Zavrieť

Porady

Účtovníctvo a daň.priznanie SVB

Milí poraďáci veľmi prosím o radu. Minulý rok som prevzala účtovníctvo po mojej predchodkyni u nás v bytovke. Býva tu dokopy 6 rodín. SVB je už od roku 2002. Prezerala som si faktúry, bankové a iné doklady, no nenašla som žiadne daňové priznanie. Vraj sa nemá podávať, povedala predchodkyňa. Nemáme žiadne príjmy, každy platí do fondu opráv, sem tam nejaká tá faktúra, bločky a ešte splácame úver na strechu. Má sa alebo sa nemá podávať daň. priznanie? Bola som aj na školení a školiteľka povedala, že sa má podávať hoci aj nulové.
Usporiadat
bosorak bosorak

bosorak je offline (nepripojený) bosorak

Prosím ešte o jednu radu. Vzali sme si úver na zateplovanie. Na základe čoho ho mám zaúčtovať v účtovníctve. Vedieme zatiaľ jednoduché účtovníctvo. Banka nám vytvoria úverový účet. Ale tam nevidím príjem úveru. Iba jednotlivé platby za faktúry. Môžem ten úver zaúčtovať na základe zmluvy o úvere? Ďakujem
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
chcem vás poprosiť o radu vyplnenie dp svb


len neviem či mám vpisovať do DP PO riadok 130, 200, 230 , 300?
a či aj oddiel F
maju len príjmy z vkladov na fond opráv, vedenie učtu, uroky, zrážková dan, platby elektriny a vody


dakujem
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja mám SVB, jednoduché účtovníctvo.
V DP začínam tabuľkou C2 a rozdiel príjmov a výdavkov je potom na r. 100 v DP.
Výdavky (nie sú daňovými výdavkami) dávam na r. 130 a potom do časti III-tabuľka pomocných výpočtov na r. 13 a 15.
Riadok 200 je súčet výdavkov.
Do r. 230 všetky nedaňové príjmy (okrem tých, ktoré sú na r. 240)
Do r. 240 dávam bankové úroky a ja tam mám aj prenájom spoločných častí domu.
Riadok 300 je opäť súčtový, ostatné riadku sú O.

Oddiel F nevypĺňam, ten slúži pre náklady a výnosy z podvojného účtovníctva.
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
BRK Pozri príspevok
Ja mám SVB, jednoduché účtovníctvo.
V DP začínam tabuľkou C2 a rozdiel príjmov a výdavkov je potom na r. 100 v DP.
Výdavky (nie sú daňovými výdavkami) dávam na r. 130 a potom do časti III-tabuľka pomocných výpočtov na r. 13 a 15.
Riadok 200 je súčet výdavkov.
Do r. 230 všetky nedaňové príjmy (okrem tých, ktoré sú na r. 240)
Do r. 240 dávam bankové úroky a ja tam mám aj prenájom spoločných častí domu.
Riadok 300 je opäť súčtový, ostatné riadku sú O.

Oddiel F nevypĺňam, ten slúži pre náklady a výnosy z podvojného účtovníctva.
SUPER veľmi dakujem za pomoc
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
BRK Pozri príspevok
Ja mám SVB, jednoduché účtovníctvo.
V DP začínam tabuľkou C2 a rozdiel príjmov a výdavkov je potom na r. 100 v DP.
Výdavky (nie sú daňovými výdavkami) dávam na r. 130 a potom do časti III-tabuľka pomocných výpočtov na r. 13 a 15.
Riadok 200 je súčet výdavkov.
Do r. 230 všetky nedaňové príjmy (okrem tých, ktoré sú na r. 240)
Do r. 240 dávam bankové úroky a ja tam mám aj prenájom spoločných častí domu.
Riadok 300 je opäť súčtový, ostatné riadku sú O.

Oddiel F nevypĺňam, ten slúži pre náklady a výnosy z podvojného účtovníctva.
ale predsa ešte by som ťa chcela spýtať minulý rok malo svb stratu 270 a teraz má zisk 874 do ktorých riadkov by som to mala uviesť
môžem si odpočitať celu stratu ?
dakujem
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

No ... v tomto ti nepomôžem. Pravdu povediac som sa týmto ani nikdy nezaoberala. Ja mám JU, všetky výdavky a príjmy mám nedaňové ... umoruje sa daňová strata a tú som nemala.
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Prosím o pomoc..... vie mi niekto poradiť odkiaľ viem stiahnúť výkaz majetku a záväzkov, výkaz príjmov a výdavkov pre SVB, ktoré účtuje v JÚ???
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Na stránke daňového riaditeľstva, sú to výkazy pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené, alebo zriadené za účelom podnikania a vedú účtovníctvo v sústave jednoduchého účtovníctva.

viď link:

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...S82XzBfMlFUNjU!

0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Link mi neprešiel dobre - stránka www.drsr.sk - daňové tlačivá - účtovné výkazy pre účtovné jednotky - účtujúce v sústave jednoduchého účtovníctva - výkazy pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené, alebo zriadené za účelom podnikania a vedú účtovníctvo v sústave jednoduchého účtovníctva - Výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch.
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Ďakujem za pomoc..... platia aj v tomto roku tlačivá NO Uč. 2-01, NO Uč. 1-01 z roku 2010? A ešte jedna vec, je na nich napísané VZOR, nevadí ak ich tak odovzdám na daňové?
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Skúsim tlačivá priložiť ešte raz (nie som odborník na PC)

http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=8657
http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=8658

Mne tam VZOR nevyskakuje, skúste si to otvoriť ešte raz.
Tlačivá z roku 2010 podľa mňa neplatia, minimálne v tom je rozdiel, že v roku 2012 sa výkazy vypĺňajú aj s desatinnými číslami.
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Ďakujem za pomoc....... pomohlo mi to
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či odovzdávate aj poznámky k výkazom pri JÚ SVB. Čo všetko uvádzate do poznámok?
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Prosíííííím vie mi niekto poradiť??? Odovzdávate poznámky k výkazom pri jednoduchom účtovníctve SVB?? Všade čítam len povinnosť podať poznámky pri podvojnom účtovníctve. Dnes mi povedali, že je povinnosť podať ak podávame výkazy NO ÚČ 1-01 a 1-02. Čo tam uvádzate????
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja odovzdávam iba priznanie a výkazy. Poznámky pri JU SVB nepodávam (tak dúfam, že konám správne ...)
Naposledy upravil BRK : 25.03.13 at 17:46 Dôvod: slovosled
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Brk, robíš správne. Poznámky sú len pri sústave PÚ. V jednoduchom účtovníctve sú prílohou k daňovému priznaniu len výkazy. Nič iné.
Hajni, a Tebe kto povedal takú hlúposť. Totižto mám vedomosť, že na niektorých školeniach to radi prezentujú, pričom to nie je pravda.
Môžete zostať kľudné.
2 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Tak s týmto som sa stretla aj ja - to, že mám odovzdať poznámky mi povedali priamo na daňovom úrade!!!
Dokonca odo mňa požadovali odovzdať výkazy 2x, pretože jednu kópiu chcú/potrebujú odovzdať vraj štatistickému úradu.
Ale nech som na drsr.sk pozerala div som si oči nevyočila, žiadnu informáciu o tom, že by sa výkazy mali odovzdávať dvojmo, nenašla.

Sú nejaké informácie o tom, že je potrebné robiť poznámky k účtovnej závierky v jednoduchom účtovníctve? Alebo že treba výkazy odovzdať dvojmo?
Zajtra sa tam idem pohádať znova, jednoducho priznanie plus výkazy im musia stačiť.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Výkazy sa podávajú dvojmo, je to niekde uvedené len to neviem nájsť. Ak chceš mať pokoj, urob to.
Poznámky v sústave JÚ sa však za zdaňovacie obdobie 2012 určite na 1000% nepredkladajú.
Zmätok okolo toho je spôsobený v súvislosti s elektronickým podávaním a registrom účtovných závierok, ktorý sa našťastie posunul novelou 440/2012 zákona č. 563/2009 na účtovné závierky k 31.12.2013. Takže klídek, "Poznámky" vytlčte tzv. školiteľom a daňovákom z hlavy.
Naposledy upravil peton : 25.03.13 at 20:49
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Na stránke daňového riaditeľstva - viď link http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/spol_byt.pdf

na strane 7 hore je uvedené … Ak má účtovná jednotka povinnosť podať daňové priznanie, toto predkladá miestne
príslušnému daňovému úradu v termíne na podanie daňového priznania k dani z príjmov a spolu s daňovým priznaním predkladá v dvoch vyhotoveniach účtovnú závierku.

Na základe týchto informácii som prišla na DU s priznaním a výkazmi dvojmo, pani mi odmietla zobrať výkazy dvojmo, že vraj stačí iba jedenkrát a na ich stránke to nie je uvedené správne. Toľko moja skúsenosť ....
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Čo daňový úrad, to iná všehochuť. Preto to na Slovensku tak vyzerá. Jeden veľký BORDEL.
1 0
Načítať ďalšie