Zavrieť

Porady

cukrovka typu II

Prosim o radu
pri kontrole mi zistili cukrovku typu II , cukor cca 8,5
mám nadváhu , lieky a kopu diet lenže mám problém si zostaviť týždenný jedálny lístok.
Vie mi prosím niekto poradiť kde sa k nemu dopracujem ?
Za radu vopred ďakujem.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jara Pozri príspevok
Juraj si zlatý a já tu účtujem a sem-tam odskočím na Poradu, ale som sa orehotala, že som určite aj monitor oprskala... Už si toho tiež veľmi veľa preskákal, ale mimochodom aj mne sa páči a často používam to, že na posratého aj hajzel spadne...

A to je už podvečer , v plnej paráde som tak okolo 09,00 hod.

Vtedy bacha na mňa

Čo sa týka tých citátov , pracujem na jednej publication its main family , tam sú Ti len veci . Ale aj vážne , aj srandičky

,,.......32- ročnej práci s počítačom a číslami. ......." To bol commodor , či ako sa to volalo ? Myslím v dobe dinosaurov

No ja sa už idem naklepať / inzulínom / a pekne hamu papu


Juraj


P.S.
Vypínam Poradu , aby mi niekto neoprskal monitor , idem na iné fórum , viď
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Len sa smej. Veru to boli tzv. PÍSIČKA a už ani neviem ako sa volali presne ... ale myslím už v roku 1980 sme mali náhodou krásne computeri HP podobné dnešným /jasnačka, že nie LCD/. No ale tie velké hovada čo sme mali na dierné štítky a kotúče, to boli kusiska a klimatizované pracoviská, kde sme museli mať prezúvky a biele plášte, váuuu... A cenovo stáli celý majland. To sme sa chodili prosiť do Prahy, aby sme ich dostali, teda prachy na tie počítadla, aj svine sa nosili a demižóny s vínkom... Takže sa nerehli, že už som taký akýsi pamätník...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
buchač Pozri príspevok
Vlasti

Zle si čítala , tých 9,00 je optimum , čo by chcela diacukornička

Som rád , keď to držím na 10,00 - 11,00 a to ma ide roztrhnúť jak by som jedol ..........

Ráno v poho aj 13,5 mmol

12 j Novorapidu ráno
11 j dtto obed
12 j dtto večer
38 j Lantus 24 hodinový analóg

No a samo aj nejaké lentilky na vedľajšie a pridružené problémy

No a čo , zabijem sa , keď som taký pekný


Juraj
No a ja som ti už skoro aj závidela!
Napíšem ti môj rozpis:
Humalog: 26j-22j-18j
Lantus : 36j-0-48j
A aj mne ti dali kopec "lentiliek". A ešte niečo, idem na inzulínovú pumpu, síce s obavami, najmä keď si predstavím moju garderóbu a na obojku pumpu...
Buďme radi za každý nový deň, toto všetko je banalita, premrhali sme si život "diétovaním" a teraz musíme niesť následky...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jara Pozri príspevok
Len sa smej. Veru to boli tzv. PÍSIČKA a už ani neviem ako sa volali presne ... ale myslím už v roku 1980 sme mali náhodou krásne computeri HP podobné dnešným /jasnačka, že nie LCD/. No ale tie velké hovada čo sme mali na dierné štítky a kotúče, to boli kusiska a klimatizované pracoviská, kde sme museli mať prezúvky a biele plášte, váuuu... A cenovo stáli celý majland. To sme sa chodili prosiť do Prahy, aby sme ich dostali, teda prachy na tie počítadla, aj svine sa nosili a demižóny s vínkom... Takže sa nerehli, že už som taký akýsi pamätník...

Čistý ščot , no očeň charašo

Mal som na zostave ZP , pred 10 rokmi som rušil počítačovú sálu .
Dva kusy počítačov , ktoré zaberali miesto ako telocvičňa . Akurát som použil " diskety " , veľmi dobrý matroš na príjem signálu . Potom ventilátory , tie som porozdával , hodili sa ku grilu
Moja terajšia mašinka má cca 10 x väčší výkon , ako tie dve mašiny


Juraj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
No a ja som ti už skoro aj závidela!
Napíšem ti môj rozpis:
Humalog: 26j-22j-18j
Lantus : 36j-0-48j
A aj mne ti dali kopec "lentiliek". A ešte niečo, idem na inzulínovú pumpu, síce s obavami, najmä keď si predstavím moju garderóbu a na obojku pumpu...
Buďme radi za každý nový deň, toto všetko je banalita, premrhali sme si život "diétovaním" a teraz musíme niesť následky...

No fajn , tak by som nechcel dopadnúť
Ja zatiaľ na opasku nosím niečo iné , je to na spôsob pumpy , ale použitie opačné



Juraj
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
buchač Pozri príspevok
No fajn , tak by som nechcel dopadnúť
Ja zatiaľ na opasku nosím niečo iné , je to na spôsob pumpy , ale použitie opačné



Juraj
Juraj,
ja si vôbec nemyslím, že by som dopadla zle! Ešte som a fungujem, tak to je nadpriemerne dobré, myslenie mám tiež ešte vcelku na vydržanie...
Ale asi som z bohatej rodiny, čože to nosíš na opasku?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ja len toľko , že aj ráno , aj večer

Humalog: 26j-22j-18j
Lantus : 36j-0-48j

a hlavne toho Lantusu , dosť veľa


Juraj
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
buchač Pozri príspevok
Ja len toľko , že aj ráno , aj večer

Humalog: 26j-22j-18j
Lantus : 36j-0-48j

a hlavne toho Lantusu , dosť veľa


Juraj
Juraj, odporúčam, ak máš možnosť z dôvodu udržania hladiny cukru vybaviť si u svojej diabetologičky inzulínovú pumpu, neváhaj! Ja ju mám štvrtý deň, hodnoty sú stále pod 10 mmol, inzulínu 1/3-nová dávka. Skús a budeš chváliť moje slová, veľmi som sa toho bála a som šťastný človek! Teraz je aj život s diabetom krajší, voňavejší a menej stresový.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
Juraj, odporúčam, ak máš možnosť z dôvodu udržania hladiny cukru vybaviť si u svojej diabetologičky inzulínovú pumpu, neváhaj! Ja ju mám štvrtý deň, hodnoty sú stále pod 10 mmol, inzulínu 1/3-nová dávka. Skús a budeš chváliť moje slová, veľmi som sa toho bála a som šťastný človek! Teraz je aj život s diabetom krajší, voňavejší a menej stresový.

Joj , šak neblááááááááááááááááázni , tomu sa vyhýbam !

No nie z titulu obáv , ale pokiaľ nemusím , tak radšej nie .

Vybaviť by asi nebol problém , ale moja diabetologička ide vždy cestou menšieho zla , čo osobne kvitujem


Juraj
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
[quote=buchač;941420]Joj , šak neblááááááááááááááááázni , tomu sa vyhýbam !

No nie z titulu obáv , ale pokiaľ nemusím , tak radšej nie .

Vybaviť by asi nebol problém , ale moja diabetologička ide vždy cestou menšieho zla , čo osobne kvitujem


No Juraj, tak to si na veľkom omyle! Toto je najmenšie zlo pri tej našej pliage, nehnevaj sa, ale si vystrašený ako holub, veď tu sa nemáš vôbec čoho obávať! Vyhýbať sa tomu, aby sa Ti upravili hodnoty a skvalitnil život? Prosím ťa, veď si chlap a predpokladám, že už dávno dospelý, tak zahoď strach a obavy a bojuj za to, aby si mal krajšie rána, ba aj večere, no a myslím si, že v tvojom veku ešte aj kvalitnejšie noci...
Po tom, čo si prekonal ( písal si o tom) sa už vôbec nemáš čoho obávať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=ondrejvla;941719]
buchač Pozri príspevok
Joj , šak neblááááááááááááááááázni , tomu sa vyhýbam !

No nie z titulu obáv , ale pokiaľ nemusím , tak radšej nie .

Vybaviť by asi nebol problém , ale moja diabetologička ide vždy cestou menšieho zla , čo osobne kvitujem


No Juraj, tak to si na veľkom omyle! Toto je najmenšie zlo pri tej našej pliage, nehnevaj sa, ale si vystrašený ako holub, veď tu sa nemáš vôbec čoho obávať! Vyhýbať sa tomu, aby sa Ti upravili hodnoty a skvalitnil život? Prosím ťa, veď si chlap a predpokladám, že už dávno dospelý, tak zahoď strach a obavy a bojuj za to, aby si mal krajšie rána, ba aj večere, no a myslím si, že v tvojom veku ešte aj kvalitnejšie noci...
Po tom, čo si prekonal ( písal si o tom) sa už vôbec nemáš čoho obávať.
Ob týždeň idem na kontrolu , dám otázku , položím potom info

Vystrašený nemám byť z čoho

Tou otázkou o kvalitnejších nociach bolo myslené čoooooo ??? Veď spím jak dojča , nechápem


Juraj
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
[quote=buchač;942180]
ondrejvla Pozri príspevok

Ob týždeň idem na kontrolu , dám otázku , položím potom info

Vystrašený nemám byť z čoho

Tou otázkou o kvalitnejších nociach bolo myslené čoooooo ??? Veď spím jak dojča , nechápem


Juraj
No, že dojča! Nechcela by som prať tie plienky
Ale vraj muži si to pochvaľujú...čoooooo ??? No toooooo!!!
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Vlastička, teším sa, že si spokojná, keď si sa tak bála. Si obdivuhodne silná žena a ja sa budem snažiť brať si z teba príklad. Máš veľmi veľa optimizmu a chuti žiť, tak ti prajem, aby si veľmi dlho pociťovala takú úľavu a spokojnosť ako teraz cítiš. Si pre nás 17-tky naozaj vzorom a ja ti ďakujem. Veľa zdravia.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Čaute 17-ky !

Ako som bol spomenul

Ob týždeň idem na kontrolu , dám otázku , položím potom info
nič sa nemení , GHB 7,6 % , doktorka bola celkom spokojná

Že aký som ?


Juraj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
PRIDÁVAM nejaké info

http://www.diabetacek.cz/rservice.ph...nku=2005021009


Sú to základné pojmy položené do jedného uceleného súboru , rychlá orientácia v pojmoch


Juraj
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Som tiež diabetik - greenhorn (DM 2) a ani sa nebudem zmieňovať o tom, ako málo info som dostal pri prvej, druhej a aj tretej navšteve diabetologičky. Väčšinu info som zohnal "po známosti". A preto ponúkam aspoň zopar receptov, ktoré snáď pomôžu... Ak áno, budem rád. Libor
Naposledy upravil Libor4 : 06.10.09 at 18:09
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Libor4 Pozri príspevok
Som tiež diabetik - greenhorn (DM 2) a ani sa nebudem zmieňovať o tom, ako málo info som dostal pri prvej, druhej a aj tretej navšteve diabetologičky. Väčšinu info som zohnal "po známosti". A preto ponúkam aspoň zopar receptov, ktoré snáď pomôžu... Ak áno, budem rád. Libor
Si dobrý ....

Ale kde sú , hm , DIA recepty I.?????
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Velmi sa ospravedlňujem, ale po reinštalácii XP a po "update" z istej soft firmy () mám dosť problemov s prihlasovaním a tak sa stalo, ze mi "nenatiahlo" ponúkaný súbor. Opravil som to, ale spokojný budem, až keď mi niekto potvrdí, že je súbor naozaj "stiahnuteľný"!!! Ale aj tak: dúfam, že pomôžem aspoň niekomu trošku si oživiť "dietetický život"...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Libor4 Pozri príspevok
Velmi sa ospravedlňujem, ale po reinštalácii XP a po "update" z istej soft firmy () mám dosť problemov s prihlasovaním a tak sa stalo, ze mi "nenatiahlo" ponúkaný súbor. Opravil som to, ale spokojný budem, až keď mi niekto potvrdí, že je súbor naozaj "stiahnuteľný"!!! Ale aj tak: dúfam, že pomôžem aspoň niekomu trošku si oživiť "dietetický život"...
Ak myslíš toto ,

že je súbor naozaj "stiahnuteľný"!!!
tak som si ho stiahol , takže odpoveď znie ÁNO , je stiahnuteľný ...
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Prikladam este subor s DIA receptami No.1, ale toto nie su mnou zozbierane recepty. Ale uz "tuho" pracujem na DIA 3....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať