Potom som ju vrátila na miesto, zapla a odvtedy sem-tam "zapraská". Vie niekto dôvod? Ďakujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať