Zavrieť

Porady

SOCIALNA POISTOVNA ! ! !

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte prosím Vás vie mi niekto poradiť, či je treba ísť osobne do sociálnej poisťovne s výpisom z daňového priznania?? Živnostník začal podnikať 1.7.2004 daň platil 0 takže vymeriavaci základ pre odvody do sociálnej poisťovne su minimálne...je potrebné tam ísť osobne, alebo stačí to poslať poštou?Bohužial živnostník sa zdržiava mimo územia SR...

Ďakujem
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

veronica
Prosím Vás koľko je ete najnižsia povinnosť platiť do sociálnej poisťovne?
2155,- Sk - komplet nemoc., dôch. .....
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Pokial neprekrocil stanoveny limit prijmu, tak sa nemusis registrovat. Ak mal skutocne vysoky prijem (vyssí ako je stanoveny limit) pocas tych par mesiacov, tak potom sa treba nahlasit a ist tam radsej osobne.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

A čo s konateľom, ktorý je zamestnancom firmy a jediným "iným" príjmov bol podiel na zisku r. 2004? Je potrebné posielať výpis z DP za rok 2004?

Ďakujem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim Vas kolko je stanoveny limit prijmu kedy sa SZCO musi prihlasit povinne do SP? nikde to neviem najst
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
nika.sum
Prosim Vas kolko je stanoveny limit prijmu kedy sa SZCO musi prihlasit povinne do SP? nikde to neviem najst
12*minimálna mzda t.j. caa 82800,-
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nika.sum
Prosim Vas kolko je stanoveny limit prijmu kedy sa SZCO musi prihlasit povinne do SP? nikde to neviem najst
z DP r. 2004 78 000,- SK = 1.7.2005-30.6.2006
z DP 2005 82 800,- SK = 1.7.2006 - 30.6.2007
/je to 12-násobok minimálnej mzdy/
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

bredikova
12*minimálna mzda t.j. caa 82800,-
Pytam sa pre to, ze sa mi dostala do ruk prirucka z SP z r. 2003 a tam bol stanoveny na 121000, preto som si myslela, ze som nieco prehliadla, lebo aj ja som brala do uvahy 12 nas. min.mzdy. Ale to sa asi odvtedy zmenilo. Dakujem za rychlu odpoved.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nika.sum
Pytam sa pre to, ze sa mi dostala do ruk prirucka z SP z r. 2003 a tam bol stanoveny na 121000, preto som si myslela, ze som nieco prehliadla, lebo aj ja som brala do uvahy 12 nas. min.mzdy. Ale to sa asi odvtedy zmenilo. Dakujem za rychlu odpoved.
Áno mení sa to každý rok
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

evina
Áno mení sa to každý rok
To bol Kanikov index rastu zo 121000 na 79000 v r. 2004
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Pepa
2155,- Sk - komplet nemoc., dôch. .....
Eeeehmmm 2288,- Sk, teda od 10/2005, aby to neplietlo :-)
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Rád by som podotkol, že aj keď odovzdáte hocijaké tlačivo do SP a necháte si ho oraziť, že ste ho odovzdali, nie je to zárukou, že budú od Vás toto tlačivo pýtať znova.

Pracovníčky v SP si to uvedomujú a preto ani nezvyšujú hlas, keď im to tlačivo idete zaniesť.

Záver: SP je obrovská inštitúcia...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať