Zavrieť

Porady

Vzor r. 52 - v DP k dani z MV

som
Na DU KE IV. som dnes podávala DP k dani z MV za rok 2008 a musela som opraviť r.52 a doplniť do pomocných výpočtov dať poznámku, ako som k jeho výpočtu prišla. Preto Vám prikladám jeden príklad, ako to tu v KE chcú. Možno to aj v iných krajoch na Slovensku tak budú chcieť.

Napr.
IV. oddiel - Sumarizácia dane za všetky vozidlá ...
r.48 je 7 732,- SK (spolu vozidlá z r.18)
r.52 245,63 €

VII. oddiel - Pomocné výpočty
7 732,- : 30,126 = 256,65 - daň na úhradu
7400,- : 30,126 = 245,63 - predpokladaná daň
Usporiadat
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Ešte sa mi teraz naskytol taký problém, že keď chcem ten riadok 52 vypísať v programe na vytvorenie DP v Alfe tak ma nevpustí už do oddielu VII. aby som tam vpísala, ako som sa k výpočtu sumy v EUR dopracovala. Neviete prečo?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Ja som to vytlacila a dolue v VII. dopisala k r. 52 ze je to v Eur. a kolko je to skk. zobrali mi to. inac dakujem babenke kt. odporucila tu Alfu...si poklad.
0 0
kataria kataria

kataria je offline (nepripojený) kataria

m.hladka Pozri príspevok
Na DU KE IV. som dnes podávala DP k dani z MV za rok 2008 a musela som opraviť r.52 a doplniť do pomocných výpočtov dať poznámku, ako som k jeho výpočtu prišla. Preto Vám prikladám jeden príklad, ako to tu v KE chcú. Možno to aj v iných krajoch na Slovensku tak budú chcieť.

Napr.
IV. oddiel - Sumarizácia dane za všetky vozidlá ...
r.48 je 7 732,- SK (spolu vozidlá z r.18)
r.52 245,63 €

VII. oddiel - Pomocné výpočty
7 732,- : 30,126 = 256,65 - daň na úhradu
7400,- : 30,126 = 245,63 - predpokladaná daň
prečo sú tie sumy rozdielne? ja mám platiť daň 3300 Sk t.j. 109,53 Eur a neviem čo napísať do riadku 52. Viete mi niekto poradiť? Ďakujm
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

kataria Pozri príspevok
prečo sú tie sumy rozdielne? ja mám platiť daň 3300 Sk t.j. 109,53 Eur a neviem čo napísať do riadku 52. Viete mi niekto poradiť? Ďakujm
Zadavateľka téma mohla mať rozdielné sumy z rôznych dôvodov,
- iné vozidla mohla mať počas roku 2008 a iné vozidlá k 1.1.2009
- iné sadzby v r. 2008 a v r. 2009
- menší počet používania vozidla v r. 2008 .....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
m.hladká môže mať rozdiel v splatnej dani a predpokladaných preddavkoch z rôznych dôvodov
- počas roka odhlásili nejaké vozidlo
- v sume DMV je aj DMV za vozidlo zamestnanca, v r. 2009 neuvažuje s jeho využitím

Ty sa pozri do VZN vášho kraja, aká je pre tvoju kubatúru sadzba na rok 2009 (v €) a tú tam uvedieš.

-------------
Anka, máš šikovnejšie pršteky, no nechám to tu.
0 0
kataria kataria

kataria je offline (nepripojený) kataria

ďakujem vám za informácie:-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať