Zavrieť

Porady

Koeficient - výpočet

dobrý deň,
prvý krát idem počítať koeficient § 50 , odst. 2 - nie som si celkom istá či postupujem správne:

do čitateľa - údaje z daňového priznania r. 01+03+05+07 ?

do menovateľa - údaje z daňového priznania r. 01+03+05+07+13 ?

ďakujem
Usporiadat
Machulka Machulka

Machulka je offline (nepripojený) Machulka

:-)
Lotarka Pozri príspevok
Ja by som to na Vašom mieste riešila telefonátom na DÚ priamo príslušnému správcovi.
Už som to urobila, odobrila mi to kontrolorka DPH, ze aj tak to nemaju ako odkontrolovat, poslu len suhlas s pouzitim koeficientu. Tak idem aj tak urobit. Dakujem.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

TAK SKÚSIM EšTE RAZ:

Rátam odhadovaný koeficient, nakoľko klient začal mať oslobodené príjmy v priebehu roku.
Nie je mi jasné, čo znamená slovíčko PRíJMY pri tomto výpočte - mám rátať sumu vystavených faktúr alebo sumu úhrad???

Nakoľko sa celoročný koeficient prerátava podľa jednotlivých daňových priznaní, predpokladám, že mám brať sumu vystavených faktúr, ale mýli ma to slovko príjmy, ktoré v JÚ znamenajú úhrady.

Už možno veľa nad tým rozmýšľam, ale nedá mi to.
0 0
suzka suzka

suzka je offline (nepripojený) suzka

Tiez uz som z toho koeficientu nejaka domotana. Mozte mi s tym pomoct?
Rataju sa mi do citatela aj vystavene faktury za prijate platby? Ide o to, ze v r.2008 boli vystavene zalohove faktury za sluzby /energie/, ktore boli uhradene a vystavene k nim faktury za prijate platby, ale vyuctovaciu fakturu mam k tomu az v novom roku /2009/. Mali byt potom v koncorocnom koeficiente zaratane aj tieto faktury za prijate platby alebo nie?
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Prosím o radu : ked energie ako voda , elektrika a plyn, refakturuje najomcom s dph, tak sa koeficient nemusí používat?
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Ako to myslíš používať koeficient?
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Koeficient v prípade energíí a vody v budove ktorá sa s časti používa na prenájom ktorý je príjem bez DPH, ale ako réžia na vstupe sú energie ktoré by som mala prepočitovať koeficientom.som z toho trošku jeleň, robím 1xkoeficient
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Keď energie refakturuješ s DPH tak ich nezahrňaš do koeficientu.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Ďakujem! tak som rada budem mať toho menej, zostane tam iba za iné služby a tak bude ten koeficient vyšši, a asi je to aj výhodnejšie pre podnikateľa ked si odpočia plnú DPH a aj ju odvedie.Budem musiť prerobiť nájomné zmluvy aby to bolo ok!Ďakujem.
0 0
cayane cayane

cayane je offline (nepripojený) cayane

MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA
Prosím mohol by my to niekto vysvetliť? Potrebujem vypočítať koeficient takže mám ist podla vzorca tak že
do čitateľa 01+03+14+15
do menovateľa 01+03+13
a výsledok spočitam zo všetkých 12 danových priznaní z dph?
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

cayane Pozri príspevok
Prosím mohol by my to niekto vysvetliť? Potrebujem vypočítať koeficient takže mám ist podla vzorca tak že
do čitateľa 01+03+14+15
do menovateľa 01+03+13
a výsledok spočitam zo všetkých 12 danových priznaní z dph?
Skús sa pozrieť tu:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...yn04odpdph.pdf

na strane 11 je presný algoritmus výpočtu koeficientu. Len pozor na to, že je to pre staršie daňové priznanie.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás poraďáci.
Téme koeficient a DPh ako tak rozumiem.
Rád by som si však overil:

firma vlastní budovu.V nej má kanceláriu,sklad,a 2 predajne - toto všetko sú miestnosti prenajímateľa platcu DPH.
+ je tam ešte 1 voľná miestnosť-prenajíma neplatcovi DPH,prenajímu mu ju bez DPH.
Keď prenajímateľ čokoľvek opravuje v budove,ke´d vie konkrétne určiť miesto,tam má podľa mňa nárok na odpočet DPH,všakže?napríklad oprava dverí na kancelárii
koeficientom DPH mi vlastne nevyjde prepočívať nič..? keďže vieme presne určiť,ku ktorej miestnosti sa oprava vzťahuje..

elektrina,voda a plyn budú v koncoročnej faktúre prefakturované s DPH,takže pri energiách máme nárok na odpočet celej DPH

ak by sme opravovali niečo v miestnosti,kde je prenajímateľ neplatca DPH,tak tam myslím nebude nárok na odpočet DPH

uvažujem takto prosím Vás správne?
Ďakujem moc
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci.
Téme koeficient a DPh ako tak rozumiem.
Rád by som si však overil:

firma vlastní budovu.V nej má kanceláriu,sklad,a 2 predajne - toto všetko sú miestnosti prenajímateľa platcu DPH.
+ je tam ešte 1 voľná miestnosť-prenajíma neplatcovi DPH,prenajímu mu ju bez DPH.
Keď prenajímateľ čokoľvek opravuje v budove,ke´d vie konkrétne určiť miesto,tam má podľa mňa nárok na odpočet DPH,všakže?napríklad oprava dverí na kancelárii
koeficientom DPH mi vlastne nevyjde prepočívať nič..? keďže vieme presne určiť,ku ktorej miestnosti sa oprava vzťahuje..

elektrina,voda a plyn budú v koncoročnej faktúre prefakturované s DPH,takže pri energiách máme nárok na odpočet celej DPH

ak by sme opravovali niečo v miestnosti,kde je prenajímateľ neplatca DPH,tak tam myslím nebude nárok na odpočet DPH

uvažujem takto prosím Vás správne?
Ďakujem moc
posúvam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať